Holika Holika

Ár:   1600 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros

A krémet feltöltötte: Albertina, az összetevőket feltöltötte: javi, Módosítva: 2017. december 18.

Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros

Mattító koreai BB krém SPF30 fényvédelemmel, zsíros bőrre.

Water / Aqua Cyclopentasiloxane eo I szil Titanium Dioxide f 0 0Octinoxate f 0 0Butylene Glycol h 1 0Butylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate eo Dimethicone eo I szil 1 0Tribehenin eo Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer szil 1,2-Hexanediol ta PEG-10 Dimethicone Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone ti I eu Methyl Methacrylate Crosspolymer Vinyl Dimethicone / Methicone Silsesquioxane Crosspolymer szil Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone szil Glycerin h 0 0Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract gy Centella Asiatica Leaf Extract Ceramide NPCeramide APAlteromonas Ferment Filtrate hHydroxypropyl Bispalmitamide Mea Glycine Soja (Soybean) Sterols eo Methicone eo I szil Disteardimonium Hectorite Propylene Carbonate Sodium Chloride Triethoxysilylethyl Polydimethylsiloxyethyl Hexyl Dimethicone Glyceryl Behenate eo I eu Polyglyceryl-6 Octastearate eu Silica Isoceteth-10 ti I eu Sodium Citrate Sodium PCA h 0 0Sodium Lactate h Lecithin eo I eu Arginine Hydroxyethyl Urea h Aspartic Acid PCA h Glycine Alanine a I h Serine Valine i Dipotassium Glycyrrhizate gy Tocopheryl Acetate a I v 0 0Proline Threonine Isoleucine Histidine h Phenylalanine Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Glyceryl Stearate eo I euStearic Acid eo I eu 2 0Ethylhexyl Isononanoate eo Phytosteryl/Isostearyl/Cetyl/Stearyl/Behenyl Dimer Dilinoleate Meadowfoam Estolide Cetearyl Glucoside ti I eu Hydrogenated Polydecene eo Glycosphingolipids eo Butyrospermum Parkii (Shea Butter) eo Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3Glyceryl Citrate/Lactate/Linoleate/Oleate eu Xanthan Gum ti I eu Disodium EDTA Ethylhexylglycerin Iron Oxides sz 0 0Parfum / Fragrance i

Verena

2019. június 22.

Missha bb krémet használtam mostanság, de mindig pattanásokat okozott, plusz cakey lett, fénylő, nem természetes... (kimondom: csúnya :D), úgyhogy ma inkább ezért nyúltam és wow. A színe kicsit világos, főleg így nyárra, viszont a fedése nagyon meggyőzött. A kissé vörös (irritált), plusz bőrhibákkal teli bőrömet olyan szépen lefedte, hogy nem is kellett korrektor (még a szemem alá sem). A finishe is szép, egészen természetesnek hat, nem maszkszerű, a ráncokba nem ült be, száraz részeket nem emelte ki. Nem száradt mattra, de nem is dewy (hála az égnek). A CV púderével fixáltam, és nagyon szépen működik a kettő együtt. Nem is értem, hogy miért tettem félre a polcomon. Ezentúl biztos ezért nyúlok majd. 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 22.

csigaviki99

2019. február 26.

Nagyon nagyon jó bb krém, azt mondanám közepes fedéssel. Eddig semmi nem mutatott ilyen szépen a kombinált bőrömön (homlok, orr kissé zsírosabb, állam környéke száraz). Csak órák után fénylik át kissé, akkor sem zavaróan. Imádom! Először beautybayen akartam megrendelni 10 euróért, aztán láttam ebayen 1500 Ft-ért. Onnan rendeltem végül, szupergyorsan egy hét alatt érkezett, kis termékmintákkal (amik amúgy szintén szuperek voltak és rendeltem teljes méretben egy hét múlva :D). Csak ajánlani tudom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 26.

patrisha

2019. február 1.

Nagyon jo cucc! Jol fed, termeszetes, jo osszetevok, ár. Télre jó volt, baromi világos, egy színben kapható koreai, mit vártunk :D
Most a miss sportyra csereltem a színe miatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 1.

Most a miss sportyra csereltem a színe miatt.

exhocmomento

2018. november 25.

Ebayről rendeltem. Szupergyorsan ideért, szépen csomagolva, ajándék mintával. Az ára nagyon pöpec, az itthoni piachoz hasonlítva, még akkor is, ha csak 30 ml terméket kapunk, nem 50-et. Az INCI hosszú, de elég szép, és nem komedogén.

A szín: extrém világos, ami a magamfajta hófehérkéknek egy pezsgőbontós ünnepély. De tényleg, egy megkönnyebbülés, hogy nem kell lekennem a bokámig, nehogy nagyon durván elüssön a fejem a nyakam színétől. Ezzel most azt is elmondtam, hogy CSAK a hófehérkéknek lesz ünnepély.
Nem vettem észre, hogy oxidálódna.

A textúra: barátságos, de nem tökéletes. Kicsit sűrűbb az én ízlésemnél, ezáltal csúnyán tud mutatni mondjuk az arcom alsó részén, ahol a pihék vannak. Plusz hajlamos kiemelni a száraz részeket. Ezen kívül nincs vele gondom: szépen eldolgozható, a rétegzést elviseli (de nem feltétlenül lesz a finis szebb tőle), kellemes, kényelmes és könnyű viselet. Nem kukacosodik. Irritációt vagy egyéb problémát nem okozott.

A fedés: BB krémhez viszonyítva 5*. Valóban alapozóval vetekszik, erős közepes fedése van, laza napokon tök jól el lehet vele lenni.

Finis: nem matt, sőt! Kifejezetten bőrfényű. Az arcom normál részein (orcák zónája) púderesre szárad, míg az összes többi helyen (olajosodó T-vonal) leginkább sehogy nem szárad le, ott picit ragacsos marad.

Tartósság: e téren mutatkozik meg leginkább, hogy klassz fedés ide vagy oda, ez "csak" egy BB-krém. Az orcákon, ahol szépen leszárad, ott kifejezetten tartós. A T-vonalról ellenben a nap végére a fele teljesen eltűnik, a maradék másik fele pedig igencsak átfényesedik. Orrfújást sem állja.

Fényvédelem: Kémiai és fizikai fényvédőt is tartalmaz. A 30-as faktor kifejezetten magas, ez egy nagyon nagy pirospont neki. Ugyanakkor én kenek alá egy másik, színezetlen fényvédőt, hiszen ebből a BB krémből nem viszek fel annyit, hogy az SPF 30 valóban SPF 30-ként érvényesüljön.

Összességében: Ezért az árért ajándék, főleg, ha olyan vámpírszínű vagy, mint én. Vannak hiányosságai, amiket én sokszor úgy kompenzálok, hogy keverem valamivel. Mondjuk egy másik BB krémemmel, hogy szebb legyen a finis. Vagy egy alapozómmal, hogy tartósabb legyen. Tök jól működik együtt mindennel, amivel próbáltam. Önmagában is megállja a helyét, de tényleg lazább napokon, gálaestre én nem ezt választanám. 4 csilivili.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. november 25.

Nem vettem észre, hogy oxidálódna.

Rozmaring

2018. november 3.

Nem rég óta használom, ha eszembe jut, majd jövök frissítéssel ha huzamosabb idő is eltelik, de eddig imádom. A Helia-D BB krémjét váltottam le erre, azt se nagyon szerette senki, én pedig nagyon (amíg meg nem változtatták...) ezt se szeretik annyira, de nekem nagyon bejön. Nagyon világos, az igaz, szóval így vegye meg bárki is, én hullafehér vagyok, szóval nekem pont megfelelő, tényleg szép matt, közepes, és erős fedés közöttinek mondanám, szépen lehet rá még dolgozni púderrel, highleterrel, bronzosítóval, bármivel, nem darabos, nem potyog. Szépen, észrevétlenül kopott le csak az arcomról. :) Egyszóval nekem nagyon bejövős, és ennyiért, (1500-1600 Ft) szerintem teljesen megéri :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 3.

szederke

2018. október 29.

Nagyon nagyon világos!!! Nem hittem el mikor felkentem, hogy a hófehér arcom lehet még világosabb. Az állaga okés, meg a tartóssága is, de nagyon borzasztóan néz ki rajtam, hogy ha nem teszek rá több réteg púdert, kontúrt stb. Az ára miatt 3*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 29.

_zsulu_

2018. szeptember 24.

Sajnos rá kell jönnöm,hogy a nyáron zsírosodó bőröm ellenére nekem nem jók a matt alapozók/bb-k. Valahogy ez is frissen felkenve túl száraznak tűnt, amikor meg átzsírosodott a bőröm csúnyán szétvált. A színe nagyon világos, neutrális, nagyon enyhén hidegbe hajló, én hullafehér voltam tőle pedig világos bőröm van. A fedése a Holikától megszokott jó közepes, és egyébként ár-érték arányban jó kis cucc annak akinek kijön vele a bőre. Nem pontozom le, mert az én rendszeremben van a hiba.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 24.

DorothyHK

2018. szeptember 4.

Eddig megszállot Estee Lauder Double Wear fan voltam mivel mindig van egy-két pattanás az arcomon, így semmiképp sem szerettem volna alacsonyabb fedésű alapozót vásárolni. Aztán nem rég mégis megértettem a BB krémek körüli hypeot és mivel imádom Ázsiát, úgy döntöttem rendelek egy pár K-beauty terméket, köztük ezt is. Milyen jól tettem! Ahogy korábban más is említette, tènyleg nagyon világos az árnyalat, szóval akinek sötétebb bőre van annak nem ajánlom. A fedése szuper egy BB krémhez képest - nagyon szép egységes bőrképet eredményes. A pattanásokat is elfedi némelyest. Állagát tekintve elég alapozószerű. Tartósságát tekintve nem teljesít olyan jól mint a Lancome BB krémem de így is 100% hogy újra veszem ugyanis nagyon jó ár/érték arányban van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 4.

Hatshepsut

2018. július 1.

Nagyon szeretem, a bőröm színéhez tökéletes, világosabb, mint a kék társa és nekem pici jobban is tetszik. Elég jól karbantartja a T-zónám, alig fényesedek ki, nagyon tartós, annak ellenére hogy nyáron egész nap az orromat fújom az allergia miatt, csak minimálisan kopik le itt-ott. Nagyon szeretem, matt, de nem szárít (bár az arcnak ad egy kis természetes fényt). Elég erős a fedése is, alapozó nem szükséges rá, picit talán nehéznek érzem, de elviselhető. Imádom!! Kombinált bőrű társaim próbáljátok ki!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 1.

rozsanyica

2018. június 9.

Egy hónapja használom, Ebayről érkezett rekordgyorsan, 8 nap alatt. Legelső koreai bb krémem, és el vagyok tőle ájulva. Egy borsónyi elég az egész arcomra, kinyomom a kézfejemre ezt a mennyiséget, és apránként kézzel eldolgozom. Mattít, de nem papirusz-szerűen, hanem egy nagyon minimális bőrfényt adva. Akit ez esetleg zavar, egy leheletnyi púderrel eltüntetheti. Nyaraláson tesztelve, mindenki vörösre égett körülöttem, de vele a fehérség még mindig tart:) Lemosásához arcolajat javaslok, mert elég ragaszkodó.
Negatívuma, hogy tényleg hófehérkéknek való szín, a napcsókolta bőrtónusúaknak sajnos már túl fehér lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 9.

Antioxidánsok: Alanine, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Dipotassium Glycyrrhizate
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Alteromonas Ferment Filtrate, Sodium PCA, Sodium Lactate, Hydroxyethyl Urea, PCA, Alanine, Histidine
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20
Emolliensek: Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate, Dimethicone, Tribehenin, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Methicone, Glyceryl Behenate, Lecithin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Ethylhexyl Isononanoate, Hydrogenated Polydecene, Glycosphingolipids, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Ceteareth-20
Emulgeálószerek: Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Glyceryl Behenate, Polyglyceryl-6 Octastearate, Isoceteth-10, Lecithin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Cetearyl Glucoside, Ceteareth-20, Glyceryl Citrate/Lactate/Linoleate/Oleate, Xanthan Gum
Fényvédők: Titanium Dioxide, Octinoxate
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Vinyl Dimethicone / Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Methicone
Tisztítószerek: Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Isoceteth-10, Cetearyl Glucoside, Xanthan Gum
Illatanyagok: Valine, Parfum / Fragrance
Színezékek: Iron Oxides
Tartósítószerek: 1,2-Hexanediol

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Ázsiai gázló levelének kivonata. A CosIng szerint bőrkondícionáló, Paula Begoun szerint kiváló antibakteriális anyag, ezért pattanásos bőrre igen jó hatással lehet.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Gliceridek és behensav keveréke. Bőrpuhító (emollient) és emulgáló szer.

PCA h

Alanine a I h

Az izoleucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

A fenil-alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

Citromsav, tejsav, linolsav, és olajsav glicerinnel alkotott észtere. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló hatású összetevő.