Missha

Ár:   6400 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: furmari, Módosítva: 2022. december 23.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Prémium minőségű éjszakai krém, ami keleti gyógynövényekkel és aranykivonattal táplálja és feszesíti a bőrt.

• Alapvető tápanyagok, és bőséges hidratáció a fáradt bőr számára alvás közben
  • 5 az egyben: éjszakai krém, masszázskrém, bőrtáplálás, anti-aging, ragyogó bőrkép
  • A krém elasztikus textúrája azonnal felszívódik, finom, selymes fóliát hagy a bőrön, így biztosítja az egész éjszakás hidratálást.
  • A multifunkciós, gondosan válogatott keleti összetevők sikeresen ápolják a ráncokat, javítják mind a bőr textúráját, mind a bőr tónusát.
  • A speciális bőrtisztító összetevők, például a tiszta arany, a fermentált távol-keleti gyógynövények és kaméliaolaj megvédik a bőrt a kedvezőtlen külső körülményektől, így a bőr textúrája egészségessé és kifinomulttá válik.

Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract eo Glycerin h 0 0Butylene Glycol h 1 0Trehalose h Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Arbutin a Butyrospermum Parkii (Shea Butter) eo Hydrogenated Polydecene eo Polyglutamic Acid Glyceryl Stearate eo I eu Cera Alba / Cera Flava / Beeswax eo 1 0PCA Dimethicone Paraffinum Liquidum/Mineral Oil eo 1 0Sodium Hyaluronate h 0 0Polysorbate-60 ti I eu Squalane eo 1 0Cyclopentasiloxane eo I szil Water / Aqua Dimethicone eo I szil 1 0Hydrolyzed Wheat Protein/ PVP Crosspolymer Tocopheryl Acetate a I v 0 0Sorbitan Olivate eu Palmitic Acid eo I eu 2 0Cyclohexasiloxane eo I szil Stearic Acid eo I eu 2 0PEG-100 Stearate ti I eu 0 0Theobroma Cacao Seed Extract a Ginkgo Biloba Leaf Extract a Adenosine gy Gold sz Euphorbia Supina Stem Extract Ilex Aquifolium (Holly) Leaf Extract Saponaria Officinalis Leaf/Root Extract Angelica Keiskei Leaf/Stem Extract Cucurbita Pepo Fruit Extract Polyisobutene Polyacrylate-13 Sorbitan Isostearate eu 1 0Polysorbate 20 ti I eu 0 0Honey Extract Acorus Gramineus Root/Stem Extract Asarum Sieboldi Root Extract Amomum Xanthioides Seed Extract Angelica Dahurica Root Extract Atractylodes Japonica Rhizome Extract Curcuma Zedoaria Root Extract Santalum Album Wood Extract Pinellia Ternata Root Extract Ledebouriella Seseloides Root Extract Agastache Rugosa Extract a Platycodon Grandiflorum Root Extract Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract a Psoralea Corylifolia Fruit Extract Trichosanthes Kirilowii Root Extract Lycium Chinense Fruit Extract a Citrus Unshiu (Satsuma Mandarin) Peel Extract a Zizyphus Jujuba Fruit Extract Codonopsis Lanceolata Root Extract Eucommia Ulmoides Leaf Extract Lilium Candidum (Madonna Lily) Bulb Extract Chaenomeles Sinensis (Chinese-Quince) Fruit Extract Akebia Quinata Stem Extract Commiphora Myrrha (Myrrh) Resin Extract Raphanus Sativus Seed Extract Ipomoea Hederacea Seed Extract Dioscorea Japonica Root Extract Atractylodes Chinensis Rhizome Extract Codonopsis Tangshen Root Extract Gardenia Jasminoides Fruit Extract sz Eugenia Caryophyllus (Clove) Flower Extract Alisma Orientale Tuber Extract Allium Fistulosum Root Extract a Anemarrhena Asphodeloides Root Extract Poncirus Trifoliata Fruit Extract Achyranthes Bidentata Root Extract Anthriscus Sylvestris Extract Polygala Tenuifolia Root Extract Castanea Sativa (Chestnut) Seed Extract Boswellia Carterii Resin Extract Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Extract Bupleurum Falcatum (Sickle-Leaf Hare's Ear) Root Extract Cimicifuga Racemosa Root Extract a I eo I h Lindera Strychnifolia Root Extract Polygonatum Officinale Rhizome/Root Extract Nelumbo Nucifera (Sacred Lotus) Seed Extract Phellodendron Amurense (Amur Cork Tree) Bark Extract Foeniculum Vulgare (Fennel) Fruit Extract eo Magnolia Officinalis Bark Extract Scutellaria Baicalensis (Baikal Skullcap) Root Extract Cyperus Rotundus Root Extract Scrophularia Buergeriana Root Extract eo Corydalis Turtschaninovii Root Extract Daemonorops Draco Extract Ganoderma Lucidum (Reishi) Extract Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract a I i I gy Tussilago Farfara (Coltsfoot) Flower Extract Laminaria Japonica Extract Angelica Gigas Root Extract Asparagus Lucidus Root Extract Paeonia Lactiflora Root Extract Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract a I eo I h I gy Chrysanthemum Indicum Flower Extract Cinnamomum Cassia Bark Extract Morus Alba Fruit Extract Artemisia Princeps Leaf Extract Diospyros Kaki (Persimmon) Leaf Extract Pueraria Lobata Root Extract Trifolium Pratense Flower Extract Papaver Rhoeas Petal Extract eo Pueraria Thunbergiana Flower/Leaf/Stem Extract Hibiscus Sabdariffa (Roselle) Flower Extract a Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract Ophiopogon Japonicus Root Extract Polygonum Multiflorum (He Shou Wu) Root Extract Cnidium Officinale (Marsh Parsley) Root Extract Rehmannia Glutinosa Root Extract Bletilla Striata Root Extract Poria Cocos (Fu-Ling) Extract ti I eo Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract a I eo I i I gy Triticum Vulgare (Wheat) Flour Extract Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil eo Ardisia Crispa Extract Vigna Radiata Seed Extract Olea Europaea (Olive) Oil a I eo 2 0Glyceryl Polyacrylate Acorus Calamus (Sweet Flag) Root Extract Sutilains Biotin v Coptis Japonica Root Extract Carbomer 1Benzophenone-5 Disodium EDTA Chlorphenesin ta Caprylyl Glycol eo I h Ethylhexylglycerin Phenoxyethanol ta Parfum/Fragrance i

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Emucica

2023. február 22.

Nagyon gazdag textúrájú krém. Éjszakára használom,de lefekvés előtt min. 1 órával felkenem, mert nehezen szívja be a bőröm, pedig száraz. Viszont kárpótol érte a reggeli arcképem: a bőröm tökéletesen hidratált, puha. Az illata zavart az elején, de mostanra megszoktam. Ja és sose fogy el! :D A 80 ml kiszerelés nagyon sokáig kitárt, mert kevés kell belőle.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. február 22.

eszterszekely

2021. június 16.

Ez egy csoda minden túlzás nélkül!!!! Úton van a következő 2 tégely, mert Anyukám is ezt használja azóta és imádja, pedig a kettőnk bőre között épp 30 év különbség van, ennek ellenére nekem sem túl sok és neki sem kevés, sőt! Rengeteg drága krémet kipróbált, de a nyomába sem ért egyik sem ennek. Sűrű, gazdag, selymes, de egyben könnyen beszívódik és valami elképesztő hogy pár nap leforgása alatt mit művel a bőrrel. Ragyogó, tömör, telt, puha és a nagyobb ráncokat is halványítja az apróbbakat pedig teljesen eltünteti. Illata diszkrét, kellemes, öröm minden pillanata amikor magára keni az ember. És 80 ml 7-8 ezer forintért bőven megéri. 20 ezres krémem is volt ami a kanyarban sem volt ehhez képest.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 16.

elixir

2021. március 20.

Nagyon szeretem én is. Egyet 3 hónap alatt fogyasztottam el, és csak éjszakàra használtam. Rendeltem még 3 db-ot Dél-Koreából.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 20.

pearldiver66

Korcsoport: >54
2020. augusztus 5.

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Mindazt amit ő leírt, pontosan így látom én is. Ez egy fantasztikus termék!!!! Nagy kiszerelésben, 80 mili, teljesen barátságos áron, és ami benne van a tégelyben, az egyszerűen szuper!!!! Több missha terméket próbáltam már ki, és mindegyiket jónak mondhatom. Nem véletlenül vezet a lista élén! Maga a krém elég zsíros nak tűnik, felvitelkor úgy érzed mintha sose fog be szívódni a bőrödbe, de pár perc masszázs után, megtörténik ez is. És szerintem kell is az a masszázs!!!! Reggelre meglepődsz amit látni fogsz a tükörben! Én csak ajánlani tudom! 50 es korosztály számára, akinek amúgy egész jó a bőre állapota, csak imitt amott vannak némi mimikai ráncok, ez gyönyörűen rendbe hozza még azt is! A pattanások eltűnnek, akár érzékeny bőrűeknek is merem ajánlani. Nagyon jól hidratál, méregtelenít, helyreállítja teljesen a bőr képet. Fantasztikus amilyen jó!!!!😃👍💗💓💖♥️❤️💗💓💖❤️

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. augusztus 5.

Milva07

Korcsoport: >54
2020. április 20.

Update: A másik, szérumként használt krémet elhagytam, mert a kettő együtt soknak bizonyult, egy könnyedebb szérumra váltottam. A két krém színre, illatra, textúrára szinte megegyezik, de a missha-cho-gong-jin-young-an-go-krém még sűrűbb, gazdagabb érzetű. Ennyire még télen sincsen szükségem. Viszont örülök, mert a minták helyett egy gazdaságosabb, szuper áron hozzáférhető, 80 ml-es krémet kapunk, amelynek az összetevőlistája magáért beszél.

Két hete érkezett meg, azóta használom minden este, rétegzős rutin lezárásaként. Száraz/vízhiányos bőröm van, 50 elmúltam, mimikai ráncaim vannak. Egyéb bőrprobléma(sebhorrea, pattanás, stb. nincsen). A krém maga sűrű, de nagyon könnyen kenhető és akár hosszabb bemasszírozásra is alkalmas állagú. Illata gyógynövényes,de nem zavaró, sőt, kifejezetten kellemes lehet még azoknak is, akik ezt a herbál vonalat nem kedvelik az illat miatt, ami az összetevőlista láttán persze nem lehet meglepetés. Színe enyhe sárgás-bézses, nagyon szép, igényes, masszív tégelyben érkezett, természetesen csinos kis spatulával.
Az esti rutinban a lezáró réteg, melyet 4-5-6 másik előz meg, időjárástól ill. bőröm állapotától függően. Jelenleg egy másik Missha krémet használok előtte, szérumként, ami még ennél is gazdagabb textúrájú, de együtt nagyon szépen működnek, ( https://kremmania.hu/kremek/missha-cho-gong-jin-young-an-go-krem), ez a krém mintegy éjszakai maszkként zárja le a rutint. Akinek zsíros a bőre, annak először ajánlom a kipróbálását, mert sok lehet, az én bőrömön is idő kell, amíg beszívódik maradéktalanul. Utána viszont zavaró réteg nem marad, reggelre puha, kisimult bőrrel ébredek. Újravevős, ajánlom. Én az ebay-en a 80 ml-es kiszerelést 5.600.- ért vettm, természetesen ingyenes postával.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. április 20.

Antioxidánsok: Arbutin, Tocopheryl Acetate, Theobroma Cacao Seed Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Agastache Rugosa Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Lycium Chinense Fruit Extract, Citrus Unshiu (Satsuma Mandarin) Peel Extract, Allium Fistulosum Root Extract, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Hibiscus Sabdariffa (Roselle) Flower Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Olea Europaea (Olive) Oil
Gyulladáscsökkentők: Adenosine, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Biotin

Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Hydrogenated Polydecene, Glyceryl Stearate, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Squalane, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Palmitic Acid, Cyclohexasiloxane, Stearic Acid, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Foeniculum Vulgare (Fennel) Fruit Extract, Scrophularia Buergeriana Root Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Papaver Rhoeas Petal Extract, Poria Cocos (Fu-Ling) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Oil, Caprylyl Glycol
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Polysorbate-60, Sorbitan Olivate, Palmitic Acid, Stearic Acid, PEG-100 Stearate, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 20
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Cyclohexasiloxane
Tisztítószerek: Polysorbate-60, PEG-100 Stearate, Polysorbate 20, Poria Cocos (Fu-Ling) Extract
Illatanyagok: Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Parfum/Fragrance
Színezékek: Gold, Gardenia Jasminoides Fruit Extract
Tartósítószerek: Chlorphenesin, Phenoxyethanol

Természetes eredetű cukorféle. A kozmetikumokban használva újrahidratáló, vízmegkötő és antioxidáns hatást tulajdonítanak neki. Az összetevő helyileg alkalmazva lehetővé teszi, hogy a bőr megtartsa azt a nedvességet, amelyet egyébként elvesztene a kiszáradása révén, vagyis potenciálisan növelné az öregedés látható jeleit. (forrás) Paula Begoun szerint az összetevő ezen kívül antioxidáns védelmet is nyújt a bőr számára.

Nem ragadós emolliens anyag hidratáló tulajdonsággal, mely a krémet könnyen kenhetővé teszi és selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Bizonyos összetételekben nem elzáró filmréteget kölcsönöz a fokozott bőrvédelem érdekében. Egy 10 önkéntessel végzett tanulmányban azt találták, hogy a polydecene-nek van bőröregedés elleni hatása is (legalábbis az ásványi olajhoz viszonyítva, merthogy az volt a viszonyítási alap). Tiszta és hipoallergén bőrpuhító, amely babaápolási termékekhez is ideális.

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

Gyakran használt emulgeáló hatású segédanyag, amely a kozmetikumokban segíti a víz és az olajos fázisok összekeveredését.

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

Az olíva olaj zsírsavaiból és sorbitolból származó emulgeálószer, mely segíti a krém víz- és olaj komponenseinek egyenletes keveredését. Gyakran használt natúrkozmetikumokban.

Bőrjavító (skin conditioning) és bőrpuhító (emolliens) anyag. A többi szilikonhoz hasonlóan könnyen kenhető és selymes érzetet hagy maga után. Nem szívódik fel a bőrbe, hanem a bőr felszínén védőréteget képez.

A kozmetikumokban igen gyakran használt felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Bőrjavító (skin conditioning) anyag, mely bőrünkben a sejten kívüli mátrixban is megtalálható, és fontos szerepe van számos fiziológiai folyamat szabályozásában. A bőrben sejtkárosodás (gyulladás, isémia) hatására az adenosine koncentrációja megemelkedik, hogy sejtvédő funkciót biztosítva védjen a szövet károsodásától. Az adenosine állati sebeken való alkalmazása nagymértékben gyorsította  a szövet regenerálódását, az emberi sebeken való használat jelenleg klinikai vizsgálatok alatt áll. Az azonban már most is valószínűnek látszik, hogy az adenosine hatásos gyulladáscsökkentő anyag.

Paula Begoun bőrápolási szakértő és az EWG szerint is az arany irritáló összetevő a kozmetikumokban, mely gyakran okoz kontakt dermatitszt (allergiás bőrreakció). Nincsen olyan kutatás, mely bizonyítaná, hogy az aranynak lenne bármilyen pozitív vagy öregedésgátló hatása a bőrre.

Emulgálószer, melyet a kozmetikumokban az emulzióstabilizáló (nem válnak szét idővel a az egyébként nem keveredő víz és olaj bázisú összetevők) tulajdonsága miatt használnak. Segíti még az oldhatatlan részecskék szép és egyenletes eloszlatását a kozmetikai formulákban.

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.

A kínai ördögcérna gyümölcsének a kivonata. A kínai ördögcérnát a hagyományos kínai orvoslásban használják. Aminosavakat, vitaminokat, ásványi anyagokat tartalmaz, és a béta-karotin egyik leggazdagabb forrása a növényvilágban. A kivonatnak antioxidáns hatása van a bőrre.

A Satsuma mandarin héjából nyert kivonat. β-cryptoxanthint és β-karotint tartalmaz, ezenkívül flavonoidokat és más értékes anyagokat. Az eddigi kutatások alapján hatékonyan gátolja a tirozináz aktivitását (bőr hiperpigmentációjáért felelős enzim), ezáltal halványítja a sötét foltokat és a hiperpigmentációt. Ezenkívül tartalmaz antioxidáns alkotóelemeket is, amelyek hasznosak lehetnek a bőr számára az UV-sugárzás káros hatásaival szembeni védelemben.

Szelídgesztenye magjának a kivonata. Magas tannin tartalma révén szövetösszehúzó és szárító hatása van a bőrre.

Rövidvirágú poloskavész. A homeopátiában görcsoldó szerként használt. A kozmetikumokban a gyökér kivonatát használják, ami hidratáló, emollient, antioxidáns, bőrvédő és gomba ellenes anyag.

Az édeskömény gyümölcsének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint a bőrkomfortérzetét növelő, bőrkondicionáló, tonizáló és bőrpuhító hatású összetevő. Hidratáló, nyugtató hatással van a száraz, irritált bőrre.

A pecsétviaszgomba kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint segít megóvni a bőrt a környezet káros hatásaitól. A Wikipédia információi alapján Kínában úgy is tekintenek rá, mint a „gyógynövények királyára” és a hagyományos kínai orvoslásban gyógygombaként alkalmazzák. Paula Begoun szerint az összetevő bár antioxidáns tulajdonsággal bír, nem készült még olyan kutatás, mely azt bizonyítaná, hogy a bőrön helyileg alkalmazva hatásos lenne.

A gyömbér gumójának a kivonata. A CosIng besorolása szerint maszkoló (kellemetlen illatot, ízt semlegesítő), tonizáló és bőrjavító összetevő, valamint illatanyag. Az összetevő a gingerol nevű biológiailag aktív komponenst tartalmazza, amely erős antioxidáns és gyulladásgátló tulajdonságokkal rendelkezik. Bisaboloolal együtt használva a két hatóanyag erősíti egymás gyulladáscsökkentő hatását (forrás). Paula Begoun szerint a gyömbérkivonat a gyömbér olajjal ennenben nem irritálja az érzékeny bőrt.

Cassian fahéj kivonata, melyet Kínai fahéjnak is neveznek. Hasonlít az igazi fahéjra, de csípősebb, kevésbé jó ízű. 1-2 %nyi illóolajat tartalmaz. A CosIng besorolása szerint hajkondícionáló és maszkoló (kellemetlen íz és illat semlegesítése) összetevő. Paula Begoun szerint a cassia fahéjban lévő illóolaj bőr irritáló.

Délkelet-Ázsia, Kína és India ősi kultúrnövényének, a datolyaszilva levelének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrvédő és tonizáló hatású összetevő. E szerint a forrás szerint az összetevő kozmetikumokban használva segít enyhíteni a dermatitis (bőrgyulladás) tüneteit, enyhíti a bőr viszketését.

A Fu Ling gomba kivonata. Paula Begoun szerint antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága van, az összetevő gyártója szerint pedig pattanásellenes és- túlzott faggyútermelést gátló hatása is van.

Az édesgyökér gyökerének a kivonata. Egyik fő tulajdonsága, hogy bőrvilágosító, bőregységesítő, depigmentációs hatása van, amit glabridin nevű komponensének köszönhet. Egy tengerimalacok bőrén végzett kutatás kimutatta, hogy 0,5%-os mennyiségű glabridin hatásosan képes az UVB sugárzás okozta pigmentfoltokat csökkenteni. De olyan kutatási eredményeket is találni, amik szerint bőrvilágosító hatása még a hydroquinone-nál is jobb (forrás), miközben biztonságosan használható, az esetleges mellékhatások minimálisak. A glabridin emellett antioxidánsént is számon tartott komponens, valamint gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató hatással is bír, amit egy másik komponensének, a glycyrrhizinnek köszönhet. Atópiás dermatitisz, rozácea és ekcéma esetén is segíti enyhíteni a bőr gyulladásos állapotán.

A szezám magjából kivont illatmentes, növényi eredetű olaj, melyet a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint szagokat semlegesítő, bőrpuhító, haj-és bőrkondícionáló tulajdonsága miatt használnak a kozmetikumokban. Az olaj agy mennyiségben tartalmaz tápláló és hidratáló, többszörösen telítetlen zsírsavakat (túlnyomórészt olajsavat és linolsavat), és kiváló olaj a száraz bőr regenerálására, mivel segíthet megelőzni a vízveszteséget a bőr legfelső rétegeiből. Gyorsan felszívódik és puha érzetet kölcsönöz a bőrnek.

Mungóbab kivonat. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló. A benne található vitaminok és fehérjetartalma miatt használt a kozmetikumokban.

Olívaolaj. Kiváló természetes emolliens és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav, melyből akár 55-83%-ot is tartalmazhat) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. A squalene egyik legjobb növényi forrása.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.