Diadermine

Ár:   3200 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   drogériák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2013. január 30.

Lelőhely:   drogériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

0% parabén, silikon és illatanyag

2013. február 8.

Megvettem én is, Magyarországon Müllerben van, 3190 Ft az 50 ml, van éjszakai változata is, és mindkét változat kapható tégelyes és tubusos kiszerelésben is (megnéztem a dobozokat jó alaposan, semmi különbség nincs, csak a tégely/tubus), én utóbbit választottam, mert higiénikusabb. Mivel nincs benne fényvédő, szerintem éjszakára is nyugodtan használható a nappali változat is. Tényleg elég tömény krém, nekem kicsit zsírosítja így elsőre az arcomat, de az is lehet, hogy az előtte használt Paula 2% BHA lotion a ludas ebben, mert önmagában azt felkenve is kicsit zsírosnak éreztem a bőrömet (ami egyébként kombinált, erősen vízhiányos, nagyon érzékeny, kezdődő rozaceával), szóval holnap majd kipróbálom a BHA gél változatával. Amúgy teljesen jó krémnek tűnik, nem irritál, jól hidratál, hosszú távú hatásról még nem tudok beszámolni, de megelőlegezem neki az 5 csillagot a szép összetevők, az irritáció hiánya, és a jó hidratáló hatás miatt. Aztán majd meglátjuk.

Update: kipróbáltam a BHA gél változatával is, ami magában egyáltalán nem hagy fényességet az arcomon, és sajnos azon is fényes lesz. Valószínűleg éjszakára fogom így elhasználni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 8.

Sheila

2013. február 6.

Tegnap én is beszereztem a nappali változatot (mondván hogy mindkettőt most nem akarom megvenni, és mivel úgysincs benne fényvédő, jó lesz éjszakára is). Az első sokk akkor ért, amikor percekkel később sem akart beszívódni, ragadt és fénylett. Ez kissé elszomorított, mert bár éjszakára a zsíros csillogás még OK, de ezt akarom használni nappal is, sőt sminkelni rá...De vártam türelemmel, szép lassan azért csak beszívódott, reggelre szép sima arc nézett rám vissza, elsőre nem rossz. Reggel már trükkösebb voltam, arcmosás után nedves bőrre vittem fel, mire megszáradt, be is szívódott és a sminkeléssel sem volt gond. Ránctalanító hatásról nyilván ilyen rövid távon még nem tudok nyilatkozni (bár nincsenek komolyabb ráncaim, de egy kis tuning azért már jól jön) Egyelőre megelőlegezem az 5 csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. február 6.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Bis-Ethylhexyl Hydroxydimethoxy Benzylmalonate
Gyulladáscsökkentők: Bisabolol, Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Betaine, Dimethylsilanol Hyaluronate, Algae Extract, Sodium Lactate, Butylene Glycol, Pantolactone
Peptidek: Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-7
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate, Tocopherol

Az emberi szervezetben is előforduló, kéntartalmú aminosav. A kozmetikumokban elsősorban hidratáló hatása miatt használják. További információ a taurin élettani szerepéről: http://www.beres.hu/hu/tanacsado/taurin/ és álatlános információ az összetevőről: http://en.wikipedia.org/wiki/Taurine#Physiological_functions

Egy, a kígyósziszek nemzetségébe tartozó növény magjából kivont olaj. A CosIng szerint bőrkondícionálóként és oldószerkészt használatos a kozmetikai szerekben. A növény a világ számos pontján megtalálható, nagyobb mennyiségben fogyasztva mérgező, de kozmetikai összetevőként kimagasló: Paula Begoun szerint magas alfa-liponsav, gamma-liponsav és sztearinsav tartalmának köszönhetően kiváló bőrtápláló.

Emulgeálószer és felületaktívanyag.

Hártya képző (film forming), zselésítő, emulzió stabilizáló segédanyag.