Clinique

Ár:   14 100 Ft és 19 600 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rakkoktel, Módosítva: 2016. január 20.

Ár:   14 100 Ft és 19 600 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A Clinique a szirtuin technológia fiatalság-meghosszabbító hatóanyagaival fokozza a napi használatra kifejlesztett hidratáló látható hatását. A ráncok és vonalak eltűnnek, a bőr a kollagén és az elasztin hatására teltté és élettelivé válik. A bőr védett lesz a környezet öregítő hatásai ellen és hosszabb ideig őrzi meg fiatalos megjelenését.

Water / Aqua Octinoxate f 0 0Neopentyl Glycol Diheptanoate eo Ethylhexyl Salicylate f Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil eo I h 1 0Glycerin h 0 0Petrolatum eo DI-C12-15 Alkyl Fumarate eo Dimethicone eo I szil 1 0Butylene Glycol h 1 0Hydrogenated Lecithin eu Pentylene Glycol Hydrogenated Polyisobutene eo 1 2Hexyldecyl Stearate eo Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate eo Octyldodecyl Neopentanoate eo Titanium Dioxide f 0 0Hordeum Vulgare (Barley) Extract eo Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract gy Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract eo Polygonum Cuspidatum Root Extract a Padina Pavonica Thallus Extract Betula Alba (Birch) Bark Extract a I gy Algae Extract eo I h Polyethylene Coleus Barbatus Extract Hydrolyzed Rice Extract Saccharomyces Lysate Extract h I gy Potato Starch Modified Ethylhexyl Palmitate eo I i 4 0Astrocaryum Murumuru Seed Butter Coffea Robusta Seed Extract Glyceryl Stearate eo I euCitrus Reticulata (Tangerine) Peel Extract Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/ VP Copolymer Sorbitol h 1 1Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein Caffeine Creatine Tocopheryl Acetate a I v 0 0Isonicotinamide PEG-100 Stearate ti 0 0C12-16 Alcohols eo Cholesterol eo I eu 0 0Linoleic Acid eo Guanidine HCL Polysilicone-11 szil Squalane eo 1 0Ethylhexyl Stearate eo Acetyl Hexapeptide-8 h I pep Dipalmitoyl Hydroxyproline Behenyl Alcohol eo I al Sodium RNA Trehalose h Sodium DNA Adenosine Phosphate Aminopropyl Ascorbyl Phosphate a I v Disodium NADH eo Methicone eo I szil Lecithin eo I eu Sodium Hyaluronate h 0 0Caprylyl Glycol eo I h Palmitic Acid eo I eu 2 0Decarboxy Carnosine HCL Glycerin h 0 0Hydroxyproline ti Proline Acrylates Copolymer Xanthan Gum ti I eu Phytosphingosine Potassium Sulfate Alumina Propylene Glycol Dicaprate eo Hexylene Glycol ti I eu 1 1Sodium Carbomer Sodium Citrate Disodium EDTA Potassium Sorbate ta Phenoxyethanol ta

farkasnorakatalin95

2017. október 15.

Ajándékcsomagban kaptan, DE EZ EGY CSODA!
problémás a böröm, a végsö elkeseresdésemben nyultam hozzá. Szép élettelteli lett s böröm, egésznap friss.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. október 15.

Ajándékcsomagban kaptan, DE EZ EGY CSODA!

kismag

2014. február 8.

Egy kis kiszerelésem van belőle, ami sztem nagyon sokáig elég lesz. Nagyon keveset kenek belőle, kis termálvizes permettel könnyítek rajta, szépen felszívja a (kombinált, nyárom már majdem zsíros!) bőröm. Kicsit hamar kifényesedek tőle, nyilván a fényvédőtől de erre van a púder, valamit valamiért. Jól hidratál, de azért valahogy mégsem az igazi... Csak vártam a nagy wow-t, de nem jött. Nem pontozom le, de azért ennél kevesebb pénzért lehet ennél sokkal jobbat is kapni, 5-öst nem kaphat, mert a csodaszertől messze van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. február 8.

blackberry

2014. január 20.

Nekem bevált, kicsit fénylik tőle az arc felkenés után, nyilván a fényvédő miatt. De tökéletes sminkalap. Szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. január 20.

Pöti

2013. május 24.

Egy tégelyt használtam el belőle. A legjobb anti-aging hidratáló, amivel találkoztam. Egyáltalán nem irritált, jól lehet rá sminkelni. Nekem nagyon lassan fogyott el az 50 ml, kb 5 hónapra elég volt. Nekem is fénylett tőle az arcom, de az leginkább a fényvédőtől volt. Nekem amúgy is mindig kell egy kis púder, mert eléggé zsírosodik a bőröm. Csak az ára miatt nem veszem újra, az én bőrömnek még elég a superdefense is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. május 24.

FEV

2013. április 23.

Enyhén zsírosodott és fénylett a bőröm tőle - lecseréltem. Előnye, hogy kevés elegendő a teljes arc bekenésére.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. április 23.

bester

2013. április 8.

Mindenkinek más a bőre az enyém ráadásul elég hisztis szóval nem tudom hogy bennem van a hiba vagy a krémben de nekem csalódás volt, kipirosodott a bőröm és hámlott tőle.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. április 8.

timi.karacs

2013. március 11.

Nagyon szereti a bőröm!Már lassan a végére érek a 30ml-es kiszerelésnek és eddig semmi gondom nem volt vele.Bár nem tűnik soknak de még is nagyon sokáig elég,én még tavaly valamikor szeptemberben vettem és még mindig van benne.Ki hinné hogy szinte sosem fogy el!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 11.

pandado

2013. január 13.

Jelenleg ezt használom háromlépés után, meg vagyok vele elégedve. Szerintem is télre a legjobb, picike zsíros érzetet hagy, de pár perc után nekem ez elmúlik. Jó smink alap.
-1 csillag azért mert az én bőröm fényesedik tőle nyáron, de ezt leszámítva nagyon jó krém!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 13.

Kitti86

2012. október 27.

Nekem valamiért nem annyira szerette a (nagyon érzékeny) bőröm, egy-két helyen piros foltok alakultak ki, ami viszketett és hámlott is. Én úgy éreztem, hogy nem hidratál eléggé, bár nyáron ez nem volt különösebben gond, és akkor a fényvédő is jól jött.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. október 27.

réka

2011. december 15.

Jó kis krém,valóban főleg a téli időszakban hasznos,mert elég "vastag".

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. december 15.

Jó kis krém,valóban főleg a téli időszakban hasznos,mert elég "vastag".

Antioxidánsok: Polygonum Cuspidatum Root Extract, Betula Alba (Birch) Bark Extract, Tocopheryl Acetate, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate
Gyulladáscsökkentők: Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract, Betula Alba (Birch) Bark Extract, Saccharomyces Lysate Extract
Hidratálók: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Glycerin, Butylene Glycol, Algae Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Sorbitol, Acetyl Hexapeptide-8, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol, Glycerin
Peptidek: Acetyl Hexapeptide-8
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate

Alkoholok: Behenyl Alcohol
Emolliensek: Neopentyl Glycol Diheptanoate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Petrolatum, DI-C12-15 Alkyl Fumarate, Dimethicone, Hydrogenated Polyisobutene, Hexyldecyl Stearate, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Octyldodecyl Neopentanoate, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Algae Extract, Ethylhexyl Palmitate, Glyceryl Stearate, C12-16 Alcohols, Cholesterol, Linoleic Acid, Squalane, Ethylhexyl Stearate, Behenyl Alcohol, Disodium NADH, Methicone, Lecithin, Caprylyl Glycol, Palmitic Acid, Propylene Glycol Dicaprate
Emulgeálószerek: Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Stearate, Cholesterol, Lecithin, Palmitic Acid, Xanthan Gum, Hexylene Glycol
Fényvédők: Octinoxate, Ethylhexyl Salicylate, Titanium Dioxide
Szilikonok: Dimethicone, Polysilicone-11, Methicone
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate, Hydroxyproline, Xanthan Gum, Hexylene Glycol
Illatanyagok: Ethylhexyl Palmitate
Tartósítószerek: Potassium Sorbate, Phenoxyethanol

Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó  anyag.

Búzacsíra kivonat. Bőrpuhító (emollient), bőrjavító, bőrvédő összetevő.

Az ártéri japánkeserűfű kivonata. A bőrön alkalmazva anitoxidáns.

Az Atlanti-Óceánban és a Földközi-Tengerben élő barnamoszat féle kivonata.  Általában az algakivonatok sűrítőszerek, vízmegkötő anyagok vagy antioxidánsok, ez a konkrét barnamosztat kivonat viszont állítólag védi a bőrt a környezeti szennyeződésektől és javítja a bőr ellenállóképességét.

A nyírfa kérgének a kivonata, ami nagy mennyiségben tartalmaz Betuline-t és Betulinic Acidot, kémiai összetétele pedig igen hasonló az aszpirinéhez. Paula Begoun szerint hatásos antioxidáns, viszont összehúzó tulajdonsága révén nagy mennyiségben irritáló hatással lehet a bőrre. E szerint a kutatás szerint in vivo tesztek alapján az összetevő segíti az egészséges epidermisz (hám) fenntartását, ezáltal képes növelni a száraz bőr hidratáltságát és csökkenteni a fokozott mértékű transzepidermális vízvesztést.

Rizsből készült bőr és hajkondícionáló anyag.

Mandarin héjának a kivonata. Hogy mire szolgál a krémekben arról nincs információ, Paula Begoun szerint főleg illatanyagként használják, és nincs semmilyen előnyös hatása  a bőrre, sőt potenciális bőrirritáló.

Sorbitol h 1 1

Nem igazán található információ a neten az összetevőről, de a CosIng besorolása szerint elektromos töltődést megakadályozó és hajkondícionáló anyag.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Cholesterol eo I eu 0 0

Felületi hártya képző anyag.

Squalane eo 1 0

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Krumpliból előállítható összetevő, melynek funkciója elektromos töldődés megakadályozása, bőr- és hajkondícionáló. A Kimberly Sayer honlapja szerint hidratáló összetevő, mely feltölti a bőrt.

Nátrium ribonukleinsav. Bőrkondicionáló hatású összetevő, mely segíti a bőr megújulási folyamatait.

Nukleotid (DNS, RNS lánc szerkezeti egysége), mely fontos szerepet játszik a sejtek energiaellátásában. Három formája létezik: tri-, di- és monofoszfát. Paula Begoun szerint bár az adenosine foszfátnak a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos kutatások még gyerekcipőben járnak, már most is ígéretes sejt kommunikáló(bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató) és gyulladáscsökkentő összetevőnek látszik.

A C-vitaminnak egy viszonylag új, stabil formája, melynek a tiszta C-vitaminhoz hasonló tulajdonságai vannak: hatásos antioxidáns, segíti a bőrünk feszességét adó fehérje, a kollagén termelődését és hatásos a pigmentfoltok ellen is. Bőröregedés elleni és pigmentfoltok elleni szérumokban és krémekben találkozhatunk vele a leggyakrabban. További infó itt.

Teljes nevén beta-Nicotinamide adenine dinucleotide disodium salt, mely egy vízben oldódó bőrpuhító (emollient), és bőrjavító anyag a CosIng besorolása szerint.

A CosIng besorolás szerint haj- és bőrjavító anyag. Paula Begoun szerint az összetevő sejtkommunikáló anyag (a sejteket helyes, egészséges működésre bíztató anyag), valamint a carnosine-nak gyulladáscsökkentő és antioxidáns tulajdonsága is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint haj- és bőrkondícionáló hatású összetevő és oldószer. Paula Begoun szerint az összetevő vízmegkötő hatása hasonló a kollagénéhez és valószínű, hogy a sebgyógyulást is elősegíti, bár ez az állítás még nem teljes mértékben megalapozott.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Sűrűség szabályozó segédanyag.

Hártya képző (film forming), zselésítő, emulzió stabilizáló segédanyag.