Guerlain

Ár:   22 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. június 11.

Ár:   22 900 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Kiadás éve: 1925

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: citrusok, mandarin, cédrus, bergamot, citrom
Szívjegyek: írisz, pacsuli, jázmin, vetiver, rózsa
Alapjegyek: bőr, szantálfa, édes mirha, pézsma, cibet, vanília, tömjén, tonkabab

Guerlain Shalimar EDP kép/90 ml
Ár: 13.000 Ft , Eladó: abodri
Állapot: Kép/90 ml, Helyszín: Vác, Gödöllő, Őrbottyán, fizetés: Személyes vagy postán maradó
Ár: 8000 , Eladó: melinda513
Állapot: Egyszer próbált, Helyszín: Győr, fizetés: Rugalmas

audreycoca

2015. július 16.

Van olyan orientális illat, amitől fáj a fejem. Sajnos ez az. Nagyon mély, vaniliás illat. Szeretnék még szépeket írni, de nem tudok. Majd talán 5-10 év múlva.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 16.

biankacohen

2015. július 7.

A PARFÜM.És azt hiszem ezzel mindent elmondtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. július 7.

A PARFÜM.És azt hiszem ezzel mindent elmondtam.

maminti

2015. június 1.

Az egyik legcsodálatosabb illat, amit valaha szagoltam/birtokoltam. Az első pillanatban elbűvölt. Citromos-vaníliás nyitás után egy igazán komplex édes rafinált illattá szelidül. Örök időt álló darab, és nem csak korosaknak, bátran próbálja ki bárki, aki egy igazi régivágású szépen lebomló gazdag illatot szeretne. A Guerlain -ház egyik királynője!! Csillagos 5-ös

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. június 1.

egyedszilvi

2014. október 14.

Kipróbálásra vettem egy 10 ml fújóst.
Kóstolgatom.Kifújáskor megrémültem tőle(úristen,miért pont ő érdekelt ennyire),aztán
eltelt kb fél óra,kezdett kicsit csitulni rajtam,elvesztette az elején nem tetsző pacsulis,karcos lényét,és később,és még most is 4-5 óra után kellemesen vaniliás,érzéki,én azt mondom isteni illat!Nem gondoltam volna,hogy magával ragad,de ez történt.Max 5 csillag ennek az illatnak,nagyon szép,igényes alkotás!Kár,hogy nem ismertem meg előbb.Nekem olyan ,mint az Organzám,szép ruhát,eleganciát igénylő illat!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. október 14.

Kipróbálásra vettem egy 10 ml fújóst.

galagonyanya

2014. október 3.

Most be kell vallanom valamit. Jópár hónappal ezelőtt - van tán egy év is - lekaptam a D-ben a polcról, hogy kipróbáljam, és annyira nem tetszett, valósággal megrémültem tőle, hogy sokáig messzire elkerültem. Aztán jött Andrea, aki a Shalimar új, vaníliás-csokis változatára hívta fel a figyelmem, amely azóta is nagy szerelmem és állandó társam. És eljött a mai nap, amikor - egy életem, egy halálom! - ismét megpróbáltam Őt, azzal az érzéssel, hogy "úgysem", meg "kevés vagyok én őhozzá", meg hasonlók:) Mekkorát tévedtem! Ez az illat maga a csoda. Valóban valami iszonyú füstös kezdés után (mely immár korántsem olyan rémítő, énnekem, olyan niche-parfümök után, mint a Montale, vagy a De Marly) visszaköszönt a már ismert Shalimar-vanília, amelytől kereknek érzem a világot és elviselhetőnek a mindennapokat:) Hogyan gondolhattam, hogy nem énnekem való, amikor csak rám vár az első találkozás óta?! Őt nem szabad kihagyni! Senkinek!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. október 3.

Kodi

2014. szeptember 21.

Megfogadtam, hogy ama vidéki nagyváros főutcájának egyetlen parfümériájába többé nem megyek be, ahol ezt az illatot "leöregezte" az agyszint eladó asszonyság, és le akart róla beszélni, merthogy ő nem tartja, mondván, hogy 100 emberből 1 használná el. Majd parfüm ignorenciájáról teljes tanúbizonyságot téve, azt állította, hogy kb. olyan kevesen használják mint a Pradákat. Hát köszi! Akkor én úgy látszik a felső tízezerbe tartozom, mert a Pradákat és díjazom. Mióta hallottam, hogy kivonják szeretnék venni egy kis üveg Shalimart, mert az illatgardróbom részévé szeretném tenni, de utálom, ha megmagyarázzák mit használjak és mit ne. Egyébként már nagyon sokszor próbáltam és rajtam egy csepp igazán jól áll, púderes, orientális csoda! Nem álltam le vitatkozni, még lesüllyedtem volna az ő szintjére, de már elnézést milyen kereskedő az ilyen? Ahelyett, hogy megpróbálná beszerezni, a Samsarát ajánlgatja nekem, mert az van neki. Nos mostmár biztos, hogy beszerzem...
......és persze be is szereztem, azóta. A Guerlain parfümökkel mindig hatalmába kerít a déja vu. Akkora klasszikusok, hogy az elmúlt évtizedekben a legtöbb kölni belőlük merített ihletet, annyit másolták őket sikeresen vagy sikertelenül, hogy az az érzés kerít bennünket hatalmába, hogy már az anyaméhben is ezt szívtuk magunkba, de a Pestről érkező rokon nénik közül biztos használta valaki, a vagyonosabb nagynéni valami hasonlót fújt magára, és mindez boldog ismerős érzéssel tölt el mintha hazaérkeztem volna. Hasonlót éreztem a Samsara megismerésekor, negédes illata valójában régóta ismert számomra, csak nem tudtam, hogy ő az. Ha jobban belegondolok, a Shalimar narancsvirágos, húzós, púderes akkordjait is számtalanszor éreztem már lengyel, orosz locsolókölnikben, de mégis ő Parfümsége olyan komplex, hogy összetéveszthetetlen, ráadásul percről percre változik az ember bőrén, hihetetlen szillázzsal. Érdemes megismerni őt. Mert mit teszünk, most? "...fáradhatatlanul evezünk tovább, szemben az árral, mely szüntelenül visszasodor bennünket a múltba."

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. szeptember 21.

henmar

2014. augusztus 20.

Csak leg-leg-leg jelzők méltók hozzá. Egy igazi nagy klasszikus, királynő a parfümök között, és ma is megállja a helyét. Felüdülés a mai cukorka illatok között néha megérezni ezt a mennyei csodát. Egy igazi orientális-vaníliás nagyvad, ha egyszer magával ragad többé nem ereszt. És azon ritka parfümök egyike, aminek az összes fiókváltozata isteni. Egyedül az Ode a la Vanille változatához nem volt még szerencsém:(, de látatlanban megelőlegezem neki is az isteni jelzőt:) Éljen Guerlain! - aki egy zseni volt. Sajnos csak mintáim vannak az illataiból, de remélem egyszer majd egy igazi nagy üveg Shalimar tulajdonosa lehetek!:) Végtelenül sok csillag jár neki!:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. augusztus 20.

Odil

2014. augusztus 16.

Rettenetesen utálom a citrusos nyitányát (ilyet meg miért találnak ki egyébként abszolút más alapillatú parfümökhöz? ritka nagy hülyeség/ valaki magyarázza meg légyszi), aztán a szúnyogirtós nyanyaság után jön maga a tisztességes illat, egyre egyszerűbben és szebben. Imádom benne a bőrt és az állati jegyeket, még a legtompább, romantikus, mandulás(?)-púderes-fás szekrényvaníliájába is visznek egy árnyalatnyi perverziót. Egyébként nem különösebben agresszív, és nem is akkora dög - felejthetetlen és nagy ikon, jellem és méltóság nélkül viselhetetlen, de nem kér el egész szíveket örökbe. Ideális ősz esti, puha románc a füstös, bazárias oldalról, instant eleganciával és megfelelő mértékű dámasággal, ám van ennél nagyobb, vadabb, romlottabb. Kihívásokat szeretőként én inkább azokat szoktatom lábhoz, mert bár távolról becsülöm a szép szerelmi történeteket, nekem egyelőre a függetlenség az igazi, egy kicsit közönségesebben.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. augusztus 16.

Laci

2014. augusztus 13.

Az első fél órában brutális volt rajtam, fullasztóan füstös, karcos, agresszív, majd bőrközelbe húzódott vaníliás kifli lett fűszeresen. Olyan Meharees feelingem van, plusz Caron Pour Homme, a maga levendulás vaníliájával. Megkapja az ötöst, bár inkább maradok a Caron-nál, tartósabb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. augusztus 13.

Wildcat75

2014. augusztus 6.

Ennyi....kicsordult a könnyem...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. augusztus 6.

Ennyi....kicsordult a könnyem...

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.