Kövess minket Instagramon is! :)


Clarins Sun Wrinkle Control Cream Moderate Protection UVB15
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Fényvédők | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | parfümériák, online | Bőrprobléma: | -- |
Vedd meg online a Clarinsklub-n 6188 Ft-ért | megnézem |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: ansu, Módosítva: 2012. július 11.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | parfümériák, online | |
Kategória: | Fényvédők | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Ráncok kialakulását megakadályozó napozókrém - ultra védelem arcra
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Cyclomethicone
eo I h I szil
0
0
,
Octinoxate
f
0
0
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Octocrylene
f
,
Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol
f
,
Isononyl Isononanoate
eo
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Mannitol
h
,
PEG-100 Stearate
ti
0
0
,
Potassium Cetyl Phosphate
ti
,
Caprylyl Glycol
eo I h
,
Parfum / Fragrance
i
,
Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer
,
Dimethicone
eo I szil
1
0
,
Cetearyl Glucoside
ti I eu
,
Decyl Glucoside
ti
,
Glycerin
h
0
0
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Ethylparaben
ta I par
,
Disodium EDTA
,
Methylparaben
ta I par
0
0
,
Sodium Hydroxide
,
Dimethiconol
eo I h I szil
,
Cyclodextrin
,
Pisum Sativum (Pea) Extract
a
,
Cassia Alata Leaf Extract
,
Olea Europaea (Olive) Leaf Extract
,
Platanus Occidentalis Bark Extract
,
Yeast Extract
a
,
Polypropylene Glycol
0
0
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Dextrin
,
Hydrolyzed Adansonia Digitata Extract
,
Phenoxyethanol
ta
,
BHT
a I ta
,
Hexyl Cinnamal
i
,
Lyral
i
,
Linalool
i
,
Amyl Cinnamal
i
,
Limonene
i
,
Coumarin
i
,
Citronellol
i
,
Alpha-Isomethyl Ionone
i
,
Geraniol
i
VÁSÁROLD MEG
Fizetés: utánvétel, banki előreutalás, Szállítás:futárszolgálat, pick-pack-pont
krémajánló
Könnyed krém, de sajnos zsíros marad a bőröm utána még akkor is, ha nagyon keveset használok.


Kellemes, nem túl erőteljes illat, praktikus kiszerelés. Könnyen kenhető, hamar beszívódik, a fényvédelem mellett hidratál is valamint nem okoz irritációt, illetve pattanásokat. Kétlem hogy ráncok kialakulását megakadályozza, de ha mértékkel napozunk nem kell mély ráncokra számítanunk és ez nekem már elég. Egy szó mint száz, szívből ajánlom őt mindenkinek.



Kellemes, nem túl erőteljes illat, praktikus kiszerelés. Könnyen kenhető, hamar beszívódik, a fényvédelem mellett hidratál is valamint nem okoz irritációt, illetve pattanásokat. Kétlem hogy ráncok kialakulását megakadályozza, de ha mértékkel napozunk nem kell mély ráncokra számítanunk és ez nekem már elég. Egy szó mint száz, szívből ajánlom őt mindenkinek.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Pisum Sativum (Pea) Extract, Yeast Extract, BHTHidratálók: Cyclomethicone, Butylene Glycol, Mannitol, Caprylyl Glycol, Glycerin, Dimethiconol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate
Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Cyclomethicone, Isononyl Isononanoate, Cetearyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Dimethiconol
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Xanthan Gum
Fényvédők: Octinoxate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol
Szilikonok: Cyclomethicone, Dimethicone, Dimethiconol
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetearyl Glucoside, Decyl Glucoside, Xanthan Gum
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Hexyl Cinnamal, Lyral, Linalool, Amyl Cinnamal, Limonene, Coumarin, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol
Parabének: Ethylparaben, Methylparaben
Tartósítószerek: Ethylparaben, Methylparaben, Phenoxyethanol, BHT
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Az egyik leggyakrabban használt szilikon. A többi szilikonhoz hasonlóan bársonyos, selymes érzetet hagy a bőrön. A cyclomethicone un. módosítatlan szilikon viszonylag nagy molekulamérettel, így a bőrbe nem szívódik fel, viszont segíti a bőr felső rétegébe juttatni a hatóanyagokat. Gyorsan elpárolog. Bőrápoló és hajápoló termékekben egyaránt használt. Részletesebb információ itt.
Kémiai fényvédő, mely az UVB-sugarak (280-320 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Az összetevő nem túl stabil, vagyis UV-fény hatására veszít fényvédő hatékonyságából. Az octinoxate lebomlása megakadályozható más fényvédők segítségével (pl. Trinosorb M-mel). Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy ösztrogén jellegű hatása lehet (különösen gyermekekben és terhes nőkben), és hogy elősegítheti a bőrben a káros szabad gyökök képződését. Kisebb koncentrációban nem fényvédőkben is használják segédanyagként, hogy védjék a krémeket az UV-sugárzás okozta károktól. Részletesebb információ a smartskincare-en.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az octocylene viszonylag könnyen beszívódik a bőrbe, és felmerült a gyanú, hogy ott elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését. Egy 2010-es kutatás szerint egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Részletesebb információ a smartskincare-en.
Egyszerűbb néven Bisoctrizole vagy Tinosorb M. Hibrid (kémiai és fizikai) fényvédő, mely az UVB- és UVA-sugarak (280-400 nm hullámhosszú) ellen egyaránt véd. Viszonylag nagy stabilitású, és nem szívódik be jelentősen a bőrbe. Részletesebb információ a Smartskincare-en.
Bőrpuhító, emollient anyag, amely selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Paula Begoun szerint észter (egy alkohol és egy sav reakciójából víz kilépésével keletkező vegyület) féle, mely természetesen a kakaóban és a levendulaolajban található meg.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
A mannit egy cukoralkohol. A CosIng besorlolása szerint segédanyag, mely a nem szükséges anyagokat semlegesíteni képes (masking, binding funkciók). Hidratáló, bőrjavító (humectant, skin conditioning) tulajdonsága is van.
Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.
Felületaktív anyag (surfactant), emulgeálószer, tisztítószer.
Vízmegkötő, bőrjavító (skin conditioning agent) anyag. Kivonható növényekből, de előállítható mesterségesen is. Gyakran használják együtt tartósító összetevőkkel (mint pl. phenoxyethanol), mivel növeli azok antimikrobiális (mikroorganizmusok ( gombák, baktériumok) növekedését gátló) hatását.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Emulzió stabilizáló, felületi hártya képző (film forming) és sűrűség szabályozó segédanyag.
Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.
Cetearyl alkohol és glucose keveréke, amit emulgeálószerként és felületaktív anyagként használnak. Természetes emulgeálószer, melyet kókuszból és kukoricából állítanak elő és gyakran használják természetes kozmetikumokban.
Felületaktív anyag (surfactant), emulzió stabilizáló, gyengéd tisztító. Viszonylagos gyengédsége ellenére jól habzik.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Tartósítószer. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Tartósítószer. A methylparabent tartalmazó termékek növelhetik az UVB által okozott károsodást a bőrben. Bár ez nem biztos, tanácsos methylparaben-tartalmú termékek mellett (meg amúgy is, mindig :)) fényvédőt használni. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Nátrium hidroxid (marólúg, lúgkő). Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben arra használják, hogy szabályozzák vele a krémek ph értékét (bizonyos hatóanyagok csak bizonyos ph tartományban aktívak, ilyenek pl. az AHA és BHA). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.
A többi szilikonhoz hasonlóan bőrpuhító (emollient), hidratáló tulajdonsága van. Könnyen kenhető, nem zsíros, selymes érzetet hagy maga után.
Kelátképző segédanyag, amely a krémben a víz révén jelenlévő fém ionokkal reakcióba lép és semlegesíti azokat, vagyis a krémet stabilizáló funkciója van.
Egy Mexikóban élő, sárga virágú növény levelének a kivonata, amit hagyomásan gomba fertőzéses bőrbetegségek gyógyítására használnak. Gombaellens tulajdonságán túl gyulladáscsökkentő is, és a gyártója szerint megvédi a sejtek DNS szerkezetét a káros UV sugarak ellen. Bővebb infó itt.
Élesztő. Az élesztő beta glucant tartalmaz, ami kiváló antioxidáns. Az antioxidáns hatáson kívül Paula Begoun szerint még nem teljesen ismert, hogy az élesztőnek pontosan milyen hatása van a bőrre, némi kutatás utal arra, hogy az élesztő segíti a sebgyógyulást, a bőrszövet regenerálódását.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított sűrítőanyag
A szénhidrátok csoportjába tartozó, de kémiai szerkezetben a keményítőhöz hasonlító vegyület. Megtalálható a vérben, a növényi nedvekben, a kenyérhéjban és a sörben is. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, térfogatnövelő, sűrűség szabályozó anyag.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Butylated hydroxytoluene (butil-hidroxi-toluol). Erős mesterséges antioxidáns, mely a kozmetikumokban leginkább tartósítószerként használt. A BHT-t nem csak kozmetikumokban, hanem élelmiszerekben is használják tartósítószerként, mert meggátolja az élelmiszerek színének, szagának és állagának megváltozását. A BHT kettős természete miatt (egyes rákfajták kialakulását gátolja, míg más rákfajták kialakulását elősegíti) számos országban betiltották (Japán (1958), Románia, Svédország, Ausztrália), viszont Paula Begoun szerint a kozmetikai termékekben csak 0,01-0,1% közötti koncentrációban használják, ami nem akkora mennysiég, mely képes a bőrön keresztül felszívódva a véráramba jutni vagy növelni a rák kockázatát.
Kamillaolajból kivont illatanyag.
Mesterséges illatanyag. Potenciális allergén, mely az ekcémás betegek 2-3%-nál okoz allergiás reakciókat.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt.
Illatanyag, potenciális bőr irritáló.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
Számos növényben megtalálható szerves vegyület, melyet a kozmetikumokban illatanyagként használnak.
Citromfűből kivont illatosító anyag.
Illatanyag. Potenciális bőrirritáló és allergén.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Tág pórusok
Korcsoport: 35-44
Könnyed krém, de sajnos zsíros marad a bőröm utána még akkor is, ha nagyon keveset használok.