Cosrx

Ár:   $21   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: niki123, Módosítva: 2018. február 28.

Ár:   $21
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrtípus:   Száraz, Normál
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Hidratáló éjszakai maszk, melynek segítségével reggelre a bőr ragyogóbb és puhább lesz. 0,9% BHA-t tartalmaz, amely kisimítja a bőrt, eltávolítja az elhalt hámsejteket és felesleges faggyút irritáció nélkül.

• Hámlasztás és bőrregenerálás BHA-val
  • Bőrnyugtatás 50% ázsiai gázlóval (Centella)
  • Kettős hidratálás panthenollal és méhviasszal

Bettiiyy

2019. május 24.

Most érkezett meg egy jó nagy kupac mindenfélém Koreából, feladástól számítva 5 nap alatt, de nem bírtam ki, pedig tudom, hogy nem ajánlatos, rögtön két új dolgot is kipróbáltam egyszerre mindenféle teszt nélkül. Úgy voltam vele, vagy csoda lesz, vagy így jártam. Úgyhogy gyorsan kipróbáltam a Corsx BHA-ját, majd ezzel az éjszakai maszkkal lezártam a rutinomat, hogy meglegyen a logikai sorrend. :)
Az állaga sűrű - tehát nem kell belőle olyan sok, mint elsőre tűnik -, de könnyen kenhető, és hamar felszívja a bőröm. Vékony réteget képez a bőrön. Először arra gondoltam, háton fogok aludni, nehogy lekenjem, de nem tudok háton aludni... :) Mindenesetre ez a finom kis réteg reggelre ugyanúgy fent maradt. Viszont arclemosásnál könnyedén lejött.
Reggelre egységes, puha és hidratált volt az arcbőröm. Kijött három pattanás az arcomon, de azok sem voltak gyulladtak (és valószínűleg nem is a krém hibája, mivel a hátamon is ugyanilyenek jöttek elő, oda pedig nem kentem. Általában akkor szoktak ilyen típusú pattanások előjönni rajtam, ha nagyon fáradtan fekszem le, de nagyon jót alszom.). Egyáltalán nincs gyulladt, piros rész az arcomon. Sokkal szebb bőrképet kaptam egy éjszaka alatt, mint vártam. És nem tudom minek köszönhető, de a pattanások után maradt foltjaim sem annyira szembetűnőek, mint egy lehelettel ezelőtt. Kíváncsi vagyok, mit tud hosszútávon. Talán ő lesz az igazi?

Update: Még csak 3x használam, de az államon és az orromon a miteszerek, nem is tudom... ott vannak még, de mégsem látszanak annyira. Ha nagyon közel megyek a tükörhöz, akkor látszanak csak, és sokkal kisebbek. Nem tudom, hogy ez a Cosrx 4%-os BHA érdeme, vagy ezé, de mivel a hámlasztót még csak egyszer használtam, csak nem ennyire látványos. Aztán ki tudja, melyiknek az érdeme, de gondoltam megemlítem, mert én az arcmaszkra tippelnék, vagy ezek együttesére. :)
A bőröm viszont egyre szebb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 24.

A bőröm viszont egyre szebb.

Bereczramona

2019. február 1.

Koreából rendeltem, nekem viszonylag hamar megjött (1-2 hét között).
Az állaga picit tömény, zselésnek mondanám; átlátszós fehér a színe.
Elég zsíros a bőröm, viszont vízhiányos, ezért nehéz jó hidratálót találnom, ami nem zsírosít. Még csak tegnap érkezett, de azt hiszem, megtaláltam.
A gázló miatt rendeltem meg, hátha segít a bőröm pirosságán. Reggelre a gyulladásokon minimálisan, de javított. A bőröm puhább lett, és egyáltalán nem zsírosította, sőt, azt vettem észre, karbantartotta a faggyútermelődést.
A gyulladáscsökkentő hatásának még adok pár napot, hátha azt is teljesíti, de az már csak hab lenne a tortán.
Ár-érték arányban azerintem jó. Nem a legolcsóbb (azért nem is drága), megéri szerintem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 1.

Koreából rendeltem, nekem viszonylag hamar megjött (1-2 hét között).
Az állaga picit tömény, zselésnek mondanám; átlátszós fehér a színe.

s05

2019. január 23.

Telre vettem esti kremkent es hamlasztokent. Lusta napokon nagyon jo, hogy nem kell vele 20 percet varni, hanem felkenem es kesz. Az illata mentolos, de nem zavaro, kellemes. Allagra suru, nehez, feher krem, de jol beszivodik. Nem egy csoda hamlaszto, ajanlom, ha valakinek epp nincs hamlasztoja, de valami koztes megoldast keres, telre esti maszkkent, de szerintem nem valtja ki a 'rendes' hamlasztot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 23.

Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Betaine, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Panthenol, Niacinamide

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

BHA-hoz hasonló gyengédnek számító hámlasztó hatóanyag, ami az összetevő gyártója szerint a BHA hámlasztó és gyulladáscsökkentő tulajdonságait a  trimethylglicine nevű összetevő hidratáló tulajdonságaival kombinálja. Sajnos független szakirodalmat a neten nem találni a Betaine Salicylate-ról, de a gyártó tesztjei alapján 4%-os BS krém hatása hasonló, mint egy 2%-os BHA krémé. Az összetevővel főleg koreai kozmetikumokban találkozhatunk, ahol a BHA nem engedélyezett a lakossági kozmetikumokban.