Kövess minket Instagramon is! :)


Maybelline Make-Up Dream Cushion
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Sminkek arcra | |||
Kiszerelés: | 14,6 g | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | drogériák, hipermarketek | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: lovecreams, Módosítva: 2017. április 28.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | 14,6 g | |
Lelőhely: | drogériák, hipermarketek | |
Kategória: | Sminkek arcra | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Erős fedésű, könnyen alkalmazható cushion párnával, mely természetes megjelenést biztosít.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Butylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate
eo
,
Methyl Trimethicone
szil
,
Dimethicone
eo I szil
1
0
,
Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone
szil
,
Glycerin
h
0
0
,
Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone
eu I szil
,
Pentylene Glycol
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Trisiloxane
,
PEG-10 Dimethicone
,
Talc
1
0
,
Magnesium Sulfate
,
Acrylates / Stearyl Acrylate / Dimethicone Methacrylate Copolymer
,
Phenoxyethanol
ta
,
Dimethicone Crosspolymer
szil
,
Lauroyl Lysine
,
Ethylhexylglycerin
,
Disteardimonium Hectorite
,
Triethoxycaprylylsilane
szil
,
Ascorbic Acid
a I v
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Adenosine
gy
,
Panax Ginseng Root/Velvet Extract
,
Disodium EDTA
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Citric Acid
kh
krémajánló
Szerintem ez nem egy jó alapozó. Kb sehogy se lehet egységesen felvinni, a száraz részeken iszonyú foltos lesz, máshol maszkos. 5 óránál többet nem bír, estére kb a fele már a lemosás előtt lejön. Igazából arra vettem, ha nincs kedvem full sminkben lenni akkor egységesítse valami a bőrömet de ez katsztrófa. Elhasználom aztán el is felejtem, hogy ilyet valaha kéne venni.


Nagyon jól fed. Tartós . Már a második tégellyel használom.



Nagyon jól fed. Tartós . Már a második tégellyel használom.


Néhány hete vettem a legvilágosabb árnyalatot. Több eszközell is kipróbáltam a fevitelt, de számomra a saját szivacsával a legjobb. Elég erős fedésű, vigyázni kell, hogy csak vékony réteget szabad felvinni, különben nagyon feltűnő. Tartóssága szerintem rendben van, a zsíros bőrömön megmarad a nap végéig. Remélem hosszabb távon sem okoz majd irritációt.


Néhány hete vettem a legvilágosabb árnyalatot. Több eszközell is kipróbáltam a fevitelt, de számomra a saját szivacsával a legjobb. Elég erős fedésű, vigyázni kell, hogy csak vékony réteget szabad felvinni, különben nagyon feltűnő. Tartóssága szerintem rendben van, a zsíros bőrömön megmarad a nap végéig. Remélem hosszabb távon sem okoz majd irritációt.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Ascorbic Acid, TocopherolGyulladáscsökkentők: Adenosine
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Ascorbic Acid, Panthenol, Tocopherol
Emolliensek: Butylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate, Dimethicone, Panthenol
Emulgeálószerek: Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone
Szilikonok: Methyl Trimethicone, Dimethicone, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Triethoxycaprylylsilane
Tartósítószerek: Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
1,2-Bután-diol, oktánsavval és dekánsavval alkotott diésztere. A Cosing szerint emollent és bőrkondícionáló. Kémiai szerkezete alapján ez is részleges filmképző, hidratáló hatású anyag.
A többi szilikonhoz hasonlóan bőr- és hajkondícionáló. Selymes érzetet hagy maga után.
Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Szilikon emulgeálószer, aminek a fő tulajdonsága, hogy segíti a sem vízben sem olajban nem oldódó porok (például színező pigmentek vagy ásványi fényvédő szűrők) jobb kenhetőségét és egyenletesebb eloszlathatóságát. A CosIng besorolása szerint felületaktív anyag, bőr- és hajkondícionáló. (forrás)
Oldószerként, bőrjavító anyagként (skin conditioning) használt, selymes érzetű glikolféle.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint a kozmetikumokban habosodást gátló, bőrkondícionáló hatású összetevő. Az EWG információi szerint a fő gond az összetevővel, hogy nem bomlik le, és a környezetben idővel halmozódik. A trisiloxane-nal leggyakrabban hajápolókban találkozhatunk.
Un. Dimethicone Copolyol, ami egy általános kifejezés a dimethiconból (szilikon féle) és polyoxyethyleneből / polyoxypropyleneből előállított polimerekre. A PEG-10 Dimethicone bőr- és hajkondícionáló anyagkénet használt a bőr- ás hajápoló termékekben.
Zsírkő. A zsírkő a természetben előforduló ásvány féle, melyet a kozmetikumokban leginkább por formában térfogatnövelő, töltőanyagként használnak. A CosIng besorolás szerint még bőrradírozó, összecsomósodást megakadályozó, átlátszatlanná tevő és bőrvédő összetevő. Bár felmerült a gyanú, hogy a zsírkő belégzése esetleg rákkeltő lehet, Paula Begoun szerint átfogó kutatások mutatják, hogy a zsírkő tartalmú kozmetikumok nem növelik a használókban a tüdőrák kockázatát.
Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag. Hajápolókban használva általában hajgöndörítő segédanyagként használatos.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.
Kókuszolajból készülő aminosav származék, melyet a kozmetikumokban elsősorban bőr- és a haj-kondicionáló tulajdonsága miatt használnak. Előnye, hogy magas hőmérsékleten is stabil maradt. Néhány tanulmény azt is kimutatta, hogy az összetevő gátolja a reprodukcióját a herpeszvírusnak. Az összetevővel leggyakrabban por állagú sminktermékekben (púderekben, bronzsítókban, szemhéjfestékekben) találkozhatunk.
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag
Glicerin és zsírsavak keveréke, a krémekben lágyító és sűrítő szerként használják.
C-vitamin, melynek számos előnyös hatása van a bőrre. Egyrészt kiváló antioxidáns, mely véd a szabad gyökök okozta károktól és segít az UV-sugárzás által károsodott sejtek regenerálásában. A C-vitamin úgynevezett hálózati antioxidáns, melynek hatása fokozható más antioxidánsokkal (E-vitamin, ferulic sav) kombinálva. Antioxidáns hatásán túl a C-vitamin külön figyelmet érdemel azért is, mert azon kevés összetevők közé tartozik, melyek segítik a bőrben a kollagénszintézist. Szintén hatásos a C-vitamin a pigmentfoltok (melasma) ellen is, mivel blokkolja a melanint termelő sejtek tyrosinase aktivitását. Hatásos összetevő a striák ellen is.
Mint mindennek, természetesen a C-vitaminnak is vannak hátrányai. A tiszta C-vitamin nehezen stabilizálható a kozmetikumokban, és könnyen lebomlik levegő és fény hatására, így C-vitaminos krémet csak nem áttetsző, légmentesen zárt csomagolásban célszerű venni. Savas jellege miatt enyhe bőrirritáló. A C-vitamin hatása kérdéses a bőr elasztinszintézisére.
A C-vitamin a fent leírt előnyös tulajdonságait leginkább akkor fejti ki, ha 5-20% közötti koncentrációban található a kozmetikumban.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Bőrjavító (skin conditioning) anyag, mely bőrünkben a sejten kívüli mátrixban is megtalálható, és fontos szerepe van számos fiziológiai folyamat szabályozásában. A bőrben sejtkárosodás (gyulladás, isémia) hatására az adenosine koncentrációja megemelkedik, hogy sejtvédő funkciót biztosítva védjen a szövet károsodásától. Az adenosine állati sebeken való alkalmazása nagymértékben gyorsította a szövet regenerálódását, az emberi sebeken való használat jelenleg klinikai vizsgálatok alatt áll. Az azonban már most is valószínűnek látszik, hogy az adenosine hatásos gyulladáscsökkentő anyag. Részletesebb információ a Wikipedián.
Az ázsiai ginzeng gyökeréből és a gímszarvas agancsának háncsából nyert kivonatok.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység
Korcsoport: 25-34
Szerintem ez nem egy jó alapozó. Kb sehogy se lehet egységesen felvinni, a száraz részeken iszonyú foltos lesz, máshol maszkos. 5 óránál többet nem bír, estére kb a fele már a lemosás előtt lejön. Igazából arra vettem, ha nincs kedvem full sminkben lenni akkor egységesítse valami a bőrömet de ez katsztrófa. Elhasználom aztán el is felejtem, hogy ilyet valaha kéne venni.