Dr. Hauschka

Ár:   15 850 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   patikák, bioboltok, online   Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online a Organicharmony.hu-n 19 000 Ft-ért megnézem

A krémet feltöltötte: anitazs, az összetevőket feltöltötte: jenny summerville, Módosítva: 2019. július 3.

Ár:   15 850 Ft
Lelőhely:   patikák, bioboltok, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online: Organicharmony.hu, 19 000 Ft

A regeneráló színezett nappali arcápoló krém, a kisimult bôr érzését nyújtja, az ásványi pigment minden arcszínt felfrissít, és fényvisszaverô hatással bír. Kiegyenlíti az arc bôrén látható halvány pigment foltokat, csökkenti a szárazság miatt jelentkezô ráncokat, így bôrét élettel telivé és harmonikussá teszi. Az összetevôk között megtalálható vitalizáló gyógynövénykivonatok elôsegítik a bôr vízháztartási tevékenységének aktivizálását, míg az avokádó- és olívaolaj támogatják a bôr regenerálódási képességét, emellett kellemes ápolást nyújtanak.

Ár: 19 000 Ft , Eladó: Organicharmony.hu

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Leander

2023. március 21.

Szerintem egy korrekt színezett hidratáló. Valóban erős, intenzív gyógynövényes illata van - aki ismeri és szereti a hasonló nagyágyú natúrtermékeket, pl. Adrienne Feller, annak be fog jönni, de egyértelműen megosztó és nem annak való, akit bántanak az erősebb illatok. Én személy szerint szeretem. És az is igaz, hogy elsőre durván sárga, mind maga a krém, mind felkenve - mint a 2000-es évek eleji önbarnító krémjei. :) Viszont tényleg pikk-pakk elmúlik a sárgaság és szép, egyenletes, természetes bőrszín a végeredmény. Én személy szerint hiányolom belőle a fényvédőt és túlzásnak érzem az árát - ezért maradok a Mádaránál, de ha esetleg beszerzési gondom támad, lehet, hogy még ezzel a krémmel is találkozunk, elsősorban télire.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. március 21.

Alsace

2022. október 25.

Csak mintám volt ebből a krémből. Az állaga kifejezetten kellemes volt, de ez a sárga szín borzalmas (miért kell színezni az arckrémeket?😑) Nagyon fehér bőröm van, direkt itthonra kentem fel, hogyha borzalmas, le tudjam mosni. Végül ez történt, nevetségesen néztem ki ezzel a színnel a fejemen. Lemosás után is érződik ez a szag, engem a kurkumára emlékeztet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. október 25.

jenny summerville

2019. június 26.

Huh, nagyon érdekes viszonyom van ezzel a krémmel. Alapvetően szeretem a Hauschka termékeket főleg az összetevők miatt. Ezt mintában kaptam és a leírás szerint “érett” bőrre való, ennek ellenére kipróbáltam a 34 éves bőrömön. Hát először is rettenetesen büdös kátrányszerű szaga van. A Hauschkák nem túl jó illatúak, de ez különösen zavaró és intenzív "illatú". Elsőre sokkolóan sárga, nem csak kinyomva, de az arcon is. Felkenés után úgy néztem ki, mintha valami komoly májbetegségem lenne, brutál okker, kis zöldes árnyalattal. A krém állaga teljesen jó, és könnyű felvinni. Kis idő múlva valahogy elmúlt a sárgaság, és összeolvadt a természetes bőrszínemmel. Egy óra elteltével pedig, mikor tükörbe néztem jött a nagy meglepetés. WOW, kisimult bőr, és egységes kép. Nagyon szépen feltöltötte és kisimította az arcom, kis túlzással 10 évet letagadhattam :) Őszintén olyan eredményt produkált ez a krém amire nem számítottam. Összességében nagyon hatásos, bár az én bőrömre szerintem ez még túl sok, de valószínű a kitűzött célcsoportnál is jól működhet. A kellemetlen "illat" és sokkoló sárgaság miatt négy csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 26.

Antioxidánsok: Persea Gratissima (Avocado) Oil, Olea Europaea (Olive) Oil, Trifolium Pratense (Red Clover) Extract
Gyulladáscsökkentők: Trifolium Pratense (Red Clover) Extract
Hidratálók: Persea Gratissima (Avocado) Oil, Glycerin, Honey, Kalanchoe Daigremontiana Leaf Extract

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag (70%-a olajsav) természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emolliens és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.

Diglicerid, melyet zsírsavakból és glicerinből állítanak elő. A kozmetikumokban bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító (emolliens) és emulgeálószerként (segíti a vizes és olajos fázisok összekeverését) használatos.

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

Olívaolaj. Kiváló természetes emolliens és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav, melyből akár 55-83%-ot is tartalmazhat) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. A squalene egyik legjobb növényi forrása.

fehérmályva, vagy más néven orvosi ziliz gyökeréből készült kivonat. Kozmetikumokban bőrkondícionálónak használják. A fehérmályva kivonata főként gélesedő szénhidrátokat, és flavonoidokat tartalmaz, ami miatt erős gyulladásgátló, bőrpuhító tulajdonságú lesz. Néha még hidratáló effektust is tulajdonítanak neki.

Réti here kivonata. Paula Begoun szerint antioxidáns és gyulladáscsökkentő összetevő. Étrend-kiegészítőként a menopauza tüneteinek az enyhítésére árulják, bár tanulmányok szerint nem igazán hatékonyabb, mint a placebo (azaz hatóanyagot nem tartalmazó) szerek.

Méz. A méz kiváló szénhidrátforrás, mely gazdag ásványi anyagokban, tartalmaz vitaminokat, szerves savakat, illóolajokat és fontos enzimeket. Találhatóak még benne aminosavak, fehérjék és egyéb bioaktív anyagok. 81%-ban főleg monoszacharid cukrot tartalmaz. 22 féle makro-, és mikroelem található benne. Elsősorban C-, és B-vitamin, folsav és nikotinsav a leglényegesebb vitamintartalma, de magas az enzimtartalma is. Az egyedülálló kémiai összetétel a méznek több hasznos bőrápoló tulajdonságot kölcsönöz: hidratál, nyugtat és antioxidáns, valamint jelentős antibakteriális és gombaellenes hatással is rendelkezik, illetve a bőr felszínén is védőréteget képez. A sötétebb mézek erősebb antioxidáns hatással bírnak, mint a világos mézek.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.