Guerlain

Ár:   22 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. június 11.

Ár:   22 900 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Kiadás éve: 1925

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: citrusok, mandarin, cédrus, bergamot, citrom
Szívjegyek: írisz, pacsuli, jázmin, vetiver, rózsa
Alapjegyek: bőr, szantálfa, édes mirha, pézsma, cibet, vanília, tömjén, tonkabab

Guerlain Shalimar EDP kép/90 ml
Ár: 13.000 Ft , Eladó: abodri
Állapot: Kép/90 ml, Helyszín: Vác, Gödöllő, Őrbottyán, fizetés: Személyes vagy postán maradó
Ár: 8000 , Eladó: melinda513
Állapot: Egyszer próbált, Helyszín: Győr, fizetés: Rugalmas

Pajzs

2019. július 16.

Jack Robinson felügyelő a glóriás teliholdat nézi. Az óceán vészjóslón és hívógatón morajlik a lábai alatt. A halászmólón látszólag nyugalom és csend honol. Egy pillanatra átengedi magát az ellentmondásos víztömeg csodálatának. Az orrlyukai kitágulnak, amikor a sós permet szagához egy új illat keveredik. Erős citrusok és imádnivaló vanília különleges aromája. Sokszor érezte már, közelről, távolról, néha bosszankodva, vagy épp örömmel, máskor vágyakozva, ha épp megengedte magának a fantáziát. Persze, Phryne (gondolatban Phryne, ezerszer is Phryne) úgy lépked, mint egy macska, óvatosan, mégis határozottan, játékosan, és a parfümje szemtelenül elárulja. És mi ez, talán valami egzotikus füstölő valamelyik, mesébe vagy kalandregénybe illő utazásáról? Jack Robinson akaratlanul is elmosolyodik. Miss Fisher stílusos, kifinomult, extravagáns, mint mindig. Kétértelmű, mint már oly sokszor. Vagy nem is olyan kétértelmű. Természetesen magassarkú bőrcipőt visel egy titkos küldetéshez, a kémkedéshez pedig bársony dukál. Egy nyomozónő lehet egyszerre eszes, rettenthetetlen és csinos a maga kedvéért. A gyöngyberakásos kis revolver mellett jól megfér egy csinos púderkompakt. A fülébe akasztott ezüst-fekete, csepp alakú függő folyton mozgó árnyékot vet a nyakára, ahonnan modern, francia kölnije bódító keveréke párolog. Egy jó detektív akkor is figyel, amikor épp nem úgy tűnik. Ah, ez szantál...
Jack Robinson felügyelőnek nem jutott eszébe, hogy aznap éjjel még csobbani fog az óceánban, méghozzá egy ilyen jó kalapban. De egy bátor, kíváncsi, idegesítő, észveszejtő nő mellett mindig lehet számítani egy kis izgalomra.

(Miss Fisher's Murder Mysteries, Dead's Man Chest, 2. évad, 3. rész.
Több helyen is fellelhető az interneten, hogy a Miss Fisher-könyvekben az egyik parfüm, amit Phryne használ, a Jicky. A sorozatbeli Miss Fishert viszont Shalimarban képzelem el.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 16.

(Miss Fisher's Murder Mysteries, Dead's Man Chest, 2. évad, 3. rész.

Anett0721

2019. július 2.

Update a nyár derekán: Olyan furcsa nekem hogy ez bárkinek téli illat....nekem a mindig fülledt és párásan meleg India illata, kiléptem a szállodából és összeszorította a mellkasomat a 40 fokos forróság, csípte az orromat a párás levegőjű fullasztóan forró szellő. És ott, akkor éreztem ezeket az illatjegyeket nap mint nap. Számomra, aki valóban átélte a keleti forró varázst, olyan, de olyan távol áll az egész Shalimar-érzés a hótól és a karácsonytól, hogy el nem tudom mondani.

2019 január: elismerem a nagyságát és ez az a parfüm amire valóban azt mondja az ember, hogy szép. Nekem/rajtam nagyon-nagyon hasonló, mint a L'Erbolario Méharées, csak utóbbi mézesebb, mégis könnyedebb. A Shalimart nem tudnám csak úgy felfújni egy nyári perzselő estén, mint a Méharéest, a télhez meg nekem ő nem passzol. Ez fülledt illat, de nyárra meg túl komoly..azt tudom elképzelni, hogy egy komoly, 50+ hölgyemény viseli alkalmakra, vagy ha olyan a munkája, vagy társadalmi élete, akár minden nap. Utálom a semmitmondó imádott "ezt tudni kell viselni" mondatot amit itt krémmánián az ÖSSZES parfüm alá odabiggyeszt valaki mert olyan pro parfüm-használóan hangzik, holott egy full klisé (amit a világ összes illatához oda lehetne írni mellesleg), de itt és most ez egy tény: Shalimart hordani kell, nem csak "felfújom azt' megyek". Hozzá kell egy rang, egy poszt, vagy egy személyiség, és egy érettebb kor. Ahová én felfújnám (34 éves, multinak dolgozó, fiatalos és igényes anyaként), az mondjuk egy Operabál. De ha 50+ múzeumigazgató vagy nagykövet-feleség volnék, lehetne a napi illatom is.

Ja, nem csak a Méharées, hanem CK Obsession-je is hasonló illat. Volt nekem, de eladtam, pont azért, mert nincs elég alkalom, amikor őt fújnám fel.

Még egy gondolat: voltam Indiában, tapasztaltam a varázst, amit az ottani kultúra és illatvilág adhat (már ami a gazdagabb felét illeti a csodás országnak), ezért is imádom a Shalimart, és ezért is sajnálom, hogy nincs elég olyan alkalom az életemben amihez méltó volna viselnem. Mert ezt napi szignatúra-illatként egy átlagos életet élő (ebbe beletartozik egy középvezető vagy egy wannabe "25 évesen vállalkozásom van üzletasszony vagyok ", vagy egy jutyúbinfluenszer is!) magyar nőn nem tudom elképzelni. Ehhez tényleg kell bizonyos Esemény és életvitel.

Update június: eltelt fél év, fülledt 35 fok lett. És én egyszerűen vágyom rá, erre a füstös keleti illatra, mert felfrissít és elbódít egyszerre. Elképesztő, hogy rajtam ezek a nehéz illatok nyáron frissítőnek hatnak és könnyednek, úgy, hogy közben megmarad a füstös, izgalmas mélységük.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 2.

lillka

2019. május 27.

Nagyon megfogott a parfüm története, így mintát rendeltem belőle. Nagyon szeretnék összebarátkozni vele, mert egy gyönyörű, füstös illat, de nem találtuk meg egymást, de én még reménykedek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 27.

JoyTurner

2019. május 26.

Semmiféle tömeghipnózisról nincs szó, ez a parfüm valóban gyönyörű. Füstös csodából vált púderesbe rajtam. Olyan harmóniában állnak az illatjegyek, ami a mai kor parfümjeire nem jellemző. Érezni benne a rengeteg munkát. Imádom, hogy régi, nem modern, nehéz. Valóban nem való mindenkinek.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 26.

Tiziana

2019. február 16.

Nem szeretem, nem ad jó érzést mikor beleszagolok...
elképesztő hogy a világ legjobb parfümjeként tartják számon még ma is!!!
Élek a gyanúperrel hogy a tömeghipnózis itt is működik.
Ha annyiszor hallottad, olvastad hogy EZ a világ legjobb illata,
másképp állsz hozzá,annak ellenére hogy mit érzel.
Én először konkrétan nem akartam hinni az orromnak azok után, amit
előre már hallottam róla.Talán bennem van a hiba...? de nem, azért sem.
Önálló ember vagyok, saját véleménnyel, 1 * és kész.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 16.

Nem szeretem, nem ad jó érzést mikor beleszagolok...
elképesztő hogy a világ legjobb parfümjeként tartják számon még ma is!!!
Élek a gyanúperrel hogy a tömeghipnózis itt is működik.
Ha annyiszor hallottad, olvastad hogy EZ a világ legjobb illata,
másképp állsz hozzá,annak ellenére hogy mit érzel.
Én először konkrétan nem akartam hinni az orromnak azok után, amit
előre már hallottam róla.Talán bennem van a hiba...? de nem, azért sem.
Önálló ember vagyok, saját véleménnyel, 1 * és kész.

saska7

2019. január 11.

Az tény, hogy a Guerlain háznak van több remekbe szabott illata. A Shalimar is szinte már legenda. Lehet, hogy pont ezért, valahogy mást vártam. Tényleg vaníliás, édes, púderes, de valahogy olyan savanykásan, öregesen. Egyik nap tetszik, a másik nap nem. Lehet, hogy még nem értem meg hozzá 😀

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 11.

FTM

2019. január 6.

Szerencsére csak mintát vásároltam! Ennyire kiábrándítóan büdös parfümmel még nem volt dolgom! Öreg szag, nehéz, levakarhatatlan. Soha többet! A kukában landolt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 6.

Phoenix19

2018. december 16.

Hihetetlen, hogy ez a parfüm közel száz éves. Szép kor. Mi lehet a titka? Kétlem, hogy maga az illat, mely tömény füstös citrus és nagyon régies.Tömegeket vonz a mítosza. Sokakat rabul ejt a halhatatlan szerelem legendája. Micsoda névválasztás, Guerlain-ék nagyon tudták a marketinget már száz évvel ezelőtt is, a szerelem kertjéről elnevezni egy parfümöt és hozzá egy gyönyörű kehelyszerű üveget csiszolni, hogy mindenki ámulatba essen.
Én is beleestem abba, hogy a Shalimar a "parfüm", csupa nagybetűvel, így hát nekem is birtokolnom kellett a mainstream parfümtörténelem mondhatni legnagyobb ikonját. De nem szerettem meg, nagyon ódivatú és öreges, alig vártam, hogy elfogyjon, de sokáig kitartott a 30 ml, mert annyira intenzív és megosztó illat, legalább annyi ember fancsalodik el, mint amennyinek tetszik, hogy egyszerűen nem lehet akárhol viselni, ha másokra is tekintettel akarunk lenni. Egy színházi előadáson nem szívesen szagolnám órákig. Az Obsession-t már szagoltam 3 óra hosszán keresztül, az előttem ülő hölgyről áradt és a rosszullét kerülgetett. Bocsásson meg a világ, de ez az illat nekem már rövid időn belül is sok tud lenni és bántó. Elképesztően mély és intenzív, brutális sillage, hosszú élettartam jellemzi. Iszonyú erejű tömjén tomboló citrusokkal, mint egy vulkánkitörés, füst mindenhol, az édeskés púderes leszáradás már elfogadhatóbb. Bele sem merek gondolni milyen lehetett újkorában, az eredeti verzió. Az üvege művészi, mint ahogy a kollekció többi darabja is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. december 16.

feve

2018. november 22.

Douglasban próbáltam, nagyon nem tudom hová tenni... először mikor kifújtam büdösnek éreztem, aztán fél óra múlva rosszabb wc illatosító, vagy ilyesmi, viszont most 3-4 óra elteltével nagyon finom kicsit füstölőhöz hasonló illata van, és nem bírok leállni a szagolgatásával. Az biztos, hogy nem fogható semmihez.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 22.

Plenda

2018. október 10.

Shalimar....Nem ismertem, soha nem illatoltam, viszont mikor egy reklámban megláttam az üvegét szerelem volt! Sok véleményt elolvastam róla, aztán megszereztem. Lehet, hogy most lehurrogtok, de! kifújáskor hányingerem van, még le nem tisztul az illat a tömjén lecsendesedik és jön az igazi finom édes titokzatos illat! Tartós, ha a ruhámra megy még 2 nap múlva is lehet érezni. Az üvege valami csodás, letisztult illat isteni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 10.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.