Helia-D

Ár:   3000 Ft   Kategória:   Arcápolók
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   drogériák, hipermarketek   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Anetty, Módosítva: 2023. április 18.

Kategória:   Arcápolók
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Vízhiány

Mindennapi használatra ajánlott, gyorsan felszívódó krémgél, száraz arcbőrre. Három különböző molekulasúlyú hialuronsav erejével teszi hidratáltabbá, simábbá a bőrt. Peptid tartalma segítséget nyújthat a ráncok megelőzésében. További értékes hatóanyagai (jojobaolaj, urea, panthenol, Hydromanil) hozzájárulnak az üdébb, hidratáltabb bőrhöz. Hatás: Kellemes érzetet nyújt, rendszeres használatával a bőr frissebb, hidratáltabb és üdébb lesz.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

incifinci28

2024. július 6.

Jò illata van, könnyű állag, hamar beszívòdik de nekem tocsog a zsírtòl az arcom utána, tele lettem aprò fehér pattanásokkal főleg az áll részem és hatalmas bőr alatti gyulladt kinyomhatatlan pattanásokat is okozott. Testápolònak elkenem de soha többé arcra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. július 6.

juli0812

2024. április 16.

Páromnak vettük mert elég száraz plusz rosaceas az arca. Szeretné a ráncokat meg előzni, kombinált a bőre T vonalba zsíros amúgy meg mindenhol nagyon száraz.
Ez a krém egy csoda 🥰
A csomagolása már a doboza is olyan kellemes tapintású, de az üvegcse az valami csúcs :D annyira jó a fogása prémium érzetet add, amikor megtudtuk hogy amúgy ez Magyar márka még szívesebben használtuk, igen többes szám lett a vége mert annyira szívesen használta a párom hogy amúgy az én elég zsíros bőrömre is bátorkodtam felkenni 😅
Az állaga olyan mintha vizes lenne de ne tévesszen meg! Annyira kevés elég belőle hogy hihetetlen! Az ujj hegyekre kenve egy borsónyi bőségesen elég belőle 🥰 Nagyon finom a krém kellemes az illata, extrém puha utána a bőrünk és kicsit mattos normál bőr érzetet add. Hihetetlen de mióta párom használja azóta nem szárad az arca, mióta én is használom (lassan egy hónapja) azóta nekem meg kevésbé zsírosodik, sőt szinte alig 🫣 pattanások nem jelentek meg (lekopog).
Amúgy is imádjuk a Helia termékeket mert mindig meg győznek 😃 Goods'Marketben 2200Ft körül vettük az ára is számunkra verhetetlen ezért a minőségért ketten használjuk, párom napi 2× én napi egyszer (van hogy elfelejtem 🫣) így már lassan egy hónapja tart és szinte a fele még mindig meg van 😃
Abszolút merem ajánlani, de nyilván mindenkinek más a bőr típusa 🥰

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 16.

Ez a krém egy csoda 🥰
Abszolút merem ajánlani, de nyilván mindenkinek más a bőr típusa 🥰

blckrainbow

2024. április 5.

Második hidratálónak vettem, de sajnos nem vált be, pár hét használat után tizesével jöttek elő apró fehér pattanások az államon és állkapcsomon. Amint abbahagytam a használatát, a pattanások kb egy hét alatt eltűntek. Nem tudom, melyik összetevő váltotta ezt ki, általában nem érzékeny a bőröm, bármit rákenhetek, ezért nem is gondoltam először, hogy ő a ludas. Az állaga nagyon vizes-géles, talán emiatt nem hidratált eléggé, 3-4 réteg kellett, mire a kombinált bőröm nem húzódott a hidegebb hónapokban - ez nem is zavart annyira, mivel rétegeztem egy másik krémmel, amúgy szerintem nyárra jó lett volna, csak hát a bőröm nem így gondolta. Az illata kellemes, 'tiszta'.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. április 5.

Nintena

2024. január 30.

Amióta ezt használom, nem hidratált a bőröm. Miután beszívódik, nem érzem azt a puha érzetet, mint amit vártam volna, vagy tapasztaltam már más hidratálónál. Szerintem a felkenése sem a legegyszerűbb, nem szimpatizáltam a textúrájával. Csikorgós érzetet hagyott, nem hiszem, hogy újra veszem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 30.

DorinaKatalin

2023. december 14.

Nemrég vettem a krémet, szerettem volna valami magyart kipróbálni a bőrömre, első benyomásra nagyon könnyed krém, valóban gélszerű.
Télen nekem sem elég hidratálásnak, viszont a sok mélyhidratáló krémmel ellentétben, nem hagy zsíros érzetet, 10-15 másodperc után teljesen beszívódik, s üdének érzem a bőrömet, könnyű rá sminkelni.
Az első benyomás jó, viszont kicsit szomjasnak érzem a bőrömet, ha csak ezt a krémet használom.
Meglátjuk, mi lesz hosszabb ideig tartó használat után.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 14.

Meglátjuk, mi lesz hosszabb ideig tartó használat után.

Burya

2023. december 6.

A legújabb kedvencem. Alapvetően kombinált bőröm van, de télre kevés volt a normál bőrre való változata, így kipróbáltam ezt. Nagy előnye, hogy rendkívül géles, könnyű krém, nem zsírosít és nem irritál, nem túl sok egy kombinált bőr számára, mint általában a száraz bőrre való krémek. Akinek valóban száraz a bőre, annak viszont kevés lehet, főleg télre, így a ráírt ajánlás némiképp megtévesztő lehet. Én az illatát is nagyon szeretem, enyhe tisztaságillat. Már a második tégellyel használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 6.

titemme

2023. november 9.

Nyári nappali arckrémnek nagyon bevált, szépen hidratált, nem hagyott zsíros érzetet. Az Aquaboom helyett vezettem be. Télre nekem kevés.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. november 9.

Hinako

2023. október 15.

Iszonyú száraz, télen-nyáron pergő bőröm van, és őszintén nem sok reménnyel vágtam bele, de pozitívan csalódtam. Mindenkinek ajánlom, akinek zuhanyzás után húzódik és viszket a bőre, és állandóan hámlik a homloka/szemöldöke körül. Meglepően híg, és szinte azonnal beszippantja a bőröm, utána pedig egészséges és pihe-puha. Egy hónapja használom, és rengeteget változott a bőröm, már nem viszket zuhanyzás után, ami nagyon nagy változás. Reggel tiszta bőrre a helia-d c-vitaminos szérumja után várok pár percet (együtt vettem meg őket), és csak aztán viszem fel a hidratálót, mert úgy vettem észre, hogyha nem hagyok időt a szérumnak, akkor kicsit ragacsos lesz a kombó, de ha várok, minden okés. Most biztos, hogy az éjszakai krémet is beszerzem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. október 15.

Gagibagi

2023. június 17.

Második tégelyt használom, nekem bejött. Előtte szérumokat használok, tökéletesen dolgoznak együtt. Hosszan hidratál, a Helia fényvédőjével szépen lehet rá sminkelni.
Hamar beszívódik, könnyű bedolgozni, eloszlatni a bőrön.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. június 17.

Hamar beszívódik, könnyű bedolgozni, eloszlatni a bőrön.

smoothskingoals01

2023. május 23.

Nem gondoltam volna, de nekem nagyon-nagyon bejött ez a termék! Elsőre furcsa volt az állaga, sokkal vizesebb azok a krémek, amiket eddigi használtam viszont mégis krémes és géles. Gyorsan felszívódik, nem hagy maga után zsíros érzetet és az illata is rendben van. Szeretem az ilyen jellegű termékeket.

Ha elfogy, legközelebb szeptemberben veszem újra ezt a szárazbőrre valót, addig lehet a normál vagy érzékenybőrre valót próbálom ki.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 23.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Glycerin, Sodium Hyaluronate, Urea
Peptidek: Trifluoroacetyl Tripeptide-2
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Panthenol

Ez a vegyület két természetes molekula természetes kötéssel való összekapcsolásából keletkezett könnyed érzetű emoillens és bőrápoló kozmetikai összetevő. Lehet növényi eredetű vagy szintetikus is. A bőrpuhító hatás mellett ez az összetevő segíthet más kozmetikai összetevők oldódásában is.

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.

Természetes módon a vizeletben található, de a kozmetikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. NMF (természetes hidratáló elem), mely a bőrben természetesen is megtalálható, és fontos szerepet játszik a bőr megfelelő hidratáltságának fenntartásában. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő, bőrbarriert erősítő anyag, nagyobb mennyiségben (40% felett) azonban gyulladást okozhat, viszont kimutatták, hogy keratolitikus hatása révén jelentősen csökkenti a súlyos bőrszárazságot és az érdes, megvastagodott textúrát pl. lábra szánt bőrkeményítés eltávolító termékekben és hatékonynak bizonyulnak a túlzott kiszáradással járó bőrbetegségek, például az ichthyosis, a xerosis, a pikkelysömör, az ekcéma és a seborrhoeás dermatitis esetén.

A napraforgó olaja a növény magjából sajtolással nyert illatmentes olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient (bőrphító) hatású összetevő. Paula Begoun szerint gyulladáscsökkentő hatású és segít a bőr barrier funkciójának javításában a víz- és zsírháztartás egyensúlyban tartásával, valamint gazdag forrása a zsírsavaknak (így péládul a linolsavnak, melyből kb. 60%-nyit tartalmaz). Rendkívül jó hatással van a száraz, irritált bőrre.

Rozmaring levelének a kivonata. A kozmetikumokban illatanyagként, tonizáló, frissítő és fertőtlenítő hatású összetevőként használatos. A rozmaring kivonának fő hatóanyaga a rozmaringsav, amely erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik, és nem vagy csak nagyon kevés potenciálisan irritáló hatású illóolaj komponenset tartalmaz (forrás). Az összetevő segítheti a termékekben a hagyományos tartósítószerek mérsékeltebb használatát.

A dextrán egy poliszaharid, aminek vízmegkötő tulajdonsága van a kozmetikumokban használva. A hivatalos CosIng besorolás szerint sűrűségszabályozó és kötőanyag.