Estée Lauder

Ár:   15 490 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szeliger, Módosítva: 2022. szeptember 26.

Ár:   15 490 Ft
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák

A könnyű textúrájú gélkrém erősíti a bőr védőrétegét, valamint azonnali hidratálást nyújt 24 órán keresztül. Bőre frissé és ragyogóvá válik. Minden bőrtípusra alkalmas.

Water / Aqua Methyl Trimethicone szil Butylene Glycol h 1 0Glycerin h 0 0Glycereth-26 h 0 0Propanediol h Dimethicone eo I szil 1 0Sodium Hyaluronate h 0 0Tocopheryl Acetate a I v 0 0Squalane eo 1 0Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Extract Propylene Glycol Dicaprate eo Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil Haberlea Rhodopensis Leaf Extract Beta Vulgaris (Common Beet) Root Extract a Palmitoyl Tripeptide-1 pep Artemia Extract Nymphaea Alba (White Water Lily) Root Extract Hordeum Vulgare (Barley) Extract eo Berberis Vulgaris Root Extract Caffeine a Phenyl Trimethicone szil Ascorbyl Glucoside a I v Betaine h Trehalose h Ethylhexyl Palmitate eo I i 4 0Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone ti I eu Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone eu I szil Cholesterol eo I eu 0 0Methyldihydrojasmonate Methicone eo I szil Caprylyl Glycol eo I h Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract eo Yeast Extract a Tribehenin eo Glucose h Sucrose h Tin Oxide Dimethicone PEG-10 / 15 Crosspolymer Dipropylene Glycol i PEG-75 h Silica Dimethyl Silylate eo Sorbitan Isostearate eu 1 0Polysilicone-11 szil Synthetic Fluorphlogopite Xanthan Gum ti I eu Polyquaternium-51 Nylon-12 Magnesium Chloride Sodium Chloride Calcium Chloride Citric Acid kh Sodium Sulfate Potassium Nitrate Potassium Phosphate Disodium EDTA Sodium Citrate i Chlorphenesin ta Potassium Sorbate ta Phenoxyethanol ta Mica Titanium Dioxide f 0 0CI 77491 sz Bismuth Oxychloride sz

AKCIÓ!!!Estée Lauder Futurist Aqua Brilliance Watery Glow Primer
Ár: 30000 egyben a 4 termék, lásd lejjebb a leírásban , Eladó: Monika1987
Állapot: új, csak próbált, sajnos nem az én száraz bőrömre való :(, Helyszín: --, fizetés: packeta, amit én fizetek :)

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

2024. január 11.

Utazóméretben vettem meg, egyelőre nagyon szeretem. Nevének megfelelően vizes érzetű, és glowy a finish-e. Borsónyi mennyiséget szoktam eloszlatni az arcomon (mindig alaposan aláhidratálva), nagyon jól eloszlatható, könnyed állagú krém. Többféle alapozóval is próbáltam, és eddig mindegyikkel jól működött, szebben terül rajta az alapozó és a fénye áttűnik, de nem zavaró módon. Természetesen lehet élni, vagyis sminkelni enélkül a termék nélkül (én sem használom minden nap, inkább alkalomra) de a használata ad egy pluszt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. január 11.

Lencseee

2023. december 1.

Fantasztikus primer! Az állaga könnyű, hidratál, és estig egyben tartja a sminket, amihez ad egy kis effektet, amivel élettel telnek meg rajta a különböző típusú alapozóim. Hatalmas öröm használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. december 1.

eva06

2023. augusztus 11.

Elsősorban primerként használom, egyik kedvelt termékem, bár a matt primereket jobban szeretem, mivel amúgy is hamar átfénylik a zsíros bőröm. Nagyon szép egyenletes összképet ad, önmagában is viselhető alapozó nélkül. Csodásan, egészségtelien ragyogó tőle a bőr, és kisebb hibákat korrigál. Két rétegben szoktam felkenni. A fény picit olyan gyöngyház fényes. Nem tetszik benne, hogy kivilágosítja a bőröm: nyártól őszig küzdöm, hogy legyen egy kis színem, s akkor ez még világosít rajta. Az alapozó is világosabbá válik miatta. Bizonyosan hidratál, ápol is, de erről nem nagyon tudok nyilatkozni, mert sok minden mást is használok, és nem ezt a funkciót figyelem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. augusztus 11.

umpalumpa

2023. június 19.

Aki teheti vegye-vigye. Primernek is bb krém, csak pirosító alá, illetve hidratálónak is használom. Első mini példányom nekem is innen a zsibiről érkezett, aztán egyik webáruházban akcióban a teljes kiszerelésre lecsaptam.
Primerként hosszabbítja a smink tartósságát és a bőr egyenetlenségeit is picit kisimítja, tehát szebb is rajta. Vízhiányos, de t-vonalon olajos bőröm magában is szereti, toner, szérum, ilyenek nélkül is, ha késésben csak erre van időm. Nálam a bőrfény csak akkor látszik, ha több rétegben viszem fel, de akkor is inkább azért, mert tudom, hogy ott van, nem látványos. Ha készítenék, az előtte/utána fotók bizonyítanák, hogy valami jó történt a bőrömmel.
Az állaga zselékrémes, amikor az arcomhoz ér vizes érzetű, érdekes, kellemes, hűsítő egy kicsit. Elég sokat felvesz belőle a bőröm, főleg ha csak ezzel kenem. A végén kiderül gazdaságos-e így. Kíváncsi vagyok meddig tart ki a 40 ml + egy megkezdett 15 ml.
Az ára azért húzos eredetiben, mint az EL termékek mindegyike, ezért én is csak akciós időszakban venném meg újra.
Lehet nélküle élni, de egyszerűsíti az életet ;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. június 19.

Lehet nélküle élni, de egyszerűsíti az életet ;)

SaltyDog

2023. február 24.

Primerkísérletezgetésben vagyok, ő is az egyik kiszemeltem- köszi a vásárlási lehetőséget Kata-, és esélyesem . Aligillatos, fehér, kissé gélállagú, könnyen adagolható krém, ami a felvitel után azonnal s bőrbe ivódik. Hagy maga után egy kis fényt, nem csillog, csak egészséges, lágy bőrfény. A hidratálóereje egész nap kitart, érezhetően puha bőrt hagy estére is, az alapozókat is eteti, táplálja. Eddig egy alapozómmal sem veszett össze, szépen összedolgozik velük, a pírek is élénken ragyognak rajta- próbáltam önmagában csak pírrekel, hát kiragyognak, de tényleg- úgyhogy részemről egy remek alapdarab lehet, árban sem vészes, a dolgát, ígéreteit tartja, teszi

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. február 24.

SKriszta01

2023. január 29.

A legjobb primer, amit eddig próbáltam. A DW alapozóval együtt szuper jó és tartós.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. január 29.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Beta Vulgaris (Common Beet) Root Extract, Caffeine, Ascorbyl Glucoside, Yeast Extract
Gyulladáscsökkentők: Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Glycereth-26, Propanediol, Sodium Hyaluronate, Betaine, Trehalose, Caprylyl Glycol, Glucose, Sucrose, PEG-75
Peptidek: Palmitoyl Tripeptide-1
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Glucoside

Emolliensek: Dimethicone, Squalane, Propylene Glycol Dicaprate, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Ethylhexyl Palmitate, Cholesterol, Methicone, Caprylyl Glycol, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Tribehenin, Silica Dimethyl Silylate
Emulgeálószerek: Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Cholesterol, Sorbitan Isostearate, Xanthan Gum
Fényvédők: Titanium Dioxide
Szilikonok: Methyl Trimethicone, Dimethicone, Phenyl Trimethicone, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Methicone, Polysilicone-11
Tisztítószerek: Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Xanthan Gum
Illatanyagok: Ethylhexyl Palmitate, Dipropylene Glycol, Sodium Citrate
Színezékek: CI 77491, Bismuth Oxychloride
Tartósítószerek: Chlorphenesin, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol

Glicerin alapú vízmegkötő és bőrpuhító (emollient) összetevő.

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

Uborkakivonat. Paula Begoun szerint a közhiedelemmel ellentétben az uborkakivonatnak nincs a szem alatti duzzanatokra bizonyított puffadáscsökkentő hatása, Leslie Baumann The Skin Type Solution című könyvében azonban a gyulladáscsökkentő, érzékeny bőrre javasolt összetevők között említi. A nyugtató hatás mellett az uborkában található lutein nevű anyag talán csökkenti a bőr melanintermelését (melanogenesis), így a pigmentfoltok elleni harcban is hatásos lehet. Továbbá in vitro (azaz kémcsőben végzett) kutatások szerint az uborkában található összetevők segíthetnek a bőrt megvédeni a karcinogén (rákot okozó) összetevők ellen. Az uborka olyan illatos összetevőket tartalmaz, amelyek nem érzékenyítik a bőrt (ami ritkaság), így probléma nélkül használható fel a kozmetikai termékek természetes illatának fokozására.

cékla gyökerének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint a cékla gyökere gazdag forrása az antioxidánsoknak.

A Matrixyl 3000 néven ismert kettő peptidből álló hatóanyagkomplex egyik eleme (a másik a palmitoyl tetrapeptide-7). Az összetevőben egy három aminosavból álló peptid kapcsolódik palmitinsavhoz, aminek révén javul a peptid olajban oldhatósága, és ezáltal könnyebben beszívódik a bőrbe. Az összetevő peptid része a bőrben található I-es típusú kollagénnek (bőrünk feszességét többféle típusú kollagén adja) egy egysége. A bőrünk kollagéntartalma (a kollagén egy fehérje, azaz hosszú aminosavlánc) természetes módon peptidekké (rövid aminosavlánc) bomlik, és a peptidek keletkezése újabb kollagén termelésére serkenti a bőrünket. A Palmitoyl Tripeptide-1 működési elve, hogy ha a bőrünkbe kívülről kvázi lebomlott kollagént viszünk be, akkor ezzel  bőrünket „becsapjuk”, és kollagéntermelésre tudjuk ösztönözni. Vagyis a tudomány mai állása szerint a Palmitoyl Tripeptide-1 talán képes bőrünk kollagéntermelését serkenteni, amely bőrünk ránctalanodásához, feszesebbé válásához vezet. További részletek itt.

Koffein. Tanulmányok szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra (péládul egy vak tesztes kutatás során szignifikáns különbséget nem tudtak kimutatni egy 3%-os koffeint tartalmazó és azt nélkülöző bőrápoló gél hatása között) , bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír, e szerint a 2017-es kutatás szerint pedig nagyon ígéretes hajhullás elleni összetevőnek bizonyult egy FDA által jóváhagyott, androgén alopecia kezelésére szolgáló hatóanyaggal összevetve.

Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondicionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van.

Természetes eredetű cukorféle. A kozmetikumokban használva újrahidratáló, vízmegkötő és antioxidáns hatást tulajdonítanak neki. Az összetevő helyileg alkalmazva lehetővé teszi, hogy a bőr megtartsa azt a nedvességet, amelyet egyébként elvesztene a kiszáradása révén, vagyis potenciálisan növelné az öregedés látható jeleit. (forrás) Paula Begoun szerint az összetevő ezen kívül antioxidáns védelmet is nyújt a bőr számára.

Pálmaolajból származó bőrpuhító, emolleins összetevő, melyet gyakran használnak natúrkozmetikumokban a szilikonok természetes alternatívájaként.  A komedogén indexe 5-ből 4-es, így pattanásokra hajlamos bőrrel érdemes óvatosnak lenni az összetevővel.

Tiszta, színtelen, sárgás folyadék, gyenge jellegzetes szaggal. Segíti a stabil emulziók képzését társemulgeálószerek nélkül. Kiváló szilikon-emulgeálószer, amely segíti a víz és a szilikonolajok kellemes keveredését, péládul alapozókban.

Cholesterol eo I eu 0 0

A zsírsavak és keramidok mellett a koleszterol a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevője, mely a védőréteg mintegy 25%-ot teszi ki, és melyek közt étfontosságú szerepet játszik az egészséges bőrgát megőrzésében és a bőr hidratáltságának megőrzésében.  A bőrön alkalmazva a koleszterol segíti a bőr normál működését, bőrpuhító (emolliens), vízmegkötő, stabilizáló és emulgeálószer.

Maszkoló, azaz a kellemetlen illatot és ízt semlegesítő segédanyag.

Búzacsíra kivonat. Bőrpuhító (emollient), bőrjavító, bőrvédő összetevő.

Élesztő. Az élesztő beta glucant tartalmaz, ami miatt az összetevő kiváló antioxidáns. Az antioxidáns hatáson kívül Paula Begoun szerint az élesztőnek bőrnyugtató hatása van a bőrre, mivel elősegíti a bőr mikrobiomának egészségesebbé válását, ami csökkenti az érzékenység jeleit. Némi kutatás utal arra, hogy az élesztő segíti a sebgyógyulást, a bőrszövet regenerálódását is.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

A szacharóz, más néven asztali cukor egy természetben előforduló diszacharid, amely glükózból és fruktózból áll. A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van és segít megőrizni a bőr hidratáltságát.

Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője. Kiváló bőrhidratáló képességgel is rendelkezik.

A PEG a polyethylene glycol rövidítése. Stabilizáló, vízmegkötő anyag.

Csomósodást megakadályozó (anticaking), sűrűség szabályozó, térfogatnövelő és bőr puhító (emollient) szilícium dioxid származék. Jellemzően különféle olajok sűrítőjeként működik és képes szuszpendálni a részecskéket az olajokban. Ezenkívül növeli a ricinusolaj fényét, amely hasznos lehet a sminktermékeknél.

Emulgálószer, melyet a kozmetikumokban az emulzióstabilizáló (nem válnak szét idővel a az egyébként nem keveredő víz és olaj bázisú összetevők) tulajdonsága miatt használnak. Segíti még az oldhatatlan részecskék szép és egyenletes eloszlatását a kozmetikai formulákban.

Felületi hártya képző anyag.

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag, mely elegáns, selymes textúrát és jobb csúszást ad a termékeknek.

A nátrium-szulfát a nátrium kénsavval alkotott sója. Térfogatnövelő és sűrűség szabályozó segédanyagként használt a krémekben. A mindennapi életben azonban leggyakrabban nem a kozmetikumokban, hanem a mosóporokban találkozhatunk a sodium sulfate-tal, ahol térfogat kitöltő anyagként használt.

pH stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illatokat és ízeket semlegesítő) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag, mely segít abban is, hogy a formulák tovább szépek maradjanak,.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)

Minerál makeupokban gyakran használt por állagú, szintetikus anyag. Bár gyakran mint a talcnál jobb, természetesebb összetevőt említik, Paula Begoun szerint ez nem egészen így van. A bizmut oxikloridot leginkább mesterségesen állítják elő bizmut, kloridionok és víz segítségével. A sminkekben az összetevőt leginkább azért használják, mert sajátos gyöngyházszerű csillogása van és finom porszerű az anyaga, mely jól tapad a bőrhöz. Az összetevő hivatalos funkció besorolása színezék.