Lancôme

Ár:   50 000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: andiriri, Módosítva: 2023. február 27.

Ár:   50 000 Ft
Lelőhely:   parfümériák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Szabadalmaztatott innováció: a Lancôme elsőként egyesíti egy innovatív háromkomponensű szérumban a hialuronsavat, a C-vitamint, a niacinamidot és a ferulasavat. Ezen összetevők önmagukban is erőteljesek, most azonban egyetlen, magas teljesítményű bőröregedésgátló koncentrátumban regenerálják a bőrt lépésről lépésre:

1. Segít feltölteni az arcbőrt és hozzájárul a bőr minőségének javításához

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

kanaka

2023. december 24.

Nagyon bejött a minta alapján - remélem, sikerül a közeljövőben kifognom egy jó ajánlatot... Szóval kombinált, érett bőrre csodálatos hatást ad. Volt, aki írta, hogy apró pattanásokat okoz, stb. Nekem csak ragyogó, kisimított bőrt. Ugyanakkor nagyon fontos megjegyezni, hogy tudatos bőrápolási rutint folytatok huzamos ideje, így a bőröm már rég hozzászokott az egyes összetevőkhöz intenzív szérumok formájában. (Lehetséges, hogy aki most használja először bizonyos összetevőit, annak még átmeneti reakciót okoz... (?) Az is tény, hogy nem könnyed textúráról van szó, de közel sem olyan súlyos, mint pl. egy-egy koreai szérumom... Mindezekhez nekem tehát olyan, mint egy utolsó korona a reggeli rutin végén.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2023. december 24.

eva06

2023. október 17.

Öt mintám volt ebből és kettő elhasználása után feladtam, a többit elajándékoztam. Tömören: nem zsíros bőrűeknek való. Mivel 43 éves vagyok, ezért folyamatosan keresgélek egy-egy jó bőröregedésgátló szérum vagy krém után. Nem itta a bőröm, zsíros és ragacsos maradt az arcom. Kizárólag este vállaltam, akkor is lelkiismeretfurdalással kérdezgettem magamtól, miért kenem ezt a zsírt az amúgy is zsíros tág pórusos bőrömre. Reggelre szép vastag zsírréteg volt az arcomon és napközben is jobban zsírosodott míg ezt használtam. Szóval, ez nem nekünk való, de azt se tudom elképzelni, hogy egy száraz bőr ezt el tudja nyelni maradéktalanul. A ragacs sem jött be (gondolom a C-vitamin miatt). Nem vettem észre, hogy a ráncaimmal bármit is csinált volna.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. október 17.

tmelcsi73

2023. július 7.

Mintákat használtam csak belőle, az én bőröm nagyon szereti.Reggel használtam, kisimította a bőröm és ragyogóvá tette,Ha nem lenne ilyen borsos ára, állandó helye lenne nálam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. július 7.

Pcsmelinda

2023. június 29.

Hát! Lehet az én véleményem nem mérvadó, mert csak egy kis mintát próbáltam ki, de kb 20 perce kentem a szemem köré és elég élesen csíp. Azt hiszem ez az a krém amit le kell mosnom. Lehet valakinek bejön, de én tuti nem veszem meg a nagy kiszerelését.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. június 29.

Gretam

2023. június 25.

Agyonillatosított ragacsos borzalom.
Csípi a bőrömet, viszket és fullasztó érzés viselni. Sajnos azonnal késztetést éreztem hogy lemossam. Soha többet.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. június 25.

Agyonillatosított ragacsos borzalom.

balkri

2023. március 23.

Tökéletes kombó számos bőrproblémára hatékony, az én bőröm nagyon szereti. Kiszerelése praktikus, de az első használatnál kicsit többet kell kinyomni, hogy elinduljon a dolog. Számomra tényleg wao hatás és reggelre csodaszép börrel ébredek. Drága, de én pl. 20%-os akciót is találtam (és mindig vannak akciók).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. március 23.

Viki_v

2023. február 8.

Nekem ez a szérum egy WOW effektet adott.
Teljesen megváltozott tőle a bőröm! Eltüntette a zárt komédokat (persze hámlasztás mellett), ez biztos a niacinamid hatása, és mellette megfelelő volt a hidratáltság érzése! A bőröm puha és hidratált lett, én egyszerűen imádom!
Mivel nyáron kb 1-2 hónapot nem használtam, és emiatt nekem kb 9 hónapid kitartott egy tubus - és ne feledjük, hogy 3 szérumot tartalmaz egy tubus!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. február 8.

Nekem ez a szérum egy WOW effektet adott.

Adrianabusi

2023. január 24.

Zseniális szérum! Nagyon szépen megújítja a bőrt, a c-vitamin és niacinamidnak köszönhetően halványultak a hegek, ragyogóbb és egységesebb lett a bőr. Az első pár napban kicsit ragadt, de az normális, kellett egy kis idő hozzá, hogy megszokja a bőr.
Hosszú távon nagyon jól bevált! Imádom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. január 24.

Hosszú távon nagyon jól bevált! Imádom!

kovacsrekaa

2023. január 21.

Mintat kaptam belole, izgatottan probaltam ki esti arctisztitas utan. Valami borzalom volt szamomra, reggel ota viszket az arcom es apro pattanasra hajazo pottyok jonnek ki. Nagyon nem orulok neki.. Biztos jo termek annak akinek a bore toleralja az osszetevoket illetve ezt a rengeteg illatanyagot benne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. január 21.

Timi01

2022. december 18.

Nekem bejön ez a szérum, bár csak mintáim vannak belőle de pár hétre elegendő mennyiség összejött. Lehet, hogy a hideg miatt de nem érzem soknak. Krém állagú szérum, mégis hamar beszívódik, nem marad ragacsos utána a bőröm, szerintem lehet rá sminkelni. Puha, sima pofit varázsol, nekem egyenlőre a nasolabialis redő a kritikus rész de azt nem igazán fogja kihúzni semmilyen krém, úgyhogy el is engedtem, viszont üdébbnek látom az arcomat tőle. Nem tudom, hogy ez megér-e ennyi pénzt, biztosan vannak ilyen hatású szérumok kevesebbért de amilyen mázlista vagyok, nekem biztosan kb az 5. jönne be, így jobban járok ha a már kipróbáltat veszem meg.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. december 18.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Phenylethyl Resorcinol, Caffeine, Ethyl Ascorbic Acid, Ferulic Acid
Gyulladáscsökkentők: Adenosine
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Niacinamide, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol
Kémiai hámlasztók: Capryloyl Salicylic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Niacinamide, Tocopheryl Acetate, Ethyl Ascorbic Acid

Alkoholok: Alcohol, Octyldodecanol, Cetyl Alcohol
Emolliensek: Stearic Acid, Silica Silylate, Palmitic Acid, Isohexadecane, Caprylyl Glycol, Octyldodecanol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate
Emulgeálószerek: Stearic Acid, PEG-100 Stearate, Palmitic Acid, Polysorbate-60, Polysorbate-80, Xanthan Gum, Sorbitan Oleate, Myristic Acid, Cetyl Alcohol, Octyldodecyl Xyloside, Glyceryl Stearate
Fényvédők: Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate, Polysorbate-60, Polysorbate-80, Xanthan Gum, Myristic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol
Illatanyagok: Dipropylene Glycol, Limonene, Benzyl Alcohol, Sorbitan Oleate, Myristic Acid, Geraniol, Octyldodecanol, Citronellol, Parfum/Fragrance
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891
Tartósítószerek: Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol

Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője. Kiváló bőrhidratáló képességgel is rendelkezik.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

Egy újabb fajta pigmentfolt elleni hatóanyag. Még nincsen túl sok független kutatás a hatásáról. A Journal of Cosmetic Dermatology-ban egy 2013-as kutatást találtunk róla, amiben az összetevőt három másik hatóanyaggal kombinálva vizsgálják.A vizsgálat összességében viszonylag mérsékelt eredményeket mutatott (a 80 résztvevő 57%-a mutatott legalább mérsékelt javulást).

Bőrjavító (skin conditioning) anyag, mely bőrünkben a sejten kívüli mátrixban is megtalálható, és fontos szerepe van számos fiziológiai folyamat szabályozásában. A bőrben sejtkárosodás (gyulladás, isémia) hatására az adenosine koncentrációja megemelkedik, hogy sejtvédő funkciót biztosítva védjen a szövet károsodásától. Az adenosine állati sebeken való alkalmazása nagymértékben gyorsította  a szövet regenerálódását, az emberi sebeken való használat jelenleg klinikai vizsgálatok alatt áll. Az azonban már most is valószínűnek látszik, hogy az adenosine hatásos gyulladáscsökkentő anyag.

Koffein. Tanulmányok szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra (péládul egy vak tesztes kutatás során szignifikáns különbséget nem tudtak kimutatni egy 3%-os koffeint tartalmazó és azt nélkülöző bőrápoló gél hatása között) , bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír, e szerint a 2017-es kutatás szerint pedig nagyon ígéretes hajhullás elleni összetevőnek bizonyult egy FDA által jóváhagyott, androgén alopecia kezelésére szolgáló hatóanyaggal összevetve.

A kozmetikumokban igen gyakran használt felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Gyakran használt emulgeáló hatású segédanyag, amely a kozmetikumokban segíti a víz és az olajos fázisok összekeveredését.

A kozmetikumokban emulgeálószerként és felületaktív anyagként használt összetevő, ami segíti a vizes és az olajos összetevők összekeveredését.

Színtelen, szagtalan, krémes, sűrű állagú bőrpuhító anyag (emolliens) és oldószer. Magas tisztaságú isoparaffinok keveréke, ami nem zsíros, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Sűrűbb állagú krémek, alapozók gyakori összetevője.

A tiszta C vitamin stabilizált változata, melynek molekula súlya (más származékokkal ellentétben) alig nagyobb, mint a tiszta C vitaminnak, így hasonlóan hatékonyan tud a bőrbe szívódni. A gyártó szerint a hatása megegyezik a tiszta C vitaminnal, azaz antioxidáns, pigmentfolt elleni és kollagén termelést serkentő tulajdonsága is van. Sőt, a gyártó mérései szerint a stabilitás okozta jobb felszívódás (amelyet nem ront le a nagyobb molekulaméret) következtében a tesztekben magasabb bőrfehérítő és kollagénvédő hatást mutat a sima C vitaminhoz képest. Lásd még tiszta C vitamin.

Ez egy átlátszatlanná tevő, grafitszerű, kristályos segédanyag, melyet kiváló fedése, nedvesség és zsírosság felszívó hatása miatt használnak kozmetikumokban, és kiváló bőrkondícionáló hatásáról sem szabad megfeledkezni. A rúzsokban krémes érzetet és szebb színt ad az ajkaknak.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Myristic Acid ti I eu I i 3 0

Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az összetevőt alapvetően biztonságosnak tartják, mivel nem rendelkezik endokrin romboló tulajdonságokkal, és ritkán okoz bőrérzékenységet is sok más szintetikus UV-szűrővel ellentétben. Egy 2010-es kutatás szerint azonban egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt.

Felületaktív anyag, emulgeálószer, tisztítószer. Különösen népszerű összetevő a fényvédőkben, mivel igen gyengéd stabilizáló emulgeálószer és fokozhatja az SPF-védelmet és növelheti a formula vízállóságát. A kozmetikumokban a Potassium Cetyl Phosphate legmagasabb koncentrációja 8,3%, ezt a mennyiséget jellemzően szempillaspirálokban használják.

Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emolliens), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló hatású összetevő és felületaktív anyag (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát).