Ahalo Butter

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   500 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   drogéria, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: dio14, az összetevőket feltöltötte: anitafazekas, Módosítva: 2020. szeptember 1.

Lelőhely:   drogéria, online
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Száraz

Gazdagon hidratáló sampon, a diófélékben és a citrusfélékben található felületaktív anyagok felhasználásának köszönhetően alaposan, de gyengéden tisztít. Az intenzív hidratálást biztosítja a levendula, gardénia, rozmaring és juharszirup tökéletes kombinációja. Táplálja a fejbőrt, 'Uttwiler Spätlauber' alma őssejtet tartalmaz, mely különleges öregedésgátló képességekkel bír. A japán illatesszencia ellazítja az érzékeket. 6 növényi vajat - Mangóvaj, Jojoba vaj, Kakaóvaj, Shea vajat, Murumuru vaj, Cupacu vaj - és 10 gyógynövény olajat – Avokádó, mangó mag, napraforgó mag, mandula, kukui dió, makadámia dió, narancs, kókusz, argán, jojoba - tartalmaz.

Szulfát és szilikonmentes

Water / Aqua Cocamidopropyl Betaine ti I eu Sodium Methyl Cocoyl Taurate ti Sodium C14-16 Olefin Sulfonate ti Cocamide DEA ti I eu Phenoxyethanol ta Parfum/Fragrance i Sodium Benzoate ta Polyquaternium-10 Disodium EDTA Citric Acid kh Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil eo 2 0Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter eo 4 0Butyrospermum Parkii (Shea Butter) eo Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil a I eo Simmondsia Chinensis (Jojoba) Butter Astrocaryum Murumuru Seed Butter Persea Gratissima (Avocado) Oil eo I h 3 0Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil eo Butylene Glycol h 1 0Octyldodecanol eo I i I al PPG-7Orange YuSodium Citrate Squalane eo 1 0Honey h Sapindus Trifoliatus Fruit Extract Mangifera Indica (Mango) Seed Oil Theobroma Grandiflorum (Theobroma) Seed Butter Aleurites Moluccana (Kukui) Seed Oil Cocos Nucifera (Coconut) Oil eo 4Meadowfoam Delta-Lactone Acer Saccharum SapIrvingia Gabonensis (Oba) Kernel Butter Glycerin h 0 0Tea-Cocoyl Glutamate tiHydrogenated Coco-Glycerides eo Malus Domestica Fruit Cell Culture ExtractEuterpe Oleracea (Acai) Fruit Extract Xanthan Gum ti I eu Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract ti Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract gy Tocopherol a I v 2 2Potassium Sorbate ta Gardenia Tahitensis Flower Extract Lecithin eo I eu Helianthus Annuus Seed Oil eo Ascorbyl Dipalmitate a

anneshirley

2020. október 19.

Évek óta nem volt ilyen rossz samponom. Mivel egy korábban használt sampon kissé kiszárította a hajamat és az ősz is beköszöntött, ezért úgy gondoltam, ideje egy hidratáló samponnal megörvendeztetni magamat. Örvendezés nem lett belőle: bár az első alkalommal szép, kellemes tapintású (hidratált!) lett tőle a hajam, utána olyan krónikus zsírosságot okozott, ami csak hetekkel azután állt helyre, hogy felhagytam a használatával és visszatértem egy korábban bevált, gyógyszertári márkás samponhoz. Ezenkívül az addig általában enyhe, legfeljebb 3-4 nap mosatlanság után jelentkező fejbőrviszketésemet is állandósította. Ez (egyelőre) az abbahagyása után sem tért vissza az eredeti szintre. Mindemellett elég erősen illatosított, olyan (mű)alma illata van, ami az erdőben még napokig tudja vonzani az ízeltlábúakat. Csak olyanoknak tudnám ajánlani, akiknek tényleg a tövektől az alvégekig kiszáradt a hajuk, és amúgy is issza a balzsamot. Ja, és nem szoktak kirándulni, mert az illatfelhőt követő rovarhad nem kellemes. Valószínű kukázom, mivel annyira ragad, hogy még ecset- vagy hajkefetisztításra sem alkalmas.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 19.

bioglar

2020. szeptember 24.

Nagyon reméltem hogy ez a sampon majd csodát tesz a hajammal/fejbőrömmel, de ez sajna nem jött be. Egyébként egyáltalán nem egy rossz sampon, csak a fejbőröm extra érzékeny és lényegében minden sampon irritálja, plusz gyorsan zsírosodó hajam van. Tehát a viszketést ez a sampon sem szüntette meg, és ugyanolyan gyakran kell hajat mosnom, de legalább nem zsírosodik tőle előbb mint néhány másik samponnál. Nekem egy kicsit csikorgósra mossa a hajam, amivel személy szerint nincs bajom, csak ugye nehéz fésülni. Szóval, a 4 csillag jár mert jó sampon, de nem tökéletes számomra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 24.

Miaucica

2020. augusztus 13.

Vékonyszálú hajamra végre találtam egy sampont, ami jól működik. Használat közben érezhető, hogy tisztít. Az illata engem almaillatra emlékeztet, amit akár ki is hagyhattak volna, de hozzátartozik a koncepcióhoz. Szőkített hajszínemnek kifejezetten jót tesz. Balzsamjával együtt fényes, sima, kellően hidratált hajat eredményez. Lassabban zsírosodik tőle a hajam, mint az eddig használt samponoktól. Az pedig külön öröm, hogy a gyártó japán. Újra fogom venni. Remélem, sokáig kapható lesz itthon.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 13.

Gyalogkakukk

2020. július 16.

Nekem is rögtön felkeltette az érdeklődésemet, ahogy megláttam a dm weboldalán. Folyton keresem-kutatom az újabb és újabb kencéket, "hajas" cuccokat. Már megannyi terméket kipróbáltam (többnyire negatív tapasztalatokkal), így ezt is muszáj volt letesztelni. Borsos ára miatt szemeztem vele egy ideig, mire rászántam magam a vásárlásra. Miután megvettem, még aznap rögtön ki is kellett próbálnom. Mivel a zacsis verziót vettem meg, amit nem töltöttem át "felhasználóbarátabb" flakonba, elég rendes mennyiséget sikerült a tenyerembe zúdítani.
Na a lényeg, hogy szépen felhabzik (max kétszer elegendő megmosni vele a hajat), finom az illata (mosást és öblítést követően is halványan megmarad). Jó érzés vele hajat mosni, bár mindig úgy érzem, hogy nehezen tudom lemosni. Mintha egy pici olajos réteg lenne, amitől nem tudok megszabadulni. Persze, kitartó öblítéssel jó lesz az, csak eltart egy darabig.
Aztán jön a fésülködés: mindig használok balzsamot + még fésülés előtt egyéb kencét is. Kissé gubancolódik így is, de nem vészes.
Ha szárítom/formázom nagyon szép fényes, puha az eredmény. Ha nem csinálok vele semmit, csak hagyom a levegőn szikkadni, akkor kb. semmi extra. A teteje ekkor is fényesebb a korábbi állapotnál, de a hossza mattabb.
Pozitívum, hogy az én hajam is tovább bírja ezzel a samponnal. A korpa is redukálódott, de azért el nem tűnt. Viszketést ritkábban tapasztalok a többi termékhez képest.
Összességében nem vagyok 100%-ig elájulva ettől sem, de ez tényleg egy nagyon jó sampon szerintem is. A vékony szálú, nem túl sok, felül zsírosabb, alul sprődebb hajamra eddig talán ez vált be leginkább. Mindenképpen ajánlom, egy próbát megér. Újravevős kategória lehet ;)
A zöld változatát is szeretném majd kipróbálni. Itt, a KM oldalon annál a sampinál szerintem rosszul szerepel az összetevő lista, mert úgy tudom, mindkét sampon szilikonmentes. A balzsamokat éppen ezért nem is akartam kipróbálni, mert egy ideje kerülöm a szilikontartalmú és egyéb, nagyon mesterséges dolgokat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 16.

bekka

2020. június 16.

Ahogy megvettem, egyből ki is kellett próbálnom.
Az intenzív illat nem marad ennyire ütős a hajon. Szerencsére, mert én nem szeretem a tolakodó illatokat. Olyan csikorgósra mosta a hajam, hogy azt hittem nehéz lesz szárítani balzsam nélkül, de nem. Nem kellett balzsam. Fényes,illatos, puha lett a hajam. Ajánlom, próbáld ki!
Update
Sokkal lassabban zsirosodik a hajam, és egyáltalán nem viszket a fejbőrőm, pedig korábban akármit használtam,viszketett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 16.

Ahogy megvettem, egyből ki is kellett próbálnom.
Update

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Tocopherol, Ascorbyl Dipalmitate
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
Hidratálók: Persea Gratissima (Avocado) Oil, Butylene Glycol, Honey, Glycerin

Elektormos töltődést megakadályozó és felületi hártyaképző segédanyag.

Squalane eo 1 0

Növényi eredetű összetevő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tiszító, hajkondícionáló, felületaktív hatása van.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.