Helia-D

Ár:   1390 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Száraz

A krémet feltöltötte: ildkptakacs, az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2014. február 12.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz

lovecreams

2016. augusztus 19.

Az illata nem tetszett annyira, viszont hamar beszívódott, jó volt az állaga. A hatásáról sem tudok semmi negatívat mondani, maximálisan bevált! Kár, hogy ezt így ugyanebben a formában már nem gyártják!:(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. augusztus 19.

kincsö

2016. június 9.

Imàdott Keresztanyukàm hosszù èvekig hasznàlta... (20èvig) szàraz a bőre de esküszöm ràncosabb lett tőle. Methylparaben, Propylparaben. ..hàt nem csodàlom mièrt is :// Màr nem hasznàlja ezt a szemetet szerencsère.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 9.

Dolores

2016. május 15.

Anyukám is ezt használja, nálam is bevált, pedig nagyon érzékeny a bőröm. Ha csak hidratáló krémet keres az ember lánya, ez igazán megéri az árát. Puha lesz tőle a bőröm és finom illata van.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. május 15.

Marcipan84

2016. március 11.

Sajnos nem jött be. Az illata sem tetszik, és az arcom is ragadós lesz tőle. Két csillagot adok, de csak azért, mert jól hidratál (tehát a funkciójának megfelel), és szép a kiszerelése.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 11.

saci135

2014. február 28.

Két esélyt adtam ennek a krémnek, még akkor is, amikor az első után napokig(!!!) kiütéses lett tőle a bőröm. Sajnos a második használat után is ugyan ez volt az eredmény, szóval nekem teljes pénzkidobás volt. (Eddig egyik krémemtől se pattogott ki a bőröm, csak ettől...)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. február 28.

Emike

2014. február 5.

Még január első napjaiban sikerült beszereznem ezt a krémet: egy leakciózott karácsonyi ajándékdobozban volt egy csomag arctörlő kendő társaságában. (Jegyzem meg, kb 900 ft volt így a két termék, a három méterrel arrébb pedig 1600 ft volt csak a krém). Van már egy érzékeny bőrre való hidratálóm, az sajnos nem vált be, se 100%-ig ez sem :( Naponta többször is be használnom kell(ene), hogy ne legyenek kis száraz foltok az arcomon. Ha elfogy, nem fogom újravásárolni, mert már két termékben csalódtam :(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. február 5.

dalena1994

2014. január 3.

Nekem állandóan kivan száradva az arcbőröm de ez a krém nagyon jó rá. Nagyon kevés is elég belőle és egész nap rendben tartja a bőrömet.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 3.

pamacs993

2013. december 21.

Én szeptembertől kezdtem el használni, a nagyon száraz, vegyes arcbőrömre. Bármennyire is kiszárad a bőröm, arctisztítás után remekül használ. Néha viszont zsíros lesz tőle az arcbőröm.
Mindent egybevetve szerintem jó krém.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. december 21.

Mindent egybevetve szerintem jó krém.

cicatapmancs

2013. április 3.

Én csak télen használom,ha kiszárad a bőröm, vagy ha valahol hámlani kezd. Az állaga miatt nagyon keveset kell belőle használni, így nekem sokáig elég. Alapvetően nyáron zsíros a bőröm, akkor biztos, hogy nem használnám, de télre tökéletes.

Update: közben sajnos rosacea jelentkezett az arcomon. Ez maradt az egyetlen nem natúrkozmetikum amit elvisel a bőröm és ami nem csípi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 3.

molnardoraanna

2013. március 5.

Karácsonyi ajándék volt, megörültem, mert épp zsírosabb krémet kerestem télre. (addig AA Eco uborkás mattító krémet használtam, isteni natúr kence, de télre kevésnek éreztem)
Hát korai volt az öröm. Eleinte szépen hidratált és olyan pihepuha bőröm lett, hogy csak na. Aztán kezdődtek a problémák. Az addigra szépen rendbe hozott bőrömön pattanások, mitesszerek, zsíros t-vonal, többi helyen hámlás, satöbbi...próbálkoztam vele pedig derekasan, kb. fele elfogyott.
Az összetevő listát elnézve nincs min csodálkozni.
Pár napja visszatértem az ubis kis barátomhoz és láss csodát a bőröm szebb mint valaha, semmi száraz kontra zsíros rész, minimalizálva a pattanások is.
Szóval ez rövidtávon bizonyult hasznosnak, hosszú távon sajnos tönkreteszi a bőröm. A nyakamra, dekoltázsomra elkenem, ha már meg van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 5.

Az összetevő listát elnézve nincs min csodálkozni.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Sorbitol, Glycerin, Propylene Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Sorbitol h 1 1

Könnyen kenhető olaj, aminek bőrpuhító (emollient) tulajdonsága van.

A napraforgó magjának és virágának a kivonata, melyet a CosIng bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és hajkondícionáló anyagnak kategorizál.

A Helia-D termékek esetén ez az összetevő elvileg a napraforgószár kivonatot jeleni, mely a Helia-D honlapja szerint visszaadja az ernyedt bőr és izom rugalmasságát a napraforgószárban található auxin révén. A Helia-D-től független forrást sajnos nem igen találni, ami beszélne arról, hogy a napraforgószárnak milyen hatása van a bőrre, az auxinról azonban ez a szabadalom azt írja, hogy segíti a bőr természetes védő rétegének (skin barrier) erősítését.

A kozmetikumokban a napraforgót több formában is felhasználják, legyakrabban a napraforgó olajat.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak