Khadi

Ár:   3040 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   210 ml   Bőrtípus:   Normál, Zsíros
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Organicharmony.hu-n 4 260 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2012. november 28.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Normál, Zsíros
Vedd meg online: Organicharmony.hu, 4 260 Ft

Normál és zsíros hajra

Tisztítja és tonizálja a fejbőrt, szabályozza a haj zsírosodását. A mandulafű kiegyensúlyozza a faggyútermelést, a kasu- és türmerik fa pedig megőrzik a fejbőr egészségét. A mandula- és búzaprotein, shikakai és az amla puhítják és kondicionálják a hajat. A narancs, citrom és mandarin illóolajak visszaadják a haj természetes ragyogását, és kellemes illatot biztosítanak. Használatával a fejbőr visszanyeri és megőrzi természetes egyensúlyát, a haj egészségesen fényessé válik. A termék pH-értéke közeli a fejbőr természetes pH-értékéhez (pH=4,0), így nem borítja fel a fejbőr természetes egyensúlyát.

Nem tartalmaz szulfátot, alkohol és szilikont, mesterséges színezéket és illatanyagot.

Állatokon nem tesztelt termék. 100%-ban vegán.

Ár: 4 260 Ft , Eladó: Organicharmony.hu

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

adrienn999

2020. április 26.

zsiros a hajam, kétnaponta mosom, nagy reményekkel fogtam ehhez a samponhoz... az én hajamat nem száritja, szép egészséges fényt is kap (habár nem szoktam csutakolni mosás közben, csak a fejbőr és környéke kerül mosásra). Eleinte megfigyeltem hogy ki tudtam tolni egy nappal a mosást...de aztán mikor a flakon vége felé értem, mintha száritotta volna a fejbőrt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 26.

n.dia

2019. szeptember 16.

Ha van időm, shikakai-bringaraj-amla porok keverékével mosom a hajam. Mivel ez a megoldás eléggé időigényes /bár az eredmény kárpótol.../ gondoltam kivàltom egy folyékony samponnal. Nem vált be, nagyon szárítja a hajam, fel is teszem ide az oldalra eladásra. Maradok a 'pepecselős' poros megoldásnál.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 16.

BlindedByLipstick

2019. június 4.

Sokkal jobb sampon, mint a hibiszkuszos testvére. Az illata is jobb, nem szárítja a hajam, és nem is zsírosodik tőle jobban, sőt, néha még egy harmadik napot is kibír a hajam egy kis szárazsamponos segítséggel. Nekem 1,5 hónapig bírja egy flakon, szóval az ára sem vészes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 4.

ueszti02

2019. március 12.

Illata jó, de többet vártam volna ettől a terméktől. A hajvégeket nagyon szárította, és a hajam zsírosságát sem szüntette meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 12.

Klaudia25

2019. március 1.

A héten használtam először. Ma számoltam, hogy mikor moshattam hajat, és rájöttem, hogy ma 3.napos. Ilyenkor már szinte tocsog a zsírban, és csak vagy összefogva, vagy tupírozva, lakkozva vállalható. Ennek ellenére most szép, dús hatású, és egyáltalán nem zsíros. El vagyok ájulva :D Plusz a frissen Khadival festett hajam rothadó széna szagát is durván csillapította.
Egy kis tipp az elégedetleneknek. Én egy régi hajfestős tubusba raktam belőle, majd kb fele fele arányba vízzel hígítottam, alaposan összeráztam, és csak a tövekre vittem fel. Alaposan belemasszíroztam, de csak a fejbőrbe. A hajhosszra annyi bőven elég, amikor öblíted le, és végig folyik a hajhosszon.
Ezzel a módszerrel a habzás is jobb, és gazdaságosabb is, nem mellesleg nem gubancol. Egyébként egy kímélő balzsam a végekre, vagy egy ecetes öblítés mindenképp kell.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 1.

Bellita

2019. január 28.

Jó pár flakon után a tapasztalatom a következő: sajnos a hajvégeimet gubancolja,ezen kívül mostanság ritkábban használom csak akkor hogy ha azt akarom, hogy dúsabbnak nézzen ki a hajam mert a szerkezete a hajamnak ettől a sampontól volt eddig dúsabbnak kinéző, és kevésbé lapítja is le.. Ezen kívül szép fényes és puha tőle a hajam. De , ha hosszútávon használom sajnos eléggé gubancolja így csak ritkán veszem elő. :-/ Másik, hogy tényleg nagyon sokat kell használni belőle 1 alkalommal mert elsőre egyáltalán nem habzik, így nem túl gazdaságos. Egy próbát azért megért. Illatra nálam semleges.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 28.

Petra198829

2016. augusztus 26.

Már kb 2-3 hete használom, az első használat után nagy reményeim voltak. De valóban rengeteg kell belőle, h teljesen át tudjam mosni a fejbőrömet és a lapockáig érő hullámos hajamat. Viszont ugyanúgy két naponta kell mosnom... Nekem is gubancolódik a hajam, ami nálam nem volt annyira jellemző és egy rakat balzsamot használok, különben borzalmas lesz az egész :S

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. augusztus 26.

szzh01

2016. augusztus 10.

Elhasználtam egy teljes flokonnal, utána írom a tapasztalataimat. Aki esetleg már olvasta alább a korábbi megjegyzéseimet, láthatta, hogy nem volt ezzel a samponnal minden zökkenőmentes számomra.
Nos, összefoglalva: iszonyúan kiszárítja a sampon a hajamat, borzalmasan ronda lesz tőle mosás után a végeredmény. Az egészséges, már csak Khadis hennával festett hajtövek az első 8-10 centin még egész tűrhetőek, de a végek tragikusan csúnyák, sprődek, szárazak, fakók és gyapjasan repülősek lesznek ettől a sampontól minden balzsamozás vagy pakolás ellenére is. Úgy tudtam elhasználgatni, hogy először ezzel, majd egy másik natúr samponnal mostam meg a hajamat. Szerintem csak hibátlan, tökéletes hajon tud (esetleg) működni ez a sampon. De a lényeg: egyáltalán semmit nem tett a hajam zsírosodásával, bár nagy reményeket fűztem a napjaimat megkeserítő gyors zsírosodás miatt ehhez a samponhoz, de a rengeteg pénz amit kiadtam ezért a termékért teljesen hiábavaló volt. Kizárólag a szép összetevői miatt nem adok 1-est, kap egy kegyelem 2 csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. augusztus 10.

TabiKrisztina1985

2016. augusztus 1.

A szóban forgó samponnal szerettem volna átállni a természetes samponokra - mivel pedig hennázni is szeretném a hajam, méghozzá ezzel a márkával, gondoltam ez lesz a legjobb. Normál, vállig érő, enyhén hullámos a hajam... Általában 1x mosom, utána egy kis balzsam de ennél... rengeteget, 1 tenyérnyit kellett elhasználnom ahhoz, hogy úgy érezzem, mindenhova kerül, de még akkor sem habosodott. Ráadásul kétszer kellett mosni, hogy tisztának érezzem a hajam tőle... mikor kimostam olyan szinten dróttá váltak tőle a hajszálaim, ha nem lett volna kéznél balzsam, az életbe nem fésülöm ki... gondoltam sebaj, majd második, harmadik mosásnál, hiszen át kell állnia a hajamnak a szintetikusról természetesre, legalábbis ezt olvastam... de azóta egyre nehezebben mosom a hajam, már a fejbőrömhöz sem jutok el az ujjaimmal olyan szinten gubancolódik már mosás közben és így tisztítani sem tudom rendesen a fejbőrömet! Kimosni a sampont kínszenvedés, talán nem is tudom rendesen... annak ellenére, hogy normál/zsíros hajra való 2 naponta kell mosnom (eddig 3 naponta elég volt), plusz a fejbőröm egyre jobban ég tőle, de a kaput az tette be, hogy a természetes hullámokkal rendelkező hajam, amit önmagában imádok kiegyenesedett... cirka öt mosás után! Minderre még rájön, hogy alsó hangon 3 másik sampont kapok ennek az árából, ami nem tesz ki egy sampont, hiszen rendkívül hamar fogy. Nálam megbukott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. augusztus 1.

hajasbaba

2016. június 15.

Két flakon amlás sampon után választottam ezt a mandulafüveset. Az illata finom citromos. Azonban nekem semmit sem kezdett a hajam zsírosodásán, ugyanúgy 2 naponta kell mosnom. Ráadásul az amlással ellentétben ez még borzasztóan kócolja is a hajam, órákig tart mire kibontom a gubancokat. Nem fogom újravenni, inkább visszatérek a jól bevált Biola babasamponhoz.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 15.

Antioxidánsok: Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Gel, Azadirachta Indica (Neem) Oil
Hidratálók: Sodium PCA, Glycerin, Zinc PCA

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

Más néven Shikakai. Az Acacia Concinna egy Indiában élő cserje. Ennek a növénynek a hüvelyét évszázadok óta használják az Ayurvedában, a természetes szaponinoknak és az enyhe pH-nak köszönhetően az indiai nők évszázadok óta használják őket hajtisztító és -kondicionáló szerként. Állítólag erősíti a hajat és képes megszünteti a fejbőr viszketését valamint a korpát is.

Mandarinhéj olaj. A Dermaxime szerint a mandarin olajnak sejmegújító és antiszeptikus hatása van, segít a bőrt megtisztítani és egyensúlyba hozni. Ugyanakkor más citrusfélék olajához és kivonatához hasonlóan potenciális bőrirritáló.

A neem olaj Európában még kevéssé ismert, Afrikában és Indiában gyakorta alkalmazott bőrápoló. A neem az ajurvédikus gyógyítás egyik legnépszerűbb növénye. A neemolaj gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Fertőtleníti, megnyugtatja és ápolja a gyulladt bőrt. Indiában a bárányhimlős gyermekeket éjszakára a neemfa leveleire fektetik, így csillapítva a betegséggel járó viszkető érzést. Egyes kultúrákban a fogápolást a neemfa fiatal hajtásainak rágcsálása jelenti.