Erboristica

Ár:   5190 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   Myropolium, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szilvia.bano, Módosítva: 2017. május 17.

Lelőhely:   Myropolium, online
Kategória:   Hidratáló krémek

Selymes, lágy textúrájú arckrém. Az intenzíven regeneráló bio baobab olaj és a kollagéntermelést segítő bakuchiol kombinációjának köszönhetően tápláló és tonizáló hatású. Intenzív antioxidáns C vitaminban és bizonyítottan hidratáló hatású hialuronsavban gazdag, így ideális a mélyszöveti regenerációhoz.

szilvia.bano

2020. augusztus 21.

Ajándékba kaptam még régebben, és nagyon örültem neki. Igazából csak jókat tudok mondani róla, tökéletesen beszívódik, jól hidratál, és az illata isteni. Nincs benne denaturált alkohol, sem semmilyen irritáló összetevő, tehát érzékeny bőrre is megfelelő. Nekem eléggé száraz a bőröm, így ma már nem vagyok benne biztos, hogy a hidratáló hatása a hidegebb hónapokban is elég lenne. Ha úgy vesszük ár érték arányban nem rossz, összehasonlítva mondjuk a L'occitane peóniás bőrtökéletesítő arckrémmel, ami 12000 Ft-ba kerül (és amit nagyon dicsérnek, bár én nem tudok nyilatkozni róla, mert nem használtam). Ugyanakkor ennél olcsóbban is lehet kapni nagyon jó termékeket. Én nagyon szeretem a Mixának a száraz bőrre való arckrémjeit (amit még nem szűntettek meg), illetve új felfedezésem az Estrea érzékeny bőrre való arckrém, ami hyaluronsavat is tartalmaz, amellett, hogy hidratál, és ráadsául nagyon olcsó.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 21.

googles

2017. november 4.

Ismerkedem vele egyelőre, megfogott a natúr mivolta és a jó értékelések. Egyelőre rendben van, hidegebb időben, az én száraznak kikiáltott, ámde problémamentes bőrömre teljesen jó érzés. Egyelőre teljesen oké, de még nem csodaszer. Ha valami látványosan tesz kitartóbb használat után, akkor kap 5 pontot, addig 4.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. november 4.

Judea

2017. június 10.

Én is kipróbáltam ezt az arckrémet és a kevert bőrömön is jól felszívódott, az illata pedig isteni. Az előttem író említette, hogy alkohol van benne, ez zsíralkohol, ami nem szárítja a bőrt és nem irritál, azt írják itt erről az összetevőről. Be lehet szerezni boltban is, nem csak online.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 10.

Antioxidánsok: Bakuchiol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Betaine, Sodium Hyaluronate, Sodium PCA, Lactic Acid, Sorbitol, Urea
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Tocopherol

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Antioxidás növényi kivonat, amelyet a malájtea (Psoralea corylifolia) magjából és leveleiből nyernek ki. A bakuchiol strukturálisan ugyan nem mutat egyezőséget a retinolfélékkel, a bőrön használva mégis nagyon hasonló módon fejti ki hatását, vagyis azokra a kollagéntípusokra hat, amelyekre a retinol is (I, III és IV). Egy 2014-es kutatás és egy 2019-es kutatás szerint is halványítja a ráncokat és a pigmentfoltokat is, a bőr rugalmasabb lett és általában a napfény okozta bőrkárosodások csökkentek anélkül, hogy a retinol használatánál esetlegesen jelentkező mellékhatások előfordultak volna. Az összetevő 1%-os koncentrációban pattanások ellen is hatásosnak bizonyult (az aknék 57%-al csökkenése 6 hetes kezelés után), ráadásul 2% szalicilsavval kombinálva a pattanások 67%-al csökkentek 6 hét után.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.

Sorbitol h 1 1

Forrás: ITT