Guerlain

Ár:   22 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. június 11.

Ár:   22 900 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Kiadás éve: 1925

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: citrusok, mandarin, cédrus, bergamot, citrom
Szívjegyek: írisz, pacsuli, jázmin, vetiver, rózsa
Alapjegyek: bőr, szantálfa, édes mirha, pézsma, cibet, vanília, tömjén, tonkabab

Guerlain Shalimar EDP fújósok
Ár: 1.300 Ft/5 ml , 2.100 Ft/10 ml + pkg. , Eladó: Gindir
Állapot: új, saját parfümből frissen fújva, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel, utalás után postán maradóként
Fújós Guerlain Shalimar EDP
Ár: Ár a leírásban , Eladó: Bigris
Állapot: Sajátomból frissen fújva, Helyszín: Békéscsaba, fizetés: Személyes átvétel Békéscsabán, vagy előre utalás után igény szerinti módon postázom
raczrenike

2019. november 28.

Tegnap probaltam ki ezt a parfümöt. Parfümeriaban dolgozom, es szegyenemre meg sosem foglalkoztam vele. Gyors ket fujas a karomra, ennyi jo velemeny utan mi baj erhet, aztan jött a "mi a pics..." erzes :O es erröl zengnek odat? Azok fel oras feljegyek, olyan fejfajast okoztak, hogy semmi mast sem akartam, csak, hogy valaki kaparja le ezt a büzt rolam. A vevök jönnek es jönnek, idö nincs szaladni, pulcsi rahuzva. Szünet. Istenem ez egy csoda, hat ilyen letezik???? pacsuli es vanilia az egekbe emel, tartos es annyira emlekeztet valamire a multbol, mar tegnap ota ezen gondolkozom es ez meg titokzatosabba teszi. Ma boldog tulajdonosa lettem ennek a csodanak es biztos, hogy nem hetköznapokra fogom hasznalni, ennel sokat többet erdemel, nem volt meg ilyenem, de matol ez az ünnepi parfümöm. Csak az franya elsö 30 perc, de megeri mindenkepp. Szivböl ajanlom Mindenkinek, aki ugyanugy mint en, utalja a mai divatparfümöket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 28.

Zsuzska1979

2019. november 28.

Először azt gondoltam, hogy nem fog tetszeni, amikor láttam a citrusokat. Az valahogy nem én vagyok. Aztán mikor magamra fújtam, és jött a citrusos rész valahol tetszett, de mégis kesernyésnek éreztem. Aztán jött a vanília, valami nagyon csodás keleties illat kíséretében, és onnan már szerelem volt. Órákon át tudom szagolgatni, és imádom. Azóta egyike azoknak az illatoknak, amiből mindig lenni kell itthon egy üveggel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 28.

Dottir

2019. november 21.

Új:
Beszereztem egy EdT-t. Hát, mi nem leszünk egymáséi. Se a tömjénnel, se a bőrrel nincs bajom, sőt, de itt, ez...rajtam konkrétan naftalinnal átitatott birkairha szaga van a kezdetnek. Hosszan tart a bariszag, és hát a leszáradás se segít sokat. A vanília számomra nem a finom naturális, hanem a dr. Oetker féle vaníliás porcukor-fajta. Összeragad tőle a szám, annyira édes, én egyenesen gejlnek érzem. Nem érzem benne sem a régi idők auráját, sem az egzotikumot, az én bőrömön nem viselkedik a híréhez méltón, rövid kalandunk itt véget is ér. De előtte még egy pontot leveszek.:)

Tudom, a pokol bűnöseinek menetét én fogom vezetni...de ez rajtam egy szimpla vanília. Édes mint a fene, mint egy vaníliás vattacukor a Városligetben. Ha nem tudnám, mit fújtam és találgatni kéne, Ariana Grande-ra tippelnék. És itt most elnézést kérek Jacques Guerlain-től, a Shalimar híveitől, Ariana Grande-tól és rajongóitól is.
De komolyan: se citrus, se bőr, se virág, se púder, se füst, csak vanília, jó sok cukorral, és még talán tonkával. Rajtam sok illat beédesedik, lehet ennek köszönhető a produktum.
Azért nem adom fel, kipróbálom az EdT-t is, illetve majd kísérletezem az évszakokkal.
Viszont ha már úgyis a pokolra jutok, még egy megjegyzés: nekem ez semmivel nem tűnik "komolyabb" illatnak mint a La vie, az pedig jottányival sem tűnik "édeslötyibbnek" ennél.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 21.

Új:

vzsm02

2019. október 16.

A története csodaszép, az üvege igényes, ámulatba ejtő, a varázsa megragad, amíg ki nem fújom. Nagyon nyanya- illat nekem, rajtam borzalom. Ez nem az a titokzatos, elbűvölő Kelet. Guerlaintől maradnék a Le petit robe noir-nál, az nekem való, ez nem, hiába a legenda, sajnos nálam nem nyert.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 16.

leila0803

2019. augusztus 1.

Eddig nem írtam le erről az illatról az őszinte véleményemet, mert tudom, hogy sokak kedvence és egy klasszikus.
Igazából nekem ez nagyon nem jön be, egyáltalán nem az én világom. Nehéz viselni, rajtam szinte csak az alapjegyek jönnek ki, és inkább egy füstölőhöz tudnám hasonlítani. Túl orientális és túl fűszeres. Rémesen régimódi illat, nehéz, könnyedség nélkül.
Lehet bőrkémia függő, de én a papíron és a levegőbe fújva sem tudom parfümként értelmezni. Nem magamon.
Két csillagot kap, mert tartós és klasszikus, de én nem fújnám magamra és remélem senki a közelemben sem sokat. Lehet persze, hogy van akin szépen működik, és ízlések és pofonok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 1.

Spiritcat78

2019. július 30.

Szerencsésnek tartom magam, hogy ebben az életszakaszban megtaláltam AZ ILLATOT. Reggel, első fújásra füstös, erős, dohányos, szinte már férfias. Napközben mindenki orra alá befészkeli magát, megköveteli a figyelmet. Estére erejéből mit sem veszít, édes, vaníliás illatcsíkkal csalogat. Személyiségem egy darabkájának érzem, saját történelemmel rendelkezik. Az embernek bizonyítania kell azt, hogy méltó a viselésére.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. július 30.

Pajzs

2019. július 16.

Jack Robinson felügyelő a glóriás teliholdat nézi. Az óceán vészjóslón és hívógatón morajlik a lábai alatt. A halászmólón látszólag nyugalom és csend honol. Egy pillanatra átengedi magát az ellentmondásos víztömeg csodálatának. Az orrlyukai kitágulnak, amikor a sós permet szagához egy új illat keveredik. Erős citrusok és imádnivaló vanília különleges aromája. Sokszor érezte már, közelről, távolról, néha bosszankodva, vagy épp örömmel, máskor vágyakozva, ha épp megengedte magának a fantáziát. Persze, Phryne (gondolatban Phryne, ezerszer is Phryne) úgy lépked, mint egy macska, óvatosan, mégis határozottan, játékosan, és a parfümje szemtelenül elárulja. És mi ez, talán valami egzotikus füstölő valamelyik, mesébe vagy kalandregénybe illő utazásáról? Jack Robinson akaratlanul is elmosolyodik. Miss Fisher stílusos, kifinomult, extravagáns, mint mindig. Kétértelmű, mint már oly sokszor. Vagy nem is olyan kétértelmű. Természetesen magassarkú bőrcipőt visel egy titkos küldetéshez, a kémkedéshez pedig bársony dukál. Egy nyomozónő lehet egyszerre eszes, rettenthetetlen és csinos a maga kedvéért. A gyöngyberakásos kis revolver mellett jól megfér egy csinos púderkompakt. A fülébe akasztott ezüst-fekete, csepp alakú függő folyton mozgó árnyékot vet a nyakára, ahonnan modern, francia kölnije bódító keveréke párolog. Egy jó detektív akkor is figyel, amikor épp nem úgy tűnik. Ah, ez szantál...
Jack Robinson felügyelőnek nem jutott eszébe, hogy aznap éjjel még csobbani fog az óceánban, méghozzá egy ilyen jó kalapban. De egy bátor, kíváncsi, idegesítő, észveszejtő nő mellett mindig lehet számítani egy kis izgalomra.

(Miss Fisher's Murder Mysteries, Dead's Man Chest, 2. évad, 3. rész.
Több helyen is fellelhető az interneten, hogy a Miss Fisher-könyvekben az egyik parfüm, amit Phryne használ, a Jicky. A sorozatbeli Miss Fishert viszont Shalimarban képzelem el.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 16.

(Miss Fisher's Murder Mysteries, Dead's Man Chest, 2. évad, 3. rész.

Anett0721

2019. július 2.

Update a nyár derekán: Olyan furcsa nekem hogy ez bárkinek téli illat....nekem a mindig fülledt és párásan meleg India illata, kiléptem a szállodából és összeszorította a mellkasomat a 40 fokos forróság, csípte az orromat a párás levegőjű fullasztóan forró szellő. És ott, akkor éreztem ezeket az illatjegyeket nap mint nap. Számomra, aki valóban átélte a keleti forró varázst, olyan, de olyan távol áll az egész Shalimar-érzés a hótól és a karácsonytól, hogy el nem tudom mondani.

2019 január: elismerem a nagyságát és ez az a parfüm amire valóban azt mondja az ember, hogy szép. Nekem/rajtam nagyon-nagyon hasonló, mint a L'Erbolario Méharées, csak utóbbi mézesebb, mégis könnyedebb. A Shalimart nem tudnám csak úgy felfújni egy nyári perzselő estén, mint a Méharéest, a télhez meg nekem ő nem passzol. Ez fülledt illat, de nyárra meg túl komoly..azt tudom elképzelni, hogy egy komoly, 50+ hölgyemény viseli alkalmakra, vagy ha olyan a munkája, vagy társadalmi élete, akár minden nap. Utálom a semmitmondó imádott "ezt tudni kell viselni" mondatot amit itt krémmánián az ÖSSZES parfüm alá odabiggyeszt valaki mert olyan pro parfüm-használóan hangzik, holott egy full klisé (amit a világ összes illatához oda lehetne írni mellesleg), de itt és most ez egy tény: Shalimart hordani kell, nem csak "felfújom azt' megyek". Hozzá kell egy rang, egy poszt, vagy egy személyiség, és egy érettebb kor. Ahová én felfújnám (34 éves, multinak dolgozó, fiatalos és igényes anyaként), az mondjuk egy Operabál. De ha 50+ múzeumigazgató vagy nagykövet-feleség volnék, lehetne a napi illatom is.

Ja, nem csak a Méharées, hanem CK Obsession-je is hasonló illat. Volt nekem, de eladtam, pont azért, mert nincs elég alkalom, amikor őt fújnám fel.

Még egy gondolat: voltam Indiában, tapasztaltam a varázst, amit az ottani kultúra és illatvilág adhat (már ami a gazdagabb felét illeti a csodás országnak), ezért is imádom a Shalimart, és ezért is sajnálom, hogy nincs elég olyan alkalom az életemben amihez méltó volna viselnem. Mert ezt napi szignatúra-illatként egy átlagos életet élő (ebbe beletartozik egy középvezető vagy egy wannabe "25 évesen vállalkozásom van üzletasszony vagyok ", vagy egy jutyúbinfluenszer is!) magyar nőn nem tudom elképzelni. Ehhez tényleg kell bizonyos Esemény és életvitel.

Update június: eltelt fél év, fülledt 35 fok lett. És én egyszerűen vágyom rá, erre a füstös keleti illatra, mert felfrissít és elbódít egyszerre. Elképesztő, hogy rajtam ezek a nehéz illatok nyáron frissítőnek hatnak és könnyednek, úgy, hogy közben megmarad a füstös, izgalmas mélységük.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 2.

lillka

2019. május 27.

Nagyon megfogott a parfüm története, így mintát rendeltem belőle. Nagyon szeretnék összebarátkozni vele, mert egy gyönyörű, füstös illat, de nem találtuk meg egymást, de én még reménykedek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 27.

JoyTurner

2019. május 26.

Semmiféle tömeghipnózisról nincs szó, ez a parfüm valóban gyönyörű. Füstös csodából vált púderesbe rajtam. Olyan harmóniában állnak az illatjegyek, ami a mai kor parfümjeire nem jellemző. Érezni benne a rengeteg munkát. Imádom, hogy régi, nem modern, nehéz. Valóban nem való mindenkinek.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 26.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.