Guerlain

Ár:   22 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. június 11.

Ár:   22 900 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Kiadás éve: 1925

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: citrusok, mandarin, cédrus, bergamot, citrom
Szívjegyek: írisz, pacsuli, jázmin, vetiver, rózsa
Alapjegyek: bőr, szantálfa, édes mirha, pézsma, cibet, vanília, tömjén, tonkabab

Guerlain Shalimar -hajparfüm
Ár: 8000 , Eladó: Angel13
Állapot: 30 ml/ kép szerinti, Helyszín: Dunakeszi, fizetés: Csak FOXPOST-
Ár: 1600/5ml 2800/10ml + posta , Eladó: BTimi81
Állapot: üveg fújósban, Helyszín: Alsónémedi, fizetés: átutalás után postán maradó levélben

Szeszi50

Korcsoport: >54
2021. április 14.

90 években a Vaklárma című filmben van a Salimar parfümről szó. Akkor felírtam a nevét olyan titokzatosnak tűnt. Elolvastam a történetét is. Valahogy végül eddig nem vettem meg. Most megkaptam egy ismerőstől ajándékba. Mint egy kincset úgy bontottam ki, gyönyörű üveg, aztán az illat. Életemben ilyen borzalmat még nem szagoltam. Próba szerencse fújtam magamra. Első fél óra mint a macska pisi fülledt jázminnal, tömény alkoholba áztatva templomi tömjénnel.
Boltba kellett rohanni pénztáros kérdezi mi ez az isteni illat. Ismerős férfival összefutottunk ő is kérdezi milyen parfüm ez de finom.
Én viszont továbbra is csak rosszul vagyok tőle. Elpakolom a fiókba talán pár év múlva próbálkozom megint vele. Rákellett jönnöm a jázminos illatok nem az én világom. Csak az édes illatok Miss Dior, Dior addikt és hasonlók. No és persze a Cristobal Balenciaga. Hatalmas csalódás csak azért megy a négy pont mert története van, gyönyörű az üveg és egy régi kor emléke

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. április 14.

BTimi81

2021. január 27.

Megunhatatlan, soha el nem múló szerelem. Mánia. A legjobb példa rá, hogy lehet egy majdnem száz éves illat ennyire csodálatosan mai, a kortalansága mellett. Nekem mindig lesz belőle. A "minden idők 10 legjobb illata" lista élére nem véletlenül került fel. Az orientális illatok atya-mestere.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 27.

Pajzs

2021. január 11.

Kifújáskor csak úgy ömlik a nyálcsorgató citrushéj, és a bőrömön sokáig meg is őrzik elmetisztító élességüket. Ezt követően Shalimar hol egy kalandor: animális, füstös, bőrös; hol egy táncoló flapper: vanilines-púderes; hol egy ínyenc: vaníliaoldattal ízesített feketeteára emlékeztető bergamott-tenger; hol egy mesélő: szantálos, gyantás.

Szerintem a Miss Fisher rejtélyes esetei c. sorozat Essie Davis által megformált, címadó karakteréhez nagyon illene ez az illat, hiába a Jicky a sorozat alapját adó könyv Miss Phryne Fisherjének a parfümje. A 2. évad 3. részében (Dead Man's Chest) van is egy többértelmű beszélgetés Miss Fisher parfümjéről Miss Fisher és Jack Robinson nyomozó közt, na, oda ezt az illatot képzelem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 11.

bankszil

2020. október 4.

Régebben a férjem talált rá erre az illatra, és egészen véletlenül. Áradozott róla, de nekem nem jött be. Éreztem, ehhez fiatal vagyok, akkor még csak 30 voltam. Tudjátok, van pl. egy könyv, illat, amihez meg kell érni, hát én ilyen vagyok, és tényleg. Eltelt 10 év, megint megpróbáltam az eredeti Shalimart, és működik. Teljesen másképp érzékelem, és másképp élem meg a különféle fázisait. Mint egy utazást, úgy élvezem minden egyes "kalandját" ennek az illatnak.
Először is magával ragad a vad szenvedély, ez a citrus és a bergamott játéka, aztán ahogy beleolvad a bőrömbe, érzem a virágok, főleg a rózsa keveredését a pacsulival és a vetiverrel, majd jön a letisztultság, a szerelem és a szeretet édes fűszeres érzése, ami órákon át megmarad a bőrömön. Ez az édes, fűszeres púder illat még a gyerekekre is hatással volt, ráadásul 2-3 nap múlva is éreztem a sálamon.
Rendkívül egyedi, érzéki illat, az biztos. Szerintem ez az illat nem minden típushoz, és nem minden korosztályhoz illik. Vagy utálják, vagy szeretik. Az sem mindegy mikor fújom magamra, mert pl. a egy munkahelyen nem néznék jó szemmel. Tehát sok minden függvénye, ki-mikor-hova használja a parfümöt, és ez általában minden parfümre jellemző, legyen az bármelyik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. október 4.

Fehereszti

2020. augusztus 21.

Nagyon szeretném ha menő, exkluzív és kifinomult ízlésem lenne parfümtéren, de ehelyett inkább azt érzem hogy egyre inkább megtalálom a saját ízlésvilágom, ami szinte teljes mértékben a púderes, keserédes, merészen romantikus illatkülönlegességekre korlátozódik. Amikor ennek a parfümnek olvasgattam a jellemzéseit, és olvastam a nevét Shalimar, egy igazi kis keleties fűszeres csoda jelent meg a képzeletemben. Ehhez képest rajtam ez a parfüm borzalmas. Erős, pacsulis, tolakodó, mint egy mogorva macskás néni a színházban. Nem tudom mi bajunk lehet egymással, de nekem határozottan nem. Alig bírtam a mintát elviselni magamon. Tartósnak baromi tartós ezért kap egy ketteskét, de soha többet nem fogom magamra fújni őt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 21.

Zsedit

2020. június 12.

Nagy kedvenc, minden illatjegy megmutatkozik. Télen, nyáron van alkalom, amikor megfelelő. Valóban szappanos a vége, de mindemellett egyedi marad, és kifinomult. Tartós, kellemes, klasszikus. Én nem minden nap használom, de nincs is olyan parfümöm, amit folyamatosan szeretnék hordani, ez mindenképp az alapdarabokhoz tartozik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 12.

Mesike91

2020. április 8.

Hideg időben tökéletes. Sokak szerint nagymamás. Inkább ehhez passzoló karaktert kíván. Tény, hogy nem mindig esik jól, de vannak napok, amikor ilyen füstös-tömjénes illat kell. Citrust nem érzek. Viszont én teljesen másra számítottam, mint ami lejött az írásokból, ezért 4 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 8.

Alsace

2020. március 6.

Ma délelőtt fújtam fel, annyira izgatott voltam, hogy a fele mellé ment. Elsőre hihetetlenül erős, picikét meg is ijedtem, majd az illatorgia átalakult fél óra múlva “szappanos” illattá (mármint gondolom ezt hívják annak) Majd néhány óra elteltével először púderes, majd végül egy lágy, finom, keleties fűszeres illattá alakult rajtam. Noha nem éltem 1925-ben, de valahogy pont így képzelem el, ahogyan Európa lázban ég a keleti kultúrák iránti rajongásában és az egzotikusságot európai orrhoz igazította Guerlain. A romantikus történet is nagyban hozzátesz ehhez a parfümhöz, egy szerelmi óda a szeretett hölgyhöz, és szerintem ez a kezdeti erős nyitány után lesz igazán értelmezhető. Én még ezt is belefantáziáltam, hogy a szomorú férj is először dühödt, vad és támad, de ahogyan eszébe jut az elhunyt szeretett felesége, egyre lágyul az illat és egy kellemes, örökké tartó emlékként él.
Vakon vettem, de egyetlen pillanatra sem bánom, köszönöm az ajánlást is Noisettenek szerintem telitalálat volt! Teljesen elbűvölt ez az illat, szerintem jól működünk együtt is :)

Valóban nem egy mai illat, én a mai illat szót se nagyon értettem, amíg egy parfümériában meg nem mutatott az eladóhölgy 3-4 olyan parfümöt aminek a nevét se tudom annyira jellegtelen és kellemetlenek voltak számomra. Úgy látszik a múlt iránti rajongásom se veszett el, csak átalakult egy mindennap kiélvezhető csodálatos illatban. Azt hiszem én már így maradok, kicsinek is imádtam a múltat, a csodaszép ruhákat, régi ékszereket, mostanában az illatokkal hódolok a rajongásom tárgyának, az elmúlt időszakok szépségeinek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 6.

Vinike

2020. január 31.

Ud 2: Sok-sok niche és még annál is több mainstream próbálgatása után csak egyre jobban szeretem és tisztelem ezt a csodát. Az egyedisége, szépsége, élettartama olyan ritka mint a fehér holló. Bár van sok illat amit szívesen tudok magaménak, de ilyen szerelem csak egy van az életben. <3

Ud. Végre az enyém lett 90ml ebből a csodából. :D Minden együtt töltött pillanatot imádok, kezdve attól hogy a kezembe fogom a gyönyörű üvegcsét, egészen az utolsó illatmolekuláig. Olyan erősen addiktív, hogy nem bírok ki egy napnál többet nélküle. Mindig tudtam hogy ő az én illatom, de most néhány hét használat után már egészen biztos vagyok benne. Örökre velem marad. <3

Kívánságlistám legeslegkiemeltebb szereplője. Egy teljes évig úgy epekedtem utána hogy még nem is szagoltam soha.:D Egyszerűen éreztem hogy meg kell ismerkednünk egymással, pedig a környezetemben sem használta (sőt nem is ismerte ) senki. Azok a bizonyos női megérzések...;)
Aztán kora ősszel végre a kezembe foghattam az első 1ml-es mintámat. Komolyan remegett a kezem miközben kibontottam. Hihetetlen élmény volt először beszívni az illatát, annyira nem hasonlított semmire amivel eddig dolgom volt.
Tudom hogy közhely, de az időutazás igenis létezik. Sokadszor is tudatosult bennem hogy rossz korba születtem. Egy rohanó, felhigított, teljesítmény- és mennyiségorientált, fröccsöntött műanyag világban élünk. És ez feldühít és elkeserít egyszerre. Köszönöm Shalimar. Köszönöm hogy újra és újra megtörténik a varázslat, ahányszor csak beszívom ezt a hihetetlen illatot. Becsukom a szemem és egy '20-as évekbeli lokálban találom magam. Látom a köldökig érő gyöngysorokat a csillogó ruhákon, látom a hosszú, faragott cigaretta szipkákat. A sötét rózsabimbóra festett ajkakat, a kézzel varrott cipőket, az elefántcsontból faragott sétapálca fogantyúkat. Érzem a bőr kanapék illatát és az urak szivarfüstjét. A hölgyek bódító, édes, vaníliás-pacsulis parfümillatát. Ez egy csoda. Köszönöm Shalimar. Nem nyugszom amíg meg nem szerzem a csodaszép üvegbe zárt múltat. <3

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 31.

raczrenike

2019. november 28.

Tegnap probaltam ki ezt a parfümöt. Parfümeriaban dolgozom, es szegyenemre meg sosem foglalkoztam vele. Gyors ket fujas a karomra, ennyi jo velemeny utan mi baj erhet, aztan jött a "mi a pics..." erzes :O es erröl zengnek odat? Azok fel oras feljegyek, olyan fejfajast okoztak, hogy semmi mast sem akartam, csak, hogy valaki kaparja le ezt a büzt rolam. A vevök jönnek es jönnek, idö nincs szaladni, pulcsi rahuzva. Szünet. Istenem ez egy csoda, hat ilyen letezik???? pacsuli es vanilia az egekbe emel, tartos es annyira emlekeztet valamire a multbol, mar tegnap ota ezen gondolkozom es ez meg titokzatosabba teszi. Ma boldog tulajdonosa lettem ennek a csodanak es biztos, hogy nem hetköznapokra fogom hasznalni, ennel sokat többet erdemel, nem volt meg ilyenem, de matol ez az ünnepi parfümöm. Csak az franya elsö 30 perc, de megeri mindenkepp. Szivböl ajanlom Mindenkinek, aki ugyanugy mint en, utalja a mai divatparfümöket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 28.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.