Collistar

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Testápolás
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet feltöltötte: mujerconfused, az összetevőket feltöltötte: babyface, Módosítva: 2018. december 21.

Lelőhely:   parfümériák
Kategória:   Testápolás
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Innovatív formulával ellátott testradír, mely táplál, karcsúsít és fokozza a felgyülemlett folyadék elvezetését a szövetekből, köszönhetően a fahéj és kömény által okozott szauna-hatásnak. Alkalmazható nedves bőrön gyengéd bőrradírként, vagy száraz bőrön az intenzív hámlasztó hatásért.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Ejszakaikoboldmaki

2023. július 23.

Kipróbáltam száraz bőrön, de két simítástól az összes radírozó apróság lepergett a földre és csak az olajjal tapogattam magam (nincs kizárva,hogy én vagyok a béna...), viszont nedves bőrön elég kellemesen működik, bár igencsak hamar elolvadnak a szemcsék.
Korrekt radír, ám a karcsúsító blabla azért kicsit meredek szerintem :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. július 23.

Korrekt radír, ám a karcsúsító blabla azért kicsit meredek szerintem :)

SaltyDog

2022. szeptember 23.

Az illata erőteljes, jellegzetes, de én nagy híve vagyok a szauna-és fürdőkultúrának, ott meg ezek a típusú illatok gyakoriak is, illetve otthon is emlékeztet rá. A szemcséi élvezhető méretűek, viszont hatásos a radír. Hagy egy finoman olajos réteget maga után, nekem a sima sóstól-ami igazi nagyágyú, ha radírozásról van szó- ematt kellemesebb használni, bár tény, hogy ez csak nagyon jó, amaz meg hardcore. Ruganyos, puha bőr az eredmény

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. szeptember 23.

Asianlover

2022. június 4.

Hàt, èn jòl megszìvtam ezzel a bőrradìrral. Csomagban volt kis kiszerelès, egyszer tudtam hasznàlni. Elsőre az tűnt fel, hogy megült a tègely közepèn elèg sok olaj ès hasznàlat közben vèszes sebessèggel màllot szèt. Gondoltam is, hogy ez nem lesz valami gazdasàgos termèk. Az illata valòban nagyon kellemes, gyògynövènyes, de èn nem szeretem az ilyen cukorszerű bőrradìrokat, tùl gyengènek èrzem őket. Ezutàn több, mint 2 hònapig àllt èrintetlenûl, erre ma eszembe jutott, kibontom, hàt, sòbànyàra van szàradva! Alig bìrtam kikaparni, de el se tudtam oszlatni, annyira vàgta a bőröm, hamar feladtam. Erről ennyit...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. június 4.

KalozPepi

2020. november 14.

Nagyon szeretem, az egyik legjobb bőrradír amit pròbáltam. Az állaga sűrű, kristályos mézre emlékeztet, a szemcsék pont jó méretűek, a benne lévő növényi olajok miatt sima, ápolt és puha lesz tőle a bőr. Kifejezetten frissítő élmény használni. Az illata erős, tartòs, akár zavaró is lehet, de szerintem nagyon jó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 14.

bereczalexandra93

2020. október 11.

Szerintem a világ legjobb terméke. Pár éve a pixiboxban volt, és én azóta folyamatosan újra vásárolom. Imádom az állagát az illatát is, picit gyógynövényes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 11.

dudaszita8

2020. április 28.

Isteni az illata is, és nagyon finom lesz tőle a bőröm is! Csak ajánlani tudom mindnekinek! :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 28.

umpalumpa

2019. október 2.

Nahát, még nem írtam erről? Melpa véleményét olvasva jöttem rá, hogy kihagytam.
Egyik legkedvesebb KM-es ismerősömtől kaptam ajiba egy kis tégellyel Karira, előtte tőle szereztem be egy ugyanakkorát a zsibiről. Szerinte büdi a cucc, mert átérezni a bontatlan csomagoláson, óvott is tőle, de nekem csak kellett.
Oda meg vissza voltam az illatától! Szeretem ezt az illóolajos, gyógynövényes illatfelhőt, pedig a túl erős illatokért nem rajongok, mindent túl lehet tolni, de ez valami csodálatos. Frissítő, ellazító hatású, a bőr puha lesz az olajtól és a sószemcsék radírozásától. Test és lélek is felemelkedik tőle. A bőrön megmarad az illat és az olajréget vékonyan, ami fura, de nem zavaró.
Rettenetes ára van a teljes kiszerelésnek, de így potom pénzért és ajiba szuper volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. október 2.

Nahát, még nem írtam erről? Melpa véleményét olvasva jöttem rá, hogy kihagytam.

Melpa

2019. október 1.

Imádom az illatával együtt. Ahogy a többiek is írták, olyan jó, hogy utána is jó olajos marad a bőr, es szerintem sokkal puhább is. Az illata valóban megosztó, mert elég gyógynövényes es erős is, de én ezt külön szeretem benne. Nálam mindig újravevős

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 1.

SZS30

2019. augusztus 24.

Folyadék elvezető vagy karcsúsító hatásáról nem tudok beszámolni, de ne is várjunk ilyet szerintem egy bőrradírtól. Egyébként fantasztikus, ápoló olajokat tartalmaz, ami miatt nincs szükség utána testápolóra. Imádom az illatát, egészen különleges és sokáig érezni utána, de eléggé megosztó, sokan pont ezt nem bírják benne.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 24.

Evko

2019. augusztus 17.

Nagyon szeretem,sokáig szemeztem vele az ára miatt de aztán végül beruháztam rá.Nem bántam meg,és újra is fogom venni.Nekem az illata is isteni,imádom hogy utána a fürdőben is sokáig lehet érezni,amolyan spa illat van,és nem kell utána testápoló sem mert finoman bevonja a bőrt,de ugyanakkor nem lesz semmi olajos tőle.Fantasztikus!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 17.

Antioxidánsok: Persea Gratissima (Avocado) Oil, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Caffeine
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
Hidratálók: Sucrose, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Algae Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
Vitaminok: Panthenol

Emolliensek: Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Zea Mays (Corn) Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Algae Extract, Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil, Fucus Vesiculosus Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Panthenol, Lavandula Hybrida (Lavandin) Oil
Emulgeálószerek: Zea Mays (Corn) Oil, PEG/PPG-18/18 Dimethicone
Szilikonok: PEG/PPG-18/18 Dimethicone
Tisztítószerek: Carnitine
Illatanyagok: Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Parfum/Fragrance, Glycine Soja (Soybean) Oil, Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil, Juniperus Virginiana (Virginia Red Cedar) Oil, Limonene, Linalool, Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Oil, Cinnamal, Eugenol, Citral
Tartósítószerek: TEA-Salicylate

Tengeri só. A CosIng a tengeri só kivonatot bőrjavító (skin conditioning) anyagként osztályozza. Nem oldott, szemcsés formában hatékony lehet helyi bőrradírként, de ha a bőrön marad, növelheti az érzékenységi reakciók kockázatát.

A szacharóz, más néven asztali cukor egy természetben előforduló diszacharid, amely glükózból és fruktózból áll. A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van és segít megőrizni a bőr hidratáltságát.

Mesterséges olaj, amit bőrpuhító (emolliens), sűrítő, és sikosító (a krémet könnyebben kenhetővé tevő) anyagént használnak. A zsíros bőrűeknek és pattanásokra hajlamosaknak érdemes kerülni, mert komedogén (pattanásokat okozó) és pórus elzáró összetevőnek számít.

Napraforgómagolajból kivont el nem szappanosítható lipidek, melyek ellenállnak a szappankészítés során fellépő kémiai reakciónak. Az ún. el nem szappanosítható lipidek olyan a növényi zsírokban természetesen jelen lévő anyagok, és melyek bőrápoló tulajdonságaik miatt kerülnek felhasználásra a bőrtápláló termékekben. Az összetevő gyártójának információi szerint hosszantaró hidratációt biztostó, védőréteget erősítő (lipidpótló) és nyugtató hatású hatóanyag.

Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag (70%-a olajsav) természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emolliens és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.

A bioflavonoidok többféle növényi forrásból származó anyagok. A CosIng szerint bőrkondícionálók és gyulladáscsökkentő, de természetesen antioxidáns hatásuk az, ami a legfontosabb kozmetikai tulajdonságaikat okozza.

A makadámia fa terméséből előállított olaj. Kiváló hidratáló, védi a hajat és a bőrt. Magas arányban tartalmaz esszenciális zsírsavakat (olein sav, palmitolein sav), ezért kiváló helyettesítője állati olajoknak. Hasonlít az emberi bőr faggyú szerkezetéhez. Könnyen felszívódik és puhává, rugalmassá teszi a bőrt. Viszonylag stabil olaj. Elsősorban nehezebb krémekhez és a száraz bőr számára ideális összetevő.

Szójababból származó természetes növényi olaj, melyet bőrpuhító (emolliens), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban. 48-59%-ban linolsavat, valamint olajsavat és némi linolénsavat is tartalmaz, melyek hirdratálják, táplálják és erősítik a bőr védőrétegét. Tanulmányok kimutatták, hogy a szójában található vegyületek segítenek elhalványítani a napsugárzásból és más forrásokból származó makacs elszíneződéseket és csökkentik a hiperpigmentációt is. A szójababolaj ezen kívül olyan antioxidáns hatású polifenolokat is tartalmaz, melyekről kimutatták, hogy segítenek megvédeni a bőrt az UV-fény által kiváltott károsodásoktól és a vízvesztéstől. (forrás)

A vadgesztenye kérgének a kivonata. Az Cosing hivatalos funkció besorolása szerint bőkondícionáló, tonizáló, összehúzó hatású összetevő.  Növényi hatóanyag, elősegíti a gyógyulást, a bőr értágulataira összehúzó hatással van, meggyorsítja a vérelvezetést. Ausztriában 3% fölötti koncentrációban gyógyszertárköteles.

Koffein. Tanulmányok szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra (péládul egy vak tesztes kutatás során szignifikáns különbséget nem tudtak kimutatni egy 3%-os koffeint tartalmazó és azt nélkülöző bőrápoló gél hatása között) , bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír, e szerint a 2017-es kutatás szerint pedig nagyon ígéretes hajhullás elleni összetevőnek bizonyult egy FDA által jóváhagyott, androgén alopecia kezelésére szolgáló hatóanyaggal összevetve.