Clinique Superdefense SPF20 Daily Defense Moisturizer Nagyon Száraz és Kombinált Bőrre

Clinique

Ár:   15 900 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz, Kombinált
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: Umesyan, Módosítva: 2016. október 13.

Ár:   15 900 Ft
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz, Kombinált

A korszerű technológiával készült Clinique Superdefense SPF20 Daily Defense Moisturizer megakadályozza az öregedés első jeleinek kialakulását és a bőr további károsodását. Összetett hatása révén a Superdefense SPF20 Daily Defense Moisturizer hidratálja, védi és regenerálja a bőrt egész napra, minden nap.

Az új napi hidratáló egész napra nedvességgel látja el a bőrt. Erősíti a bőrt védő nedvességréteget, hogy a bőr jobban védekezhessen a környezet káros hatásai ellen, emellet antioxidánsokkal és fényvédővel akadályozza meg a ráncok, vonalak kialakulását. A mindennapos védelmet nyújtó hidratáló forradalmian könnyű, selymes állagú, gyorsan felszívódik, és a felvitel során azonnal felfrissíti a bőrt.

ufobaby

2018. február 19.

Igaz 7ml-es kiszerelésben vettem mintapéldánynak, de már az első használat után látható, hogy reagál rá a bőröm. Elég lágy krém, jó kenhető, kicsit zsírosnak tekinthető, így az én kombinált bőröm kicsit fénylett. Ha véletlen a szemedhez érsz kegyetlenül tud csípni, de szinte minden spf-es krém ilyen...
DE jól véd a napfényben, nem szárít, úgy vélem ez a krém a száraz bőrűeknek nagyon jó lehet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 19.

inimini

2017. január 6.

Szerintem akinek patikat stb. okozott túl sokat kentek fel belőle. Nekem nem okozott soha semmilyen problémát (pedig nem csak 1,5ml-t használtam el belőle). Nem azt mondom hogy a legjobb hidratáló,de végzi a dolgát, fényvédő is van benne és az ára sem abszurd.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 6.

Veee

2016. november 9.

Az egyik Pixiboxomban volt benne. Problémás bőröm van, de összeségében meg vagyok vele elégedve; gyorsan beszívódik, nem marad utána zsíros érzés a bőrömön, a pattanásaimon nem segített, mivel nem is erre van kitalálva, viszont egyáltalán nem rontott a helyezeten sem és jól is hidratál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 9.

umpalumpa

2016. június 5.

Vettem belőle mielőtt elolvastam a véleményeket. Aztán eső után köpönyeg-elolvastam mit írtok és megijedtem. Na, ha már megvan próbáljam ki. Eleinte még a 20 fok körüli időjárásban kenegettem. Akkor az orcáimnak kevés volt magában, de még a homlokom is picit húzódott. Később 25 fok körül már t-vonalban pont jó lett, orcákon pedig alákenek valami hidratálót.
Még nem találtam olyan fényvédőt, amitől nem zsírosodik ar orrom, homlokom nagyon hamar. Eddig ez a legjobb. Órák múlva lesz fényesebb a bőröm, a tapintása akkor sem ragacsos. Szépen felszívódik, nem érzem fullasztónak, nem vaskos, hanem könnyű állagú. Remélem 35 fokban is fogom szeretni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 5.

Joaninha

2015. december 9.

Bár nagy Clinique rajongó vagyok, és az arcom eddig csak a Clinique krémeket volt hajlandó befogadni, sajnos úgy látszik a Superdefense kollekcióval nem jövünk ki jól. Ezt a terméket azért választottam, mert szerettem volna egy fényvédő faktoros arckrémet és ez tűnt a legszimpatikusabbnak. A kombinált bőrre való olajmentes verziót választottam, mégis annyira zsírosnak érzem magamon, főleg nyáron, amikor a legnagyobb értelme van fényfédő faktoros krémet használni, hogy fél óra elteltével már csillog a bőröm mindenhol tőle. Az éjszakai krémjéhez hasonlóan, ettől is kipirosodik a bőröm és csíp is, amikor felviszem az arcomra. Úgy gondolom, hogy ezutóbbi az antioxidáns tartalmú gyümölcssavas összetevőktől van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 9.

_ca_

2015. március 14.

Szerintem ez a rendes kombinált bőrön nem fog működni, a korábbi negatív vélemények ezt alá is támasztják, de összességében nem mondanám ennyire rossznak. Nekem télen száraz foltok alakultak ki az arcom egyes részein, míg a T-vonal maradt inkább a normál tartományban, ezért próbáltam ki január-február környékén ezt a krémet. Nem okozott irritációt, segített a száraz foltokon, viszont elég lassan szívódott be és a homlokom fényes maradt utána. Összességében száraz és nagyon száraz bőrre szerintem mindenképp érdemes kipróbálni, de a száraz-kombinálton tesztelve csak négy csillagot tudok neki adni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. március 14.

Umesyan

2014. május 5.

Hidratáló hatásáról nem tudok beszélni, mivel csak egyszer próbáltam ki, de az elég mély benyomást tett rám. Kivörösödött tőle a bőröm és másnapra tele lettem gyulladt pattanásokkal, mitesszerekkel. Köszönöm, nem kérnék belőle többet. :\

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 5.

senskin

2014. május 2.

Használtam ezt a krémet, viszonylag elég sokáig elég volt. Nekem nem okozott gondot, semmi irritációt nem tapasztaltam. Valamiért lecseréltem, amikor elfogyott. Talán kevésnek éreztem nem tudom.Nem venném újra azthiszem és a superdefense termékek nem lettek a kedvenceim.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. május 2.

Jazz Juice

2014. április 4.

Hát ez fura... nekem bejött. Nagyobb kiszerelést próbáltam, ami hetekig elég volt, és semmi problémám nem volt vele. Külön örülök neki, hogy végre fizikai fényvédő van benne. Nem kaptam tőle kiütéseket, nem volt büdös, és pihepuha bababőröm volt a használata alatt. Jobban tetszik, mint a régi verziója.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. április 4.

SMH

2014. március 11.

A Marie Claire-ben volt egy 1,5ml-es minta, amiket nagyon szeretek mert sok olyan terméket ki tudok próbálni, amit eszembe sem jutna megvenni. Nagy örömmel próbáltam ki, guszta gyümölcsökkel reklámozták, gondoltam ilyesmi illata lesz. Óriásit tévedtem! Iszonyatosan büdös cefre szaga van, olyan volt, mintha rohadna az arcom. Megszagoltattam a barátommal, szerinte borzasztó műanyag szaga van. Nos szerintem egyik sem túl előnyös.
A hatását tekintve, átlagosan hidratál (vizes állagú krém), hamar kifényesedett tőle a bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. március 11.

Antioxidánsok: Arabidopsis Thaliana Extract, Ergothioneine, Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate
Gyulladáscsökkentők: Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract, Sea Whip Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Trehalose, Algae Extract, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol, Dimethiconol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate

Más néven Polycrylene. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint filmképző és bőrkondícionáló hatású összetevő. Az összetevőt gyakran használják fotostabilizátorként nem túl nagy stabilitású, fény hatásra lebomló fényvédőt (pl. Avobenzone-t) tartalmazó kozmetikumokban, mivel lassítja a lebomlásukat. A gyártói szerint a Polycrylene filmképző polimerekkel kombinálva növeli a fényvédő összetevők vízállóságát is.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Búzacsíra kivonat. Bőrpuhító (emollient), bőrjavító, bőrvédő összetevő.

A lúdfű kivonata, ami egy Európában és Ázsiában őshonos, kistermetű, virágos növény, melynek igen rövid az élettartama (kb. 6 hét). A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antioxidáns hatású összetevő. Paula Begoun úgy tudja, hogy in-vitro kísérletekkel kimutatták, hogy az összetevő képes fokozni a bőr azon képességét, hogy megvédje magát az UVB károkkal szemben és lehetséges, hogy sejtkommunkáló funkciója is van. A truthinaging információi szerint a bőrt természetes módon liposzómák szállítására ösztönzi, mely azonosítja a bőr DNS károsodását és beindítja a bőr természetes önjavító képességét, valamint erőteljes enzimeket és antioxidándokat is szállít a bőrnek.

Szarukorall kivonat, aminek gyulladáscsökkentő és antibakteriális tulajdonsága van. Segít csökkenteni a bőr vörösségét. Egy 2009-es IFSCC publinkáció szerint klinikai vizsgálatok eredményei azt mutatják, hogy a szarukorall kivonat helyileg alkalmazva a még alacsony koncentrációban is hatásosabb a bőr gyulladásánaka a kezelésében, mint a bisabolol.

Lásd Tripeptide-32

A micrococcus luteus nevű baktérium által termelt enzimek kivonata, mely állítólag segíti a bőrt megvédeni az UV sugárzás okozta károktól.

Természetben is előforduló aminosav féle. Viszonylag kevés élő szervezet tud ergothioneine-t gyártani, leginkább különböző gombafélék (pl. az ergot gomba, amiről a nevét is kapta az összetevő). Paula Begoun szerint az összetevő kiváló antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik.

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Squalane eo 1 0

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.