Best of Beauty 2019

L'Occitane

Ár:   16 900 Ft   Kategória:   Szemkrémek
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: csirsz, az összetevőket feltöltötte: szeliger, Módosítva: 2015. október 6.

Ár:   16 900 Ft
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok
Kategória:   Szemkrémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A Divine Eyes táplálja és erősíti a szemkörnyéki területet, így az öregedés jelei ezen az érzékeny területen csökkenek. A friss, krémes gél állag gyorsan felszívódik, és megnyugtatja a szemeket. Pohánkagyanta- és amerikai kőriskivonattal gazdagítva a formula csökkenti a sötét karikákat, a táskákat és a fáradtságból fakadó apró ráncokat a szem körül.

Fiorentina

Korcsoport: >54
2019. június 3.

Elfogyott. Újrahasznosító énem is megnyugodott, mert simán letekerhető, és így hasonló konzisztenciájú termékkel újratölthető!
Nagyon sajnáltam volna kidobni ezt a kis kecses pumpás üveget, mert pár napos utazáshoz bőven elég "anyag" fér el benne. Örülök, hogy a mentési akcióm sikerrel járt.

2019. március 15. Az első, ami mellett nem lehet elmenni, az maga a csinos kis kiszerelése, amit nagyon jól eltalált a márka, még nem tudom, hogy hogyan menthetném meg, ha kiürül... Jó kézbe venni és ránézni.
A fehér színű krém, amit ez a szépség rejt, könnyen felvihető a szemkörnyékre, komfortos érzést nyújt és hatékonyan hidratál.
Fogást csak egy ponton találhatunk rajta, viszont ezért az árért megkapjuk azt a minőséget, amit reméltünk.
Nem csodaszer, de esélyes arra, hogy újból megvásároljam, mivel az egyik legjobb termék, amit eddig a L'Occitane-tól használtam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. június 3.

naturefun

2018. június 10.

Új szemkrémet kerestem, több tesztert kaptam és nagyon megkedveltem néhány nap alatt. Nem bántam meg, könnyű krém, frissíti a szemkörnyéket és egész nap hidratálja, illata friss és diszkrét. Többet kipróbáltam, csak ez győzött meg, szerintem kitartok emellett. A márka termékeit szeretem, de kicsit túlárazottak, ez viszont végre megéri az árát:)

Update: Nemsokára elfogy, újravevős:)

Update 2018 június: másfél éve használom, a legjobb termék. Az ára kicsit borsos, de muszáj megvenni, mert valóban látványos az eredmény.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. június 10.

Update: Nemsokára elfogy, újravevős:)

Timitami

2017. október 25.

Egyfelől a legjobb szemkrém, legalábbis azokkal összevetve, amelyeket eddig használtam. Igaz, az ára is a legdrágább. Nagyon szép lesz tőle a szemem alja, őszintén szólva nem is gondoltam volna, hogy így hathat egy szemkrém, annyira kisimult, világos, puha lesz tőle a bőröm. Évekkel fiatalosabb, mint amilyen valójában. Több vékony ráncocska is volt a szemem alatt, azokat mind eltűntette, a szarkalábak száma is csökkent. A nevetőráncok megmaradtak, és a szemeim alatt az egy-egy mély is (azokkal nemigen lehet már mit kezdeni), de körülöttük gyönyörű a bőr. Ugyanakkor a "megmaradt" ráncok keskenyebbek lettek. Azt nem tudom, hogy tavaly ilyenkor is ezt az eredményt okozta volna, amikor is elég ramaty volt a szemem környéke, azóta több krémnek köszönhetően sokat szépült, szóval egész elégedett voltam, mikor ezt elkezdtem használni. Nem is gondoltam volna, hogy még szebb lehet a szemem alja, de igen, ettől a krémtől még tovább szépült. Ezt úgy értem el, hogy reggel is felkentem és éjszakára is. Amúgy más a egelső használatkor szembeötlő lett a változás, de most napok múltán még szebb a bőr. Eddig csillagos 5. Azonban van egy hátránya: annyira selymes a krém és az is marad tőle a bőr, hogy az alsó szempilláim tövébe rakott szemceruzacsíkot tulajdonképp pár óra alatt eltünteti. Ahogy nyitom-csukom a szemem, pislogok, valahogy a selymes-krémes bőrre tapad a vonal, és a szemem alja lesz maszatos, a szemceruzát pedig teljesen újra végig kellene húzni, mert nemcsak itt-ott jön le, hanem az egész vonal lekopik. (Szempillaspirált nem használok az alsó pilláimon, nem az maszatol.) Ilyet semmilyen krém használatakor nem tapasztaltam még, egészen biztos vagyok abban, hogy ez ennek a krémnek a hatása. Úgyhogy tök tanácstalan vagyok, hogy hány csillagot is adjak, én, akinek nagyon fontos, hogy a szemem alá is húzzak szemceruzával egy csíkot. Mivel fekete szemceruzát használok, elképzelhető, hogy hogy nézek ki... Lehet, keményebb szemceruzát kellene használnom, olyat, ami kevésbé ragad a krémes bőrre. Ha valaki tud megoldást, írja meg, mert szeretném ezt a krémet teljes kiszerelésben megvenni, de ha nem tudok a magam módján sminkelni (alapozó szóba se jöhet), akkor hiába szépít ez a krém, festékes lesz a szemem alja, ami meg olyan hatást kelt, mintha karikás lenne a szemem. Pedig nem az, e krém előtt sem volt az. Emiatt a festékleszedő tulajdonsága miatt 4 csillagot adok csak annak ellenére, hogy a bőrrel és bőrnek minden kétséget kizáróan és kifejezetten nagyon jót tesz.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 25.

Elkofen

2017. január 31.

Nagyon jó szemkörnyékápoló, ami azonnal hidratál és remekül felszívódik. Nem csíp és nem irritál. Láthatóan azonnal kissé simább, hidratáltabb a szem környéke. Ez egy könnyű krém szolid illattal és nyugtató hatással.
Nekem sem szokott karikás vagy puffadt lenni ez a terület, viszont nevetőráncaim már így 41 évesen azért vannak.(bár nem túl mélyek) Ezeket a kis nevető ráncokat ez sem tudja eltüntetni, szóval ez a krém sem csodaszer! Minden esetre nagyon kiváló krém, csak drága. A Nivea szemkörnyékápolói is megfelelnek az igényeimnek (Nivea Q10, Nivea Cellular). Azok is jól hidratálnak, de 3000 Ft körül megúszom velük.
Csak a túlárazottsága miatt vonok le egy pontot, amúgy tökéletes krém.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 31.

Csak a túlárazottsága miatt vonok le egy pontot, amúgy tökéletes krém.

szilvinyuszko

2016. augusztus 25.

Mintát kaptam belőle, de előre felhívta az eladólány a figyelmemet, hogy valószínűleg még sok lesz a bőrömnek. Valóban így is lett, így éjszakai krémnek használom. Nem irritál, de csodát sem láttam tőle. Nem a bőrömnek megfelelő termék. Lehet pár év múlva tökéletes lesz :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 25.

Makk Zsuzsó

2015. október 9.

Mintákat próbáltam (jó sokat), és ennek fényében átlagosnak mondanám. Hidratál, ahogy kell, kellemes viselet, nem irritálja a szemem, lehet rá sminkelni, de hogy ennyi pénzt nem ér meg, az fix. Nekem nincs különösebb problémám a szemkörnyékemmel, sosem karikás vagy puffadt, de nevetőráncaim már vannak, azokkal nem sokat kezdett. Mondjuk nincsenek nagy elvárásaim ilyen téren, azt semmilyen krém nem tünteti el.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. október 9.

szeliger

2015. október 7.

Ez egy kiváló szemkörnyék ápoló, nem véletlen, hogy az előttem szólók is kivétel nélkül öt csillagosra értékelték. Az össztevői időközben kicsit változtak, fent már az új INCI szerepel. Szép a csomagolása és nagyon praktikus, a pumpás megoldással nem kell belenyúlkálni a tégelybe. A pumpa megnyomásával jól szabályozható a kinyomott krém mennyisége, nálam egy puff egy szemre kényelmesen elegendő. Az illata kellemes, visszafogott (és szerencsére a Divine krém állott pisiszagától mentes). A fehér színű krém gyorsan beszívódik, a szem körüli finom bőrt hamar, látványosan és hosszasan hidratálja. Nem csíp, nem irritál, jól érzi a bőröm magát tőle. Az üveg normal fényviszonyok mellett nem átlátszó, de erősebb fény útjában áttetsző, így lehet látni, hogy még mennyi van benne. Nekem nagyon jól bevált, tőlem is megy az ötös, bátran merem ajánlani a kipróbálását.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. október 7.

_ca_

2014. augusztus 12.

Valóban nagyon jó minőségű termék, egy egész kiadós mintát volt szerencsém belőle kipróbálni. A Magyarországon is elérhető szemránckrémek közül a legjobb, amivel eddig találkoztam: könnyű, gyorsan beszívódik, kíméletes és valóban érzékelhetően felfrissíti a bőrt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. augusztus 12.

annyka

2014. május 3.

Már a második tégelyt nyúzom, szeretem. Kevés kell belőle, épp egy-egy cseppnyi és egész napra szépen hidratál. Érett bőrre ajánlják, de az én 30 évemnek jót tesz. Szeretem még a szérumot, de a krém csapnivaló.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. május 3.

fruzsicaaa

2014. április 19.

UD: vegre megvettem, es azota is tart a szerelmunk. Soha ilyen hidratalt meg nem volt a szemkornyekem. Hihetetlenul kis mennyiseg kell belole, azonnal felszivodik, lehet ra sminkelni, es egeszen estig szuperul hidratal. Az apro rancokat mar 1-2 het alatt kisimitja, es a durvabbakon is javit.
A legjobb altalam probalt szemkrem eddig (pedig higgyetek el, sokat kiprobaltam mar!). :)

Meg csak a mintajaval ismerkedem nehany napja, de eddig 5-os.
Minimalis mennyiseg kell belole. Gyorsan felszivodik, megis egesz nap puha, hidratalt a borom tole.
Nagyon problemas a szemkornyekem. Erzekeny, allergias mindenre. 33 eves letemre 27-nek nezek ki, de a szemkornyekem...40... :( De eddig ugy tunik ez a krem megbirkozik a feladattal!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. április 19.

Meg csak a mintajaval ismerkedem nehany napja, de eddig 5-os.

Antioxidánsok: Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Borago Officinalis (Borage) Seed Oil
Hidratálók: Glycerin, Honey
Vitaminok: Glyceryl Linoleate, Tocopheryl Acetate, Tocopherol

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

magvas gomborka (más néven sárgarepce) magjából sajtolt olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A Wikipédia információi alapján a magvas gomborka a növényi források között szokatlanul magas (akár 45%-os) omega-3 zsírsavtartalommal rendelkezik; a hidegen sajtolt Camelina-olaj több mint 50 százalékban többszörösen telítetlen. Az olaj igen gazdag természetes antioxidánsokban, mint a tokoferolok, ami miatt igen stabil, ellenáll az oxidációnak és az avasodásnak. Paula Begoun nagyszerű összetevőnek tartja, bár úgy tudja, hogy nem született még olyan kutatási eremény, mely alátámasztaná, hogy egyéb különleges hatása is van-e a bőrre a magas omega-3 zsírsav tartalmának hatásán túl.

Egy, a kígyósziszek nemzetségébe tartozó növény magjából kivont olaj. A CosIng szerint bőrkondícionálóként és oldószerkészt használatos a kozmetikai szerekben. A növény a világ számos pontján megtalálható, nagyobb mennyiségben fogyasztva mérgező, de kozmetikai összetevőként kimagasló: Paula Begoun szerint magas alfa-liponsav, gamma-liponsav és sztearinsav tartalmának köszönhetően kiváló bőrtápláló.

A hajdina magjából nyert kivonat. Az ún. Buckwheat Wax nevű,  Caprylic / Capric Triglyceride-ből Hydrogenated Vegetable Oil-ból és Polygonum Fagopyrum Seed Extractból álló hatóanyag gyártója szerint az összetevő gazdag béta szitoszterolban és telítetlen zsírsavakban, és bizonyítottan segít a szem alatti duzanatok, táskák csökkentésében.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

A linolénsav észtere, az F vitamin egy formája. Bőrpuhító (emollient).

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.