Guerlain

Ár:   19 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szamira, az összetevőket feltöltötte: Phoenix19, Módosítva: 2018. december 17.

Ár:   19 900 Ft
Lelőhely:   parfümériák

"Shalimar - egy illat, amely magában hordozza Shahjahana császár és felesége Mutaz Mahal szerelmének történetét. Elvarázsolja Önt a bergamott és a citrom citrusos tónusaival, amelyek körülölelik a parfüm virágos szívét, majd az illat az édes vanília és a fűszeres aromák jegyében pompázik tovább. Ezek a különleges tónusok emelik ki a Shalimar egyediségét."

Kiadás éve: 1925

Parfümőr: Jacques Guerlain

llatcsalád: orientális-vanília

Fej - bergamott, citrom

Szív - rózsa, jázmin, vanília, tonkabab

Alap - nőszirom, tömjén

Ár: 4000 Ft , Eladó: terezbacsi
Állapot: 1-2 fújás hiányzik, Helyszín: Hódmezővásárhely, fizetés: Szegeden személyesen vagy előreutalás után posta vagy Foxpost
Vintage Guerlain Shalimar EDT FÚJÓS
Ár: 5 ml 2500 Ft, 10 ml 4500 Ft , Eladó: galagonyanya
Állapot: 5 ml fújós vagy 10 ml fújós üveg parfümszóróban, Helyszín: Pécs, fizetés: banki utalás után küldöm postán maradóra vagy Foxposttal

Nushi

2019. augusztus 14.

Kapcsolatunk még elég friss kis kenős mintán át barátkozunk, fiatalabb koromban messziről kerültem az ilyen nehéz mély illatokat. Most hogy a 36. évemet taposom idejét éreztem megnézni lassan összeillünk e. Az üvegcsében nagyon durva füstös vanilliát érzetem és napokig csak kerülgettem nem tetszett, Túl sötét túl fülledt túl nem is tudom idegesnek tűnt. A bőrkémia itt is sokat segít vagy ront a dolgon, a fenti leírás szerinti SZAG a bőrömön édes füstölő illattá vált érdekes módon rózsát egyáltalán nem érzek benne, és nem mondom, hogy a kedvencem lesz de egy kis üvegcse kell a polcra, különleges alkalmakra. Néztem is ha az EDT-t ilyen nehéznek éreztem elsőre milyen lehet az EDP...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 14.

Zsedit

2019. augusztus 7.

Az első Shalimarom, így 38 évesen, s még most is kicsit az az érzésem, hogy "fel kell nőni hozzá"... Nagyon egyedi illatvilág, szerintem megosztó, szerencsémre nekem nagyon tetszik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 7.

nyuszo

2019. augusztus 1.

Imádom a Shalimart!
Télen az edp, nyáron a Cologne változatot használom.
Az edt-t kevésbé mélynek, kicsit színtelennek találom.
Egyértelműen Shalimar, de mintha csak árnyéka lenne az edp-nek...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 1.

Imádom a Shalimart!
Télen az edp, nyáron a Cologne változatot használom.
Az edt-t kevésbé mélynek, kicsit színtelennek találom.
Egyértelműen Shalimar, de mintha csak árnyéka lenne az edp-nek...

lauran

2019. június 10.

Itt ülök az árnyas teraszon, és örülök, mert megtaláltam a Shalimarom. Próbáltam a cologne és az EdP verziókat is, de mindig túladtam rajtuk. És itt az EdT, ezt akartam.
Évekkel ezelőtt kezdtem a próbákat, és szomorúan summáztam, ez az illat nem az én világom.
Aztán múlt nyáron egy meleg, párás nyári alkonyatban egy kertben vacsoráztunk, és a szomszédos asztalnál ülő hölgyet meseszépen ölelte körül az illat. A férjem szólalt meg elsőnek: micsoda illat.
Igen, a Shalimar, nekem is van, de nem szeretem magamon - mondtam én, hisz ekkor még az EdP volt az alanyom. Kár - mondta ő.
És azóta bennem él ennek az estének a hangulata, illata. Így amikor idén nyáron a nyáresték hangulatához passzoló illatot kerestem, az EdT-t vettem meg vakon. És itt van, megtaláltam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 10.

Bigris

2019. április 2.

Az első próba után évek és rengeteg parfüm kipróbálása kellett ahhoz, hogy ne érezzem mind az edp-t, mint az edt-t borzasztó büdösnek. Ma már egész kollekcióm van Shalimarokból. Edp, Edt, Eau de Shalimar, Initial, Initial L'eau. (A Souffle volt az egyetlen ami évekkel ezelőtt tetszett, most az az egyetlen flanker, amit nem birok elviselni.)
Nem mintha a Shalimar lenne a kedvencem, ritkán nyúlok az edp-ért és az edt-ért, mégis a kell, hogy itthon legyen kategóriát képviselik a számomra. Márcsak a gyönyörű üvegük miatt is. Vannak olyan napok, amikor viszont nagyon jól tudnak esni. Tegnap előtt az Eau de Shalimarra vágytam, azt viseltem, tegnap vaníliás illatra vágytam, de már kevesebb citrussal így a Shalimar Edt került sorra. Meglepő módon az emberem megdicsért, hogy jó illatom van. Jól körbe is szimatolgatott. Ez meglepő, mert egy kezemen meg tudom számolni, hányszor dicsérte meg a parfümjeimet, ill meglepő, hogy a sokak által elviselhetetlennek és "nyanyásnak" titulált Shalimarok mennyire tetszenek neki. Pedig - szerintem a tömjén miatt - időnként én is úgy érzem, mintha lenne benne valami dohos, valami ódon.
De az emberem számára az edp és az edt is színtiszta púderillat, az Eau de Shalimar pedig citromos vaníliás süti. Egyszer az edp-re mondta, hogy ez nem füstös, ez tömény púder. Mintha egy púderrel teli dobozba nyomná az arcát :-)
Szóval az edt és a dicséret is jól esett tegnap. Az edt kevésbé citrusos, mint az anyaillat, kevésbé tömény, kevésbé tömjénes, és hiányzik az elejéről a sonkafüstölőszerű füstösség, de amúgy nagyon-nagyon hasonlítanak egymásra. Hétköznapokban és kicsit melegebb időben jobban hordható, mint az edp. Kicsit kevésbé tartós, mint az edp, nap közben újra kell fújnom. De nem baj, van belőle elég, amilyen időközönként előveszem, örök élet és még két napig fog tartani a készletem. :-)
Nem tudom hány csillagot adjak neki. Talán négyes kap, mert nem életem szerelme, de időnként nagyon jól tud esni, plusz gyönyörű az üvege.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 2.

Malackak

2019. január 1.

Gyönyörű illat!!Ehhez az illathoz kor,és elegancia kell ,hogy viselni tudja a tulajdonosa...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 1.

angelina69

2018. augusztus 25.

Lehűlt a levegő, így ismét elővehettem ezt az illatot is. A nagy hőségben is magamra tettem, de rajtam akkor nem volt az igazi. Ez az átmeneti, hűvösebb idő az, amikor nem zavar. Kellemes illat, de határozott, és szerintem a kiöltözős fajta. Éppen ezért nem érzem igazán a magaménak. Meleg, bársonyos, vaníliás, púderes, kicsit füstös-fűszeres, és egy icipicit szappanos. Nem zavaró és nem gyomorkavaró, de nem... Nem tudnám napi szinten viselni, úgy sok lenne. Esetleg alkalmakra, vagy hideg téli estéken bekuckózva egy jó könyvvel. A szillázsa nem túlzó, de határozott. A tartóssága rajtam kb. 6-7 óra volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. augusztus 25.

Heine

2018. augusztus 24.

Nekem kimondottan keserű orvosság szaga van (lehet, hogy romlott a mintám), furán krémes, "gyógy" jelleg, mindenesetre egyik összetevőt sem érzem külön, talán még a vaníliát. Púderesnek sem mondanám, hanem a "kenőcs" szót használnám, a szó legvisszataszítóbb értelmében. 60+ korosztályon tudom elképzelni. Kicsit leszáradva a tömjén jön elő, de nem füstös-vaníliás fűszerként, hanem a japán sinto szentélyekben használt füstölőrúd képében. A sajátomat emlékként őrzöm, de sosem gyújtom meg, mert fertelmesen büdös, meghagyom Japánnak, ott tudom csak szeretni úgyis. Nem sokat változik, max. enyhül, és sajnos nyomot hagy. Citrusféléket egyáltalán nem érzek.

Az ok, amiért három csillagot adok neki, az az, hogy nem akarom levakarni a csuklómról, nem lesz tőle hányingerem, nem szúrja az orromat, kb. amikor erdőben be kell fújni magam szúnyogriasztóval, azt is ilyen távolságtartó szemlélődéssel szagolgatom, nem kapok idegbajt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. augusztus 24.

Fiorentina

Korcsoport: >54
2018. augusztus 20.

Csodálatos történet, ami a névválasztást ihlette és az is, hogy a parfümtörténelem részeként ilyen sok éve köztünk maradhatott. Imádom a a Shalimar család több tagját is, ódákat tudnék róluk zengeni, ellenben az edt nem lett az én illatom.
A vélemény szabad, tisztelem mindenkiét, de tőlem 2018-ban ez a muzeális értékkel bíró illat nem kaphat, csak egy maximális jóindulattal felfelé kerekített négyest.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2018. augusztus 20.

BruBella

2018. június 5.

Ez egy mese! Nem gondoltam volna, hogy bármi el fog hódítani a hőn szeretett Chanel No5-től, erre kaptam egy pinduri mintát belőle és azóta elment az eszem. Füstös púder illat, csodálatos (Egyébként gyűlölöm a vaníliát, de ennek valahogy inkább fűszeres jelleget ad, mint édeset). Egyébként döbbenetesen tartós, van, hogy még fürdés után is érzem.

Kezdem felismerni, hogy a mások által ,,mamaparfümnek” titulált illatok a gyengéim. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 5.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.