Clarins

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Sminkek szájra
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: despoina, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. február 7.

Lelőhely:   parfümériák, online
Kategória:   Sminkek szájra

A Clarins Joli Rouge 745 NEW 2015 collection a megszokott Joli Rouge rúzs legújabb változata.

Csak a nevében hasonlít a az elődjére. Az új Joli Rouge 745  arany csomagolást kapott továbbá a rúzs állaga táplálóbb, gazdagabb és krémesebb lett.

• új tápláló formula
  • organikus marsh samphire kivonatot&mango olajt tartalmaz
  • gazdag textúrájú
  • a rúzs csúcsos formája körbe öleli a száj kontúrját
  • hosszantartóságot biztosító formula
  • piros bogyós-gyümölcs illat

25 árnyalatban elérhető

Erynnis

2018. február 9.

Finom krémes állagú rúzs, de nem annyira krémes, hogy folyton azon kéne izgulni, hogy elkenődik. Jól hidratàl. Télen a kiszáradt szám nem cserepesedett ki alatta. Nem olyan intenzív a színe (raspberry árnyalat), de nekem ez pont jó, mert általános iskolában tanítok, így nem túl feltűnő. Egész tartós is, pedig jó sokat kell beszélnem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 9.

despoina

2016. március 4.

Volt szerencsém a héten kiprobálni ezt az új rúzscsaládot. Eddig 2 árnyalatot probáltam: az első tesztalanyom a Papaya fantázianévre hallgat és egy narancsos szín ami önmagában igen csak feltünő de az ajkakon már "megtörik" és sokkal visszafogotabb. A második pedig a 707 számú Petal Pink ami egy nude-szerű rózsaszín, de felkenve már picit erősebb mint amit a nudetól elvárnék.

Nagyon vártam ezt az új termékcsaládot már több külföldi blogon olvastam róla - szeretem a Clarins márkát - de picit csalódtam amikor elöszőr alkalmam nyílt élőben tesztelni őket. Többet vártam volna magától a márkától igy ezektől az új rúzsoktól. A fantázianevek és a számozások hasonlóak maradtak, mint a régebbi kollekcióban. A rúzs külső csomagolása kapott egy nagyon exkluzív arany fémtokot amivel árkategoriájának design győztese is lehetne. A rúzsok állagán változtattak és a színek összetételén. Maradt a mennyei luxus- clarins illat, az állaga krémesebb az elődjénél, a színeket felturbózták pigmentekkel és picit változtattak az árnyalataikon, visszont a tartosság rovására ment a túlzott krémesség. A színek számomra túlságosan egysíkúak maradtak. Nincsen olyan árnyalat ami felkelltette volna a figyelmemet igazából, amire felfigyeltem volna ami érdekes lenne számomra. Lehet ez az én hibám hogy ennyire válogatós vagyok. Az árnyalatokról annyit hogy van jó néhány rózsaszín a nagyon pasztelttől egészen a sötétebbekig és persze pirosak, bogyós árnyalatok szóval minden ami egy rúzskollekcióban benne kell hogy legyen.
Az egész termékcsalád a Clinique Pop-ra hasonlít, csak a Joli-nál sokkal szebb a külső design. Nem értem melyik korcsoportot akarja megcélozni a francia cég evvel a termékkel?! A csomagolása elegáns és luxusminőségű igy egyértelműen a 30+ korosztály jut eszembe míg a tartalma tinilányoknak való. Az állagra és a színre az egyetlen találó kifejezés hogy hyperpigmentált. A nude-szerű fáradt rószaszín felkenve erős, figyelemfelkeltő, barbie színre változik. Olyan a hatása az ajkakon, mint ha a festékes bödömmel csókoloztam volna. Nem értem miért kell ennyire nyomatni mostanában ezeket a feltünő, fényes, hyperkrémes tinilányoknak való rúzsokat. Egy komolyabb munkahelyre, egy üzleti tárgyalásra felejtős. A szórakozóhelyre, vásárolni, kavézni és lazulni nagyon jó választás. Azt tapasztalom hogy a komolyabb, kevésbé fényes és figyelemfelkeltő, tartósabb rúzsok ideje leáldozni látszik. Mint ha az összes cég lassan-lassan a tinilányokat és a felnőni nem akaró 30-40 korosztályt célozná meg..
Aki szereti a Clinique Pop rúzsokat annak jó alternatíva lehet kedvezőbb áron (25 euró körüli az ára). Én azt hiszem tovább keresgélek...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 4.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol
Hidratálók: Lactic Acid, Glycerin
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid, Citric Acid
Peptidek: Palmitoyl Tripeptide-1
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol

Bőrpuhító (emollient), emulgeáló és felületaktív anyag (surfactant).

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Sziksófű kivonat. A hivatalos funkció besorolás szerint bőrkondícionáló összetevő. Egy 2008-s tanulmány az összetevő antioxidáns és pigmentfoltok elleni tulajdonságát vizsgálva in vitro (kémcsőben végzett) kísérletek alapján arra a megállapításra jutott, hogy a sziksófű ígéretes anti-aging összetevő kozmetikai használatra. Az Annamarie Börlind cég szerint az összetevő fokozza a víztartalmat és emeli a bőr nedvességtartalmát. Az ezt alátámasztó szakirodalmat sajnos nem sikerült megtalálni.

Színezék. Piros.

Színezék. Lilás piros.

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.