Difeel

Ár:   1999   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: siss, Módosítva: 2023. július 31.

Ár:   1999
Lelőhely:   drogériák, online
Kategória:   Samponok

Erősíti a száraz és sérült hajat, miközben fényt és könnyű kezelhetőséget biztosít. Gyengéden mégis hatékonyan tisztítja, megnyugtatja és frissíti a fejbőrt. Szulfát és parabénmentes formula, mely festett hajra és minden napos használatra is alkalmas.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

jegaszabozoe

Bőrprobléma: Nincs
2024. május 11.

Sokan írták, hogy nem tisztít alaposan, én ezt megoldottam dupla tisztítással és alapos maszírozással. A fejbőröm nagyon szerette, és az új csomagolás is sokkal praktikusabb az előzőnél amit elfektetni sem lehetett, mert kifolyt belőle. Biztosan újraveszem, mert azóta sem találtam árkategóriában ilyen jó sampont, és a hajolaj változatát is imádom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Nincs |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. május 11.

Lillalaland

2024. április 27.

Kissé csalódás, nem tisztított annyira alaposan, kimosni is nehéz volt. Maradok inkább az olaj verziónál.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. április 27.

Oliveranyu

2024. április 5.

2. flakonnal használtam el, balzsamjával együtt. Elsősorban a rozmaring miatt vettem meg, az illatát nagyon szeretem. A sampon picit hamarabb fogy el, mint a balzsam. A hajam 1-2 nappal később zsírosodik a sampon használata mellett és 3 hónap használat után azt veszem észre, hogy gyorsabban nő a hajam. A hajhullásom minimálisan kevesebb, mint előtte. Újra fogom venni, nagy kedvenc.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. április 5.

somlyaipetra

2024. január 25.

Nem bántja a fejbőröm, a korpásodásom is megállította. Viszont nem érzem, hogy elég alaposan tisztítana, másik samponnal próbálom együtt használni, mert úgy érzem ha megtalálom a tökéletes kombót nagyon jó lehet a rutinomba.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. január 25.

gyongyalis

2024. január 25.

A rozmaring miatt került a kosaramba a balzsammal együtt. Egyszerre használom a kettőt, kétszer mosom át a fejbőröm a samponnal és aztán jöhet a társa. Őszintén nem vettem észre változást, viszont az illata engem nagyon megfogott. Lehet, hogy elhasználom és nem veszem újra, mert picit többet vártam tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. január 25.

Sunchi

2023. december 21.

Nem értem mi a, baj. :( csodás összetevők, finom illatt, gyengéd tisztítás, és már két múlva durván zsíros a töve a hajam nak. Várandósan most seborreám nagyon ki készít arcbőrön fejbőrön egyaránt. Még nem pontoznám le mert lehet a hormon dömping után jobb lesz. Updatelek még, addig is 3 csillag

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. december 21.

indiigo

2023. december 7.

Sűrűbben kell hajat mosnom, mint előtte, duplán is kell használnom, hogy elmúljom a zsíros tapintás. Az illata nekem nem a szívem csücske de nem is érezhető, miután megszárad. Az állaga vizesebb, mint amit én kedvelek, emiatt gyorsan is fogy, így ár-érték arányban nem a legjobb…

Viszont lepontozni sincs szívem nagyon, mert nem bántja a fejbőröm, nem lettem tőle korpás sem, nem is viszketek. Összességében közepes az élmény, elhasználom, de nem veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 7.

kzs88

2023. november 29.

Tetszik az illata, valóban gyengéd de egyáltalán nem zsírosodik tőle jobban a hajam mint más samponoktól. Bevált, de semmi ”extrát” nem tapasztaltam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. november 29.

Dorci94

2023. november 27.

Az illata és a hidratáló hatása szuper, de olyan szinten zsírosodik tőle a hajam, hogy a 2 nap is necces vele.
Most már elhasználom, de valószínű nem veszem újra.
Vékonyszálú hajra szerintem nem a legjobb választás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. november 27.

Most már elhasználom, de valószínű nem veszem újra.
Vékonyszálú hajra szerintem nem a legjobb választás.

nemelo

2023. november 20.

Szintén a rozmaring miatt szereztem be. Alapvetően elégedett vagyok vele, én is 2x mosom át vele a hajam. A hozzátartozó balzsammal együtt használom, tökéletes páros alkotnak, viszont tényleg nem számít testes samponnak, nekem is könnyebben "koszolódik", zsírosodik a hajam.
Általában 3 hetente használok helyette egy erősebben tisztító sampont, így működőképes a dolog.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. november 20.

Gyulladáscsökkentők: Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract
Hidratálók: Glycerin, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Hydrolyzed Soy Protein, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract
Vitaminok: Panthenol

A rozmaring leveléből készült olaj. Lásd rozmaring.

Rozmaring levelének a kivonata. A kozmetikumokban illatanyagként, tonizáló, frissítő és fertőtlenítő hatású összetevőként használatos. A rozmaring kivonának fő hatóanyaga a rozmaringsav, amely erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik, és nem vagy csak nagyon kevés potenciálisan irritáló hatású illóolaj komponenset tartalmaz (forrás). Az összetevő segítheti a termékekben a hagyományos tartósítószerek mérsékeltebb használatát.

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

A búzafehérje kémiailag felaprított változata, amely főként aminosavakból, peptidekből és fehérjékből áll. Leginkább hajápolókban használt hajkondícionáló, hidratáló, filmképző összetevő. Alacsony molekulasúlyának köszönhetően könnyen beszívódik a hajszálak belsejébe. Képes ellensúlyozni és samponokban lévő tisztítószerek irritáló hatását, valamint helyreállítja a sérült hajat, puhává, selymessé és simává téve azt.

Bőr- és hajkondícionáló, vízmegkötő anyag.

A napraforgó olaja a növény magjából sajtolással nyert illatmentes olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient (bőrphító) hatású összetevő. Paula Begoun szerint gyulladáscsökkentő hatású és segít a bőr barrier funkciójának javításában a víz- és zsírháztartás egyensúlyban tartásával, valamint gazdag forrása a zsírsavaknak (így péládul a linolsavnak, melyből kb. 60%-nyit tartalmaz). Rendkívül jó hatással van a száraz, irritált bőrre.

Uborkakivonat. Paula Begoun szerint a közhiedelemmel ellentétben az uborkakivonatnak nincs a szem alatti duzzanatokra bizonyított puffadáscsökkentő hatása, Leslie Baumann The Skin Type Solution című könyvében azonban a gyulladáscsökkentő, érzékeny bőrre javasolt összetevők között említi. A nyugtató hatás mellett az uborkában található lutein nevű anyag talán csökkenti a bőr melanintermelését (melanogenesis), így a pigmentfoltok elleni harcban is hatásos lehet. Továbbá in vitro (azaz kémcsőben végzett) kutatások szerint az uborkában található összetevők segíthetnek a bőrt megvédeni a karcinogén (rákot okozó) összetevők ellen. Az uborka olyan illatos összetevőket tartalmaz, amelyek nem érzékenyítik a bőrt (ami ritkaság), így probléma nélkül használható fel a kozmetikai termékek természetes illatának fokozására.

Az egyik legszélesebb körben használt gyógynövénynek, az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő. A kozmetikai cégek elsősorban a gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt használják. Ezen felül a kamilla antioxidáns hatással is rendelkezik.

Aloe vera növény leveléből származó kivonat. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van, valamint némi antibakteriális hatással is bír. Segíti a sebgyógyulást és a bőr regenerálódását is .

Cellulózból származó polimer, amelyet elsősorban hajápoló termékekben használnak. Elősegíti a termékek sűrítését, szép filmréteget képez a bőrön és a hajon, és kiváló hajkondicionáló hatással bír. Segít megakadályozni az elektromos töltődést. Az összetevővel olyan bőrápoló formulákban is találkozhatunk, mint például a tisztítók, hámlasztók és hidratálók, ahol bőrpuhító (emolliens) tulajdonságokkal rendelkezik, és szabályozza a formula viszkozitását is, ezáltal javítva a textúrát.

Természetes eredetű, biztonságos szintetikus kelátképző szer. 1%-ig terjedő mennyiségben alkalmazzák a tartósítószerek hatékonyságának növelésére, lehetővé téve a szokásosnál kisebb mennyiségek használatát a hatékonyság veszélyeztetése nélkül.

Mentol, melyet borsmentából állítanak elő. A CosIng besorolása szerint nyugtató (csökkenti a bőr viszkető érzését), frissítő (hűsítő) hatású anyag és illatanyag. Paula Begoun szerint viszont a mentolnak a borsmentához hasonlóan irritáló hatása van a bőrre illetve a transzepidermális vízvesztés növekedését is okozhatja, ami a bőr kiszáradásához vezethet.