Guerlain

Ár:   22 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. június 11.

Ár:   22 900 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Kiadás éve: 1925

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: citrusok, mandarin, cédrus, bergamot, citrom
Szívjegyek: írisz, pacsuli, jázmin, vetiver, rózsa
Alapjegyek: bőr, szantálfa, édes mirha, pézsma, cibet, vanília, tömjén, tonkabab

Guerlain Shalimar EDP kép/90 ml
Ár: 13.000 Ft , Eladó: abodri
Állapot: Kép/90 ml, Helyszín: Vác, Gödöllő, Őrbottyán, fizetés: Személyes vagy postán maradó
Ár: 8000 , Eladó: melinda513
Állapot: Egyszer próbált, Helyszín: Győr, fizetés: Rugalmas

eperturmix

2017. szeptember 27.

Rengeteget gondolkodtam,írjak-e róla véleményt,egyáltalán,laikusként megtehetem-e,méltó módon fogom-e tudni kifejezni mindazt amit vele kapcsolatban érzek.
Érdeklődésemet itt keltette fel a rengeteg sok vélemény,amit rendre olvasni lehetett az újak között,már ezek is olyan misztikumot vontak köré,ami egyszerűen nem hagyja az embert nyugodni,muszáj a részese legyek,hadd érezzem..legalább egyszer.Mintákat rendeltem,elég sokat,köztük őt is.Nem kérdés őérte nyúltam legelőször.Hát...megnyílt alattam a föld.Hatalmas csalódás fogott el,hogy ilyen nem létezik,ez borzasztó,hogy lehet,hogy nők százai,mitöbb,milliói bomlanak érte,és számomra nemtöbb mint gyermekkorom teljesen elhanyagolható pillanatképeit felidéző szúrós kölni,amikor mamókám barátnői közelítenek felém:"Jaaajjj,de szép ez a kislány,hadd adjak egy puszit!!".Lesújtó.
És szó szerint értetlenül álltam a dologhoz,nem hagyott békén,ez nem lehet,kell legyen a háttérben valami.Elolvastam az összes itteni véleményt és más oldalakat,tudomást szereztem a történelméről,a reklámról,a hatásáról ami nőket tesz rabjává,fanatikusokká,megszállottakká..itt valami cselszövés lesz!
Felvittem magamra.A nyitány ugyanúgy hozta a formáját,citrusos nyers pacsuli,füst füst füst iszonytatos mennyiségben,kalapos nagyik közelednek hozzám a vasárnap reggeli templom után,nagyon szúrsz,így nem igazán megyek ki az utcára,vajon meddig leszel így??
És egyszercsak vége.Elég hamar,mert pár perc az egész.180 fokos fordulat,most már teljesen mást érzek,dohány és vanília vesz körül..nagyon mély vanília.Sugározza az erotikát...a füst még jelen van,halványan sejteti,hogy a rendezetlen selyem ágynemű két ember beteljesülésének volt tanúja az éjjel.Paradoxon a nyitány iránti véleményem miatt,de letagadni nem tudom.Valahol engem is emlékeztet Dior addictjére,de az közel sem ennyire megkomponált.A harmadik fázisa rajtam férfias,sohasem éreztem ennél érzékibb férfi illatot,ha ezt magamon kell megtapasztalni,ám legyen.Közbelép a füstölő,óigen,a mesés
Kelet,fűszerek,drágakövek,fehér márvány..annak ellenére,hogy sosem kedveltem ezeket a bolti füstölőket.Vajon a története ami így magával ragadott?Valószínű.
Majd átlép az egész a púderes világba,babahintőpor,ideillő vagy sem,számomra összetéveszthetetlen.Nekem ez a lecsendesedése,de közel sem múlik vagy illan el.Egésznap velem van,hordom őt,mintha testrész lenne..
Gyönyörű.Nincsenek rá illő szavak,milyen csoda ez.Egy utazásra vitt el engem,és reményeim szerint még fog is,mert ettől szabadulni,nem fogok és nem is akarok.Minden Nőnek szívből kívánom,hogy élje meg ezt az élményt,kerüljön be ő is Shalimar kertjébe,ahol lépdel előre az ő saját Taj Mahal-ja felé.Mégha gondolatban is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 27.

Mayoranna

2017. szeptember 12.

Mivel nagy parfüm gyűjtő vagyok, - romantikus madárka szívvel megáldva -, nagyon szerettem volna szeretni márcsak a története miatt is.
Az nem zavar,hogy picit idejétmúlt, de olyan érzésem van,mintha egy gyógyszertárban volnék. Gyógyszertár szagot érzek mikor kifújom.
Több próbálkozásom volt vele,de mindig előjött az az illat. :(
A flankerek engem nem érdekelnek egy parfümnél sem, (kivéve Chanel N5 Premiere) így ez a nagy klasszikus valószínűleg másokon fog illatozni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. szeptember 12.

Több próbálkozásom volt vele,de mindig előjött az az illat. :(

LPE

2017. szeptember 7.

Akik egy kicsit is ismernek, ők tudják, hogy mekkora Shalimar rajongó vagyok. Ez az illat nekem olyan, mint a levegő. Évekig vágytam rá úgy, hogy nem is ismertem. Aztán regisztráltam ide, és sajnos már alig emlékszem, hogy kitől, de meglett az első adag egy kis 10 ml-es fújósban. Szagolgattam, de nem fújtam. A Guerlaintől Samsara volt a birtokomban, azt gondoltam, annál semmi sem lesz jobb. Emlékszem, mikor először kipróbáltam a Shalimart, a Twingomban ültem, és már majdnem odaértem az úticélomhoz. Kettőt fújtam a nyakamhoz. Annyira erős, füstös volt, hogy majdnem elájultam. Arra gondoltam, hogy soha többé...aztán bementem oda, ahová indultam, a parfüm tombolt a bőrömön. Én pedig kissé szégyelltem magam. Nem szólt senki, hogy kicsit túltoltam a dolgokat. Hazamentem, és kaptam egy telefont, hogy mi volt ez az isteni illat rajtam, mert terjeng a lakásban és mindenki imádja.
Na akkor derült ki számomra, hogy a Shalimar az én múltam, jelenem és jövőm...❤❤❤
Akkor rájöttem, hogy megtaláltam a nagy "Ő"-t. Persze van millió illatom, de ez az alap, és persze minden flanker és verzió, amit csak be lehet szerezni. Egyszerűen imádom. Ma is Shalimar illatom van, mert ha rossz a napom, akkor csakis ez az illat a gyógyír a lelkemnek.
Azt hiszem, csinálni fogok a Facebookon egy Shalimarista csoportot...ki csatlakozik? 😉😉😉

Update ... Kész a
Shalimaristák ❤❤❤
csoport. (Ezt a nevet üssétek be a keresőbe...kipróbáltuk, működik.)Jelenleg nem titkos, hanem zárt. Várunk mindenkit szeretettel. 😉❤❤❤

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 7.

Update ... Kész a
Shalimaristák ❤❤❤

Szamoca001

2017. szeptember 1.

Annyira szerettem volna szeretni. Teljesen elvarázsolt, a neve, a név mögötti történet/hangulat, a csodás üveg. Kétségtelenül különleges illat. Rajtam leginkább a naftalinra hasonlít, idővel kicsit javul. Még próbálkoztam a flankereivel is. Sokáig tartott, amire elengedtem. Nem mindenkinek áll jól, nekem sajnos nem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. szeptember 1.

Alice88

2017. augusztus 26.

Tisztelem a korát!A maga idejében nyilván nagyágyúnak számított amit abszolút nem csodálok,mert különleges és összetett,sőt -gondolom éppen ezért- nagy túlélő is.Viszont minden tiszteletem ellenére nem ejtett rabul.Szagolgattam a csuklómat és 2 dolog jutott eszembe:1.Keleti(es) illat nyugati gyártótól mindig erőltetetten fog hatni(számomra legalábbis).
2.Ilyen illatot én már éreztem magamon,pedig sosem birtokoltam,de még csak nem is próbáltam ezt a parfümöt.És beugrott..engem Calvin Klein Obsession-jére emlékeztetett.És ahol hasonlóság van ott egyediség nincs,ennek okán kapcsolatunk sajnos nem lesz az igazi.Lehet,hogy én vártam túl sokat tőle...sajnálom,de úgy érzem megleszek nélküle is.Története és történelme van.. csakis erre tekintettel adom a 4 csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 26.

dalma92

2017. június 16.

Citrusos füstös friss indítás után szépen puhul, lágyul. Régóta vágytam kipróbálni, az Initialhoz volt már szerencsém, nagyon tetszett. Ez másabb illat, nem olyan vad és erős. Finom krémes, folyton a csuklómat szagolgatom. Olyasmi, mint egy finom citromos vaníliás süti, de nagyon nem a tucat kategória. Bár tetszik, de van illat, ami jobban megfog, így szerintem később visszatérek még kóstolgatni, hátha igaz szerelem lesz egyszer.

UP
Hogy lehet az, hogy ez ennyire nem tartós a bőrömön?
Kis csendesedés után kiérzem az Initial mélységét, de csak ha felszántom az orrommal a csuklómat :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 16.

UP
Hogy lehet az, hogy ez ennyire nem tartós a bőrömön?

narcissus

2017. április 29.

Ez a régi-régi parfüm nagy túlélő.
Nekem kb. fél éve van, azelőtt csak hírből ismertem. Mióta megrendeltem (Initial-t nem kaptam, jobb híján vettem meg ezt a "simát") gyakran nyúlok érte.
Hibátlan illat.
Kétség kívül érződik rajta az 1925-ös születésnap, kicsit ódon, hogy azt ne mondjam: idejétmúlt illat, olyan, mint egy kölnivíz, ami egyáltalán nem a mai trendek vonulatát követi - de ennek tudomásul vétele után az illat elkezd ragyogni és már a Taj Mahal csodálatos látványa ugrik be...A Shalimar keleties, misztikus, legendás, fűszeres, virágos szépség... A szerelem illata. A hűség illata.
Megosztó illat - én azok közé tartozom, akik beleszerettek, akiknek nem csalódás ez a régi kifinomult elegancia.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. április 29.

Ez a régi-régi parfüm nagy túlélő.
Hibátlan illat.

vicuskat

2017. április 18.

Roppant mód kíváncsi voltam rá, így rendeltem egy mintát belőle. Rajtam a citrusos jegyek egyáltalán nem jönnek elő, annál inkább egy finom krémes illat, ami engem - már bocsánat - de leginkább egy szauna illatára emlékeztet, ez ugrott be elsőnek. Egyébként Brigitt kiválóan leírta azt, amit én is érzek ezzel a parfümmel kapcsolatban, de én megkockáztatom, hogy viseljem (persze nem akárhol és akármikor).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. április 18.

necra

2017. március 17.

Rajtam csak erős füst :( Égett nyársalás illat ....de kivárok még

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 17.

Rajtam csak erős füst :( Égett nyársalás illat ....de kivárok még

silver

2017. február 22.

Ez egy förtelmes illat, mert az összes gátlástalan öreglánynak, aki totyogós koromban gügyögve húzkodta az arcomat, ilyen szaga volt. De egyúttal a 6 éve elhunyt nagymamámra is emlékeztet. :( Ezt én hordani biztos nem fogom, a kérdés már csak az, hogy most azonnal adjam el a mintát, vagy inkább tartogassam a depressziós epizódjaim idejére, hogy magzatpózba gömbölyödve szagolgassam az ágyamban, miközben olyan rég letűnt korok után érezzek szívbemarkoló nosztalgiát, amelyekben soha nem éltem. Brb megyek bőgni

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. február 22.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.