Holika Holika

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Sminkek szemre
Kiszerelés:   2,2 g   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Macsek23, Módosítva: 2015. november 27.

Kiszerelés:   2,2 g

16 színben elérhető vízálló, dörzsölésálló szemceruza.

Water / Aqua Hydrogenated Poly (C6-14 Olefin) eoButylene Glycol h 1 0Glycerin h 0 0Isostearyl Isostearate eo 4 1Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Elaeagnus Pungens Leaf ExtractStearic Acid eo I eu 2 0Polysorbate-60 ti I eu Ulmus Davidiana Root ExtractAmaranthus Caudatus (Love Lies Bleeding) Seed Extract Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract a I h I gy Ficus Carica (Fig) Fruit Extract h Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract eo I gy Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract gy Paeonia Lactiflora Root Extract Cnidium Officinale (Marsh Parsley) Root Extract Pueraria Thunbergiana Root Extract Jasminum Officinale Flower/Leaf Extract hCarum Petroselinum (Parsley) Extract Prunus Serrulata Flower Extract Soluble Collagen h Aloe Barbadensis Leaf Juice gy Sodium Hyaluronate h 0 0Hydrogenated Lecithin eu Glyceryl Stearate eo I euDimethicone eo I szil 1 0Beta-Glucan a I gy Sorbitan Stearate eu 0 1Cyclopentasiloxane eo I szil Triethanolamine ti I eu 2 0Carbomer Tocopheryl Acetate a I v 0 0Dimethicone Crosspolymer szil Water / Aqua Laureth-23 ti I eu 3 0Laureth-4 ti I eu 5 4Rice Ferment Filtrate (Sake) Cellulose Gum Panthenol eo I v 0 0Xanthan Gum ti I eu Folic Acid v Ceramide 3 Cholesterol eo I eu 0 0RaffinoseTromethamine Palmitoyl Pentapeptide-3 pep Parfum / Fragrance i Phenoxyethanol ta Methylisothiazolinone ta

jomosono

2017. december 22.

Nekem a bézses csillámos verzió van meg.A tartóssággal nincs bajom,az biztos,de kissé kenődik ez a problémám vele..

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 22.

Carillon

2017. január 2.

A tartósságával semmi gondom nem volt, de sem tekerni sem semmit nem lehetett vele kezdeni, épp csak annyit tudtam használni ameddig a hegye tartott. 3 darabot vettem és nem hinném, hogy mind selejtes volt :( Amúgy sem egy nagy durranás. Update: Jah hogy hegyeznem kellett volna a műanyag burkolatot :) Vagy Én voltam a kivétel akinek valami nagy selejtet küldtek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 2.

BloodEve

2016. december 8.

Pigmentáltság: fekete és barna színek, jól pigmentáltak
Felvitel: könnyen siklik mindegyik, nem kell erősen nyomni őket, hogy intenzív színhatást érjünk el, vékony vonal húzására nem alkalmasak
Állag: puha géles állag, gyakori hegyezést igényel ( pár hónap után gumisodik a bél)
Tartósság: könnyebben elmászik, kenődik, alappal tartósabb (4-5 óra), lemosása egyszerű
Vízállóság: nem
Irritáció: vízvonalon irritál
Ár-érték: bár olcsó,a géles anyag begumisodik, pár hónapig használható, nem éri meg az árát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 8.

Pigmentáltság: fekete és barna színek, jól pigmentáltak
Vízállóság: nem
Irritáció: vízvonalon irritál

scisneros

2016. június 12.

Kedvező az ára, a színek nagyon szépek és pigmentáltak (pinket, ezüstöt, feketét és világosbarnát szereztem be), a tartóssággal sincs baj; reggel megrajzoltam a szemem és estig nem kellett igazítanom... DE! Miután el kezdem hegyezni teljesen széthullik maga a termék. így használhatatlanná válik a ceruza. Egyet értek rata.sum-mal, ez valami borzalom :( Ráadásul teljesen kiszámíthatatlan, a feketével semmi problémám nem volt az első harmadig, a kedvencem, az ezüst pedig már az első alkalommal is ezt produkálta.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. június 12.

rata.sum

2016. május 29.

UPDATE: Csak a rend kedvéért jöttem vissza így két évvel a véleményezésem után. A feketéből bespájzoltam, de soha többé nem fogom megrendelni. Két hete dobtam ki a fenébe az utolsót. Hiába fantasztikus ceruza, ha egyszer nem lehet hegyezni, mert szétmállik az egész. Az előzőnek a kétharmada végezte kukában, a legutóbbi pedig mindjárt az ELSŐ hegyezésekor nekiállt atomjaira hullani. Így már finoman szólva nem is olyan kedvező az ára, igaz? Áttérek más termékre, mert ez botrány. ;(

A jó vélemények hatására rendeltem, mindjárt négyet: feketét, barnát (kontúrozni), fehéret, rózsaszínt (belső szemzugba, alsó pillatőbe tekintetet élénkíteni). Kettőt vettem használatba eddig, a feketével és a rózsaszínnel készítettem néhányszor sminket.
A rózsaszín nagyon szép, egyetlen kifogásom, hogy a csillámok kicsit nagyok, így hajlamos "darabos" hatást kelteni, ha nem csekkolom alaposan. A pigmentáltsága meglepően jó világos ceruzához mérten.
A feketével először csak felső pillasort erősítettem, szemhéjpúderrel fixálva atombiztosnak bizonyult. Ezen felbátorodva legutóbb koncertre hard tesztnek vetettem alá: alsó-felső kontúr, alsó-felső vízvonal. (Meg kell jegyeznem, hogy vízvonalat ezer éve nem cerkázok. Feladtam, mert legtöbbször már a smink befejezésekor tökéletlen volt, egy óra múlva pedig nagy fekete csipa a szemem sarkában, a vízvonalon meg valami halovány ceruzamaradék... fúj.) Ezzel a tapasztalatom: kb. 3 óra múlva az alsó vízvonal külső sarkában picit halványodott, ezt egy ceruzavonással orvosoltam. A könnyzacskónál minimálisan összegyűlt, nem nézett ki gázul, inkább csak a rend kedvéért itattam fel papírzsepivel. Újabb 2 óra elteltével ez utóbbit ismét megtettem, illetve ekkorra alig észrevehetően megindult szemem külső sarkában egy pici maszatolódás, bőven a vállalhatóság keretein belül - lehet, hogy nem is a cerka volt, hanem a spirál. A felső kontúr meg sem rezzent, mintha odakötött volna. :)
Összességében azt kell mondjam, hogy nagyon tartós, könnyen eltávolítható (vízálló létére pláne), erősen pigmentált, megbízható szemceruzák ezek. Bőven megérik az árukat.
El ne felejtsem: gyakran könnyezik a szemem, érzékeny, mint a fene, de ezektől nem volt semmi bajom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 29.

Lapetite01

2016. április 17.

Fekete színben rendeltem a jolse.com-ról az olvasott vélemények, és persze az ára miatt. Ében fekete a fekete, puha, könnyen használható, de rettenetesen instabil. Sajnos rövid időn belül maszatolódik, a szemem alatt folyamatosan figyelnem kell, nehogy fekete paca legyen.
Nem tudom, de valahogy nekem hegyezni sem egyszerű. Sokkal inkább ajánlom az UD szemceruzáit, vagy ha olcsóbbat kerestek, akkor a Bourjois vízálló ceruzái is nagyon megbízhatóak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 17.

Ildie

2015. október 1.

Ha már sok színem lesz adok neki 5 csillagot, de igazából én kicsit azon okból csalódott vagyok, hogy a képeken ez sokkal csillámosabbnak látszódott. Igazából 6 csillagos termék, persze ha tudnám, hogy miből van, nem sikerült kideríteni :(
Betonbiztos, nagyon szép színek a maguk módján. Csak az én burgundim nagyon fáradt vörösbor, nem egy vakító vibráló szín, a poison red pedig egy nagy öreg kígyó mérge lehet, mert színtén nem egy vibráló szín. Nem mattak, de nem is csillámosak.
UD cerkát nem vettem még, próbáltam többször is, ehhez képest sokkal puhább, folyós majdnem, szerintem nem egy kategória nem csak az ára miatt.
Mindettől függetlenűl 6 dollárért még innen 4-5 színt biztosan be fogok szerezni, már felkészűlve a valóságra.

Nem veszek többet. Pár hónap után a burgundi szín "begumisodott". Se egyenletes vonalat nem lehet vele húzni sem padig satírozni. Az egész egy nagy maszat lesz. Pedig használat elött kihegyeztem, már csak higiénia szempontjából is. Szomorú vagyok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 1.

emagdi

2015. szeptember 3.

Feketét és csillámos rózsaszínt vásároltam. Úgy látom, hogy én vagyok az első, akinek nem annyira váltak be ezek a ceruzák (elnézést érte:)).
Az én szememen néhány óra után elkezd maszatolódni, a fekete felkenődik a felső szemhéjamra, a rózsaszínből pedig kb annyi marad hogy a szemem körüli 2 cm sugarú kör tiszta csillám lesz :D
Minden bizonnyal az én szemem a hibás, de nekem kenődik a ceruza (ha lealapozom a szemhéjam, akkor is).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. szeptember 3.

balogh.andrea

2015. július 10.

Aztamindenségét... Volt már nekem mindenféle szemceruzám, na de ez.. Számomra szinte hihetetlen, ahogy teljesít.
Múlt héten érkezett ebay-en keresztül a Black Purple színű - persze rögtön felkentem, majd egy forró, a kisfiammal a Balcsiban pancsolással töltött nap után ---- este ugyan ott és úgy volt a szemhéjamon, ahová és ahogy reggel felkentem..!!!??! Wow.
Valóban kicsit puha, és már kétszer kellett az érkezése óta hegyeznem (mivel nyilván a fentiek után csak ezt vagyok hajlandó használni), de abszolút elnézem ezeket neki. Kb. 1300 Ft volt, ami - lássuk be - ezért a minőségért nem egy vészes ár. Tutira szerzek még belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 10.

necra

2015. március 21.

Nekem rózsaszín van es nagyon csillamos :) mázlija h én ezt imádom. Rendeltem kelet is, de az matt es nem is tartós :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. március 21.

Antioxidánsok: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Beta-Glucan, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Beta-Glucan
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Jasminum Officinale Flower/Leaf Extract, Soluble Collagen, Sodium Hyaluronate
Peptidek: Palmitoyl Pentapeptide-3
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Panthenol, Folic Acid

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

A csüngő amaránt magjának kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A Wikipedia információi szerint az amarántmag teljes értékű fehérjét és növényi rostokat tartalmaz, ásványi anyagokban gazdag (vas, magnézium, réz és mangán).

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

A petrezselyem kivonata, aminek a Wikipédia szerint magas a C vitamin tartalma. A naturaldatabase szerint a petrezselyem fototoxikus reakciót okozhat, abban az esetben, ha a bőr napfénynek van kitéve.

A japáncseresznye virágának a kivonata. A krémekben bőrkondícionáló hatása miatt használják.

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.

Laureth-23 ti I eu 3 0

Lauryl alkoholból előállított tisztítószer, emulgeálószer, felületaktív anyag.

Laureth-4 ti I eu 5 4

Lauryl alkoholból előállított emulgeálószer, felületaktív anyag.

Folsav vagy B9-vitamin. Szájon át bevéve antioxidáns hatása van, Paula Begoun szerint viszont a bőrön alkalmazva nem tartja meg ezt a tulajdonságát. A Beiersdorfhoz kötődő kutatások szerint a folsav kreatinnal kombinálva hatásos lehet a nap által károsított bőr regenerálásában, védi a bőrt a további UV-sugárzás okozta DNS-károk ellen, és segít a ráncok csökkentésében.

Cholesterol eo I eu 0 0

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

A futurederm szerint az egyik leghatásosabb ma ismert peptid, mely serkenti a kollagénszintézist és a sejtközi mátrix egyéb fehérjéinek a termelődését is. Egy 2005-ös tanulmány szerint a palmitoyl pentapeptide-3 határozottan segít a finom vonalak és ráncok enyhítésében, valamint a bőr általános hidratáltságán is javít.