Chanel

Ár:   15 900 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Kiszerelés:   3,5 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: UnVraiAnge, Módosítva: 2022. március 24.

Ár:   15 900 Ft
Kiszerelés:   3,5 g
Lelőhely:   parfümériák, online
Kategória:   Sminkek szájra

• intenzíven pigmentált ajakrúzs
  • a rúzs viselése során is táplálja és ápolja az ajkakat
  • szaténfényű csillogást kölcsönöz az ajkaknak
  • ultra finom pigmentek – a tökéletes színeredményért már az első mozdulat után
  • édesmandula olaj – meghosszabbítja a szín tartósságát
  • pillangófa kivonat – kisimítja, hidratálja és védi az ajkakat

13 árnyalatban kapható

Ár: 7.000 Ft. + ptk. , Eladó: Carnavalet
Állapot: Párszor próbált, Helyszín: Budapest, fizetés: Foxpost/Packeta
Ár: 6000 Ft (+pk) , Eladó: selmeczireka
Állapot: Használt, kép szerinti állapotban , Helyszín: Budapest , fizetés: Leírás szerint

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

manobeka

2023. október 16.

162-es Pensive árnyalat van meg, de nekem van a Rouge Coco-ból is az Adrienne szín.Mindkettő inkább fény,mint erős szín, de én éppen ezért szeretem őket.Sokan mondhatják, hogy de akkor mi benne a Chanel,meg 23 ezer forint, ha nincs is színe, de én már azért túl vagyok legalább 50 high end rúzson és biztosan állítom, hogy ha valamitől előjön a high end érzés, akkor az a Chanel rúzs.Pont azért, mert látszik, hogy nagyon gondosan vannak összeválogatva a pigmentek és a csillogó pigmentek, nagyon könnyű, fedésű, könnyű viseletű rúzsok.Nekem például Tom Ford rúzsai nem jöttek be, szerintem annak a hypeja nagy csak.Az az igazság, hogy a neszeszeremben általában 2 rúzs van és az Chanel, amit minden nap, viszek magammal, tűzön-vizen át. Bármikor felkenhető, bárkinek jól áll, olyan finoman elegáns, gyönyörű a fénye, szóval aki látja, az tudja, hogy nem drogériás terméket viselek.Az ára, nos igen, érdemes halászni külföldről, mert fele annyiért meg lehet szerezni.Nem tudnék olyan high end márkát mondani, aminek ennyire szeretném a rúzsát, talán Charlotte Tilbury egy-egy rúzsa az.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2023. október 16.

Doandy

2023. július 1.

Sminkesként is sokat használt rúzsom, jól pigmentált, emellett hidratál, nem szárítja az ajkakat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. július 1.

Madison

2023. január 26.

Selymes, szaténfényű rúzs, amely puhává, hidratálttá varázsolja az ajkakat. Viszont egyáltalán nem tartós. Egy óra múlva már semmi nem látszik. Mindenképpen szájceruzát kell használni hozzá, különben elmászik. És szerintem sokkal tovább tart, ha ecsettel visszük fel.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. január 26.

SaltyDog

2022. szeptember 14.

102, Palpitante, egy pinkes piros, jéghideg árnyalat van meg, ami egy hajszínváltás óta nem a legelőnyösebb. Selymes, szépen sikló, valami elképesztően szép finishű rúzs. A tok bűbájos és elegáns, a kipattintós megoldás szellemes, igazi kis álomdarab, még ha nekem színben most annyira nem simul. Szépen kopik, nem szárít, de kontúrt mindenképp igényel, és látványos a különbség, ha ecsettel van felapplikálva.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. szeptember 14.

wallflower87

2022. április 14.

Szerk: Hupsz, elnézést, asszem rossz helyre írtam az alábbi véleményt, a Rouge Allure Velvet-re vonatkozik!

Az eredeti árát nem adnám ki érte, viszont skerült töredék áron megszereznem és nagyon megszerettem. A 37 L'exubérante árnyalatban van meg, ami egy élénk fuksziás pink. Igazi vidám, csajos, tavaszi-nyári árnyalat, akkor szoktam használni, mikor kimozdulok valami programra és feldobnék egy élénkebb rúzst, de egy pirost azért túl soknak éreznék az adott alkalomhoz. Élmény feltenni, a tokja gyönyörű és ötletes ez a nyomásra kipattanós megoldás, szóval már kézbe venni is elképesztően minőségi érzetet kelt. A rúzsnak pedig nagyon különleges, szilikonos-zselés állaga van, ami könnyedén siklik az ajkakon, majd leheletkönnyű réteget képez, szinte nem is érezni hogy van rajtuk valami. Tartóssága szuper, bár nem az a lerobbanthatatlan fajta rúzs, az ivást és óvatos eszegetést jól viseli. Engem egyáltalán nem szokott szárítani, bár szerencsére amúgy sem könnyen cserepesedős a szám. Viszont max pontot sajnos az összetevők miatt nem tudok adni, egy luxusmárka ajakra való termékében nem tudom mit keres parabén...

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 14.

nme

2022. január 11.

Életem első Chanel rúzsa, a 174-es árnyalatot vettem meg. Odavagyok érte, gyönyörű színe van, nekem nagyon hasonló a saját szájszínemhez, így nem is lehet feltétlenül megmondani, hogy viselek-e rúzst, csak egyszerűen csodaszép. Nekem pont ez volt a célom. Viszont erősebben felkenve látványos rajtam is, úgyhogy lehet vele variálni.
Nekem szépen kopik, nem ül be a kis ráncokba, nem maszatolódik. Gyönyörű és már nézem a következő árnyalatot :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 11.

nusmanna

2021. január 29.

Nagyon szép a csomagolása, igényes minőségi darab. Maga atermék is kellemes állagú, könnyű viselni, nem szárít szép finish, elviselném ha tartósabb lenne. 168 árnyalat van meg nekem kicsit világosabb, mint szerettem volna de megfelelő szájcerúzával lehet korrigálni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. január 29.

Diaaa

2020. november 8.

104 passion árnyalat van meg, tökéletes piros :) nem szárít, szépen fed, de ennyi pénzért tartósabbat várnék...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 8.

matine91

2020. augusztus 6.

Szintén a 174-es rouge angelique árnyalat van meg, nagyon tetszik a természetes színe.
Lehet borsos az ára, de inkább legyen 3-4 ilyen rúzsom mint 20 olcsó másik, amit aztán ki kell dobjak a fránya impulzusvásárlásom miatt.
Sokan írták, hogy nem tartós, én szoktam alá ceruzát használni és nekem egész tartós. Nyilván ez nem vízálló, így ha eszem-iszom akkor persze, hogy lekopik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 6.

reka114

2020. július 13.

Az árához viszonyítva nagyon nagy csalódás. Gyorsan lekopik, könnyen elkenődik... A színek egyébként szépek és pigmentáltak, a számat pedig nem szárítja ki. Egy alacsonyabb kategóriás rúzsnak simán elmenne, de a Chanel-hez nagyon gyenge.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 13.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, BHT
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: PEG-8
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid

Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emolliens), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.

Emolliens hatású, szagtalan és íztelen észter, mely felületaktív tulajdonságokkal is rendelkezik. Fényes hatása miatt az összetevőt leggyakrabban rúzsokban használják.

Nem ragadós emolliens anyag hidratáló tulajdonsággal, mely a krémet könnyen kenhetővé teszi és selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Bizonyos összetételekben nem elzáró filmréteget kölcsönöz a fokozott bőrvédelem érdekében. Egy 10 önkéntessel végzett tanulmányban azt találták, hogy a polydecene-nek van bőröregedés elleni hatása is (legalábbis az ásványi olajhoz viszonyítva, merthogy az volt a viszonyítási alap). Tiszta és hipoallergén bőrpuhító, amely babaápolási termékekhez is ideális.

Műanyag féle, melynek számos funkciója van a kozmetikumokban. Leggyakrabban fizikai bőrradírokban használt dörzsölő anyagként. Szintén gyakran használt felületi hártyaképző (film forming), sűrűség szabályozó és stabilizáló anyagként.

Mesterséges viasz, mely különböző szénhidrogének komplex keveréke. Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó, megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”)  és bőrpuhító (emolliens) funkciói vannak a krémekben.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag, mely segít sűrűbbé tenni a kozmetikumokat, hogy azok így kevésbé folyjanak.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Szintetikus polimer, amely a Polyethylene Glycol (más néven PEG) ismétlődő egységeiből jön létre. Az összetevőt a kozmetikumokban oldódást elősegítő (segíthet a vízben nehezen oldódó anyagok vízbázisú formulákká történő oldásában) és viszkozitásszabályozó szerként használják. A PEG-8 egyúttal vízmegkötő anyag.

Összecsomósodást megakadályozó (anticaking), átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó, felszívó (mattító) hatású segédanyag, melyet főleg pigmenthordozóként használnak például ásványi fényvédők vagy sminktermékek esetén.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Piros színű szintetikus színezék, amely az INCI listákon Red 6, Red 6 Lake, Red 7 és az amerikai piacról származó termékeken Red 7 Lake néven található meg.

Sárgásnarancs színű szintetikus színezék.

Minerál makeupokban gyakran használt por állagú, szintetikus anyag. Bár gyakran mint a talcnál jobb, természetesebb összetevőt említik, Paula Begoun szerint ez nem egészen így van. A bizmut oxikloridot leginkább mesterségesen állítják elő bizmut, kloridionok és víz segítségével. A sminkekben az összetevőt leginkább azért használják, mert sajátos gyöngyházszerű csillogása van és finom porszerű az anyaga, mely jól tapad a bőrhöz. Az összetevő hivatalos funkció besorolása színezék.