La Roche-Posay

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: bogczi, Módosítva: 2016. július 26.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők

Illatmentes napozókrém arcra kiemelkedően magas, SPF 50+ nap elleni védelemmel. Vízálló, illatanyag és parabenmentes összetétel.

Valentine

2018. október 17.

Sokáig az ultra könnyű fluid változatot használtam. Viszont gyógyszertárban visszahívás miatt nem volt már kapható. Így ezt tudtam megvenni helyette.
Két tubussal használtam el belőle. Az enyémnek viszonylag világos színe volt. Kb. megegyezett az alapozóm színével. Könnyen felvihető, viszonylag gyorsan beszívódik. nagyon minimálisan fed, ami engem nem zavar hiszen úgyis smink alá viszem fel.
Könnyű rá sminkelni. Nem nehezedik el a bőröm tőle.
Az összetevők is egészen rendben vannak. A lényeg, hogy véd, teszi a dolgát. Nálam ujravevős. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 17.

Könnyű rá sminkelni. Nem nehezedik el a bőröm tőle.

Bezi

2018. július 30.

Nagyon szeretem. Kicsit jobban folyik, mint számítottam rá (nekem tej van, nem a krém), de az illatmentes illatért meg valahogy odavagyok. Pluszpont, hogy ekcémás barátom is használhatja, nem kell külön fényvédőt vinnünk a strandra.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. július 30.

Makk Zsuzsó

2018. június 12.

Nyakra, dekoltázsra és karra kentem egy tasaknyi mintát, mert elég zsírosnak éreztem arcra. Nem annyira ragacsos, mint pl. az Uriage gyerekeknek való krémje, de azért érezni. Egész nap kint voltam a napon, szuperül védett. Megvenni nem fogom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 12.

Agnyecko

2017. április 14.

Csak mintát próbálok 2. napja, és egyelőre nem rossz: engem nem zavar, hogy sárgás színe van, legalább nem sápaszt. (Jobban izgat a denat. alcohol benne.) Szaga alig, felkenés után nem is érzem, egyébként könnyen eldolgozható és gyorsan beszívódik, nem hagy fehér réteget. Kifejezetten tetszik, hogy ad viszont egy enyhe, egészséges fényt az arcomnak (semmiképpen nem zsírosat), de igaz, hogy nekem mondhatni, inkább száraz a bőröm (legalább is télen az volt), így én még olyan hatást is felfedezni vélek, ami a krémnek amúgy nem feladata: hidratáltabbnak, s ezáltal simábbnak, ránctalanabbnak látszik az arcom, a tapintása is kifejezetten selymes. Sminkelni nem próbáltam rá, de rajtam a bb krém is botrányosan rosszul mutat, tehát alapozót nem használok, a pirosítót meg csak fel tudom rá vinni! Már csak arra vagyok kíváncsi, a nyári melegben mit tud, és hogy nem okoz-e kiütéseket (mint legnagyobb bánatomra a City Block).
Összességében tehát - noha ez egy napozókrém - nekem pillanatnyilag ígéretes fényvédő, de elsősorban normál, száraz bőrre ajánlom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 14.

Heloise

2017. április 7.

A másik La Roche-hoz képest klasszisokkal jobb, nem ragad és nem is szárad olyan gyorsan a bőrön, emiatt könnyebben eloszlatható. Tényleg elég fura, sárgás, büdös trutyi, ha ez nem színezett akkor vajon mi lehet? Talán a fehér maszk-hatást akarták ezzel kiküszöbölni?...
Viszont ez szerintem kifejezetten napozókrém strandra, tengerpartra, az 50 ml-s kiszerelése is azt mutatja hogy nem igazán a smink alá kitalált, naponta használatos fényvédő. (Én legalábbis amikor ekkora kiszerelésű napozós krémeket toltam a smink alá, hosszútávon eléggé zsírosított.) Most már ezt (is) figyelem amikor megfelelő fényvédőt keresek, hogy a kisebb kiszerelésű (30-40 ml-s) kiszerelésűeket választom. Lehet, hogy kevesebb van benne, de tuti az arcra találták ki, lehetőleg smink alá. Ettől függetlenül nekem nem volt bajom mikor egyszer megpróbáltam sminkelni rá, de nekem eléggé vízhiányos és száraz bőröm van, azért sem okozhatott problémát egy-két alkalommal. Annyira nem rossz, de mindennapra biztosan nem venném meg.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. április 7.

bogczi

2015. június 11.

Első körben dobtam egy hátast, mikor megláttam, mert konkrétan undorító, sárga színű, furán büdös, enyhén zsíros érzetű valami, rettentő ronda :D
De a lényeg a hatás: könnyedebb, mint az átlag napkrémek, szépen felszívódik, nem zsíros tőle a bőröm különösebben, nem fénylik át, nem okoz se pattikat, se kis piros pöttyöket, szóval nekem egészen jól szuperál.
Drágának drága, de én nem használom nonstop, csak ebben a tényleg nagyon napos időben, kevésbé naposra már megvan a jól bevált krém. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. június 11.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol

Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó  anyag.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Egy árvacsalánfélék családjába tartozó virágos növénynek, a bajkáli csucsókának a kivonata. Kínában az 50 leggyakrabban használt gyógynövények közé tartozik, melyet több ezer év óta használnak. Antimikrobális, antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatása van a bőrre.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.