Helia-D

Ár:   1350 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50ml   Bőrtípus:   Normál
Vedd meg online a Helia-d.hu-n 1350 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Nimras, Módosítva: 2014. február 12.

Kiszerelés:   50ml
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Normál
Vedd meg online: Helia-d.hu, 1350 Ft

A Helia-D Classic Hidratáló Krém napraforgószár kivonat tartalma segít a bőr rugalmasságának megőrzésében. Segít helyreállítani a kevert bőrtípus száraz és zsíros részei közötti egyensúlyt, ezáltal hozzájárul a bőr természetes állapotának visszanyeréséhez. Klinikai tesztek igazolják, hogy a bőr 24 óra elteltével is hidratált marad. A benne lévő E vitamin segíti a szabad gyökök megkötését.  Növényi olaj tartalma bőrpuhító hatású.

Dermatológiailag tesztelt. Parabénmentes

Ár: 1350 Ft , Eladó: Helia-d.hu
esztersch

2019. október 10.

Még csak néhány napja használom, de nagyon boldog vagyok vele. Idő kellett, mire elhittem, hogy nemhogy vizes bőrre ajánlott kenni, hanem máshogy nem is lehet. Reggel, este arctisztítás után bekenem és a következő használatig érzem. Az arcom ragyog (nem, nem a zsíros homlok szerűen) és ezt a mások is megjegyezték már. Az illata szerintem nem nagymamás, hanem olyan... Tiszta, steril, friss, nekem tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. október 10.

NovErke

2019. július 30.

Így 27,5 évesen észrevettem, hogy már nem ugyanazok a bőrömnek az igényei, mint korábban. Pattanás hála Istennek már csak a havi előtt jön ki rajtam 1-2 kis picike, helyettük viszont kezdenek kirajzolódni a mimikai ráncok. Ezért most (főleg az itteni vélemények olvasása által) szeretnék arckrémet váltani. Olyat keresek, ami illik a kevert bőrtípusomhoz, úgy hidratál hogy közben nem zsírosít és segít a kis ráncocskák, pórusok visszafogásában. Ehhez a krémhez fűzöm eddig a legtöbb reményt, és szerencsére most pont akciós a Rossmannban, ezért vettem is egyet kipróbálni.
Az üvegtégelye rögtön megtetszett, kivitelre még egy krémem sem tetszett ennyire! Már nem olyan mint az itt látható képen. Egy színtelen, mattított üvegben van, sima fekete műanyag kupakkal. Annyira tetszik az a karcos üvegcsikorgás amikor tekerem a kupakot. Súlya is van a kis csomagnak, a krém is meglepően tömény és sűrű. Össze-vissza volt dobálva a táskám, benne a krémmel, mégsem lett olyan a kupak belseje. Azt hittem, biztos van rajta fólia is, de nincs. Bele akartam nyúlni, alig lehet. Fejjel lefelé fordítottam az üveget, egy csepp sem pottyant ki, meg sem mozdult. Ilyen krémem se volt még, ebben aztán van anyag!
Annak is úgy örülök, hogy magyar, olyan ritkán lehet hazai termékeket látni. Pedig sok mindenhez értünk mi magyarok szerintem, sok minőségi dolgot gyárthatnánk. Legalább kicsit támogatom a magyar ipart azzal, hogy magyar krémet vásárolok.
Az illata számomra is elég nagymamis. De nem tudom eldönteni, jó-e inkább vagy rossz. Öreges oké, de a nagymamijaim jutnak róla eszembe az ő illatuk meg nekem szeretet illat. Így állok hozzá.
Alkalmazni tényleg úgy kell, ahogyan le van írva, a papír dobozára, nem száraz, hanem még nedves vizes bőrre! Enélkül nagyon tömény és nagyon nehezen szívódik be, szinte egyáltalán nem. Még így is, tehát csak nagyon vékonyan kell felvinni!
Felvitelkor hatalmas pozitív meglepetés volt számomra hogy nem pirosodott ki tőle a bőröm. Eddig az összes hidratáló krémemtől kapott felvitelkor a bőröm egy enyhe pirosas árnyalatot, még akkor is ha nem irritált. Gyorsan elmúlt mindig, meg nem irritált, de azért nem volt az normális, részben emiatt nem is mertem naponta kenni az arcomat.
Mivel még csak 2 napja használom, nagy tapasztalatom nincs a hatásáról. Eddig mintha már most kezdené halványítani a ráncaimat, ennek örülök is. Pattanást, mitesszert nem okozott, de nem is halványodtak a tág pórusaim, valamint a töménysége miatt tényleg csínján fogok bánni vele nehogy zsírosítson. Sminkelni még nem próbáltam rá, mert az arcomat nem is nagyon szoktam, mióta nem szoktam kipattogni. Remélem be fog válni, mert jó sok időre ki fog tartani. Egyenlőre 4*, de később még visszatérek!

Up.
Marad a 4* mert nem a krém a rossz csak nem az én bőrömhöz való. Nekem túl tömény az állaga és az illata is, hosszú távon nem bírnám viselni, így elhasználni sem fogom. Édesanyámnak adtam, aki nagyon szereti. Szárazabb és érettebb bőrre jobb mint nekem. Oké hogy halványitja a ráncokat viszont olyan nehéz, és valahogy a porusaimat még jobban láthatóvá teszi. Patzanast viszont szerencsére nem okozott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 30.

Up.

dunaimano

2019. április 14.

Update megint: A második tégely is kézkrémként végezte. Nem tudom mi van ezzel, az alja mindig sokkal sűrűbb, vagy tényleg ennyit számít a tégelyes csomagolás. A kezdeti szerelem elmúlt, a tudatos bőrápolás beköszöntött. Könnyedebb állagú hidratálót használok már. Nem veszem újra többet. Összességében egy jó kis hidratáló lenne, sőt az a csodája is megvan, hogy lehet rá sminkelni, de semmi extrát nem nyújt, vigyázni kell az adagolással (legalábbis kombinált/zsíros bőrűeknek), és az állagának megváltozása sokat levesz az értékéből.

Update: sajnos a tégelyes csomagolásában idővel eléggé megváltozott az állaga. Gyakorlatilag mintha elpárolgott volna belőle a víz... Nagyon sűrű lett. Muszáj volt egy kis vizet adjak hozzá hogy el lehessen kenni. Pedig bővem lejárati időn belül volt még. Sajnos bevásároltam még egyet belőle, azt mostmár elhasználom. De estére is, hogy minél gyorsabban fogyjon. Legközelebb más hidratálót választok.

Karácsonyi csomagban vettem meg az éjszakai párjával együtt magamnak, nagyon szükségem volt valamilyen hidratálóra. Elsőre nem tetszett az illata, kifejezetten büdösnek találtam. Idővel aztán megszerettem, főleg az alapozómmal együtt használva kifejezetten tetszik az illat! A termék maga szuper, jól hidratál, nagyon keveset elég használni a megfelelő hidratáltsághoz (sőt vigyázni kell vele), jó az állaga is. Alapozás előtt szoktam reggelente használni, nekem tökéletesen bevált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 14.

NOrsi95

2019. január 25.

Felkenés után mintha húzná a bőröm, érzem, hogy van rajta egy réteg, ami feszül és nem kéne oda. Viszont ennek ellenére tökéletesen hidratál, az illatát pedig nagyon szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 25.

springee

2018. december 4.

Mire elfogynának a Helia D krémeim, mindig kapok ajándékba. Azt hiszem, ezektől már sosem szabadulok. De nincs szívem megmondani az ajándékozónak, hogy ne vegyen többet, mert förmedvény. Ezzel a krémmel betelt a pohár a márkánál. Állagra elsőre semmi extra. Aztán felkenem, és mintha viasz lenne vagy a fene se tudja, de szabályosan fuldoklik a bőröm, holott nem vagyok béka. Mintha gumikesztyűt húznék a fejemre. Na és az a szag... Mint az olcsó férfiszappanok a kilencvenes évek közepéből. Nem csak, hogy felesleges, de egyenesen gyomorforgató. Sminkelni se lehet rá, de nem is érdekes. Imádkozni fogok, hogy fogyjon el és többet az életbe ne lássak Helia D krémet, sírni tudnék, mikor kenekedni készülök. Ezt az egy csillagot is sajnálnám, ha nem lenne szép a tégelye

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 4.

PrincessMarshmallow

2018. június 19.

Nekem bejött ez a kis krém. Általában éjjel kenem be vele a száraz területeket és reggelre máris jobb lesz tőle. Néha nappal is használom, akkor sem tapasztalok semmi rossz dolgot. Egyedül az illata fura, de egy idő után elillan és meg is lehet szokni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. június 19.

Netta97

2018. április 23.

Nekem egyáltalán nem működik ez a termék, az illata nagyon kellemetlen és nagyon zsíros, kemény állagú olyan fura érzést hagy a bőrömön, mintha maszk lenne rajtam nekem nagyon nem vált be, szerintem elajándékozom. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. április 23.

pritiriti

2018. április 16.

Az illata nekem először fura volt, olyan semmihez se hasonlítható, mű krém illat, de nem kellemetlen, és a hatása annyira jó, hogy már az illata ehhez társul. Hidratál, egyenletes lesz a bőrfelszín tőle
Update:2018.04.16. : az első véleményem írásakor egy szettben ajándékba kapott arckrémet próbáltam, most megvettem egyedül ezt, mert pont egy vizes állagú, nem zsírosító krémet keresek nyárra. A kettő teljesen más... Ez az új zsíros, réteget hagy az arcon, keményebb állagú. Nem értem :/ változtattak volna rajta? A hatása nem rossz, de pont nappali krémnek nem jó számomra

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 16.

bluecinnamon

2018. március 27.

Már egy ideje használom, és azt kell hogy mondjam meg vagyok elégedve vele. Kellemesen hidratál, nem hagy ragacsos érzetet az bőrömön, és használata után az arcom nem "nehezül" el, nem zsíros. Kiváló a hideg időkre, jó kis kényeztetés ez az arcbőrnek a mindennapokra. Minden pozitívum ellenére az illata engem nem győzött meg, de ezt az utóbbi pár dolog feledteti.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. március 27.

jkrisztie2

2018. március 22.

Drága Édesanyám arckrémje ez volt, az illatáról mindig Ő jut az eszembe.😓 Régen, az egyetemi évek alatt én is ezt használtam, aztán valamiért elhagytam. Nemrég extra akcióban árulta az egyik hiper, és úgy éreztem, megint kell nekem! Jól tettem. Ez a krém egy csoda! Tökéletesen beszívódik, hidratál, az arcomat gyönyörűvé varázsolja. Legalábbis úgy érzem.... 😊

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 22.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Glycerin, Urea
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

A napraforgó magjának és virágának a kivonata, melyet a CosIng bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és hajkondícionáló anyagnak kategorizál.

A Helia-D termékek esetén ez az összetevő elvileg a napraforgószár kivonatot jeleni, mely a Helia-D honlapja szerint visszaadja az ernyedt bőr és izom rugalmasságát a napraforgószárban található auxin révén. A Helia-D-től független forrást sajnos nem igen találni, ami beszélne arról, hogy a napraforgószárnak milyen hatása van a bőrre, az auxinról azonban ez a szabadalom azt írja, hogy segíti a bőr természetes védő rétegének (skin barrier) erősítését.

A kozmetikumokban a napraforgót több formában is felhasználják, legyakrabban a napraforgó olajat.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak