Helia-D Age Control Complex Ránctalanító Nappali Krém Retinollal és Argán Őssejt Kivonattal

Helia-D

Ár:   3190 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Lelőhely:   drogériák, hipermarketek   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Potyos, Módosítva: 2021. február 22.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A retinol többszintű, hatékony védelmet nyújt az idő előtti öregedés ellen. A retinol kiemelten fontos szerepet játszik a bőr fiatalságának a megőrzésében, lassítja a kollagén lebomlását és serkenti a bőr mélyebb rétegeiben az új kötőszövetrostok képződését, így felfrissíti és feszessé teszi a bőrt.  Nő a bőr rugalmassága, ezáltal csökken a ráncok száma, mélysége, hossza és szélessége. Az argán őssejt kivonat a bőr legmélyebb rétegeibe jutva fejti ki sejtmegújító hatását, így belülről tölti fel a bőrt. A növényi hatóanyagok (szőlőmag olaj, körömvirág olaj) bőrpuhító és bőrregeneráló hatásúak. Az E- és B5 provitamin aktív védelmet nyújt a káros környezeti hatásokkal szemben. A 15 faktoros UVA/UVB szűrő, és az E- és B5 provitamin aktív védelmet nyújt a káros környezeti hatásokkal és a napsugárzással szemben.

Dermatológiailag tesztelt. Parabén- és színezőanyag-mentes.

CocoBellemare

2019. május 11.

Valóban csodaszer! Nagyon megszerettem a Helia D arcápolási termékeit, többet is kipróbáltam, eddig egyik sem okozott csalódást. Reggeli arcápolási rutinom: foreo luna, helia d szőlővizes arcpermet, helia d ránctalanító szérum, age control complex nappali krém, helia d szemránckrém. Maximálisan elégedett vagyok vele.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 11.

wasp

2019. május 7.

Én ezzel is úgy jártam, mint az éjszakai verziójával, egyszerűen túl sok volt a bőrömnek, ráadásul nekem nagyon nehezen is szívódott be, csillogtam is tőle rendesen. Szerintem azoknak jók ezek a krémek, akiknek valamivel szárazabb a bőrük. Ettől függetlenül nem irritatív és pattanásokat sem okozott. Nekem a tokaji aszús nappali hidratáló jobban bevált, ennyi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. május 7.

pankusz

2018. december 20.

Imádom! Érezhetően táplál, hidratál és feszesít, sokkal jobb a bőröm tőle. Annak ellenére, hogy a T zónában zsírosodni szokott a bőröm, ez a krém valahogy szabályozni tudja ezt, és egységesen finom felszíne lesz a bőrömnek mindenhol, nem zsírosodik be a homlokom. Az illatát nagyon szeretem, a krém textúrája kicsit nehezebb de nem zsírosít egyáltalán.
Azt meg egyáltalán nem értem miért panaszkodnak rá, hogy nehéz a tégelyből kipiszkálni a krémet. Beledugom az ujjam, krémes lesz, felkenem és kész! :)
Az éjszakai és nappali verzióját együtt használom, jól kiegészítik egymást. Sok horrordrága krém elbújhat a Helia-D mögött! Tuti újra fogom venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 20.

Kriszta82

2018. március 2.

Anyukám csak Helia terméket használ, másra allergiás, nagyon szereti. Nekem sajnos nem vált be. Fényes és ragacsos tőle a bőröm, ami nappal nem annyira előnyös, így éjszakára használom néha.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 2.

Virvatuli

2018. január 15.

Nekem sajnos nem vált be. Nem szívódik be, fényes rétegben ül az arcomon (pedig nem kiskanálnyi mennyiségben kenem). Ráadásul feszül és húzódik alatta a bőröm, nem érzem, hogy rendesen hidratálna.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 15.

audreycoca

2017. május 2.

Ősszel a normál bőröm, szinte menthetetlenül elkezdett kiszáradni. Hiába vettem sorba a krémeket egyszerűen semmi nem segített rajta. Aztán megvettem ezt a nappali krémet és pár nap alatt helyre pakolta a bőröm ezért nagyon hálás vagyok neki. Kellemes citromos túró torta illata van, a nagyja viszonylag hamar felszívódik. Viszont egy vékony réteg többnyire visszamarad az én bőrömön, amit lepúderezek és így hideg szeles időben OK, de ha melege van akkor egy picit fényesedik a bőröm tőle. Nyárra biztosan sok lenne, de ősszel télen nagyon bevált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 2.

Csumama

2017. január 10.

Szeretem ezt a kis krémet, finom puha bőrt eredményez. Szilikonmentes... és vegyük figyelembe azt is, hogy magyar termék, állatkísérlet mentes.... Ajánlom :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. január 10.

budacsikevi

2016. július 6.

Én nem szerettem, túl sűrű, túl sok nappalra nekem. Éjszakára használtam végül.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. július 6.

Én nem szerettem, túl sűrű, túl sok nappalra nekem. Éjszakára használtam végül.

c_andersen

2016. július 4.

Ugyanaz, mint az éjszakai krémnél: szuper! Pillanatok alatt beszívódik, kellemes viselet és illat. Ennyi elég az arcomnak és gond nélkül sminkelek, rá, Helia-D CC-vel. Töéletesen együttműködnek.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. július 4.

magnes

Korcsoport: >54
2016. június 6.

Nekem nagyon bevált. Borzasztó vízhiányos, ugyanakkor mégis zsíros a bőröm. Mikor felkenem, kicsit még fénylik utána az arcom (ez a kémiai fényvédőtől van), de utána szép, egészséges lesz a bőrképem, tökéletesen hidratál, a fényvédő külön öröm benne. Előtte PC-t használtam, ami elég drága, de ez nekem tökéletes alternatíva lett. Az éjszakai verziót is tervezem kipróbálni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2016. június 6.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Retinol, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Isomalt, Phospholipids, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Panthenol, Retinol, Tocopherol

Más néven Uvinul A. Új generációs, szintetikus kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak ellen nyújt védelmet (a csúcsa a 350nm-es régióban van, viszont védelmet nyújt a 320-340 nm-es területen is). Viszonylag nagy stabilitású és kiválóan kompatibilis más fényvédő- és kozmetikai összetevőkkel is. Jelenleg az FDA által nem jóváhagyott fényvédő szer az Egyesült Államokban.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gél-és filmképző összetevő. Antisztatikus hatása van.

A Glyceryl Stearate SE egy anionos emulgálószer, egész pontosan a glyceryl stearatenak (nem ionos) az "ön-emulgeáló" * (self-emulsifying, innen az SE végződés) formája. Egyedül is képes egy O/W emulziót alkotni, mindenféle társemulgálószer hozzáadása nélkül.

*Az ön-emulgeálás azt jelenti, hogy egy olajos jellegű összetevő a vízzel szinte magától, emulgeálószer hozzáadása nélkül keveredik és emulziót formál.

Körömvirág olaj. A kozmetikumokban a körömvirág magjának és virágának az olaját egyaránt használják. A CosIng besorolása szerint az előbbi bőrkondícionáló, az utóbbi pedig maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése), illatanyag és bőrkondícionáló. Lásd körömvirág kivonat.

Szőlőmagolaj, mely zsírsavakban gazdag, kiváló bőrpuhító hatású, illatmentes emolliens olaj, ráadásul még erős antioxidáns tulajdonsága is van. A szőlőmagolaj e szerint a kutatás szerint nagyjából 69% linolsavat, 16% olajsavat, 7% palmitinsavat, 4% sztearinsavat, és 0,1% linolénsavat tartalmaz.

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.

Retinol a I v

Rozmaring levelének a kivonata. A kozmetikumokban illatanyagként, tonizáló, frissítő és fertőtlenítő hatású összetevőként használatos. A rozmaring kivonának fő hatóanyaga a rozmaringsav, amely erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik, és nem vagy csak nagyon kevés potenciálisan irritáló hatású illóolaj komponenset tartalmaz (forrás). Az összetevő segítheti a termékekben a hagyományos tartósítószerek mérsékeltebb használatát.