Chanel

Ár:   11 750 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: hopihe11, az összetevőket feltöltötte: Dinakimou, Módosítva: 2016. december 5.

Ár:   11 750 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online
Kategória:   Sminkek szájra

Erősen pigmentált, matt folyékony rúzs feltűnő, intenzív színekben, "második bőr" érzetét adó kényelmes textúrával és 8 órás tartóssággal.

8 árnyalatban kapható

Ár: 7300.- , Eladó: Madeira
Állapot: Új , Helyszín: Bp., fizetés: Foxpost
Kiárusítás! 5400.-Chanel Rouge Allure Ink
Ár: 5400.- , Eladó: Pirosarany
Állapot: Új , Helyszín: --, fizetés: Utalás után / postán maradóval küldöm📦(1495 .-)

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

DawnMelody

2023. december 29.

Mintát kaptam négy árnyalatból: 812 Rose-rouge, 8180 true red, 208 metallic red, és 224 harmonie. Utóbbi kettő valami hihetetlenül gyönyörű, különleges szín. Könnyen eldolgozható, krémes állagú festék, szaténos mattra szárad, de kicsit így is szárít sajnos. Még mindig vacillálok, hogy megvegyem-e valamelyiket teljes méretben (főleg a harmonie-ba szerelmesedtem bele, ami egy mély, meleg lilás árnyalat), de a tartóssága olyan borzasztóan rossz, hogy nem érzem úgy, hogy megérné azt a magas árat, amibe kerül. Ez tipikus az a rúzs, amit óránként frissíteni kell, ha eszel vagy iszol, akkor ocsmányul, foltosan kopik, szóval nonstop "felügyeletet" igényel. Nagyon kár érte, mert ezek a különleges színek pont olyan eseményekre illenének leginkább, ahol mutogathatom, de így nem merem viselni őket, mert én nem szeretem újrakenegetni társaságban. Talán világosabb árnyalatoknál nem ennyire feltűnő a kopás, de élénk és sötétebb színeknél borzasztóan néz ki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 29.

MissSejla

2022. december 22.

Nekem egy vilagosabb szín van meg, ami nekem nem is all annyira jol tul vilagos mar. De cerkaval azert megoldom. Oké, hogy nagyon kenyelmes, de pillanatok alatt eltűnik... Lehet csak a vilagos szinek viselkednek igy, de ez igy biztosan nem éri meg, mert egyszer megnyalom a szam vagy iszok 1 kortyot es el tunik... De a csomagolása szép, igenyes

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. december 22.

wallflower87

2022. május 9.

Itt KM-en sikerült lőnöm 2 árnyalatot: Créatif (pink) és Vivant (korallszín). Mindkettő csodás, vibráló, élénk árnyalat, hihetetlenül üde, friss hatást kelt az arcon egy rétegben is. Elég hozzá egy kis szempillaspirál, esetleg szemceruza és már indulhatunk is, nyáron hű társaim lesznek kimozdulós, iszogatós, fesztiválozós alkalmakkor. Szuper az állaga, könnyű eloszlatni, felkenéskor vizes állagú, majd leszáradva bársonyos hatást kelt az ajkakon, nem szárít, ráncosít túlzottan (persze azért ez nem egy hidratáló rúzs, akinek nagyon száraz, vagy barázdált a szája, kis ajakbalzsamot rákenve kiküszöbölheti ezt a problémát), nem ül bele a barázdákba, tartósan ott marad, ahova kentük. Nem az a rögtön full mattra száradó formula, ezért egy ideig minimálisan kenődhet/nyomot hagyhat, tehát érdemes lehet leitatni a felső réteget, hogy gyorsabban rákössön a szájra. Inkább azoknak ajánlott akik nem félnek az erős, már-már neonos színektől, ez esetben viszont felesleges közönséges hatástól tartani, hiszen az árnyalatok különlegessége, illetve a bársonyos állag miatt nagyon igényes, csajos és vidám megjelenést kölcsönöz. A csomagolás pedig a márkától elvárhatóan csodás, van súlya, elegás, letisztult, egy élmény kézbe venni is :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. május 9.

schnau.adelle

2021. január 30.

Két árnyalatom van: Mauvy Nude és Berry.
A textúrája vizesebb, mint pl. a Mac retro matte Liquid lipcolour.... de viszonylag könnyen megszárad, picit talán lassabban, mint a mac... de így pont jó, mert van időm a javítgatásra, a Mac egyből megköt 😂
A Mauvy Nude egy hétköznapi árnyalat, imadom... mindenhez passzol
A Berry egy fantasztikus bordó árnyalat, picit átlátszósabb... ezért kell belőle két réteg, de nem szedi fel az előző réteget :)
Maszk alatt nem teszteltem, talán picit tartósabbnak érzem a Mac-et, de érzetre a Chanel fényévekkel jobb 🥰💄

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 30.

Két árnyalatom van: Mauvy Nude és Berry.
A Mauvy Nude egy hétköznapi árnyalat, imadom... mindenhez passzol

Marcipancica

2019. november 30.

Kedvencem! Gyönyörűen fed, nem "túl matt", nem szárítja ki a szám, viszont szupertartós. Nem csak újravenném, újra is vettem. Számomra ez a tökéletes rúzs, először a 140 Amorueux árnyalatot használtam, amikor újra akartam vásárolni szembesültem vele, hogy az már nincs, helyette a 168 Serenity van, de nem baj, mert gyakorlatilag ugyanaz a kettő. Ha egy rúzst kéne választanom mostantól fogva életem hátra lévő részére, ez lenne az.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 30.

Vicus7

2019. november 21.

Én is a 804-es árnyalatot vettem meg. Tényleg tartós, de nem 8 órán át. Jó az állaga, gyorsan szárad. Picit szárít, de ettől függetlenül kedvenc.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. november 21.

googles

2019. november 16.

Nekem jol mukodik, tartos, kellemes a hasznalata. A szine gyonyoru, legszebb, nekem valo szin: 804 Mauvy Nude.

Mondjuk ezt Ink Fusionnak hivnak, de gondolom, ez ugyanaz a termek. Vagy ha nem, szoljatok.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. november 16.

Bcinti00

2019. október 19.

Kicsit szárít, de jól tart

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. október 19.

Kicsit szárít, de jól tart

knoncs

2019. július 2.

Azt még az elején leszögezném, hogy a 8 órás tartósságot tekintve van egy kisebb fenntartásom, ugyanis nekem már 4 óra után lekopott az ajkamról a termék.
Ettől függetlenül szép, matt finisht eredményez, kevésbé szárított, mint bármely másik hasonlóan matt ajakrúzs.
Könnyed a textúrája, szépen el lehet dolgozni, vagy csak egyszerűen megszínezni vele az ajkakat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 2.

VanillaBlossom

2019. március 2.

Ha csak napi 2-3 órát kell viselnem, akkor teljesen jó. Viszont ha egész nap rajtam van, akkor nap végére kicsit kiszárít.
Jó termék, de semmivel sem több egy drogériás darabnàl. Jól eldolgozható, szépek a színek, de nem túl tartós.
Alapból kapna egy négyest, de az ára miatt hármas.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 2.

Alapból kapna egy négyest, de az ára miatt hármas.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, PEG-8
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid

Emolliens hatású, szagtalan és íztelen észter, mely felületaktív tulajdonságokkal is rendelkezik. Fényes hatása miatt az összetevőt leggyakrabban rúzsokban használják.

Műanyag féle, melynek számos funkciója van a kozmetikumokban. Leggyakrabban fizikai bőrradírokban használt dörzsölő anyagként. Szintén gyakran használt felületi hártyaképző (film forming), sűrűség szabályozó és stabilizáló anyagként.

Nem ragadós emolliens anyag hidratáló tulajdonsággal, mely a krémet könnyen kenhetővé teszi és selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Bizonyos összetételekben nem elzáró filmréteget kölcsönöz a fokozott bőrvédelem érdekében. Egy 10 önkéntessel végzett tanulmányban azt találták, hogy a polydecene-nek van bőröregedés elleni hatása is (legalábbis az ásványi olajhoz viszonyítva, merthogy az volt a viszonyítási alap). Tiszta és hipoallergén bőrpuhító, amely babaápolási termékekhez is ideális.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló, nagy molekulatömegű szilikon elasztomer, mely selymesen sima tapintást biztosít más szilikonokkal (például dimethicone-val) keverve.

Színtelen, szagtalan, krémes, sűrű állagú bőrpuhító anyag (emolliens) és oldószer. Magas tisztaságú isoparaffinok keveréke, ami nem zsíros, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Sűrűbb állagú krémek, alapozók gyakori összetevője.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag, mely segít sűrűbbé tenni a kozmetikumokat, hogy azok így kevésbé folyjanak.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Szintetikus polimer, amely a Polyethylene Glycol (más néven PEG) ismétlődő egységeiből jön létre. Az összetevőt a kozmetikumokban oldódást elősegítő (segíthet a vízben nehezen oldódó anyagok vízbázisú formulákká történő oldásában) és viszkozitásszabályozó szerként használják. A PEG-8 egyúttal vízmegkötő anyag.

Összecsomósodást megakadályozó (anticaking), átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó, felszívó (mattító) hatású segédanyag, melyet főleg pigmenthordozóként használnak például ásványi fényvédők vagy sminktermékek esetén.

Szárított zöld tea levelek örlésével nyert por. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrradírozó és bőrkondicionáló hatású összetevő.  Lásd zöld tea kivonat

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Kaolin 0 0

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Piros színű szintetikus színezék, amely az INCI listákon Red 6, Red 6 Lake, Red 7 és az amerikai piacról származó termékeken Red 7 Lake néven található meg.

Sárgásnarancs színű szintetikus színezék.

Minerál makeupokban gyakran használt por állagú, szintetikus anyag. Bár gyakran mint a talcnál jobb, természetesebb összetevőt említik, Paula Begoun szerint ez nem egészen így van. A bizmut oxikloridot leginkább mesterségesen állítják elő bizmut, kloridionok és víz segítségével. A sminkekben az összetevőt leginkább azért használják, mert sajátos gyöngyházszerű csillogása van és finom porszerű az anyaga, mely jól tapad a bőrhöz. Az összetevő hivatalos funkció besorolása színezék.

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.