Holika Holika

Ár:   1800 Ft   Kategória:   Lábápolók

A krémet feltöltötte: necra, az összetevőket feltöltötte: Christinel, Módosítva: 2014. október 11.

Kategória:   Lábápolók

16 növényi összetevő segít egy lépésben megszabadulni a talp elhalt, megkeményedett szarurétegétől. 1 hét alatt a bőr lehámlik és alatta sima, bababőr születik.

petszilva

2019. augusztus 21.

Valóban lehámlott a bőr, de sajnos pár nap múlva ugyanazok a bőrkeményedések ugyanúgy visszajöttek. Nekem a pedikűrös kezelést nem tudta kiváltani. Nem irritálta a bőröm, de így nem veszem újra.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 21.

6vilag

2019. május 1.

Bár akartam, de azért kicsit tartottam is tőle, így a javasolt másfél óra helyett csak 70 pecet hagytam a lábamon. Érdekes, hogy hideg volt végig, nem vette át a test hőmérsékletét. Szorosabb zoknit húztam rá, így tudtam benne járkálni is. Fürdéskor lemostam, és utasítás szerint nem kentem be semmivel.
70 percem ellenére, a vasárnapi kezelés eredményeként már kedden hámlamlani kezdett lábam. Nem mondom, hogy szép, de azt sem, hogy brutális. Tulajdonképpen elég kíméletes az egész és simán elviselhető. Néhol nagyobb, hol kissebb darabokban, de folyamatosan hámlik a lábam. Hogy gyorsítsam a folyamatot, egy erre alkalmas dörzsibb törülközővel fürdés után szépen még átdörzsölöm a kérdéses területet.
A leirat szerint ismételhető a kezelés 3-4 hét múlva.
1 hónappal később újra megismételtem a kezelést. Most kivártam a 90 percet. Nem irritált ezúttal sem. Használat utáni második napon már húzódott újra a bőr a lábamon és ismét lehámlott kb. egy hét leforgása alatt.
Nem tudom, van-e összefüggés, de megjelent a talpamon használata után két szemölcs. Korábban soha nem volt. Arra gondolok, hogy azért a savak gyengítették a védekező effektust és könnyebben behatolhatott a vírus. Persze, ezt semmi sem igazolja, de a gyanú felmerül. Kellemetlen, az biztos.
Nem mertem használni azóta. Igazából rájöttem,tök felesleges, mert a vastagabb részekkel nem tud mit kezdeni, többivel meg én is megtudtam birkózni, így a 3. azt hiszem megmarad örökre. Nem kell többé szemölcs, mióta ne mhasználtam, azóta nem is jött elő többé.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. május 1.

A leirat szerint ismételhető a kezelés 3-4 hét múlva.

encimokus

2018. június 14.

Az enyém más csomagolásban van, de ugyanez a neve és az összetevők is. 6 napja csináltam meg, még egy mikroszkopikus méretű bőrdarab sem pottyant le a talpamról.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. június 14.

cattitude

2018. február 19.

első lábhámlasztó termék, amit próbáltam, többször is újravettem, de már váltottam az A'PIEU hasonló termékére, ami olcsóbb és szerintem egy hajszálnyival jobb is. praktikus a csomagolása, a folyadék nem irritálta a bőröm, a másfél órás áztatás meg se kottyant neki. télen gyorsabban hámlik a láb, mint nyáron (vastag zokni, folyton zárt cipő miatt). tényleg nagyon puhává teszi a lábat, de az A'PIEU hámlasztója szerintem tényleg jobb :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 19.

agnyieszka

2017. november 24.

Az én nagyon igénybe vett lábammal csodát tett, a hámlás kicsit undi, a végeredmény hetek után is szuper.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 24.

bélám

2017. július 19.

Update:
3 hónappal később újra megcsináltam a kezelést. A jógaoktatóm 1 hétig nyaralt, én meg fesztiváloztam... tökéletes időzítés!
De ez volt az utolsó. Először is, 3 hónap elteltével bőven ráfért a lábamra a hámlasztás, másodsorban pedig marhára macerás. Az egész szenvedés majdnem 2 hétig tart, hiába dörzsölgetem meg radírozom, mindig kopik itt-ott. Unalmas, na. Legalább kárpótolna a hosszútávú hatása, de mindenkit el kell hogy keserítsek. 1 hét után reszelhetem a sarkam ugyanúgy, mint előtte, cserébe legalább jó száraz a tappancsom...
Én nem járok pedikűröshöz, magamnak intézem az efféle dolgokat... de inkább költenék rá havi egyszer, minthogy erre megint pénzt adjak ki.

Kezdtem azt hinni, h ezzel sem megyek majd semmire.... mint ahogy rengeteg agyonhájpolt cuccba belebuktam már. No, de nem így lett.

Egy szép vasárnap délután ugrottam bele a tappancsaimmal a zacsicipőbe. Még szerencse, hogy egyedül voltam itthon, eléggé komikus látvány. Nem bírtam ki másfél órát a seggemen, elmosogattam, befejeztem a vacsit. Nem szakadt ki, bírta a strapát. Utána lemostam és vártam a csodát.
A csoda nem érkezett meg, egészen csütörtök délelőttig. Brutál módon kezdett el hámlani a talpam, le lehetett húzni egyben a bőrt. Jött mindenhonnan: talp, lábujj, lábfej, körömágy..... 4-5 napig ahová léptem, otthagytam egy bőrdarabkát. Hétfőn(9.nap) este rásegítettem és megreszeltem a sarkam, meg leradíroztam kókuszolajos kávézaccal.
A talpam puha lett, a problémásabb részeken is látványosan javított (esetemben a sarok). Viszont nagyon kiszárította, kenegetni kell szorgalmasan. Egy darabig még biztosan radírozni kell napi szinten, mert itt-ott még jönnek le bőrdarabkák.
Néhány jótanács azoknak, akik csak most szeretnék kipróbálni:
- Érdemes előtte megreszelni a talpat/sarkat, mert annyival kevesebb bőrnek kell lehámlania. Jelentősen felgyorsítja a folyamatot.
- Mindenféle mezítlábas, csoportos tevékenységet felejtsünk el egy hétre. Pl: jóga, úszás, gruppen hancúrozás... ;) kinek mi :D
- Előtte pár nappal le kell vágni a körmöt, hogy ott is szépen lekophasson a felesleges hámréteg. Ne közvetlenül előtte, mert megsérülhet a bőr. Sebes felületre tilos használni.
- Rengeteget segít, ha egy olyan időszakot választunk, amikor sokat talpalunk. Ha az irodában ülünk, kevésbé súrlódik a talp (nemtom hogy mondjam másképp) és tovább tart a hámlás. Én városnézős túrán voltam, ami 3 napig tartott. Remek alkalom volt.

Muszáj lesz később update-elnem, mert friss az élmény és még nem tudhatom meddig tart a puhaság. Ez a 12. nap, de még mindig látok száraz, hámló részeket. Türelmesnek kell lenni, remélem megéri.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 19.

Update:

Néhány jótanács azoknak, akik csak most szeretnék kipróbálni:

fokid1

2017. április 23.

Már régóta nézegettem, de már olyan ramaty állapotban voltak a lábaim, hogy úgy voltam vele most vagy soha, szóval megrendeltem. Végig ültem a 1,5 órát...egy picivel tovább is mert bebambultam, de ezalatt az idő alatt nem okozott semmi irritációt, a körömágyamnál sem ahol vékonyabb a bőr, a lötyi furcsa, de ugyanolyan hideg maradt végig, én egy zoknit is ráhúztam, és óvatosan, de közlekedni is lehet a kis papucsokban. Kb 3-4 nap múlva kezdett el hámlani, de akkor csak főként azokon a részeken, ahol a lábam a legnagyobb terhelést kapja...ezután viszont elszabadult a pokol, én is örülök, hogy csizmás időben vettem rá magam, mert ilyen szinten hámló lábakkal nem igazán lehetne szandiban szaladgálni. A kezeléstől számított kb 8. napon beáztattam és lereszeltem a még hámló részeket, és azóta tényleg pihe-puhák lettek a lábaim. Sztem minden évben egyszer megéri megcsinálni ezt a hámlasztást. Egyébként akinek, nagyon vastag bőrkeményedései vannak ne várjon csodát, egy réteg bőrt szed le mindenhonnan, alapvetően javít a lábak állapotán, de az évek óta ápolatlan lábakból nem lesznek egycsapásra puha és selymes tappancsok!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. április 23.

Bibi

2017. április 23.

Sajnos en leszek a rosszfej, aki lepontozza ezt a holmit. Ket ora ucsorges utan mostam le, aztan vartam a csodat. Hat az nem jott el, se par nap, se ket het mulva. Egyaltalan semmi,de semmi nem tortent. Sajnalom a kidobott penzt, s a varakozasi idot, mig megerkezett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 23.

Mundow

2017. március 11.

A használat utáni 2 hétben nagy darabokban hámlik le egy réteg bőr. Fájdalommentes a kezelés és nem okozott irritációt sem.
Nekem amúgy nem volt problémás a talpam, így amit ígért azt teljesítette. Puha és sima bőrt eredményezett a kezelés.
Nem tudom, hogy milyen gyakran lehet használni, de tavasszal szerintem érdemes megcsinálni ezt a peelinget.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 11.

Szabinusz

2016. december 15.

A leírás szerint 1,5 óráig hagytam a lábamon a zacskózoknikat, közben semmi irritációt nem tapasztaltam, vagyis nem volt se vállalhatatlanul büdös, sem nem csípet vagy mart volna az anyag.
A hatóidő letelte után megmostam a lábam, és vártam a csodát. Az viszont 4 napig felém sem nézett, ugyanis ennyi ideig semmi sem történt, aztán a 4. napon elkezdett igen nagy darabokban hámlani a talpam. És nem csupán a lágy részek, hanem a szárazabb sarokrészről is lejött egy réteg bőr!
Csatlakozom az előttem szólókhoz, semmiképpen nem a szandálos időszak kezelése ez, ezt az egy hetet kizárólag zárt cipőben lehet teljesíteni. Én csak annyival gyorsítottam a folyamatot, hogy az esti fürdés után egy durvább törölközővel ledörzsöltem a felpuhult bőrt.
A lábam viszont a hámlás után sem lett érzékeny, csupán puha bőr maradt utána.
Teljesen bevált, rendeltem is belőle utánpótlást!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 15.

A lábam viszont a hámlás után sem lett érzékeny, csupán puha bőr maradt utána.
Teljesen bevált, rendeltem is belőle utánpótlást!

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Juice
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Betaine, Urea, Trehalose, Persea Gratissima (Avocado) Oil
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.