Herbária

Ár:   999 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Herbária márkaboltok, DM, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: Playmate, az összetevőket feltöltötte: Nicolei094, Módosítva: 2016. január 19.

Lelőhely:   Herbária márkaboltok, DM, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A Kamilla krém fő hatóanyaga a tejprotein, ami lassítja a környezeti ártalmaknak kitett bőr öregedését, és természetes módon képes újjáépíteni a bőr elasztin és kollagén rostjait. Ezáltal a bőr még feszesebbé és selymesebbé válik. A kamilla hatóanyagai gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató hatásúak. A krém védi a száraz, érzékeny, kipirosodásra hajlamos bőrt a környezeti ártalmakkal szemben. A krémet száraz, érzékeny bőrűeknek ajánljuk. Ideális mennyiségű természetes zsiradék tartalmánál fogva az arcbőr bársonyossá válik. Javítja a bőr természetes szerkezetét, frissíti, megnyugtatja. Könnyen felvihető, és gyorsan beszívódó krém. Egész napra kellemes rugalmasságot kölcsönöz még az érzékeny bőrnek is.

KatalinS

2016. július 28.

Nagyon szeretem ezt a krémet, könnyű, olyan tejes az illata. Az én száraz érzékeny bőrömet szépen ápolja. Az ára korrekt és mindig örülök, ha magyar terméket vásárolok, jó szívvel teszem. Azért a 4*, mert jó lenne ha lenne benne valamilyen fényvédelem is. Nem értek hozzá, de szerintem ez alapkövetelmény egy nappali krémtől 2016-ban.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 28.

Marcipan84

2016. április 12.

Sokáig ódzkodtam bármiféle krémtől, féltem attól, hogy öregíteni fogja az arcbőrömet, vagy jobbik esetben tele lesz pattanással, ha nem kap elég levegőt.
Végre adtam egy esélyt a krémekenek, és mivel a patikában épp ez volt kéznél, megvettem.
Szerencsére a fent említett félelmeim egyike se következett be, a krém remekül bevált: eltüntette a szárazság-okozta piros foltokat, és megszüntette a "húzódást".
Az illata is kellemes, kicsit "nagyis".
Az állaga nagyon sűrű, így kevés is elég. Sajnos sokáig ragacsos marad tőle az arcom, és alapozó alá se túl szerencsés felkenni, úgyhogy egyelőre nem veszek újabb adagot, inkább kísérletezgetek egyéb arckrémekkel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 12.

Az illata is kellemes, kicsit "nagyis".

Nicolei094

2016. január 23.

Nagyon durván ki volt száradva az arcbőröm, majd elkezdtem használni, 2-3 nap alatt mintha csoda történt volna vele. Nagyon jól hidratál és a kenhetőségével szerintem nincsen baj, viszont sminkalapnak nem ajánlom, én nem tudom eldolgozni rajta sem a BB krémet, sem az alapozót... viszont sajnos nem kapja meg az 5 csillagot tőlem, mert már a felénél járok még mindig használom, de viszont a használata alatt újra vissza száradt a bőröm amit nem tudok mire vélni... lehet, hogy nem az ő hibája, de úgy gondolom, hogy a folyamatos használat mellett nem kellett volna, hogy megengedje, hogy megint ilyen csúnyán kiszáradjon a bőröm. :(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 23.

Ingrido

2015. szeptember 28.

Nem tudtam zöld ágra vergődni vele. Nagyon sűrű, szinte kenhetetlen. Jó volt, de egy idő után befullasztott. Irritálni nem irritált. Az illata pedig szuper volt:: tiszta, tejes, kamillás, nagymamás. Nem vettem többet.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. szeptember 28.

ZsuzsannaMolnar

2015. március 23.

Szerintem nagyon szuper! Naponta egyszer használom, és nagyon puhává teszi az arcbőrt és megnyugtatja!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 23.

hugi6

2015. március 11.

Nagyon meg vagyok elégedve vele. Eltünteti a száraz, hámló részeket, azonnal megkönnyebbül a bőröm. Nem marad utána zsíros érzés, és pattanásaim sem lesznek tőle, mint más száraz bőrre való krémektől. Smink alá is tökéletes.
Egyetlen negatívum, hogy nagyon sűrű állagú, alig kenhető, de egy kis Aloe First megoldotta a problémát :) Ezért csak 4 csillag, de biztos újraveszem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 11.

Emike

2014. december 10.

Juj, nekem ő nagyon nem vált be :( Száraz bőrre lenne, de nekem a száraz részeket nehogy hidratálta volna, hanem szépen ki is emelte. Ha rajta múlt volna, naponta ötször kellett volna krémeznem az arcom :SS Igaz h azóta változott a bőrápolási rutinom, de csak egy nagyon gyenge (és leakciózott) hangulatomban venném újra, ráadásul nekem még a kupakja is félbetört :S :D

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 10.

Heidi13

2014. március 4.

Szinte teljesen rendbe hozta a bőröm.Szuper az illata és megnyugtat, hogy nem tartalmaz mesterséges anyagokat.Nagyon kellemes viselet, számomra kitűnő sminkalap.Nem zsírosít és hamar beszívódik.Nappali krémnek vettem, de este is ezt használom már, olyankor kicsit bevizezem az ujjaimat és úgy viszem föl a krémet, így plusz nedvességhez jut a bőröm.Kevés dologra adok öt csillagot, ahhoz nekem tényleg "csodaszernek" kell lennie.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. március 4.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Allantoin, Bisabolol
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Alcohol
Emolliensek: Stearic Acid, Palmitic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Ethyl Linoleate, Cetearyl Ethylhexanoate, Dimethicone
Emulgeálószerek: Stearic Acid, Palmitic Acid, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Stearyl Alcohol, Ceteth-20, Triethanolamine
Szilikonok: Dimethicone
Tisztítószerek: Steareth-25, Stearyl Alcohol, Ceteth-20, Triethanolamine
Illatanyagok: Isopropyl Myristate, Ethyl Linoleate, Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Coumarin, Citral, Geraniol
Parabének: Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Imidazolidinyl Urea

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.

Könnyen kenhető olaj, aminek bőrpuhító (emollient) tulajdonsága van.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.

Retinol és az ecetsav észtere. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A retinoidok az A-vitaminhoz hasonló kémiai szerkezetű, azzal azonos vagy legalábbis hasonló biológiai hatású vegyületek közös neve. Antioxidánsokat tartalmaznak, amelyek megkötik a szabadgyököket, megnövelik az irha vérellátását, szabályozzák és felgyorsítják a sejtek cserélődését, segítik a kollagén növekedését. Nemcsak a "felszínen" dolgoznak, mint az AHA és a BHA savak, hiszen lejutva az irháig (dermisig) visszaprogramozzák az UV sugarak által megsérült DNS molekulákat, újra egészségessé téve azokat. A retinyl-acetat kiválóan képes beszívódni a bőrbe a bőr zsírnemű anyagain keresztül. Az EWG szerint mérgező lehet az emberi szervezetre (sejthalált okozó, rákkeltő hatású és reprodukciós toxin), ezért a kozmetikumokban korlátozásokhoz kötött a használata, terhes nők esetében pedig kifejezetten kerülendő összetevő.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.