KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Guerlain

Ár:   22 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, Módosítva: 2015. október 11.

Ár:   22 900 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Kiadás éve: 1925

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: citrusok, mandarin, cédrus, bergamot, citrom
Szívjegyek: írisz, pacsuli, jázmin, vetiver, rózsa
Alapjegyek: bőr, szantálfa, édes mirha, pézsma, cibet, vanília, tömjén, tonkabab

ELKELT!(Nem tudom törölni!)Guerlain Shalimar EDP+BOSS+Armani+Chanel+Burberry+L'Occitane+Tommy Hilfiger+Bvlgari stb.
Ár: 2000 , Eladó: Ria13
Állapot: Illatminták és ajándékcsomag, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel, vagy igény szerint ajánlott posta
Ár: 1500 Ft, plussz ajánlott posta , Eladó: Balkiss
Állapot: 5 ml, üveg parfümszóróban, frissen átfújva, Helyszín: Mosonmagyaróvár, fizetés: banki utalás után postázom

Tarkamilla

2018. április 11.

Minden nélküle eltöltött nap elhibázott.
Pont.
Minek is keresek-kutatok-vadászok új illatokra, ha egyszer Ő van?
Tulajdonképpen nála-vele, itt és most be is fejezhetném a parfümözést, benne megtaláltam mindent, amit kerestem.
Ő a parfüm definíciója, nem ismerek olyan illatot, melynek mélysége vetekedhetne az Övével.
Szofisztikált, művelt, érzéki és izgalmas nagyon kifinomult módon. Nem gondolom, hogy értékelni tudja az, aki nem vonzódik a századelőhöz, a letűnt korokhoz, a klasszikus női szépséghez és az időhöz, amikor a dolgok kézzel foghatóak voltak, és az emberek leveleket írtak egymásnak - papírra.

Teljesen mindegy, mit fújok magamra - valami hiányzik, valami mindig hibádzik, mert minden mással kompromisszumot kell kötnöm.
A 24 Faubourg túl visszafogott,
a Sensuous Noir túl démoni,
a Chanel 5 (bocsánat) hiányolja a mélységet (és a kraftot)
a Samsara súlyosan komoly,
az Eden túl csitri,
a Classique túl direkt.
Írom ezt úgy, hogy ők a legkedvesebb-kedves illataim sötétben őrizgetett kincseim közül... csak hát ilyenek ők a Shalimarhoz hasonlítva. És pontosan tudom, hogy melyiket hova - hova ne.
Annyira természetes Ő nekem, mint az, hogy reggel felöltözöm, éppen ezért semmilyen helyhez, időhöz, évszakhoz nem kötöm.

Most pedig megválaszolom a magamnak feltett kérdést: azért kutatok, mert imádok felfedezni, játszani és képet alkotni illatokról :) Hogy ebből most ilyen jól ki tudtam vágni magam, helyreállt a világ rendje.
És lesz a Shalimar és lesz a többi parfümöm.

Tarkamilla
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 11.

Minden nélküle eltöltött nap elhibázott.
Pont.
Minek is keresek-kutatok-vadászok új illatokra, ha egyszer Ő van?

A 24 Faubourg túl visszafogott,
a Sensuous Noir túl démoni,
a Chanel 5 (bocsánat) hiányolja a mélységet (és a kraftot)
a Samsara súlyosan komoly,
az Eden túl csitri,
a Classique túl direkt.

És lesz a Shalimar és lesz a többi parfümöm.

Moony

2018. március 7.

Nekem nagyon erős, nagyon keleties, dzsáfáros, öregasszonyos illat, amihez szerintem még "nőnöm" kell, vagy nem tudom...Nagyon szerettem volna szeretni, de sajnos nem jött be. Igazából nem is tudom, kin tudnám ezt az illatot elképzelni, de 50 év alatti nőn tuti nem :D

Moony
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 7.

Kinga79

2018. március 6.

Igaz, én csak kétszer próbáltam ki drogériában, de ez rajtam röviden és tömören: büdös.
Bocsi, amiért nem tudom cizelláltabban megfogalmazni. :)

Kinga79
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 6.

Bocsi, amiért nem tudom cizelláltabban megfogalmazni. :)

leila0803

2018. február 21.

Eddig nem írtam le erről az illatról az őszinte véleményemet, mert tudom, hogy sokak kedvence és egy klasszikus.
Igazából nekem ez nagyon nem jön be, egyáltalán nem az én világom. Nehéz viselni, rajtam szinte csak az alapjegyek jönnek ki, és inkább egy füstölőhöz tudnám hasonlítani. Túl orientális és túl fűszeres. Rémesen régimódi illat, nehéz, könnyedség nélkül.
Lehet bőrkémia függő, de én a papíron és a levegőbe fújva sem tudom parfümként értelmezni.
Két csillagot kap, mert tartós és klasszikus, de én nem fújnám magamra és remélem senki a közelemben sem. Lehet persze, hogy van akin szépen működik, és ízlések és pofonok persze.

leila0803
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 21.

Encilla

2018. február 16.

Úristen! Ez a leggyönyörűbb,legérzékibb,legvarázslatosabb illat,amit valaha éreztem! Szerelem!!!
Igazi keleti körutazás, füst a Gangesz partján, bazárok, egzotikus gyümölcsök, fűszerek,hindu templomok szantálfa füstölői. Vallásos misztikum és fülledt erotika. Ez művészet! Végem van!
Update: Azóta is szerelmem tárgya, már be is szereztem. Elképesztően tartós, óriási hatósugárral, igazi nagyágyú! Szívfájdalmam, hogy életem párja szívből gyűlöli, rovarirtónak, öregasszonyosnak, dohosnak titulálta. :( Nemrég egy barátnőmmel színházban voltunk, utána panaszolta szegény, hogy "valakinek mellette" olyan tipikus nyanya parfümje volt. :D Nem mertem elmondani neki, hogy én vagyok az a valaki. Szóval lehet, hogy mások szerint öreges, de számomra maga a csoda. Úgyhogy kitartóan sokkolom vele a környezetemet. <3

Encilla
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 16.

ErikaErika2

2018. február 13.

Es igen, ma megkaptam vegre a regota ahitott parfumom! :) Csuda finom, pontosan nekem valo, regimodi illat. En nem erzek rajta citrust, leginkabb szantalfat (fustolo) es finom, meleg vanillia illatot. Isteni! (Most a Mitsoukora fenem a fogam.)
Meg egy honapja sincs meg, de orok kedvencem lett, legszivesebben ebben furodnek. Annyira imadom, minden nap ezt hasznalom, mintha nekem talaltak volna ki 1925-ben. :D (Mitsouko EDT utban felem, nem birtam megallni.)

ErikaErika2
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. február 13.

cicaaholdrol

2018. január 26.

Bementem a Douglas-ba, hogy végére járjak ennek a Shalimar ügynek :) Kifújáskor iszonyatos csapást mér az orrnyálkahártyámra... brutális bőrös illat, legalább fél óráig... aztán lecsendesül egy mélységes vaniliás-citrusos ugyanakkor ódon illatra. Nekem ez "too much", nem tudom társítani magamhoz, de ettől függetlenül valóban egyéniség.

cicaaholdrol
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 26.

Erynnis

2018. január 13.

Bár elvileg màsok az összetevői mint az edt-nek, én szinte ugyanolyannak érzem. Ez intenzívebb és tartósabb. Az elején citrusos, de nem az a frissítő citromillat, hanem egy édes, bódító, mély citrusosság, ami aztán fűszeres-púderes meleg illatát alakul. Igazi téli illat. Ünnepi estékre, vagy baráti vacsorákra...Nem egy semmitmondó, felszínes illat.

Erynnis
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 13.

Makk Zsuzsó

2018. január 5.

Nem tudom miért, de én csak a bőrt érzem benne, citrust az elején is alig, később már egyáltalán nem. Szeretem a Guerlain klasszikusokat, de én nem vagyok kompatibilis a bőrös illatokkal. A Shalmiar nekem még az ELDO Putain des palaces-nál is állatiasabb. Szinte lineáris, végig csak a brutális bőr, bőr és órák múlva is bőr, némi vaníliával. Sajnálom.

Makk Zsuzsó
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 5.

Juditeszter

2017. december 30.

Meg van végre, karácsonyra a férjem megvette nekem a világ legjobb parfümjét (Fragrantica szavazás alapján). Csodálatos illat, citrussal kezdődik, aztán átalakul keleties-füstös csodává. Szerintem a régi nagyágyukat nem lehet. felülmúlni, ha tehetném megvenném az összes vintage illatot, a híres-hírhedt parfüm csodákat.

Juditeszter
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. december 30.