Estée Lauder

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Normál, Kombinált
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: grund, Módosítva: 2015. október 17.

Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A könnyű, selymes, tartósan hidratáló krém egyszerre kényeztető és frissítő hatású. Használja reggel és este, a regeneráló szérum után.

Water / Aqua Octinoxate f 0 0Ethylhexyl Salicylate f Butylene Glycol h 1 0Glycerin h 0 0Octyldodecyl Myristate eo Neopentyl Glycol Diheptanoate eo Butyl Methoxydibenzoylmethane f Dimethicone eo I szil 1 0Glyceryl Stearate eo I euCitrullus Vulgaris (Watermelon) Fruit Extract Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract gy Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract Lens Esculenta (Lentil) Fruit Extract Centaurium Erythraea (Centaury) Extract Laminaria Digitata (Horsetail Kelp) Extract Hordeum Vulgare (Barley) Extract eo Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy Tamarindus Indica Seed Extract eo I h Salicornia Herbacea Extract Polygonum Cuspidatum Root Extract a Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract a Hydrolyzed Rice Extract Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract a I i Selaginella Tamariscina (Spike Moss) Extract Humulus Lupulus (Hops) Extract eo I i Citrus Reticulata (Tangerine) Peel Extract Yeast Extract a Limonium Vulgare Flower/Leaf/Stem ExtractWhey Protein Thermus Thermophillus Ferment Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate eo Hydrogenated Lecithin eu Polyethylene Caprylic/ Capric/ Myristic/ Stearic Triglyceride eo Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Juice a Cholesterol eo I eu 0 0Sucrose h Linoleic Acid eo Caffeine Acetyl Glucosamine h Linolenic Acid eo Adenosine Phosphate Lactoperoxidase Phospholipids h Acetyl Hexapeptide-8 h I pep Glucose Oxidase PEG-100 Stearate ti 0 0Acrylamide / Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer Tocopheryl Acetate a I v 0 0Triolein eo Behenyl Alcohol eo I al Phytantriol h I al 2 2Trehalose h VP/ Hexadecene Copolymer Pentylene Glycol HDI/ PPG/ Polycaprolactone Crosspolymer Caprylic / Capric Triglyceride eo Polysilicone-11 szil Isohexadecane eo Caprylyl Glycol eo I h Propylene Glycol Dicaprate eo Sodium PCA h 0 0Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake Polysorbate-80 ti I eu 0 0Glucose h Sodium Hyaluronate h 0 0Sodium Lactate h Phytosteryl Canola Glycerides Oleic Acid eo I eu Palmitic Acid eo I eu 2 0Stearic Acid eo I eu 2 0Potassium Sulfate Decarboxy Carnosine HCL Nordihydroguaiaretic Acid a Cyclodextrin Carbomer Hexylene Glycol ti I eu 1 1Potassium Hydroxide Parfum / Fragrance i Silica Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride a Disodium EDTA BHT a I ta Phenoxyethanol ta

Morci

2019. szeptember 25.

Kaptam egy 15 ml-es mintát az egyik vásárlásomhoz. Az illata tetszik, és kétségtelenül látványos a hatása, nagyon szép lett tőle a bőröm. Viszont sajnos egy kicsit sok, zsírosítja a bőröm, nehezen szívódik fel. Éjszakára viszont a fényvédő miatt nem jó. Maradok a daywearnál, az kombinált bőrre sokkal-sokkal jobban bevált, még árban is jobb valamivel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 25.

balkri

2019. április 26.

Vegyes érzéseim vannak véka kapcsolatban. EL-t szeretem, de ezt a krémet nem tudom megszeretni. Nappalra sok és nehéz, így elhasználom éjszakára plusz a demoltázsra. Nem veszem újra!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. április 26.

bjnczk

2016. október 2.

Hasonló a véleményem a termékről, mint az előttem szólóknak... a kezdetekben elájultam tőle, mert látványosan eltüntette a szám melletti apró (nem mély) kis ráncot. Viszont már ezt a hatását nem érzékelem.
És igen.. szörnyen nehezíti a bőrt, homlokomon nem tudom használni az apró ráncok kisimítására, mert olyan, mintha étolajba mártogattam volna a fejem. .. Szerintem ilyen hatást egy 20-ad ennyibe kerülő készítmény is képes kifejteni.
Nekem a legnagyobb kiszerelése van meg, "ajándékba" kaptam.
Többet vártam, keresem még az igazit..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 2.

Nekem a legnagyobb kiszerelése van meg, "ajándékba" kaptam.
Többet vártam, keresem még az igazit..

Cathy8

2016. szeptember 28.

Nagy csalódás volt, teljesen "kiütötte" az arcbőrömet, nagyon irritált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 28.

Nagy csalódás volt, teljesen "kiütötte" az arcbőrömet, nagyon irritált.

Tamara87

2016. május 9.

Majd egy évig használtam. Sokáig kitart. Napi 1x használtam, reggel. Jelentős, sőt semmilyen változást nem tapasztaltam.
Szerintem ennyire más krém is használ... :( A fejem úgy nézett ki, mint egy zsírosbödön. XD Felkenés után mindig vártam, hogy a bőröm felszivja, a felesleget, ami sok volt! - felitattam, rá sminkelni még kész katasztrófa volt - amúgy is csillogásra hajlamos a bőröm, igy aztán pláne! Elhasználtam, nem vettem többé. Éjjelre az éjjelit krémjét, párját használtam - na az mérföldekkel jobb volt. Gazdag, felszivódó. Ettől függetlenül az EL imádatom töretlen, Daywear tőlük isteni, most is azt használom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 9.

umpalumpa

2016. január 7.

15 ml-es kiszerelést használok. Hosszú távon nem tudom véleményezni, mert egyrészt rövid időre elég, másrészt nem fogok nagy kiszerelést venni, mert annyira nem tetszik (mellesleg drága is).
A vaskossága még ebben a zimankóban is zavaró. Könnyűnek tűnik, de hagy egy vastag, ragadós réteget az arcomon. Ha arcpermettel lazitom, akkor is ugyanez a hatás. Az állam alatti 1-2 patinak nem is tesz jót. Ezek a csúnyaságok igénylik a gyulladáscsökkentőket (Paula retinolosai, vagy BHA 1%-os). Ja és illatos (szintén rossz pont). Elkenegetem, homlokom és nyakam kihagyásával, de nem vagyok oda érte.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 7.

Makk Zsuzsó

2015. május 23.

Nem nagyon látom a különbséget e között és a Daywear között, amit imádok. Így ez sem rossz, de a másik valahogy jobban hidratált. Kicsit lassabban szívódik fel, hiába való kombinált bőrre, nekem kell fél óra, hogy elmúljon a csillogás. Nagyon melegben nem is használom, max. 20 fokig. De ettől függetlenül megbízható, jó cucc.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 23.

laraworld

2015. február 18.

Én is a normál/kombinált bőrre való változatot próbáltam.

Az talán sajnos nem is meglepő, hogy hatástalan a bőröregedési jelek kezelésében (nálam legalábbis), de hogy egy drogériás termék hidratáló hatását sem tudja megközelíteni se, az konkrétan felháborít!
Először arra gyanakodtam, hogy a (nekem szintén nagy mellényúlás) szérumukkal való együttes használat miatt szárad ki a bőröm. Teszteltem hosszabban nélküle is, de így is lehangoló, hogy max 1-2 órára ad hidratáltság érzetet, az egyébként már jóideje normál típusú bőrömnek.

Most mondanám, hogy talán el tudom képzelni, hogy nyáron ez is elegendő hidratálást ad, de kételkedem benne, hogy magamra akarnám tenni ezt a roppant lassan beszívódó krémet, lelki szemeim előtt látom, hogy leolvad. Smink alapnak tehát nem a legjobb télen sem.

Az illata és a csomagolása tetszetős, de önmagukban nem adnak sok kárpótlást a kontra oldalért.

Ezekbe a termékekbe erő felett ruház bele a legtöbb ember, ezért arcátlan ez az egész.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. február 18.

Én is a normál/kombinált bőrre való változatot próbáltam.

_ca_

2014. január 4.

Az én bőrömnek csak a nagy téli hidegben való (a normál/kombinált bőrre való kiadását használtam). A mostani enyhébb időjárás mellett nem tud beszívódni rendesen - viszont tavaly ilyenkor nagyon jó szolgálatot tett, nem okozott semmilyen panaszt, és könnyű volt rá sminkelni is. Nem tökéletes, de érdemes kipróbálni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. január 4.

grund

2013. december 30.

A normált/kombinált bőrre való változatot próbáltam, ANR mellé csomagolt 15 ml-es mintában. Gondolom a fényvédő miatt, de egyszerűen nem szívódik be, olyan az arcom tőle, mint egy alaposan megkent zsíroskenyér. A Revitalizing Supreme jobban tetszik, ha már.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. december 30.

Antioxidánsok: Polygonum Cuspidatum Root Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Yeast Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Juice , Tocopheryl Acetate, Nordihydroguaiaretic Acid, Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride, BHT
Gyulladáscsökkentők: Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Tamarindus Indica Seed Extract, Sucrose, Acetyl Glucosamine, Phospholipids, Acetyl Hexapeptide-8, Phytantriol, Trehalose, Caprylyl Glycol, Sodium PCA, Glucose, Sodium Hyaluronate, Sodium Lactate
Peptidek: Acetyl Hexapeptide-8
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Alkoholok: Cetyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Phytantriol
Emolliensek: Octyldodecyl Myristate, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Tamarindus Indica Seed Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Cetyl Alcohol, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Caprylic/ Capric/ Myristic/ Stearic Triglyceride, Cholesterol, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Triolein, Behenyl Alcohol, Caprylic / Capric Triglyceride, Isohexadecane, Caprylyl Glycol, Propylene Glycol Dicaprate, Oleic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Lecithin, Cholesterol, Polysorbate-80, Oleic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Hexylene Glycol
Fényvédők: Octinoxate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane
Szilikonok: Dimethicone, Polysilicone-11
Tisztítószerek: Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Polysorbate-80, Hexylene Glycol
Illatanyagok: Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Parfum / Fragrance
Tartósítószerek: BHT, Phenoxyethanol

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Kis ezerjófű kivonat. Az összetevőről elég kevés információ található a neten,  a CosIng besorolás szrint bőrjavító összetevő. A magyar wikipédia szócikk szerint pedig a kis ezerjófű kivonat antioxidánsok forrása (felulic sav, flavonoidok).

Tamarindusz magjának a kivonata. Hidratáló és bőrpuhító (emollient) összetevő.

Sziksófű kivonat. A hivatalos funkció besorolás szerint bőrkondícionáló összetevő. Egy 2008-s tanulmány az összetevő antioxidáns és pigmentfoltok elleni tulajdonságát vizsgálva in vitro (kémcsőben végzett) kísérletek alapján arra a megállapításra jutott, hogy a sziksófű ígéretes anti-aging összetevő kozmetikai használatra. Az Annamarie Börlind cég szerint az összetevő fokozza a víztartalmat és emeli a bőr nedvességtartalmát. Az ezt alátámasztó szakirodalmat sajnos nem sikerült megtalálni.

Az ártéri japánkeserűfű kivonata. A bőrön alkalmazva anitoxidáns.

Rizsből készült bőr és hajkondícionáló anyag.

Csipkeharaszt féle kivonata. Kevés információ érhető el arról, hogy mire is jó ez az összetevő, de a TruthInAging egy tajvani tanulmányra utal, ami szerint a csipkeharaszt kivonatnak rákellenes aktivitása van, egy kóreai tanulmány szerint pedig véd az UV sugárzás okozta károktól és segíti a bőr regenerálódását.

Mandarin héjának a kivonata. Hogy mire szolgál a krémekben arról nincs információ, Paula Begoun szerint főleg illatanyagként használják, és nincs semmilyen előnyös hatása  a bőrre, sőt potenciális bőrirritáló.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó  anyag.

A zsírhoz hasonló állagú, tisztán növényi eredetű bőrpuhító (emollient) anyag, mely funkcióban a paraffinokhoz hasonló,  azonban azokkal ellentétben nem ragadós és nem zsíros érzetet hagy maga után a bőrön. A CosIng besorolás szerint emollient és bőrvédő összetevő. Részletes infó az összetevőről itt.

Cholesterol eo I eu 0 0

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

Nukleotid (DNS, RNS lánc szerkezeti egysége), mely fontos szerepet játszik a sejtek energiaellátásában. Három formája létezik: tri-, di- és monofoszfát. Paula Begoun szerint bár az adenosine foszfátnak a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos kutatások még gyerekcipőben járnak, már most is ígéretes sejt kommunikáló(bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató) és gyulladáscsökkentő összetevőnek látszik.

A tejben található enzim, melyet a CosIng szerint stabilizátorként használnak a kozmetikai szerekben. Paula Begoun és a truthinaging kiváló összetevőnek tartja, ugyanis a legújabb kutatások szerint kiváló antibakteriális hatással rendelkezik. Megakadályozza a mikrobák elszaporodását a termékekben illetve segít elpusztítani a pattanásokat okozó baktériumokat, így a pattanásos bőrön nagy hatékonysággal alkalmazható.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Enzim, mely a glükóz glükonsavvá való oxidációját katalizálja. A CosIng szerint stabilizátorként használják a kozmetikai szerekben. Paula Begoun kiváló bőrkondícionáló, sebgyógyító, gyulladáscsökkentő és antibakteriális alkotóként tartja számon, ezért pattanásos bőrre kiváló hatással lehet.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Phytantriol h I al 2 2

A krém összecsomósodását megakadályozó segédanyag.

Felületi hártya képző anyag.

Térfogatnövelő segédanyag.

Sűrűség szabályozó segédanyag.

A CosIng besorolás szerint haj- és bőrjavító anyag. Paula Begoun szerint az összetevő sejtkommunikáló anyag (a sejteket helyes, egészséges működésre bíztató anyag), valamint a carnosine-nak gyulladáscsökkentő és antioxidáns tulajdonsága is van.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Más néven EUK-134, egy antioxidáns molekula, ami a bőrben lévő két antioxidáns enzim, a SOD és a catalase hatását utánozza. Különlegessége, hogy "önmegújuló" antioxidáns, vagyis nem használódik el a semlegesítési folyamatban, mint a nem enzim típusú, "sima" antioxidánsok. A molekulával kapcsolatban főleg az Estee Lauder készített kutatásokat, amik alapján az összetevő szuperül védi a bőrt az UVB okozta károktól. Az EUK-134-et az érzékeny bőr is jól tolerálja. Részletesebb információ INCIDecoderen.