L'Occitane

Ár:   2090 Ft   Kategória:   Kézkrémek
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2016. november 8.

Ár:   2090 Ft
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok
Kategória:   Kézkrémek
Bőrtípus:   Száraz

2015-ös karácsonyi limitált kiadás

Egy szelet napsütötte mandarin az aranyló mézzel kikristályosodva… Ez a shea vajjal készült kézkrém táplálja és puhává teszi kezeit, miközben a korzikai méz és a mandarin Pierre Hermé által megálmodott találkozásának rendkívüli illatát hagyja maga után.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Juccimo

2021. október 28.

Ajándékba kaptam karácsonykor, most vettem elő a hidegebb időben. Az illata finom mandarinos, az állaga is sűrű, krémes, azt gondolná az ember, biztos jól hidratál, de sajnos nem. Csontszáraz a bőr a kezemen, főleg a körömágyamnál, pedig napjában többször is bekenem vele. Kézmosás után még elviselhetetlenebbül húzódik, gyakorlatilag kenhetem minden alkalommal újra. Így meg elég gyorsan el is fog fogyni ez a kis tubus, és én azzal valószínűleg egy életre búcsút is intek neki (hacsak újra nem kapok belőle ajándékba). Ennek az árnak a töredékéért vannak már sokkal jobb kézkrémek is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 28.

emb1p3

2021. január 2.

Megint kapható idén. Nem egy hidratálóbajnok, de tényleg nagyon finom az illata, így hozza azt a dekadens kényeztetést, amit egy ilyen szemtelenül túlárazott márka egyébként elég haszontalan termékeitől vár az ember.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 2.

Soly77

2020. december 7.

Isteni illat, megfelelő hatás... imádom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. december 7.

Isteni illat, megfelelő hatás... imádom!

Mandarindream

Korcsoport: >54
2020. január 2.

Vagy én kaptam ki megint valami selejtest, vagy tényleg ennyire semmi a cucc. Ha nagyon ráfekszek,érzek valami picinyke illatot, de semmi esetre sem "aranyló mézes mandarint". A másik két Hermé kézkrém valóban jó, a mézes abszolút szerelem, de ez max a "valamit visz a víz"....újabb felesleges pénzkidobás. Hidratálás? Hol? A Balea Írós-Citromos kézkrémje csodaszer ehhez képest, és illata is van!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. január 2.

zsizi

2018. május 6.

A legjobb illatú krém, amit valaha is szagoltam. Hidratálásból is ötös. Mióta kijött ez a sorozat, azóta őrizgetem a maradékot, mert tudom,hogy már sehol sem lehet kapni, és a szívem belefájdul, ha erre gondolok (nyugi, semmi baja nincs azóta sem a krémnek, nem romlott meg...).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 6.

kisanett

2016. július 4.

Csodálatos az illata, pedig inkább a temrészetességre törekszem a kézkrém-választásnál, mint sem az illat intenzitására, de ez tényleg mennyei! :) Ezek mellett pedig a kezek is puhák lesznek tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 4.

anita0828

2016. június 13.

Ez az illat! :) Tökéletesen eltalálták, ez volt a kedvencem a karácsonyi kollekcióból.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 13.

zsazsa

2016. április 3.

Nagyon szerettem volna egy L'Occitane kézkrémet, így a karácsonyi limitált kollekcióból választottam egyet. Finom, de nagyon erős az illata, a hidratálóhatása nem az igazi, normál állapotú kezeknek jó lehet, de száraz kezeknek ennél több kell. Egyszer-egyszer belefér, hogy ennyiért vegyek kézkrémet, de hogy állandóan... az tényleg luxus.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 3.

szeliger

2015. december 17.

A karácsonyra kiadott Pierre Hermé kollekció kézkrémjei fémdobozban trió formájában elérhetőek. Már a színes tintapacákkal dekorált fémdoboz magával ragadott, de a belbecs sem marad le. Mindhárom krém szeretnivaló, szerintem nagyszerű karácsonyi ajándék ötlet.
A mézes-mandarinos esetében a fehér színű, gazdag állagú krém viszonylag gyorsan beszívódik, kényelmes, kellemes hidratált érzést hagyva maga után. Nem regélnék ódákat a hidratáló hatásáról, nagyon száraz kéznek kevés lehet, de a rendszeresen krémezett kacsók bőre jól karbantarthatóak vele. Szeretem, mert a használata után a kezem nem ragacsos, ugyanakkor puha és finom illatú. Az illata szokatlan, mély, a méztől édes és szerintem egy kicsit füstös is. A szintén édes, de ugyanakkor friss mandarin illat szép kontrasztot ad. Pure love.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. december 17.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Sorbitol, Honey

Napraforgómagolajból kivont el nem szappanosítható lipidek, melyek ellenállnak a szappankészítés során fellépő kémiai reakciónak. Az ún. el nem szappanosítható lipidek olyan a növényi zsírokban természetesen jelen lévő anyagok, és melyek bőrápoló tulajdonságaik miatt kerülnek felhasználásra a bőrtápláló termékekben. Az összetevő gyártójának információi szerint hosszantaró hidratációt biztostó, védőréteget erősítő (lipidpótló) és nyugtató hatású hatóanyag.

Sorbitol h 1 1

Az élelmiszeriparban cukorpótlóként használt (édes ízű) anyag. A kozmetikumokban vízmegkötő és sűrítő anyagként használatos.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Méz. A méz kiváló szénhidrátforrás, mely gazdag ásványi anyagokban, tartalmaz vitaminokat, szerves savakat, illóolajokat és fontos enzimeket. Találhatóak még benne aminosavak, fehérjék és egyéb bioaktív anyagok. 81%-ban főleg monoszacharid cukrot tartalmaz. 22 féle makro-, és mikroelem található benne. Elsősorban C-, és B-vitamin, folsav és nikotinsav a leglényegesebb vitamintartalma, de magas az enzimtartalma is. Az egyedülálló kémiai összetétel a méznek több hasznos bőrápoló tulajdonságot kölcsönöz: hidratál, nyugtat és antioxidáns, valamint jelentős antibakteriális és gombaellenes hatással is rendelkezik, illetve a bőr felszínén is védőréteget képez. A sötétebb mézek erősebb antioxidáns hatással bírnak, mint a világos mézek.

Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emolliens és emulgeálószerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magasabb kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik az összetevő használatát.

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

Emulgálószer, melyet a kozmetikumokban az emulzióstabilizáló (nem válnak szét idővel a az egyébként nem keveredő víz és olaj bázisú összetevők) tulajdonsága miatt használnak. Segíti még az oldhatatlan részecskék szép és egyenletes eloszlatását a kozmetikai formulákban.

Gyakran használt emulgeáló hatású segédanyag, amely a kozmetikumokban segíti a víz és az olajos fázisok összekeveredését.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.