Clarins

Ár:   9600 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kathybug, Módosítva: 2011. december 2.

Lelőhely:   parfümériák, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Kombinált

A tökéletes hidratáló a kombinált vagy csillogó bőrre. Tiszta és matt megjelenést ad és optimális kényelmet biztosít.

Kiszerelés: 50 ml

pearldiver66

Korcsoport: >54
2023. december 22.

Tényleg nagyon jó termék! Kombinált bőröm van, és nagyszerűen működik. Teszi amit ígér. Este pedig a shiseido nak a lotion - ját használom, nappalra a clarinst. Eddig ez a kettő a legjobb,amit próbáltam már. 🙂

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2023. december 22.

galagonyanya

2014. április 21.

Ud.: Három hónapja használom minden reggel (hétvégénként mást szoktam), még csak félig van a flakon. Tehát nagyon gazdaságos, és továbbra is meg vagyok vele elégedve, ajánlom mindenkinek. Nagyon jól hidratál, mondjuk a csillogás ellen önmagában nem elég. Jobbat viszont eddig nem találtam.

Nekem működik, valóban tartósan hidratál. Hogy mennyire mattítana önmagában, nem tudom, mert a Bioderma Sébium Pore Refiner-t használom fölé, és ők ketten szépen teszik a dolgukat:-) Persze veszettül drága, de végre valami, amitől nem fénylik a bőröm és nincs benne alkohol...! Nekem ezért már megérte!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. április 21.

jibjab

2013. április 29.

Eleinte elég bizalmatlan voltam ezzel a krémmel kapcsolatban. Nekem az illata nem volt valami kellemes (az Estee Lauder Day Wear nappalija és a Vichy zöld Oligoja után használtam, amiknek az illata sokkal jobban tetszett,de ez egyéni). Nagyon, de nagyon kevés elég belőle, mert folyékony és amikor felkentem igazán nem mattosított, sőt fénylett tőle a bőröm. Ez nem tartott sokáig, de amikor ezzel először szembesültem majd el ájultam, hogy ennyi pénzért ez csak ezt tudja. Ami viszont meglepett, hogy hosszú távon nagyon jól hidratált (megkockáztatom jobban, mint a másik két krém) és nem szárította a száraz részeket sem a zsíros részeken pedig nem késztette fokozott faggyú működére a bőröm, ami ritka az ilyen termékeknél. Úgy vettem észre, hogy beállt a bőröm egy egyensúlyra. Nem volt olyan matt a t-zónában (csak a homlokomra kentem és egy picit az államra), mint némely más mattisító krémtől, de nem is tocsogott a zsír a fejemen és nem szárította agyon a szárazabb részeket vagy a homlokomat, ami fontos, mert akkor bizony jobban kijönnek a homlok ráncok. Általában a Clarins termékekkel kapcsolatban azt vettem észre, hogy nem hoznak drámai nagy változást, de ellenkező hatást sem váltanak ki és hosszabb távon szépen teszik a dolgukat. Csak nagyon drágák, bár ez esetben ez a krém megérte, mert tényleg egy csepp is elég belőle. A Clarins agyagos arcradírja után pedig mindig nagyon tiszta és puha lett a bőröm. Érdemes együtt kipróbálni a kettőt. Mivel nincs benne fényvédő nyáron a Clarins UV+ 40 faktoros fényvédőjét kentem rá és úgyis jó volt a nagy melegben.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. április 29.

Yndre

2013. április 29.

Tényleg hidratál kifényesedés és zsíros érzés nélkül. Azért nagyon erősen nem mondanám, hogy mattít, de az én kombinált bőrömnek pont megfelel. Bár őszintén szólva ez inkább fiatalabb korban működik jól amikor még nem kell erősebb hidratáló, csak egy könnyű lotion. Az illata is nagyon kellemes és friss, uborkára emlékeztető. Bármikor újravenném.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. április 29.

eperjeske

Korcsoport: >54
2012. április 27.

Évekig használtam nyáron ezt a krémet, amikor könnyebb, inkább lotion, mint nehezebb krém esett jól a bőrömnek. Nagyon szerettem! És amint subria is írja, a T-zónás kifénylést is jól kezeli ez a készítmény.
Csakhogy:
- Már kevés a bőrömnek, sajnos kiöregedtem ebből a kategóriából, táplálóbb, tartalmasabb krémek kellenek.
- Ma már szigorúbban nézem az összetételt, és bizony amit itt látok, az nem a legmegnyugtatóbb!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2012. április 27.

Csakhogy:

subria

2012. március 5.

Ajánlom zsíros bőrüeknek nagyom bevállt a t zónán is!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. március 5.

Ajánlom zsíros bőrüeknek nagyom bevállt a t zónán is!

Antioxidánsok: Tocopherol, BHT
Hidratálók: Glycerin, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Dimethiconol, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Pyridoxine HCL, Tocopherol

Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Isononyl Isononanoate, Cyclomethicone, Isohexadecane, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, C13-14 Isoparaffin, Dimethiconol, Caprylic/Capric Triglyceride, Palmitic Acid, Caprylyl Glycol, Silica Dimethyl Silylate
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Cetearyl Glucoside, Laureth-7, Palmitic Acid, Xanthan Gum, Hexylene Glycol, Sodium Stearate
Szilikonok: Cyclomethicone, Dimethicone, Dimethiconol
Tisztítószerek: Cetearyl Glucoside, Sodium Palmitoyl Sarcosinate, Laureth-7, Xanthan Gum, Hexylene Glycol, Sodium Stearate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Caprylic/Capric Triglyceride, Methylparaben, Acacia Senegal Gum
Parabének: Ethylparaben, Methylparaben
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Potassium Sorbate, BHT

Észter (egy alkohol és egy sav reakciójából víz kilépésével keletkező vegyület) féle, mely természetesen a kakaóban és a levendulaolajban található meg.Bőrpuhító, emolliens anyag, amely selymes érzetet hagy maga után a bőrön.

Különféle illékony szilikonfélék keveréke. Az egyik leggyakrabban használt szilikonfajta. A többi szilikonhoz hasonlóan bársonyos, selymes érzetet hagy a bőrön. A cyclomethicone ún. módosítatlan szilikon viszonylag nagy molekulamérettel, így a bőrbe nem szívódik fel, viszont segíti a bőr felső rétegébe juttatni a hatóanyagokat. Segíthet abban is, hogy a hidratáló krémek kevésbé legyenek zsírosak. Gyorsan elpárolog, emiatt nagyon kényelmes bőrérzetű szilikon. Ezen kívül könnyen kenhetővé teszi a formulákat és kellemes bőrpuhító tulajdonságokkal is rendelkezik.

Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A truthinageing szerint az összetevő képes növelini a fényvédők faktorszámáti (mindössze 5% Aluminum Starch Octenylsuccinate 40%-al növelheti a Titanium Dioxide fényvédő képességét.) A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.

Színtelen, szagtalan, krémes, sűrű állagú bőrpuhító anyag (emolliens) és oldószer. Magas tisztaságú isoparaffinok keveréke, ami nem zsíros, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Sűrűbb állagú krémek, alapozók gyakori összetevője.

Methylparaben i I ta I par 0 0

Lauryl alkoholból (kókuszolajból kivont zsíralkohol) előállított vegyület, melyet emulgeálószerként és felületaktív anyagként használnak (surfactant).

A fehér árvacsalán virágának a kivonata. Fő alkalmazási területe a kozmetikában: a bőrbántalmak és gyulladásos betegségek enyhítése. A népi gyógyászat eszköztárában a fehér árvacsalánt a korpa eltávolítására és a fejbőrviszketés enyhítésére alkalmazzák. Összehúzó és tonizáló hatású összetevő. E szerint a forrás szerint a kivonat segít hajhullás elleni harcban is, valamint serkenti a haj növekedését. A csalánról azt is tartják, hogy javítja a haj állapotát, mivel vitaminokkal és ásványi anyagokkal látja el a hajhagymákat, hogy erősebb és egészségesebb legyen.

Csomósodást megakadályozó (anticaking), sűrűség szabályozó, térfogatnövelő és bőr puhító (emollient) szilícium dioxid származék. Jellemzően különféle olajok sűrítőjeként működik és képes szuszpendálni a részecskéket az olajokban. Ezenkívül növeli a ricinusolaj fényét, amely hasznos lehet a sminktermékeknél.

A búzafehérje kémiailag felaprított változata, amely főként aminosavakból, peptidekből és fehérjékből áll. Leginkább hajápolókban használt hajkondícionáló, hidratáló, filmképző összetevő. Alacsony molekulasúlyának köszönhetően könnyen beszívódik a hajszálak belsejébe. Képes ellensúlyozni és samponokban lévő tisztítószerek irritáló hatását, valamint helyreállítja a sérült hajat, puhává, selymessé és simává téve azt.