Clinique

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Száraz, Kombinált
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2014. június 27.

Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz, Kombinált

Bárhogyan óvja is bőrét, naponta károsítják a nap sugarai, a stressz és a légszennyezés. Egy hatékony hidratáló mostantól nyolc gyorsan és időszakosan felszabaduló antioxidáns egyedülálló keverékével éjszaka semlegesíti a szabad gyökök hatását. Erősebbé teszi a bőrt és megelőzi az öregedés látható jeleinek kialakulását.

Water / Aqua Dimethicone eo I szil 1 0Cetyl Ethylhexanoate eo Butyrospermum Parkii (Shea Butter) eo Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters eo I h Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate eo Glycerin h 0 0Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Glyceryl Stearate eo I euPEG-100 Stearate ti 0 0Butylene Glycol h 1 0Hydrogenated Lecithin eu Echinacea Pallida (Coneflower) Extract Perilla Ocymoides Seed Extract a Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract a I i Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract a Plankton Extract Arabidopsis Thaliana Extract a Lauroyl Lysine Creatine Adenosine Phosphate Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract gy 0 0Sorbitol h 1 1Sea Whip Extract gy Sodium Hyaluronate h 0 0Tocopheryl Acetate a I v 0 0Micrococcus Lysate Trehalose h Niacinamide v Behenyl Alcohol eo I al Cetearyl Glucoside ti I eu Cholesterol eo I eu 0 0Zeolite Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Caffeine Sodium RNA Astrocaryum Murumuru Butter Linoleic Acid eo Acrylamide / Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer Lecithin eo I eu Dimethiconol eo I h I szil Isohexadecane eo Ascorbyl Tocopheryl Maleate a I eo Tromethamine Caprylyl Glycol eo I h Zinc PCA h Mannitol h Isodecyl Salicylate Hexylene Glycol ti I eu 1 1Citric Acid kh Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride a Arginine Ferulate Polysorbate-80 ti I eu 0 0Disodium NADH eo Aminopropyl Ascorbyl Phosphate a I v Potassium Sulfate Dextrin Xanthan Gum ti I eu Nordihydroguaiaretic Acid a Disodium EDTA Phenoxyethanol ta

Joaninha

2016. december 14.

Szerettem volna egy kicsit testesebb krémet éjszakára, ami hidratálja és szépíti a bőröm, amíg én az igazak álmát alszom. Nagyon szimpatikus volt a termék leírása, és hogy gyakorlatilag ez egy antioxidáns koktél az arcbőr számára. A textrúrája nagyon kellemes, nem túl zsíros, de azért krém és nem zselé állagú. Számomra viszont csalódás volt ez a termék, mert bár nem jöttek ki rajtam kiütések és nem is pattogott ki tőle a bőröm, de csípett és kipirosodtam miután bekentem vele magam. Ezt egy Clinique terméktől nem vártam volna, az arcomra nem is merem más márka termékeit kenni, mert egyedül a Clinique vált be, de úgy látszik tőlük sem mindent bír el a bőröm. Szerencsére azonban már a Moisture Surge-nek is van éjszakára való hidratáló koktélja, ami sokkal jobban bevált nekem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 14.

KezdoManias

2015. június 6.

Miután elmúltam 35, elkapott a láz, hogy most már nem csak a szokásos bőrproblémák, hanem a ráncok ellen is temmen kell, és nem hagyatkozhatok csupán a bőrgyógyáaszokra, hogy kezdjenek valamit a problémás bőrömmel. Mivel a pattanások, mitesszerek miatt rendszeresen kiszárítottam az orvosi kencékkel és egyebekkel a bőröm, a bőröm, valami jó kis hidratáló után kellett néznem. Beautypedia ajánlásra beruháztam ebbe a krémbe. Télen és tavasszal a szelesebb napokon nagyon élvezte este a bőröm, könnyen beszívódott a kence. Ha itthon vagyok és nem kell fényvédelem, van, hogy nappalra is ezzel kenekedek. Nem feszült az egyébként vízhiányos bőröm, és érdekes módon kevesebb patim jött elő, miután elkezdtem használni. Valószínűleg kevesebb mikrosérülés lehet most az arcomon, hogy már nem annyira száraz. A melegebb időszakban átváltottam a kombinált bőrre való változatára, ezt hámlasztás vgay pl. uszoda utáni napokon használom. A hosszú távú hatásban is bízom:-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 6.

egyedszilvi

2014. december 21.

Ezt választottam,gondoltam kipróbálom.Most,hogy kb 10 nap eltelt,irhatok véleményt,hátha segitek vele valakinek,akinek hasonlóan érzékeny a bőre.Egy hétig semmi extra,még csak nem is húzódott a bőröm,jónak tűnt.Még a tapintása is jó volt utána,a krém zsirossága is.Ám kijöttek rajtam a viszketős pirosodásaim,melyet a krém okozott.(ha nem jó a bőrömnek,sajnos mindig ez van).Most már 3 napja viszket,vettem ismét egy bio krémet,hogy rendbe hozzam.Ő is tartalmaz egy olyan összetevőt,mely allergiás reakciót vált ki,igy nem ajánlom senkinek,aki ilyen érzékeny,csak normál bőrre.Hátha nekik jó,én biztosan kidobom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. december 21.

Antioxidánsok: Perilla Ocymoides Seed Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Arabidopsis Thaliana Extract, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Nordihydroguaiaretic Acid
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Sea Whip Extract
Hidratálók: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, Glycerin, Butylene Glycol, Sorbitol, Sodium Hyaluronate, Trehalose, Dimethiconol, Caprylyl Glycol, Zinc PCA, Mannitol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Niacinamide, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate

Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó  anyag.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Nem igazán található információ a neten az összetevőről, de a CosIng besorolása szerint elektromos töltődést megakadályozó és hajkondícionáló anyag.

A lúdfű kivonata, ami egy Európában és Ázsiában őshonos, kistermetű, virágos növény, melynek igen rövid az élettartama (kb. 6 hét). A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antioxidáns hatású összetevő. Paula Begoun úgy tudja, hogy in-vitro kísérletekkel kimutatták, hogy az összetevő képes fokozni a bőr azon képességét, hogy megvédje magát az UVB károkkal szemben és lehetséges, hogy sejtkommunkáló funkciója is van. A truthinaging információi szerint a bőrt természetes módon liposzómák szállítására ösztönzi, mely azonosítja a bőr DNS károsodását és beindítja a bőr természetes önjavító képességét, valamint erőteljes enzimeket és antioxidándokat is szállít a bőrnek.

Nukleotid (DNS, RNS lánc szerkezeti egysége), mely fontos szerepet játszik a sejtek energiaellátásában. Három formája létezik: tri-, di- és monofoszfát. Paula Begoun szerint bár az adenosine foszfátnak a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos kutatások még gyerekcipőben járnak, már most is ígéretes sejt kommunikáló(bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató) és gyulladáscsökkentő összetevőnek látszik.

Sorbitol h 1 1

Szarukorall kivonat, aminek gyulladáscsökkentő és antibakteriális tulajdonsága van. Segít csökkenteni a bőr vörösségét. Egy 2009-es IFSCC publinkáció szerint klinikai vizsgálatok eredményei azt mutatják, hogy a szarukorall kivonat helyileg alkalmazva a még alacsony koncentrációban is hatásosabb a bőr gyulladásánaka a kezelésében, mint a bisabolol.

A micrococcus luteus nevű baktérium által termelt enzimek kivonata, mely állítólag segíti a bőrt megvédeni az UV sugárzás okozta károktól.

Cholesterol eo I eu 0 0

Nátrium ribonukleinsav. Bőrkondicionáló hatású összetevő, mely segíti a bőr megújulási folyamatait.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

Más néven EUK-134, egy antioxidáns molekula, ami a bőrben lévő két antioxidáns enzim, a SOD és a catalase hatását utánozza. Különlegessége, hogy "önmegújuló" antioxidáns, vagyis nem használódik el a semlegesítési folyamatban, mint a nem enzim típusú, "sima" antioxidánsok. A molekulával kapcsolatban főleg az Estee Lauder készített kutatásokat, amik alapján az összetevő szuperül védi a bőrt az UVB okozta károktól. Az EUK-134-et az érzékeny bőr is jól tolerálja. Részletesebb információ INCIDecoderen.

Teljes nevén beta-Nicotinamide adenine dinucleotide disodium salt, mely egy vízben oldódó bőrpuhító (emollient), és bőrjavító anyag a CosIng besorolása szerint.

A C-vitaminnak egy viszonylag új, stabil formája, melynek a tiszta C-vitaminhoz hasonló tulajdonságai vannak: hatásos antioxidáns, segíti a bőrünk feszességét adó fehérje, a kollagén termelődését és hatásos a pigmentfoltok ellen is. Bőröregedés elleni és pigmentfoltok elleni szérumokban és krémekben találkozhatunk vele a leggyakrabban. További infó itt.

Sűrűség szabályozó segédanyag.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!