Escada

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, az összetevőket feltöltötte: sephora, Módosítva: 2013. július 9.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: virágos

Fejjegyek: körte, ámbra

Szívjegyek: ylang-ylang, vizes jegyek, rózsa

Alapjegy: pézsma

Ár: 7500 , Eladó: bernadettmajdan
Állapot: Bontatlan, dobozában, egy fújás sem hiányzik belőle, Helyszín: Szeged-Budapest, fizetés: személyes átvétel, foxpost, banki átutalás lehetséges

haszi79

2019. október 26.

Tényleg rózsa és közben tényleg körte, édes, de nem émelyítően. Reggel fújtam, és igen, most még jobban tetszik, mint nyáron. Vidámabb lettem tőle! Most, hogy itt van a sálas időszak, egész nap elkísér majd az illata.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 26.

pacsalia

2018. augusztus 26.

Nekem mamós, öregeknek való gagyi illat benyomását keltette első szaglásra. Nem értem, hogy imádhatják ennyien. Bocsi mindenkitől.
Valamelyik összetevője annyira szúrós, zavaró, elviselhetetlen számomra, hogy fú..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 26.

JuditTTT

2018. június 8.

Nahát, el se hiszem, hogy soha nem véleményeztem ezt a parfümöt :O Mióta megjelent, használom, ill. az Elixir változatot is. A tartóssága mindkettőnek nagyon gyenge 4-5 óra. A másik problémájuk, h. '16-ban befejezték a gyártást, így, ami a polcokon van, az egy legalább két éves termék. A parfümök polcideje 3 év. Kettő alkalommal sikerült kifognom már lejárt terméket parfümériában, ebből egyszer ez volt, akkor még elhasználtam, bár a fele rám poshadt, mert közben lejárt, másodszorra pedig sikerült az Elixirből is egy lejártat venni a D-s parfümériában. Erre már pipa lettem. Amikor közöltem velük reklamációban, h. lejárt a termékem, simán leráztak. (Az alján lévő kódszám alapján meg tudod nézni neten, h. mennyi szavatossága a termékednek. Az enyémek mind lejártak és mégis fent voltak a polcokon). Ezért kezdtem utánzathoz folyamodni. Nemrég fedeztem fel egy dupe-ot, ami kb. addig tart és illatra kb. 95%ban ugyanaz. Nagyon megdöbbentő, főleg, h. az utánzat 2000 ft sem volt... Viccből vettem meg, és maradt...
Második számú dolog, ez az illat 75-80%-ban a Chloé by Chloé, a Chloé tartósabb és kissé "lédúsabb" nem fűszeresebb, inkább zöldebb, fás, növényes jelegűbb. Az Escada valamivel virágosabb. Ott a polcomon mindkettő és majdnem tesók.
A mínusz egy csillagot az illat kapja, mert nem tartós. Egyébként mindig is szerettem, kellemes, nem tolakodó, és szinte bármikor vállalható. Mínusz 2. csillag, az üvege elég rossz lett, nem kedveltem meg a kupakot. Egy idő után rondán szétkopik és lejár. Maga az üveg se áll annyira kézre, a végén már nehéz belőle kivarázsolni az utolsó cseppeket.
Összességében, bár évekig volt/ van belőle a polcomon, annyira nem imádom, h. ne cseréljem le az utánzatra, hiszen csak néha fújkálom, főleg a fentebbi szavatossági fiaskó és a tartóssági gondok után.

A dupe neve: J. FENZI ESCALATION EXPRESSION EDP google és kidobja, hol kapható.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 8.

A dupe neve: J. FENZI ESCALATION EXPRESSION EDP google és kidobja, hol kapható.

Vvn

2018. március 26.

Finom, nőies, ugyanakkor nem való karakteres hölgyeknek.
Tartós az illata, a párom is szereti.
("Csak ne volna annyira keserű") :D

Update:
Újra visszatértem hozzá. Sajnos nem éppen olcsó, ezért nem mindenki teheti meg, hogy megvegye....
Megéri rá spórolni. Rajtam este is érződik, a ruhámon napok múlva is. Mindenki dícséri. Annyira finom, tiszta. Ő AZ illat számomra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. március 26.

Finom, nőies, ugyanakkor nem való karakteres hölgyeknek.
Tartós az illata, a párom is szereti.
("Csak ne volna annyira keserű") :D

Update:

reb93.

2018. március 6.

Kedvenc parfümöm! Második üveggel használok belőle annyira nem tudtam megunni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 6.

Kedvenc parfümöm! Második üveggel használok belőle annyira nem tudtam megunni.

Yeticica

2018. január 7.

Csodalatos, friss (nem oregasszonyos) rozsaillat, rajtam karakteres pezsmaillattal. Imadom! Egesz tartos is edt letere, 5-6 oran at siman erzem. Nekem eleg linearis illatnak tunik , szaradas / kibomlas utan is kb ugyanaz a friss , ude rozsaillat & pezsma. Teljesen elter a megszokott Escada illatoktol. Az egyetlen olyan illat, amit ajandekba kaptam es betalalt. 10/10.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 7.

Vaslady

2017. október 12.

Az Escada márkán belül,lakik egy kis család.
Ők hárman alkotják.
Az Especially delicate notes,Ő a kis hugi,a legkisebb tartósságú illat a 3 közül.Vidám,harmatos rózsa illat,finom kis nyári bűbáj.
A nagy nővért a nőt, az Especially testesiti meg,mig az Especially elixir,az anyuka illata,na nem azért mert asszonyos,hanem mert mind közül,ez a leghatározottabb,legnagyobb hatósugarú illat,és bizony mig a két másiknak virág a kategóriája,addig az Elixir már az orientális vonalat erősiti.
Ez az illat,az Especially,egy szép nőies rózsa illat,ahol bekacsint a körte is,jó tartóssági arányokkal is rendelkezik.
Tavasztól fújnám,a nyári időszakban a hugit,ősszel újra őt venném elő,mig a téli választás az anyuka lenne.
Mostanában barátkozom a rózsás illatokkal,az utobbi egy évben annyit próbáltam,mint eddig egész életemben :-D.
És meg kell hogy mondjam,némelyiknem nagyon is magamra találtam,és bizony ő is egy igazi favoritom lett.
Egyenlőre mintában próbálgatom csak,de eddig jó véleménnyel vagyok róla,viselése kellemes,nem zavaró,és soká kitart.
Mindenképpen 5 csillag :).

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 12.

Az Escada márkán belül,lakik egy kis család.
Ők hárman alkotják.
Mindenképpen 5 csillag :).

biolumi

2017. július 23.

Nagyon kellemes, visszafogott, tavaszi-nyári illat. Nálam telitalálat a kompozíció, főleg az ylang-ylangot érzem ki belőle (magamon is).
Picit lehetne tartósabb is, ahhoz képest, hogy EDP; de így is nagy kedvencem lett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 23.

Summer39

2017. július 17.

Vasárnap (egy év elteltével) megint kipróbáltam. Papíron, bőrre fújva is. Nos. Papíron tartósabb volt, mint rajtam. Utáltam a kémiát....de ez normális?! :) Nem beszélve arról, hogy nem spóroltam vele, de kb. fél óráig éreztem az illatát, utána csak valami halvány utánérzet maradt. De legközelebb teszek vele egy próbát. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 17.

enybo

2016. május 14.

Zsákbamacskaként vettem ezt a parfümöt, tetszettek az összetevők, az üvege. Amikor hozta a futár és először megszagoltam azt gondoltam, jaj ne, ez nagyon rózsa illat, ezt tuti nem tudom használni. Ahogy telik az idő viszont szépen érződik a körte is és összességében egy nőies, bájos, vonzó illat. Sok pasi dicsérte rajtam. Tény, hogy van egy szúrós mellékillata, amit sokan említenek. Fogalmam sincs melyik összetevőtől. Egyik kolléganőmnek megfájdult tőle a feje. Na de ez legyen az ő baja. :) Nekem tetszik. Amikor parfümvásárlás előtt állok, mindig eszembe jut, hogy újra kéne venni, de eddig még mindig elcsábított egy új illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 14.

Antioxidánsok: BHT
Hidratálók: Propylene Glycol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színezék. Lilás piros.

Színezék. Lila színű.