Ilcsi

Ár:   4990 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   kozmetikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: luca, Módosítva: 2022. március 7.

Lelőhely:   kozmetikák
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrtípus:   Száraz

Érzékeny, aknés, szeboreás, zsír- és vízhiányos bőrre, hámsérülésekre. Nyugtató, hámosító, enyhe összehúzó, hidratáló,  bőrépítő.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

bongi

2021. február 5.

Nyugtat és bársonyos, ragyogó lesz tőle a bőröm. Kicsit fura a nyúlós állaga, de elnézem, mert a hatása tényleg jó.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 5.

Nessy

2020. március 26.

Egy torokcukorkára emlékeztet az illata és imádom a zselés állagát.
Ha nem tudom megállni a nyomkodást, utána felteszem, akár egész arcra, akár helyileg, tényleg hatásos. Nyugtatja, hűsíti a bőrt, könnyebben elmúlik a hámsérülés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 26.

Egy torokcukorkára emlékeztet az illata és imádom a zselés állagát.

bettyboop

2014. július 11.

Én is szoktam ezt használni nyomkodás után, be ultrahangozom, nagyon szépen megnyugtatja, és amit szétmaceráltam mitesszer környékét, hámosítja, gyorsan gyógyítja.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. július 11.

rex

2013. augusztus 12.

Nekem nem száraz bőrre kell,hanem a pattanásaim néha kényszerű nyomkodása után nagyon jól összehúzza, regenerálja a bőrt. Nagyon szeretem, évek óta használatban. Egész arcra ritkán teszem, és így víz nélkül is lehúzható általában, vastagságtól függően.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. augusztus 12.

cassiopeia

2012. január 8.

Ez a link katasztrofálisan drága és ki tudja ki osztogat észt és terméket!!!!
Magát a terméket szeretem,nagyon jól nyugtat én 15-20 percig szoktam fent haqyni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. január 8.

Ez a link katasztrofálisan drága és ki tudja ki osztogat észt és terméket!!!!

Nimrod

2011. június 24.

Imádom! Nagyon szépen megnyugtatja a bőrt pl. nyomkodás után. De sima pakolásként is megállja a helyét. Segít a pattanások gyógyulásában, visszahúzódásában, szép puha bőrt eredményez. Összetevői szinte majdnem megegyeznek a híres esemény előtti pakoláséval, csak ebben nincs benne az erős paprika.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2011. június 24.

luca

2011. június 12.

Ez a zselé is KIVÁLÓ. Problémás börre nagyon ajánlom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2011. június 12.

Ez a zselé is KIVÁLÓ. Problémás börre nagyon ajánlom.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Honey
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid

Közönséges dió. A kozmetikumokban mind a diófa levelét mind a magját, és a termés héját felhasználják. A diólevelek cseranyagokat, flavonoidokat, némi illóolajat tartalmaznak. A termés héjában a kezet erősen barnára festő naftokinon-származékok találhatók. A CosIng besorolása szerint a levélnek szövet összehúzó, tisztító, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és nyugatató hatása is van.

A fehér akác virágának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló és tonizáló hatású összetevő.

Közönséges cickafark:

Az Ilicsi honlapja szerint vizes kivonatát, illóolaját bakteriosztatikus, antiszeptikus, gyulladásgátló hatása miatt érzékeny, rozáceás, zsír- és vízhiányos bőr ápolására használják. Flavonoidjai révén vérkeringést serkentő, sejttevékenységet élénkítő hatása miatt is előnyös alkalmazása a kozmetikai készítményekben.

Paula Begoun szerint azonban a cickafark kivonat nem olyan előnyös, ahogy azt az Ilcsi gondolja: kevés valódi kutatás utal arra, hogy valóban előnyös a bőr számára, de néhány kémcsőben végzett tanulmány szerint (in vitro) valóban van gyulladás csökkentő hatása. Más kutatások szerint azonban a cickafarknak bőrirritáló és fényérzékenységet okozó tulajdonságai is vannak. Összességében Paula Begoun mint kerülendő összetevőt jellemzi a cickafark kivonatot.

Méz. A méz kiváló szénhidrátforrás, mely gazdag ásványi anyagokban, tartalmaz vitaminokat, szerves savakat, illóolajokat és fontos enzimeket. Találhatóak még benne aminosavak, fehérjék és egyéb bioaktív anyagok. 81%-ban főleg monoszacharid cukrot tartalmaz. 22 féle makro-, és mikroelem található benne. Elsősorban C-, és B-vitamin, folsav és nikotinsav a leglényegesebb vitamintartalma, de magas az enzimtartalma is. Az egyedülálló kémiai összetétel a méznek több hasznos bőrápoló tulajdonságot kölcsönöz: hidratál, nyugtat és antioxidáns, valamint jelentős antibakteriális és gombaellenes hatással is rendelkezik, illetve a bőr felszínén is védőréteget képez. A sötétebb mézek erősebb antioxidáns hatással bírnak, mint a világos mézek.

Kókuszolajból és glutaminsavból származó tisztítószer, mely segít enyhe, de gazdagon habzó tisztító formulák létrehozásában. Az összetevő emulgeálószerként is szolgál vagyis segíti az összetevőket, hogy jól keveredjenek és sima textúrát alkossanak egymással. Paula Begoun szerint a kemény víz lágyítására (a felesleges ásványi anyagok eltávolítására) is használják, lehetővé téve, hogy a tisztítószerek teljes mértékben kifejthessék hatásukat.

A szalicilsav só formája, melyet általában fakéregből (jellemzően fűzből) nyernek. Gyógyszerekben használják fájdalomcsillapítóként, valamint nem szteroidos gyulladáscsökkentőként. A kozmetikai termékekben elsősorban tartósítószerként van jelen. Az összetevő ezen kívül segíthet a haj tisztán tartásában és a fejbőr egészségének megőrzésében, mivel gyulladáscsökkentő és irritációgátló tulajdonsága révén segít megnyugtatni a fejbőrt. E szerint a kutatás szerint az összetevő jelentős öregedésgátló hatással bír és remek alternatíva lehet azok számára, akiket irritál a szalicilsav.