Guerlain

Ár:   18 090 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: csaktom, Módosítva: 2016. október 15.

Ár:   18 090 Ft
Lelőhely:   parfümériák

A Guerlain Lingerie de Peau a tökéletes alapozót testesíti meg:  annyira természetes, hogy nem is érezni és láthatatlanul olvad bele a bőrbe. A friss, könnyű textúra mintegy második bőrként egész napon át kiemeli  a bőr természetes szépségét.

18 természetes árnyalatban kapható, minden bőrtónusnak megfelelően: a hideg, semleges és meleg tónusoknak egyaránt.

leila0803

2018. március 9.

Nekem csak mintám van,de nem dobtam tőle hátast. Folyékony, szép fedésű, de látszik az arcon, hogy kence fedi. Nem elég természetes, és sajnos a szín, amit a tanácsadónő adott sem illik a bőrszínemhez. Talán ha más árnyalat lenne, jobban teljesítene. Horror áron egy oké termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. március 9.

lakkomlakkom

2017. július 5.

Egyelőre ez ÉLETEM alapozója, a 02W Light Warm árnyalat pont az én színem. Rosacea miatt sokszor több pirosas terület is van az arcomon, azokat tökéletesen elfedi, de egyáltalán nem tűnik maszkosnak vagy túl soknak. Más, általam próbált alapozókkal szemben nagyon jó a színkiegyenlítő képessége. Miután felviszem (sminkszivaccsal), olyan lesz az arcom, mintha magától lenne tökéletes, annyira beleolvad, mégis fed, imádom. Az egyetlen bajom vele - de ettől még öt csillag, mert ANNYIRA szeretem -, hogy van benne parfüm, ezért nem tudom minden nap használni, kénytelen vagyok más alapozókkal váltogatni. De így legalább minden második nap rá tudok csodálkozni, hogy azokkal szemben ez milyen szuper. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 5.

bobekecske

2017. június 28.

Sajnos az én bőrtípusomon nem működött (a régi formula ennél jobban teljesített a kombinált bőrömön). A tág pórusokba beleült, és mivel nagyon hamar átfényesedett, még inkább kiemelte őket. Viseletre nekem is egy BB krémhez hasonlított, amit én mindig nehéznek, fullasztónak érzek magamon, mivel túlságosan hidratálnak. Sajnos a szín sem volt az igazi, a nyakam és mellkasom sokkal világosabb, így külön figyelnem kellett rá, hogy minden felületre felvigyem, vagy világosító cseppet kellett hozzá kevernem.
El tudom képzelni, hogy más bőrtípuson szépen működjön, de nekem a vékonyabban oszlatható, púderesebb hatású, hígabb alapozók válnak be.
Érdekes, a lejjebb Rozi71 által említett Bourjois Healthy Mix Serum (a régi, vékonyabb tubusú) nekem bevált, nem érzem hasonlónak a kettőt, bár a fedés erősségével talán én is tudok párhuzamot vonni. A Bourjois rajtam sokkal szebb és tartósabb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 28.

Rozi71

2017. május 3.

A 03N Natural árnyalatban használom. Akciósan vettem, kuponnal, de még így is drága volt. Ennek ellenére szerintem alapozóra érdemes többet költeni, ha talál az ember olyat, ami nagyon beválik. Ez a bőrszínemnél egy gondolattal sötétebb (közepesnél kicsit világosabb a bőrszínem), de rájöttem, hogy jobban áll a nagyon picit sötétebb, mintha az arcom legvilágosabb részével egyezik az alapozó (mert akkor túl sápadt vagyok és sok pirosítóval vagy bronzosítóval kell egyensúlyozni). Ez a szín elvileg semleges de én meleg árnyalatnak látom, picit sárgás. Az állaga folyékony, a Bourjois Healthy Mix Serumhoz hasonlít. Jól el lehet kenni, én kézzel szoktam elkenni utána pedig lapos tetejű ecsettel még eldolgozom. Nekem talán lehetne picit krémesebb és ha közelről megnézem az arcom, nagyon kicsit púderes hatású.
Nagyon jól kiegyenlíti a bőrszínt és egészségesebbnek nézek tőle ki. Valószínűleg egy picit fiatalabbnak is, mert többen szoktak tegezni, ha ez van rajtam (jó, ez csalóka, mert ritkán kenek magamra csak alapozót, más smink nélkül).
Összességében egy jó alapozó, de drága.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 3.

Összességében egy jó alapozó, de drága.

Ella

2017. március 17.

Müllerben próbáltam ki. Keveset vittem fel belőle, érzetre sajnos elég nehéz, fullasztó, de szerintem nincs maszkos hatása. Nagyon szép lesz a bőröm, egységesít, kb. mint egy CC krém. Tényleg természetes hatású, nem erős a fedése. Nagy melegben sem fénylik át, sokáig tart. Az ára és a nehéz érzet miatt 4*.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 17.

whitexswan

2016. december 29.

Nagyon hasonló a véleményem róla, mint a BB krém változatáról. A Clair árnyalatát használtam, ami tökéletesen megegyezik a BB Light árnyalatával, csak annak a kiadósabb, erősebben, kicsit szerintem maszkosabban fedő, valamivel tartósabb kiadása. Körülbelül egy órával tovább bírja újrapúderezés nélkül, mint a BB, tehát kb. 4-5 óráig (primert nem használtam alá). Ha az árnyalatot tökéletesen sikerül eltalálni (18 féle van), szerintem jól teljesít erős fedést igénylő bőrön is, emellett meglepően természetes a végeredmény. Viszont amint kifakul/lebarnul az ember, oda az illúzió, erre az esetre kénytelen lehet egy másik színt is beszerezni, akinek problémásabb a bőre.

A viselése kényelmes, a felvitele egyszerű. Mivel nem találtam a Trés Clair (nagyon világos) árnyalatát itthon, a Diorskin Nude Air-re cseréltem, ami nekem még jobban bevált, de ettől függetlenül ezt is egy jó alapozónak tartom. Ha azt egyszer kivonnák a forgalomból, valószínűleg gondolkodás nélkül ehhez térnék vissza.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 29.

Regi84

2016. december 9.

Röviden és tömören nagyon nagy csalódás... nem tudom sajnos mivel jobb a drogériás alapozóknál, mert én ilyen luxus márkáktól sokkal többet várok... a Double Wear alapozóm kicsit több mint a fele árban, de össze se lehet hasonlítani. Ez ragad, vastag, maszkos és nem túl természetes. Persze látszik a textúráján, hogy nem 2000 Ft, de semmi máson. Örülök, hogy ajándékba kaptam, mert nagyon mérges lennék a 18 ezerért, ami totál pénzkidobás. A Guerlain a kedvenc márkám, úgyhogy ez így még jobban fáj.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 9.

szeliger

2016. október 8.

02N Clair/Light árnyalatban. Glamour kedvezményes szerzemény, a véleményt még valószínűleg párszor átszerkesztem, ahogy gyűlnek a tapasztalatok. A hétvégén van lehetőségem játszani vele, az arcom egyik felére ezt, a másikra pedig valami mást felvinni, így jobban tudom összehasonlítani.
Az üveg formáját tekintve egyezik a Parure Gold üvegével, nehéz, súlyos darab. Az egyik oldalán íves, így jól tenyérbe simul és szerencsére most átlátszó, így jól látszik hogy meddig van. A kupak teljesen ugyanaz, fekete, tetején aranyszínű, a Guerlain logo gravírozva.
Az alapozó állaga kicsit hígabb, de a kézfejre kinyomva nem terül szét, csak enyhén ellapul. Egy nyomásra elég tisztességes mennyiség jön ki belőle, a fedése gyengécske, így egy pumpányi nekem nem is elég, szóval már most látszik, hogy gyorsabban fog fogyni.
A színválasztás utólag jónak bizonyult, rá is van írva a dobozra zárójelben, hogy ex02, bár most több árnyalatot hoztak ki, a szín mélységéhez tartozik egy rózsás, neutrális ill. meleg tónus is. Ugyanakkor becsapós lehet a dolog, mert elsőre a kívántnál világosabbnak tűnhet, idővel azonban sötétedik, ezért ajánlok a próba során egy kis várakozási időt, mielőtt kosárba kerül.
Felvitele egyszerű, jól eloszlatható. Könnyű rá rétegezni is, építhető, de nekem még gyakorolnom kell, hogy hová és mennyit. A rétegek növelésével ugyanis a fényessége is nő. Első nap vékonyabban vittem fel, pontosan egy pumpányit az egész arcra és picit a nyakra is, de így a gyengébb fedésével estére már igencsak megkopottnak láttam, a fáradtabb bőr jobban átütött rajta. Következő napon többet tettem, ebben az esetben meg úgy fénylett az orrom mellett az orcám, hogy végül le kellett púderezni, pedig az én száraz bőröm mellett erre csak elvétve kerül sor.
Alapvetően kézzel viszem fel, jól eldolgozható, utána pedig ecsettel végigfutok rajta. Nincsenek tág pórusaim, az orromon közelről azért látszódnak, no ez kényes terület, mert ott a pórusokban a tükörhöz teljesen odahajolva észrevenni, hogy összegyűlt. Sajnos a szem alatti finom ráncokban is összefut, de ez csak egész közelről látszódik.
Illatos termék, friss, virágosként jellemezném, ugyanakkor az illat a felvitelt követően hamar elillan.
Picit csalódott vagyok, többet vártam tőle. A favorit az én bőrömön továbbra is a Chanel Beiges Healthy Glow, az első összehasonlítás ezzel készült. Egyik oldalra ment a Guerlain, másikra a Chanel és semmi mást nem tettem föléjük, sem kontúrt, sem highlightert, csak egy pici pirosítót, hogy jobban lássam a különbséget. Már rögtön a felvitelnél előjött, hogy a Guerlain fényesebb végeredményt hoz, homlokon is és orrszárny mellett is feltűnően fénylőbb és ezt a nap folyamán végig tartotta is. A Chanel krémesebb, egyszerűbb vele dolgozni, egy rétegben is jó, max. néhol kell még egy kicsi belőle és krémessége miatt úgy érzem, hogy a bőr hidratáltságát is jobban megtartja estig. A Guerlainnel inkább több vékony réteggel lehet szép hatást elérni. Vicces tapasztalat, hogy induláskor a Guerlain egy árnyalattal világosabbnak tűnt, estére azonban beérte a Chanelt, sőt úgy látszik, be is előzte, szerintem határozottan sötétebb lett. Összességében a Chanel egyértelműen jobban tetszik, mert sugárzóbb, élőbb, valóban healthy glow, míg a Guerlain legalábbis a Chanelhez viszonyítva zsírosan fénylő és a felvitelével is többet kell vacakolni.
Jó sok kritikát kapott itt most tőlem, de az igazsághoz hozzá tartozik, hogy azért ez egy prémium kategóriás termék, a drogériás cuccokat fényévekkel megelőzi, teljes második bőr hatást mutat és el tudom képzelni, hogy fiatalabb, tónusosabb bőrön kifogástalanul viselkedik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. október 8.

Antioxidánsok: BHT
Hidratálók: Aluminum Hydroxide

Részletesebb információ a smartskincare-en.

A selyemhernyó által a selyem készítés során kibocsájtott fehérje féle. A CosIng szerint bőr- és hajkondícionáló, bőrsimító összetevő. Egy szabadalom szerint pedig a sericin megfelelő mennyiségben antioxidáns és pigmentfoltok ellen is hatásos összetevő.