Guerlain

Ár:   22 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. június 11.

Ár:   22 900 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Kiadás éve: 1925

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: citrusok, mandarin, cédrus, bergamot, citrom
Szívjegyek: írisz, pacsuli, jázmin, vetiver, rózsa
Alapjegyek: bőr, szantálfa, édes mirha, pézsma, cibet, vanília, tömjén, tonkabab

Guerlain Shalimar EDP kép/90 ml
Ár: 13.000 Ft , Eladó: abodri
Állapot: Kép/90 ml, Helyszín: Vác, Gödöllő, Őrbottyán, fizetés: Személyes vagy postán maradó
Ár: 8000 , Eladó: melinda513
Állapot: Egyszer próbált, Helyszín: Győr, fizetés: Rugalmas

Brigitt

2017. február 6.

Az 1900-as évek elejét idéző arisztokrata nappalik illatát ilyennek képzelem. Hangsúlyos, nagyvilági. Szerintem nem mindenki tudja viselni,és az sem mindegy hol és hogyan viseli ezt az illatot. Nem éppen a mai korhoz illő, de gyönyörű illat. Egy 5 ml-es fújóshoz jutottam hozzá a KM-en, de még nem tudom,
hol és mikor fogom viselni. Talán egy színházi előadásra... de nem mindegy, hogy melyikre.

Up: Sajnos meg kellett válnom tőle, mert nincs az az alkalom, nincs az a színházi előadás amire én ezt szeretném viselni. Sajnos nem estem szerelembe...
Vele nagyon nem.Pont levonás jár neki :-( Jó szívű leszek és csak -1 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. február 6.

Vele nagyon nem.Pont levonás jár neki :-( Jó szívű leszek és csak -1 csillag.

Soulkitchen

2017. február 6.

Ez AZ illatom. Ez az, amit azért nem használok minden nap, mert annyira féltem hogy elkopik, elfogy és elmúlik a varázsereje, hogy inkább csak ritkán fújom. És nem csak különleges alkalmakon, ma például itthonról dolgozom, játszós ruhában ülök, de valahogy annyira kell ebben a szürke esőben valami löket, amitől helyre rázódik a fejem és elmúlik ez az ólmos fáradtság, hogy hirtelen elővettem a Shalimart, és magamra fújtam. Egy ilyen illat van a fejemben ezen kívül, ami egyből, kifújás után olyan hogy csak szagolnám, szagolnám, sosem elég belőle. Minden fázisát imádom, minden fázisában mást ad, és mindegyik különleges, komfortos, felemelő. Egyszerűen önbizalmat ad és valamiféle megnyugvást, ez a púderes, füstös klasszikus.
A másik ilyen illat a Creed Sublime Vanille illata, abból volt pár éve 10 ml a tulajdonomban, ugyanez volt a metódus: csak ritkán, de ha használtam, akkor az mindig valami csoda volt. Szokta mondani férjem, hogy arisztokrata illatokat szeretek és lehet, hogy így van, pedig bennem aztán semmi arisztokrata vonás nincs az ég egy adta világon:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 6.

pacsirta17

2017. január 12.

Egy kedves krémmániásnak köszönhetően hozzájutottam egy 5 ml-es fújóshoz,és.... ahh..leírni sem tudom hogy mit érzek most. :D
Az erős indítás után valami mesés babahintőpor illatú leszáradás,ami elég intenzív...Hogy lehet valami ilyen finom??? :))))
Füstös,hintőporos,simogatóan bársonyos illat...Van egy olyan érzésem,hogy ez az 5 ml édeskevés lesz..:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 12.

estokani

2017. január 4.

Huhuhúúúú ha nekem valami felkelti a kíváncsiságom én nem sz@rozok papírcsíkkal nyomom csuklóra, anélkül, hogy megszagolnám. Sose bántam még ennyire a merészségemet, mint a vele való találkozáskor. Aztazeget! Én szeretem az erős, merész és meghökkentő illatokat magamon, de ez a förmedvény kategóra volt.
DE
Bármennyire is nem tetszett folyamatosan meg kellett szagolnom. Magamat sem értettem, minden egyes alkalommal undorral emletem a kezem az orromhoz, de mégis felemeltem. Hazaértem, szappanos vízzel mostam, próbáltam levakarni magamról, de utána is folyton szagolgattam (mert el nem tűnt volna semmi pénzért!)
Ilyen erősen negatív érzést (amit mégis újra meg újra át akartam élni) még egyetlen parfüm sem váltott ki belőlem. Döbbenet! Azóta nem mertem boncolgatni ezt az ambivalens viszonyt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 4.

DE

Barbuska90

2016. december 17.

Álmaim parfümje . Az illat valóban egy egzotikus szerelmi történetet mesél el, sikerült belevarázsolni az őt ihlető legendát. Citrusos, púderes és fűszeres jegyeket érzek benne, amik egy titokzatos, különleges, semmivel össze nem téveszthető műalkotássá állnak össze. A Shalimar nem csak egy parfüm, nem csak egy illat, amit magadra locsolsz. Ha a bőrödre fújod, Veled együtt lélegzik, lüktet. Ott van minden mozdulatodban és helyetted beszél az illat. Nem illik bele napjaink divatirányzatába, de ez nem is baj. Az illat egyedi és a nő is, aki viseli. Szerintem a Shalimar mindenkin más arcát mutatja: jól áll a konok, határozott, önfejű nőn is, de az örök álmodozóhoz is illik. A világ legszebb illata szerintem. A szerelem és a szenvedély parfümje...

UPDATE: Ősz elején Marokkóba utaztunk a párommal. Mivel csak pár napra mentünk és csak kézipoggyászom volt, nem vittem egyik parfümömet sem, csak 2-3 mintát. Köztük volt a Shalimar is, végül a 3 nap alatt végig őt használtam. Azóta még jobban imádom! Az összes csodás emlékem az utazásról Shalimar illatú. Múltkor megszagoltam a Sephoraban és kicsordult a könnyem. A vágyakózó nosztalgia könnyei...Mert már nem csak egy csodás illat volt a saját történetével, hanem benne vannak a saját emlékeim is. Bazárok, óceán, a város látképe, az afrikai lüktetés... Újra ott voltam gondolatban. Nekem a Shalimar már ezt is jelenti. Örök szerelem ez köztem és a PARFÜM között.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 17.

Anne74

2016. november 10.

Shalimar ...hmmm :IGEN :)
Érdekes indul, erőteljes, fűszeres és füstös...de még mennyire .
Aztán gyönyörűen átalakul, lecsendesedik, megnyugszik... S egy elképesztően egyedi illat bontakozik ki, ami semmi mással sem téveszthető össze...

Szeretem... :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. november 10.

Shalimar ...hmmm :IGEN :)
Érdekes indul, erőteljes, fűszeres és füstös...de még mennyire .

Szeretem... :)

Renesmee

2016. október 12.

Új szerelem nekem ez az illat...Füstös, érzéki, picit dohos, fülledt...ugyanakkor nagyon elegáns, kifinomult. Tudni kell viselni. Engem másik örök kedvencemre, a Bal a Versailles-re emlékeztet egy picit. Száz csillagot adnék rá, ha lehetne...Nem is értem, hogy eddig miért nem találkoztunk?...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 12.

jomosono

2016. augusztus 21.

Alap darab,egy legenda a Chanel 5 mellett.
Kortalan finomság,van belőle elspájzolva..

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. augusztus 21.

Alap darab,egy legenda a Chanel 5 mellett.
Kortalan finomság,van belőle elspájzolva..

jirka

2016. június 18.

Állandó parfümöm ő is. Szerintem ő a legtöményebb parfüm, amit valaha használtam. Inkább télen használom, valahogy így alakult. Nagyon édes, nagyon fűszeres, nagyon kicsit spriccentek csak belőle, mert nagyon jellegzetes az illata.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. június 18.

Mandel

2016. június 8.

Az elsők között volt, amit itt vettem a Krémmánián a sok jó vélemény alapján. Nem voltam nagy parfümszakértő, igaz most sem vagyok az:)...... emléxem, akkora füstösséggel nyitott, hogy feltettem magamban a kérdést: Ez egy parfüm?? Toalett illatosítónak se használnám....
Még próbálkoztam vele később, de neeeem, egyáltalán nem lopta be magát a szívembe..., pedig már javulok:), egyre több füstös parfim van, melyek - főleg leszáradáskor - elvarázsolnak.
Az első benyomás elég meghatározó volt, az alapján nem hiszem, hogy találkozni fogok vele még, ellenben más Guerlain illatokkal igen;).

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. június 8.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.