Ahalo Butter

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Hajápolók

A krémet feltöltötte: dio14, az összetevőket feltöltötte: dlrexqs, Módosítva: 2022. október 24.

Kategória:   Hajápolók

Gazdagon hidratáló hajbalzsam Japánból, mely jótékony hatással van a haj szerkezetére és a fejbőrre, tápanyagokban gazdag, kiválóan hidratálja a hajszálakat. Vadrózsa, baobab, körte, gránátalma és joghurt kivonatból származó növényi olajokat tartalmaz. Használatával a haj lággyá és egészségesebbé válik. A japán illatesszencia ellazítja az érzékekket. 6 növényi vajat - Mangóvaj, Jojoba vaj, Kakaóvaj, Shea vajat, Murumuru vaj, Cupacu vaj - és 10 gyógynövény olajat – Avokádó, mangó mag, napraforgó mag, mandula, kukui dió, makadámia dió, narancs, kókusz, argán, jojoba - tartalmaz.

Water / Aqua Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Butylene Glycol h 1 0Glycerin h 0 0Glyceryl Ethylhexanoate/ Stearate/ Adipate eo Stearoxypropyltrimonium Chloride ti Dimethicone eo I szil 1 0Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Polysilicone-13 Parfum/Fragrance i Phenoxyethanol ta Arginine a I h Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride Citric Acid kh Amodimethicone szil Steartrimonium Chloride ta Tocopherol a I v 2 2Lactic Acid h I kh Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter eo 4 0Butyrospermum Parkii (Shea Butter) eo Squalane eo 1 0Simmondsia Chinensis (Jojoba) Butter Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil Astrocaryum Murumuru Seed Butter Persea Gratissima (Avocado) Oil a I eo I h 3 0Cocos Nucifera (Coconut) Oil eo 4Octyldodecanol eo I i I al Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil eo 2 0Glutamic Acid h Cysteine a Serine Honey h Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil a I eo Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Oil eo Adansonia Digitata Seed Oil Olea Europaea (Olive) Oil a I eo 2 0Mangifera Indica (Mango) Seed Oil Phytosteryl/ Octyldodecyl Lauroyl Glutamate Theobroma Grandiflorum (Theobroma) Seed Butter Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil eo Bis-Ethoxydiglycol Cyclohexane 1,4-Dicarboxylate Aleurites Moluccana (Kukui) Seed Oil Passiflora Edulis (Passion Fruit) Seed Oil eo Meadowfoam Delta-Lactone Yogurt Filtrate Irvingia Gabonensis (Oba) Kernel Butter Hydrogenated Coco-Glycerides eo Hydrolyzed Keratin h Euterpe Oleracea (Acai) Fruit Extract Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract ti Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract i Pyrus Communis Twig Extract Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract gy Gardenia Taitensis Flower Extract Potassium Sorbate ta Sodium Benzoate ta Helianthus Annuus Seed Oil eo Fumaric Acid Sodium Hydroxide Pentylene Glycol h Ascorbyl Dipalmitate a

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Makk Zsuzsó

2023. augusztus 30.

Engem nem fogott meg. A hatása annyi, hogy könnyebb tőle kifésülni a hajam, viszont másnap már száraz tapintású. Még mindig nem találtam ár/érték arányban jobbat a fodrászkellékes "bödönös" hajpakolásoknál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. augusztus 30.

coffeeaddict13

2022. december 30.

Sajnálom, hogy megszűnt a termék, ha újra lesz forgalomban, tuti veszek belőle, mivel az egyik legjobb balzsam, amit valaha használtam. Nagyon puha és könnyen kifésülhetővé teszi a hajamat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. december 30.

Lilla16

2022. október 10.

Megőrülök, hogy már megint sikerült valamire pont akkor rátalálnom amikor megszűnik! Ez volt a VILÁG LEGJOBB BALZSAMJA! Abszolút nem zsírosította a hajam de tényleg jól hidratált, erős de puha lett tőle a hajam. Ha tudtam volna hogy nem lesz, vettem volna belőle vagy tizet...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. október 10.

rekuczii

2022. október 2.

Az egyik kedvenc hajápolóm volt hónapokon keresztül. Nem csak hajvégekre használtam, hanem az egész hajamra hajpakolásként és soha nem zsírosított, sőt ilyen puha és fényes még sosem volt a hajam és mintha 1-2 nappal tovább is bírta volna. Bár tartalmaz szilikont, az én vékonyszálú hajamnak ez sosem volt probléma. Ár-érték szempontból is az egyik legjobb (ha nem A legjobb) drogériás termék volt, nagyon sajnálom, hogy kivonják a forgalomból:( Ha valaki, akinek szintén kedvence volt talál hasonlóan jó és pénztárcabarát terméket az egész nyugodtan tudassa velem..

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. október 2.

Meszti

2022. szeptember 18.

+ Kellemes, krémes jò illatù balzsam.
+ Feltölt, hidratál.
+ Nem nehezìt el.
+ Puha, selymes könnyen fesülhető a hajam.

Imádom, az eddigi legjobb balzsamom!

Sajnos azt olvastam az oldalán, hogy megszüntetik..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. szeptember 18.

+ Kellemes, krémes jò illatù balzsam.
+ Feltölt, hidratál.
+ Nem nehezìt el.
+ Puha, selymes könnyen fesülhető a hajam.

Imádom, az eddigi legjobb balzsamom!

Sajnos azt olvastam az oldalán, hogy megszüntetik..

Lorna

2022. szeptember 17.

Jól hidratáló pakolás, puha lesz tőle a haj. Zöldalma illatú, de nem marad meg zavaróan a hajban.
Bontásra, gubancolásra, az egyik legjobb termék amit idén használtam.
Arra figyelnem kell vékonyszálú hajnál, ha ezt használom, akkor mást, olajat, vagy hajvég ápolót ne használjak, mert az már túl sok, és max heti egyszer használjam, és akkor így nem lapul le tőle a hajam.
Én egyébként nagyon beleszerelmesedtem ebbe a bumfordi dobozba amibe adják, úgyhogy megvettem a pumpás kiszerelést. Ami tényleg cuki, és továbbra is használni fogom a dobozt, miután elfogy viszont a pumpa vége nem ér le a legaljáig, ami ekkora árkülönbséggel a pumpás verzió meg az utántöltő között elég gáz. Így az utolsó részt úgy kell kiimádkoznom az üvegből.
Ha újraveszem, ami esélyes mert szépen ápolja a hajat, akkor nyilvánvalóan az utántöltőset fogom, ami egyébként is jobban megéri.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. szeptember 17.

Bontásra, gubancolásra, az egyik legjobb termék amit idén használtam.

March92

2022. június 15.

Vékonyszálú, mondjuk úgy szőkítés-megviselt, hosszú hajam van, Nekem bevált termék, nagyon szeretem. Próbáltam a zöld Repair változatát is, mert a leírás alapján nem igazán láttam különbséget, de végül a későbbiekben ezt vettem újra már többször is. Nagyon finom az illata, puha és szép tőle a hajam, tetszik a sokféle pozitív összetevő, messze veri a korábbi hajbalzsamokat amiket használtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 15.

kfvera

2022. április 12.

Már másfél éve használom a samponjával együtt. Általában tüzetesen átolvasok minden INCI-t, de valahogy ennél kimaradt, és a héten vettem észre, hogy milyen szilikonos, pedig előtte vagy 5-6 éve már biztosan nem használtam szilikont tartalmazó termékeket. Hát nem kis meglepetés volt, egyébként nem jöttem volna rá, mert nem nehezíti el a hajam, nem száll összevissza, nem zsírosodik és nincs az a klasszikus szilikonos tapintása sem. Nekem ez a szent grálom, visszafogott, de nagyon kellemes az illata és egyszerűen tökéletes vele a hajam. (Enyhén szőkített balayage.) Soha nem volt ennyire jó sampon-balzsam kombinációm, pedig elég sokfélét kipróbáltam mindenféle árkategóriában. Amíg lehet kapni, biztosan nem váltok.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 12.

Racka

2022. február 20.

Isteni illata van, pihepuha és fényes lesz tőle a hajam, amit nem nehezít el, hanem szép tartást is ad nek. A hajam alapvetően hidratált, az állapot fenntartására vettem, erről a hatásról még nem tudok beszámolni, mivel csak pár hete használom. Az utántöltős megoldás árban is teljesen rendben van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. február 20.

Lolychan

2021. augusztus 3.

Szintén utántöltőst vettem meg egy kedves km-estől. Azt kell mondjam, hogy nagyon is megéri az árát. Olyan szépen rendbe rakta a szálkás hajamat, hogy öröm fésülni. :) A Garnier Botanic Therapy Coconut Mask-jával szoktam összekeverni, úgy még jobb a hatás. :) Szívből ajánlom. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 3.

Antioxidánsok: Arginine, Tocopherol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Cysteine, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Olea Europaea (Olive) Oil, Ascorbyl Dipalmitate
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Arginine, Lactic Acid, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Glutamic Acid, Honey, Hydrolyzed Keratin, Pentylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Lactic Acid

Alkoholok: Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Octyldodecanol
Emolliensek: Cetyl Alcohol, Glyceryl Ethylhexanoate/ Stearate/ Adipate, Dimethicone, Stearyl Alcohol, Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Squalane, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Octyldodecanol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Oil, Olea Europaea (Olive) Oil, Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Passiflora Edulis (Passion Fruit) Seed Oil, Hydrogenated Coco-Glycerides, Helianthus Annuus Seed Oil
Emulgeálószerek: Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol
Szilikonok: Dimethicone, Amodimethicone
Tisztítószerek: Cetyl Alcohol, Stearoxypropyltrimonium Chloride, Stearyl Alcohol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Octyldodecanol, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Steartrimonium Chloride, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag (70%-a olajsav) természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emolliens és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.

Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emolliens), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.

Az cisztein egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Méz. A méz kiváló szénhidrátforrás, mely gazdag ásványi anyagokban, tartalmaz vitaminokat, szerves savakat, illóolajokat és fontos enzimeket. Találhatóak még benne aminosavak, fehérjék és egyéb bioaktív anyagok. 81%-ban főleg monoszacharid cukrot tartalmaz. 22 féle makro-, és mikroelem található benne. Elsősorban C-, és B-vitamin, folsav és nikotinsav a leglényegesebb vitamintartalma, de magas az enzimtartalma is. Az egyedülálló kémiai összetétel a méznek több hasznos bőrápoló tulajdonságot kölcsönöz: hidratál, nyugtat és antioxidáns, valamint jelentős antibakteriális és gombaellenes hatással is rendelkezik, illetve a bőr felszínén is védőréteget képez. A sötétebb mézek erősebb antioxidáns hatással bírnak, mint a világos mézek.

Argán olaj. Más növényi olajokhoz hasonlóan számos a bőr számára hasznos anyag forrása: lipidek, zsírsavak és antioxidánsok (E vitamin, ferulic sav) is találhatók benne. Az egyik legjobb növényi olajként van számon tartva, E vitamin tartalma állítólag 3-szorosa az olíva olajénak.  A benne lévő omega-6 és  omega-9 zsírsavaknak gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van, valamint segítenek a bőr rugalmasságának fenntartásában.

Olívaolaj. Kiváló természetes emolliens és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav, melyből akár 55-83%-ot is tartalmazhat) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. A squalene egyik legjobb növényi forrása.

A makadámia fa terméséből előállított olaj. Kiváló hidratáló, védi a hajat és a bőrt. Magas arányban tartalmaz esszenciális zsírsavakat (olein sav, palmitolein sav), ezért kiváló helyettesítője állati olajoknak. Hasonlít az emberi bőr faggyú szerkezetéhez. Könnyen felszívódik és puhává, rugalmassá teszi a bőrt. Viszonylag stabil olaj. Elsősorban nehezebb krémekhez és a száraz bőr számára ideális összetevő.

Rozmaring levelének a kivonata. A kozmetikumokban illatanyagként, tonizáló, frissítő és fertőtlenítő hatású összetevőként használatos. A rozmaring kivonának fő hatóanyaga a rozmaringsav, amely erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik, és nem vagy csak nagyon kevés potenciálisan irritáló hatású illóolaj komponenset tartalmaz (forrás). Az összetevő segítheti a termékekben a hagyományos tartósítószerek mérsékeltebb használatát.

Az egyik legszélesebb körben használt gyógynövénynek, az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő. A kozmetikai cégek elsősorban a gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt használják. Ezen felül a kamilla antioxidáns hatással is rendelkezik.