Guerlain

Ár:   22 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. június 11.

Ár:   22 900 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Kiadás éve: 1925

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: citrusok, mandarin, cédrus, bergamot, citrom
Szívjegyek: írisz, pacsuli, jázmin, vetiver, rózsa
Alapjegyek: bőr, szantálfa, édes mirha, pézsma, cibet, vanília, tömjén, tonkabab

Guerlain Shalimar EDP kép/90 ml
Ár: 13.000 Ft , Eladó: abodri
Állapot: Kép/90 ml, Helyszín: Vác, Gödöllő, Őrbottyán, fizetés: Személyes vagy postán maradó
Ár: 8000 , Eladó: melinda513
Állapot: Egyszer próbált, Helyszín: Győr, fizetés: Rugalmas

Pöti

2014. június 10.

Végre megérkezett Ő, igaz EDT formában... Már a bőrömön van, én pedig el vagyok ragadtatva. Vakon rendeltem meg, ahogy a Mitsouko-t is. Nem csalódtam.. :) Kifújáskor a döbbenet volt az uralkodó és a kérdés, hogy miért nem találkoztunk mi egy kicsit előbb?! Mondjuk egy hideg téli éjszakán.. Nem most van ennek az illatnak az ideje, ő hideget kér, ebben a melegben egyszerűen befulladna a vanília. Egy cseppet fújtam ki belőle, nagyon intenzív az illat. Körbeölel, szinte simogat. Nem kislányok illata ez, ehhez kell sok határozottság és még több nőies kisugárzás.. A kisugárzásról annyira nem tudok nyilatkozni, de nyilas lévén határozott vagyok. Ez a nap egy gyönyörű szerelem kezdete, érzem én... <3

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. június 10.

Musil

2014. május 31.

Az nem létezik, hogy az ember lánya ne próbálná ki a bőrén is ezt az ikonikus csodát, így gondoltam én kapásból átugrom a teszter papíros szöszmötölést, és egyből a karomra fújtam. Hirtelen nagyon rosszul lettem attól a rendkívül brutálisan erős füstös nyitánytól, amilyen orrfacsaró szagot akkor szoktam érezni, ha tábortüzes sütögetés után a ruháim nagyon erősen átveszik a füstszagot. Pont így nyit a Shalimar. Nagyon megijedtem tőle, de hihetetlenül hamar, 3 perc alatt lecsillapodott ez a füstösség, és kezdett kibontakozni a vanília. Gyönyörű ez a vanília (bár nekem a Dior Addict leszáradásából visszamaradó valahogy jobban tetszik), de érezni rajta, hogy "régi receptúra", a régi hagyományokat gondosan őrző formulával a háta mögött. Csak nagyon különleges alkalmakra tudom elképzelni ezt az illatot (egy esküvőre talán? de ott se a ceremónia részére, sokkal inkább a nászéjszakára...), és remélem egyszer eljön az életembe az a férfi, akit szívesen megörvendeztetnék egy ilyen illattal, és aki tudja is értékelni. Gyönyörű alkotás!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. május 31.

Gabriella1979

2014. március 18.

A basenotes.net olvasói szavazati alapján elnyerte a minden idők legjobb női parfümje címet. Időtlen és kortalan, akárki, akármikor viselheti.
Nekem megvan ez és a Shalimar Inicial is, az eredeti citromsabb, az utóbbi karamellás, finom púderes alapon.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. március 18.

Nessy

2013. november 14.

Nekem egy 90-es évek beli EDT-m van, ami ha letisztul a legszebb illatok egyikévé válik amit csak ember érezhet. Nem is csoda hogy a világ egyik legkedveltebb parfümje. Csak ritkán tudom viselni, mert sajnos sokszor fejfájással küszködöm, de ez az ölelős vanília mindig ott lesz a polcomon. Igazi ikon ő is.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 14.

x

2013. május 24.

Hajjaj, ez szomorú. Egy újabb csodás illat vonul ki az országból, biztos valami cukros cucc jön a helyére. :((( tiltakoznék, de hiába

Update: Muszáj megint adnom rá egy adag öt csillagot. :D
El kell ismernem, az elején a kölnis kezdés ódonnak hat, de az a bergamott a leggyönyörűbb, amit valaha szagoltam. Fogalmam sincs, milyen eredetű, természetes vagy szintetikus, de mindegy is, mert teljesen olyan, amikor a citrusfélét felbontva a megtört héjból pofán csap a friss aroma. Nem fújókás üvegem van, hanem olyan, amibe bele tudok szagolni, így az üde bergamottból kapok egy nagy nyeletnyit... imádom. És az átalakulás után még sokkal jobban tetszik.:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. május 24.

Update: Muszáj megint adnom rá egy adag öt csillagot. :D

Ancsa7219

2013. május 16.

Azt mondták ma a Müllerben,hogy az utolsó darabokat árulják,Magyarországon megszűnik a forgalmazás.Évek óta barátkozom az illattal,mindig tetszett,de csak itthon szoktam használni,félek sokkolni vele az embereket.A 3 éves kislányom kedvence:-))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. május 16.

rozuska

2013. május 10.

Hát, gyakorlatilag az van, hogy ez lett az illatom. Egyszer csak beszereztem és azóta gyakorlatilag nem tetszik semmi más - azok sem, amelzekért eddig lelkesedtem. Rajtam előjön egy kis dohányillat is, amit nagyon szeretek. Nem tudok mást mondani, mint azt, hogy imádom. Armani Lei mellett ő az egyetlen, amit magaménak akarok.
Egyébként, néhány hónapja bejött egy ügyfél és fantasztikus illata volt. Megkérdeztem, hogy mi az, de nem akarta elmondani, azt mondta, hogy nem tudja. Egy nő nem tudja, hogy mit visel?! Persze... Egyébként értem, hogy titkolni akarta, de akkor is, azt mondani, hogy nem tudja... Fura.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. május 10.

h.ancsi89

2013. április 24.

hát nem... :) nem az én világom,persze biztos jól áll valakinek,de magamra nem fújnám :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 24.

x

2013. március 26.

Márc. 8: Sikerült 80-as évekbelit vennem álomáron... Igazi legenda. Az üveget kinyitva némileg felidéz valamilyen gyerekkori érzéseket. Nem egészen nagyapám klasszikus (szándékosan kerülöm az "öreg" vagy "régi" kifejezéseket) aftershave-jét, de picikét ahhoz hasonló, nagyon kellemes.
Edit: a 4711 Cologne-ra emlékeztetett első körben, azt használta valaki gyerekkoromban.
Azonban ahogy a bőrömhöz ér, az édes, füstös vanilia és ámbra jelenik meg, én meg egész nap a csuklómat szaglászom utána. :)
Különleges, magabiztos, és visszafogott. Pedig amikor viselem, olyan büszke vagyok rá, hogy szeretném, ha üvöltene, de ő ilyet nem tesz, nincs szüksége rá, hogy harsányan tolakodjon. Nem orditozással, hanem az egyéniségével ragadja meg a figyelmet, nincs szüksége tolakodásra.
A legújabb változatot parfümériákban szaglászgattam, az is tetszik, de külön öröm, hogy korábbi kiadást érezhetek magamon. Időtlen klasszikus. Sajnálom azokat, akik egy klasszikus illatot csak idős embereken tudnak elképzelni. Az egyéniség és a stilus nem korfüggő kellene legyen.

Update márc. 26.: Jajj, annyira csodás... ez az egyik illat, amit szivem szerint folyamatosan viselnék, de nagyon ritkán tehetem, mert megfelelő öltözék, hangulat, alkalom kell hozzá. Ok, a hangulat Hozzá mindig megvan... De mostanság jöttem rá, hogy ha nehéz időszakom van, vagy csak már nagyon unom a banánt, egyszer csak szépen fogom magam, és elhatározom, hogy holnap ünnepnap lesz, csak úgy. Nem kell hozzá különleges alkalom.
És akkor elegánsan felöltözöm, csak úgy, nem azért, mert kijelentik a munkahelyen, hogy jön valami fejes és ezért dress code van... extra füstösen sminkelek, mit érdekel engem, hogy csak munkában, edzőteremben és utcán látják... és felteszem Shalimart vagy az Opiumot... és az egész napom átalakul. A tenyerén hordoz ez a csodálatos aranyos édes füstös felhő, és ünnepnappá varázsolja a semmi extra izzadós-stresszes-unalmas napot, és a hiányzó varázs megvan.
De jó lenne, ha ezt mindennap megtehetném, de hát pont ezért varázslatos, hogy különleges alkalmakkor viselem. akkor is, ha az alkalmat én magam teremtem, csak hogy érezhessem magamon. Sok remek illat van, ami sajnos idegen marad a bőrömön, nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy ez az illat igy körülölel és eggyé tudunk válni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 26.

cristy

2013. március 18.

Évekkel ezelőtt nagyon nagy kedvenc volt az edt változata, de mostanra ez már elmúlt sajnos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 18.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.