Sensai

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   Douglas, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: horzso, Módosítva: 2018. december 7.

Lelőhely:   Douglas, online

Mélyen hidratáló alapozó 55 % víztartalommal. Egész napos hidratálást nyújt. Sima, félig matt alapot ad, amely azonnal alkalmazkodik a bőrhöz, és tartós tartást ad puha bársonyos kivitelben. Dúsított Fuji-Sensui Vizet-és Koishimaru Silk-t tartalmaz azért, hogy könnyen és gyorsan fel lehessen vinni. Friss, hidratáló érzést nyújt.

akamillas

2018. február 4.

Hú, de szeretem...
Nem szeretek sokat költeni sminktermékekre, inkább az arcápoló termékekre vagyok hajlandó rászánni nagyobb összegeket.
Kivéve az alapozó: az egész arc bőrét éri, egész nap (nálam legalábbis, mivel munkába is viselek alapozót). Notino-n nézelődtem valami magasabb árkategóriás alapozó után, mert a drogériások nem igazán jöttek be. Nem is tudom, hogy esett erre a választásom, de nagyon örülök, hogy felfedeztem!
Nagyon szép, természetes finishe van, nagyon szépen terül a bőröm (nekem az ujjaimmal legkönnyebb felvinni, kb 5mp az egész, és gyönyörű az eredmény). Nap végére is szépen néz ki, nem szárítja a bőröm, és van benne SPF (ami lehetne mondjuk 30-as, vagy legalább 20-as, de ez van).
Az egyetlen kis kifogásom a színválaszték: mivel online vásároltam és neten nem túl sok swatch található, ezért belutriztam a 102-es árnyalatot, ami elvileg az egyik legvilágosabb. Érdekes a dolog, mert az üvegben (és kinyomva is) nagyon nagyon narancssárga, még felkenve is az, de ha az ujjaimmal eloszlatom a bőrömön, már alkalmazkodik a bőröm színéhez, amolyan színváltós :) Ez picit fura, nem tudom eldönteni, hogy tetszik-e vagy sem. De pl .ha beautyblenderrel szeretném felvinni, akkor narancsos marad :S alapozóecsettel nem próbáltam, de gyanítom, ott is ez lenne a helyzet. Ez pár embernek negatívum lehet, én nem bánom, hogy az ujjaimat kell használni.
Összességében a kis negatívumok ellenére öt csillag - még nem találtam jobbat, de nem biztos, hogy akarok kísérletezgetni másokkal, amíg Ő elérhető a piacon :) (hacsak nem találok megfelelő cruelty-free alternatívát, amit aktívan kutatok...)

Szerk.: éééés tényleg kivonták a forgalomból :( gyanítottam, mert már a márka honlapján sem volt fenn, de eddig Notino-n elérhető volt :( Hát akkor utód után kell néznem...vajon a két új Sensai alapozó közül melyik hasonlít jobban ehhez?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 4.

Hú, de szeretem...

kavashi

2013. november 12.

Nekem tökéletes. Nem vagyok egy hűséges típus, imádok új termékeket kipróbálni, így sokszor még egy üvegnyi/doboznyi krémet is nehéz elhasználnom, mert csábít közben a többi. Így magam is meglepődtem, hogy immáron kilencedszerre (!) vásároltam meg ezt az alapozót, ami azt jelenti, hogy évek óta használom. (Természetesen mielőtt ez a mattító fajta megjelent volna, a sima verziót vásároltam). Nem tőmiti el a pórusokat, nem fénylik a bőröm, nem érzem, hogy bármit viselnék, gyönyörű a színe, ami tökéletesen passzol a világos bőrömhöz, és tényleg az egész napot jól bírja,. Ráadásul nem kell hozzá szivacs, nagyon szépen lehet vele dolgozni kézzel vagy ecsettel, jól is fed, nem túl erős, de amit takarni kell, azt takarja.

Akik írtátok, hogy sötét volt a bőrötöknek: (most a terméketől függetlenül írom ezt) Én is jártam így a douglasban, hogy rámkentek vmit, ami aztán teljesen elütött a bőrömtől. Sajnos nem veszik figyelembe az ottani megvilágítást, ami sminkelésre tökéletesen alkalmatlan, így mindenkinek ajánlom, hogy inkább kérjen mintát és nézze meg természetes fényben, mert sokszor az eladók nem sminkesek, és eleve rossz árnyalathoz vagy tónushoz nyúlnak. (Nekem például a sárga tónusú bőrömre többször ajánlottak rózsaszínt).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 12.

pumukli21

2013. május 28.

2 hónapja használom ezt az alapozót, szerintem rettentően jó: természetes, mintha nem viselnék semmit. Hölgy Douglasban egy YSL alapozót rakott fel rám előtte, amik köztudottan remek termékek, de mégis ég és a föld volt a 2. YSL nyomába se ért ennek az alapozónak.
Rouge Bunny Rouge tejes alapozójához tudnám hasonlítani, ami szintén teljesen natur finish-t ad (ami a No.1 alapozó szerintem, Chanelt is veri). + hidratál is egész nap, ami nekem fontos, mivel kevert, dehidratált bőrtípusom van: krém nélkül feszül + t vonalban zsírosodik. Christian Breton Timeless-sszel, EL time zone-nnal, EL Ideal Light korrektorral, Mac + Paris Berlin púderrel tökéletesen láthatatalan egész nap. Mintha nem viselnék semmit.
Van Chanel Vitalumiere Aquam+ Perfection Lumierem is- amik nem rosszak, de most félreraktam őket mégis egy kicsit- csak Kanebo Fluid Finish Lasting Velvet Alapozóját használom. Nyárra tökéletes választás.Tuti csillagos 5-ös a termék, mindenkinek csak ajánlani tudom., aki nem maszkszerű hatást szeretne.

Update: színe is tökéletesen passzol az arcbőrőm színéhez (Világos bőröm van), mintha rámöntötték volna :-) Láthatatlan fátyol .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. május 28.

rata.sum

2013. február 24.

Ugyanaz a problémám, mint Judiitnak. A legvilágosabb is túl sötét. Nyáron próbálkoztam vele, de még úgy is. Kár érte, ha lenne színben hozzám illő, a kedvenc alapozóm lenne, mert könnyed, természetes finishű.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 24.

andrea.horvath79

2012. április 30.

Nagyon jó alapozó, semmi gond nincs vele. Szép, természetes a fedése, kellemes a viselete. A kozmetikusom gyakran sminkelt vele. Mégsem vásároltam meg egyszer sem, inkább Chanel -t használok, mert azokban megvan az a plusz valami, ami a Kaneboból hiányzik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. április 30.

Judiit

2012. április 30.

Kezdjük ott, hogy már nem vásárolok alapozót, csak ha kipróbálhatom. Ezt az alapozót már kétszer is feltették nekem Douglasban (minta csak sötétebb színben létezik), de nem veszem meg. Kellemes a viselete. Érzem, hogy hidratál. Fedése jó, mert a pirosságot eltünteti. De.... és itt az az ok, amiért nem veszem meg. A legvilágosabb árnyalat is olyan volt rajtam, mint akinek az arca lesült a szoláriumban. Nagyon elüt a nyakam színétől, ha rajtam van. Nem értem, miért nem hozza be a Douglas a teljes színskálát ?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2012. április 30.

apolka

2012. április 30.

Nem rossz alapozó, de valamiért nem is győzött meg, hogy nekem ezt meg kellene vennem. Kb két hétig használtam mintát, és enyhe-közepes fedése van, valóban félig matt finishe. Elég természetes, de cserébe korrektor mindenképpen kell hozzá. Összességében nem rossz, csak nem is kiemelkedő annyira, mint amit az ára alapján várna az ember lánya. Ár-érték anyányban így egy erős közepes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. április 30.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol
Hidratálók: Cyclomethicone, Maltitol, Aluminum Hydroxide, Hydrolyzed Silk

Alkoholok: Alcohol
Emolliensek: Dimethicone, Hydrogenated Polydecene, Cyclomethicone, Aluminum Hydroxide, Isopropyl Titanium Triisostearate, Squalane, Octyldodecyl Lactate, Stearic Acid
Emulgeálószerek: Sorbitan Isostearate, Isopropyl Titanium Triisostearate, Hydrogenated Lecithin, Stearic Acid, Myristic Acid
Fényvédők: Titanium Dioxide, Octinoxate
Szilikonok: Dimethicone, Methyl Trimethicone, Cyclomethicone, Phenyl Trimethicone, Dimethicone Copolyol
Tisztítószerek: Myristic Acid
Illatanyagok: Dipropylene Glycol, Parfum / Fragrance, Isopropyl Alcohol, Myristic Acid
Parabének: Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben
Színezékek: Aluminum Hydroxide, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77947 / Zinc Oxide
Tartósítószerek: BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Squalane eo 1 0

Rizsből készült bőr és hajkondícionáló anyag.

Myristic Acid ti I eu I i 3 0

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.