St. Ives

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2011. december 11.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Audry1

2019. szeptember 6.

Ennek egy korábbi verzióját használtam, és életem legjobb arcradíra volt! Nem csak tette szépen a dolgát, finom illata volt és végre valamiben sok volt a radírozó szemcse. Még ajándékba kaptam szülinapomra nagyszüleimtől, illetve ebből a márkából az arcpakolást. nagyon sajnálom, hogy már egyiket sem kapni, pedig tényleg a kedvenceim közé tartoztak!
Azóta saját készítésű bőrradírt használok és arcpakolásnak is természetes anyagot kenek az arcomra, de nagyon bánom, hogy már nem kapni őket.
Nekem ez a két termék, amit kipróbáltam ettől a márkától 5 csillagos volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 6.

Nekem ez a két termék, amit kipróbáltam ettől a márkától 5 csillagos volt.

hellodanana

2015. január 3.

Jajj hogy ez milyen csodás! Viszont épp most konstatáltam, hogy kész, vége, elfogyott, és most nagyon szomorú vagyok, hogy ezek szerint már nem gyártják... :( Nagyon szerettem, hatásos, isteni illatú radír volt!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 3.

miss.vivien

2014. július 19.

talán 10 éves lehettem, mikor anyukám ezzel radírozta épp az arcát, én pedig csodálattal néztem, hogy húúú, mikor leszek már én is ilyen "nőcis"?!:))) aztán anya odalépett hozzám, és az én arcomat is leradírozta vele:) imádtam az illatát, az állagát, meg azt, hogy végre én is nagylány lehettem kicsit:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 19.

im

2014. július 15.

tizenévesként nagyon szerettem, mert a használata után nagyon puha lett a bőröm, de ma már nem használnám a túl nagy szemcséi miatt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 15.

Dayanara

2013. december 30.

4 nap kellett, mire rájöttem, hogy mi is a neve ennek a terméknek (régen elhasználtam pár tubussal és már nem is tudom miért, de nagyon szerettem). Most végre megtaláltam, erre azt kell látnom, hogy már nem gyártják? Francba... Én komolyan nem értem, sokszor a legjobb termékeket szüntetik meg. Pedig elég népszerű is lehetett, mert mindig elkapkodták, rendesen vadászni kellett rá.
Azt természetesen észrevettem, hogy nálunk már jó ideje nem találkozni vele, de gondoltam ha úgy van akár még meg is rendelem netről majd valamikor. De így már...
Megadom neki a maximális pontot, mert bár nem vagyok nagy híve az ilyen "karcolós" bőrradíroknak, ezt valamiért mégis imádtam, mindig újravettem. Jó volt vele arcot mosni.

Egyébként itt nincs feltöltve, de ennek a márkának volt málnás hajbalzsama és samponja is. Azokat még jobban imádtam, valami mennyei volt az illatuk, szépek voltak és hatékonyak. Gondolom már azokat sem kapni... Jaj, pedig olyan csodás termékeik voltak. :(

update: Már nem változtatok az értékelésemen, úgysem számít, hiszen ez a termék már nem kapható. De rájöttem, hogy annyira mégsem volt jó nekem, mert túl durvák voltak a szemcsék, viszont nem elég hatékonyak. Nem tudom, talán az illatát vagy az állagát (esetleg a csomagolást? :)) szerethettem, mindegy is.
Viszont megnéztem közben a weboldalukat és nem szűnt meg teljesen ez a fajta termék, mindenféle barackos radírjuk van, még érzékeny bőrre is stb. (Lehet már írták mások is, én most nem olvastam vissza a kommenteket.)
Kíváncsi vagyok mennyire lehet durva szemcsés pl. az érzékeny bőrre való verzió, de én már nem fogom törni magam, hogy beszerezzem ezt a terméket, végeredményben nincs is nagy szükségem rá. Bár tény, hogy a fenti, forgalomból kivont társával nagyon felfrissült és puha bőrt lehetett elérni.
(Igazából szerintem én jobban hiányolom a málnás sampont és balzsamot. :D Azokat viszont már úgy tűnik tényleg nem lehet kapni, sőt semmi ilyen jellegű terméket, ezekkel leálltak....)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. december 30.

elfi777

2013. december 14.

Komolyan nem hittem el, amikor megszűnt nálunk, évekig ezt használtam, a túlérzékeny, száraz bőröm babapopó lett utána, ő vezetett rá, hogy a hámlasztás milyen sokat javít a bőrképemen :( azt hittem, együtt fogunk megöregedni, brühühü.. detto Freeman-re váltottam, jobb híján, az is jó, de ez volt maga a RADÍR. Megtaláltam neten, postával húzós, bár a csomagolás megváltozott, de remélem, a beltartalom nem. Ha lesz rá keret, tuti szerzek!
Csillagos öt, 11/10 pont.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. december 14.

Csillagos öt, 11/10 pont.

honey88

2013. október 20.

Sokáig használtam, szerettem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. október 20.

Sokáig használtam, szerettem.

vedina007

2013. július 2.

Nagyon szerettem. Sokáig használtam, de a végén kénytelen voltam kidobni. (Lejárt a szavatossága és így már kipattogtam tőle.) Remek bőrradír volt egyébként. Még keresem az utódját.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 2.

Pandácska

2013. július 2.

Hosszú ideig ez volt a kedvenc bőrradírom. Elég durva, de pont ezért szerettem. Jó pár tubust elhasználtam belőle, illata, állaga jó, óriási szemcsék vannak benne. Utána nem lehetett kapni, így szépen elfelejtettem. Pár hónappal ezelőtt megvásároltam egy másik országban, ez a márka, ez a termék csak picit kisebb a tubusa és a szemcsék is kisebbek benne, nincs már az a durva hatása. Így se rossz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 2.

Babooca

2013. június 30.

Annak idején a Nővérkém és a Szüleim nagyon rajongtak érte, milliónyi tubus volt itthon. Én nem szerettem annyira, vagy inkább úgy írom, h túl kicsi voltam a használatához. Az illatát szerettem és jó puha volt a bőröm, de nekem az akkori gondolkodásomhoz ez már tortúrának felelt meg, arclemosózni is sokszor felejtettem el, néha szándékosan. Ez viszont nem von le semmit a termék értékéből, ugyanis a család szerette.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. június 30.

Hidratálók: Propylene Glycol, Sorbitol

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Ceteareth-20
Emolliensek: Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cetyl Acetate, Acetylated Lanolin Alcohol, Ceteareth-20, Helianthus Annuus Extract
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate SE, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Acetylated Lanolin Alcohol, Ceteareth-20, Polysorbate-60, Triethanolamine
Tisztítószerek: Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Polysorbate-60, Triethanolamine
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Limonene, Linalool
Parabének: Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben

Közönséges dió héjának az őrleménye, melyet dörzsölő, bőrradírozó anyagként használnak a kozmetikumokban.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

A napraforgó magjának és virágának a kivonata, melyet a CosIng bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és hajkondícionáló anyagnak kategorizál.

A Helia-D termékek esetén ez az összetevő elvileg a napraforgószár kivonatot jeleni, mely a Helia-D honlapja szerint visszaadja az ernyedt bőr és izom rugalmasságát a napraforgószárban található auxin révén. A Helia-D-től független forrást sajnos nem igen találni, ami beszélne arról, hogy a napraforgószárnak milyen hatása van a bőrre, az auxinról azonban ez a szabadalom azt írja, hogy segíti a bőr természetes védő rétegének (skin barrier) erősítését.

A kozmetikumokban a napraforgót több formában is felhasználják, legyakrabban a napraforgó olajat.

Sorbitol h 1 1

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.