Guerlain

Ár:   22 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. június 11.

Ár:   22 900 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Kiadás éve: 1925

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: citrusok, mandarin, cédrus, bergamot, citrom
Szívjegyek: írisz, pacsuli, jázmin, vetiver, rózsa
Alapjegyek: bőr, szantálfa, édes mirha, pézsma, cibet, vanília, tömjén, tonkabab

Guerlain Shalimar EDP kép/90 ml
Ár: 13.000 Ft , Eladó: abodri
Állapot: Kép/90 ml, Helyszín: Vác, Gödöllő, Őrbottyán, fizetés: Személyes vagy postán maradó
Ár: 8000 , Eladó: melinda513
Állapot: Egyszer próbált, Helyszín: Győr, fizetés: Rugalmas

ErikaErika2

2018. február 13.

Es igen, ma megkaptam vegre a regota ahitott parfumom! :) Csuda finom, pontosan nekem valo, regimodi illat. En nem erzek rajta citrust, leginkabb szantalfat (fustolo) es finom, meleg vanillia illatot. Isteni! (Most a Mitsoukora fenem a fogam.)
Meg egy honapja sincs meg, de orok kedvencem lett, legszivesebben ebben furodnek. Annyira imadom, minden nap ezt hasznalom, mintha nekem talaltak volna ki 1925-ben. :D (Mitsouko EDT utban felem, nem birtam megallni.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. február 13.

cicaaholdrol

2018. január 26.

Bementem a Douglas-ba, hogy végére járjak ennek a Shalimar ügynek :) Kifújáskor iszonyatos csapást mér az orrnyálkahártyámra... brutális bőrös illat, legalább fél óráig... aztán lecsendesül egy mélységes vaniliás-citrusos ugyanakkor ódon illatra. Nekem ez "too much", nem tudom társítani magamhoz, de ettől függetlenül valóban egyéniség.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 26.

Erynnis

2018. január 13.

Bár elvileg màsok az összetevői mint az edt-nek, én szinte ugyanolyannak érzem. Ez intenzívebb és tartósabb. Az elején citrusos, de nem az a frissítő citromillat, hanem egy édes, bódító, mély citrusosság, ami aztán fűszeres-púderes meleg illatát alakul. Igazi téli illat. Ünnepi estékre, vagy baráti vacsorákra...Nem egy semmitmondó, felszínes illat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 13.

Makk Zsuzsó

2018. január 5.

Nem tudom miért, de én csak a bőrt érzem benne, citrust az elején is alig, később már egyáltalán nem. Szeretem a Guerlain klasszikusokat, de én nem vagyok kompatibilis a bőrös illatokkal. A Shalmiar nekem még az ELDO Putain des palaces-nál is állatiasabb. Szinte lineáris, végig csak a brutális bőr, bőr és órák múlva is bőr, némi vaníliával. Sajnálom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 5.

Juditeszter

2017. december 30.

Meg van végre, karácsonyra a férjem megvette nekem a világ legjobb parfümjét (Fragrantica szavazás alapján). Csodálatos illat, citrussal kezdődik, aztán átalakul keleties-füstös csodává. Szerintem a régi nagyágyukat nem lehet. felülmúlni, ha tehetném megvenném az összes vintage illatot, a híres-hírhedt parfüm csodákat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. december 30.

Dormir

2017. december 19.

Mostanában kezdek barátkozni a nagy klasszikusokkal.
A Shalimar viszont pillanatok alatt rabolta el a szívem. Initial kishúga nagy szerelem volt eddig is.
Ami számomra csodás ebben az illatban, hogy picit sem érzem avíttnak, korosnak. Biztos sokat számít, hogy pont a Karácsonyt megelőző adventi időszakban kúszott az orromba, amikor ki vagyunk éhezve a melengető, simogatóan nőies, dús illatokra.
A Shalimar, élő, lélegző, áramló, csábító és megnyugtató számomra. Ő még az emberi lélekkel kommunikál. Minden gourmand parfümök anyja a finoman citromos, édes kezdete miatt.
Varázslatos!!!!!
Egyedi!
Az üvege is mesés.
A munkahelyemen egy cseppet raktam magamra. Az ajtóm előtt kezdtek szaglászni a kollégák, hogy mi ez a mézes, narancsos finomság, mit ettem, mit fújtam, egyáltalán, mit csináltam, mert ez nagyon finom.
Az edp rajtam aranyló, sejtelmes, nem túl füstös, nem erősen bőrös.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. december 19.

Mostanában kezdek barátkozni a nagy klasszikusokkal.
Varázslatos!!!!!
Egyedi!
Az üvege is mesés.
Az edp rajtam aranyló, sejtelmes, nem túl füstös, nem erősen bőrös.

AAndi115

2017. november 14.

"Micsoda klasszikus, mi az, hogy nekem nincs?!" alapon rendeltem.
Megjött. A sírás kerülgetett. Hogy mondhatja ennyi nő, hogy ez a minden, amikor nekem vörös rúzsos nyanyák fullasztó, régimódi illata ugrik be gyermekkoromból. Förtelmes!
Hagytam magamon, mert nem létezik, hogy csak ennyit tud, valami rafinéria biztos van a dologban, nem igaz?
Változik, elcsendesedik kicsit, de még mindig füstös, édes, nehéz. Még mindig nem tudom eldönteni, mit kezdjek vele, pedig 35 évesen érettnek érzem magam egy ilyen nagyágyúhoz. Szokjuk egymást, és reménykedem, hogy meglátom benne azt, amit itt olyan sokan látnak. Nem hiszem el, hogy valami ennyi ideig népszerű maradhatott, úgy, hogy nem nyújt extrát. Képtelenség! Sírni tudnék, akkorát csalódtam, de nem tudom, hogy benne, vagy magamban. Működnie KELL! Holnap újra próbálkozom, hátha megszeretjük egymást.
Addig 3 csillag, mert különleges és története van, és én hiszek benne. Szeretném a varázsát!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 14.

"Micsoda klasszikus, mi az, hogy nekem nincs?!" alapon rendeltem.

GNóri

2017. október 17.

Update: Hűha, na látszik, hogy tapasztalatlan kis csirke voltam, amikor írtam a korábbi véleményemet. Minél több parfümöt ismerek és veszek meg, annál jobban értékelem a Shalimar-omat. Ő az, aki mindig ott van nekem, akihez mindig visszatérek. Most már túlzás nélkül állítom, hogy a Shalimar a legszebb illat a világon. Szeretném, ha örökké Shalimar illatú lennék, ez a csodálatos citrusos-füstös púderillat megunhatatlan.

Olyan számomra ez a parfüm, mint a kis fekete ruha, vagy a kosztüm. Nem a kedvencem, nem is kívánom sokszor, viszont kötelezőnek érzem, hogy legyen. Azért ragaszkodom hozzá, hogy legyen az én kis parfümkollekciómban, mivel rajongok a 20-as, 30-as, 40-es évekért, beleértve a történelmet, irodalmat, divatot, autókat egyaránt, és ez a parfüm maga az üvegbe zárt történelem. Egy igazi, nagy klasszikus vintage illat, és ezt fontos szem előtt tartani. Nem feltétlenül a mai ízlésnek, mai orrnak kedvez.
Aki először beleszippant az üvegbe, megijedhet az erős, szúrós, régies illattól. Először emiatt én is kicsit meghőköltem, de érdemes esélyt adni neki a bőrön. Hamar lecseng a fullasztó kezdés, és a helyében egy nagyon meleg, bőr közeli, tömjénes, vaníliás, dohányos púderillat marad. Sötét, füstös, titokzatos, csábító illat. Ízlésesen, elegánsan érzéki.
Bevallom egyébként, hogy sajnos engem nagyon befolyásolt maga a Shalimar történet, a parfüm köré szőtt legenda, az elvarázsoló reklámfilm. Ezek nélkül nem biztos, hogy valaha is odamentem volna a drogériákban megszaglászni a parfümöt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 17.

annareka

2017. október 10.

Soha nem éreztem sem idejétmúltnak, sem gyógyszertárinak, egyszerűen csodálatos illat. Valahogy minden örök érvényű benne, én minden télen utána vágyom, valahogy semmilyen más illatban nem érzem magam komfortosan, amint előkerülnek a csizmák-sálak-kesztyűk.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 10.

Chrissy

2017. október 8.

1925-ös illat, sztori van mögötte, legendásan híres, nagy művésznők használták és használják, még a férfiak közül is sokan ismerik, milliók rajonganak érte...és én nem vagyok közöttük. Engem ez az illat kivégez. Erős, ódon illat, nagyon nehéz, egyszerűen nem bírom el.
Füst, tömjén, mirha, szántál és bőr, súlyos rózsa és jázmin felhővel, elképesztő tömörségben, egy keleti bazár és egy virágoskert ÖSSZES illata egyetlen csinos üvegcsében.
Az orrom ízekre tudja szedni ezt az illatot, minden egyes felsorolt összetevőjét ki tudom venni egyesével. Ha ki kéne emelnem mondjuk az 5 legdominánsabbat, akkor szántál, bőr, írisz, ŕózsa és jázmin. A vanília, a pézsma és a tonkabab rajtam nem jön élő, bújkálnak. A citrusok se remekelnek.
Nagyon orientális és agresszív ez nekem, olyan érzésem van, mikor viselem, mintha elnyelne ez a keleti bazár...összenyom, elsodor, lökdös a tömeg, tébolyultan keresem a kiutat, de csak sodródom és nem tudok szabadulni. Poros és nehéz a levegő, fülledt száraz meleg van és megfájdul a fejem. Aztán vége a bazának, becsuknak az árusok, ott maradok egyedül és nagyon vágyom egy zuhanyra meg egy limonádéra.
Nagyon irigylem azokat, akik ebben a parfümben a mesés Keletet találták meg!
Nincs szívem egy csillagot adni, légyen hát 2. És egy második esély, 10 év múlva még egyszer elmegyek Shalimarral a bazárba.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 8.

Nagyon irigylem azokat, akik ebben a parfümben a mesés Keletet találták meg!

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.