Natura Siberica

Ár:   1500 Ft   Kategória:   Samponok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: csaktom, Módosítva: 2016. április 20.

Kategória:   Samponok

Beluga, hajhullás elleni sampon azoknak a férfiaknak készült, akik erősek, bátrak és magabiztosak!

A termék szibériai kaviár kivonatot tartalmaz, amely különleges és egyedi összetevő. A szibériai kaviár nagyszerű forrása az Omega 3 telített zsírsavaknak, fehérjéknek, vitaminoknak és mikroelemeknek. Stimulálja a hajnövekedést, erősíti a hajgyökereket, táplálja a hajat. A B-vitamin szintén a hajhagymákat erősíti, hozzájárul az egészséges hajszerkezethez. A taurin energiával tölti meg a hajat.

Ez a sampon kifejezetten a férfiak számára lett kifejlesztve, a természet hatóerejét felhasználva.

ERRIIIKKKK

2019. február 2.

Nagyon jó sampon, attól eltekintve, hogy csikorgósra tisztít. De nem is ígéri az ellentété és nem von le az értékéből, mert kellemes használni, s reménykedem, hogy van benne hatóanyag.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 2.

svebmeli

2018. április 9.

Páromnak és férfi munkatársamnak rendeltem ezt a sampont és mindketten nagyon szeretik. Páromnak enyhén elkezdett hullani a haja és mivel én is Natura Siberica termékeket használok, megkért, hogy neki is rendeljek és azóta ő is csak a NS tusdürdőt és sampont használ, nagyon elégedett vele és szereti. A munkatársamnak már eléggé hiányos a haja a feje tetején, de amióta ezt a sampont használja sokkal erősebbek lettek a meglévő hajai és sokkal gyorsabban is nő. Nyilván a teljesen elhalt hajhagymái nem újultak meg, de a felesége is megköszönte, hogy megrendeltem neki ezt a sampont.:)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 9.

timilla

2017. április 5.

Hamar zsírosodó, kamaszkorom óta erősen hulló (ugyanakkor gyorsan utánanövő) hajjal vagyok "megáldva", amihez még érzékeny fejbőr is társul, így nem nagyon könnyű sampont találnom. A natura sibericát a hajhullást és zsírosodást gátló összetevői miatt választottam, és mivel netről rendeltem, még az a zsákbamacska is ott volt, hogy mennyire lesz férfias az illata, de gondoltam, ha nagyon gáz, akkor majd a férjem elhasználja. Komolyan vettem a vele való kísérletezést, ezért minden más samponomat félretettem, és január vége óta csak ezzel mostam hajat 2-3 naponta. A végeredmény sajnos nem meggyőző: a hajhullás mértéke változatlan, a hajmosások idejét nem sikerült kitolni, egyszóval számomra nem vált be ez a termék. Az illata egyébként nagyon enyhe, hajápoló olaj és balzsam simán elnyomja, emiatt nem kellett aggódnom. Képzett viszont egy fura bevonatot a hajamon, amit nem is értek, mivel szilikon sincs benne, de ez picit nehezítette a hajformázást, és szerintem a zsírosodást is gyorsította. Közepes samponnak tartom, a fejbőrömet nem irritálta, de semmi pluszt nem nyújtott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 5.

közönséges bojtorján gyökerének a kivonata. A népi gyógyászat vértisztító orvosságnak használta, vizelethajtó és izzasztószerként. Serkenti az epe elválasztását, reuma és bőrbetegségek kezelésére is felhasználják. Olajokkal előállított kivonatait bedörzsölőszerként, fürdőolajként használják reumatikus fájdalmak ellen, de hajhullás, korpásodás kezelésére is alkalmazzák. Paula Begoun szerint a közönséges bojtorján gyökere antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatású, ezért minden bőrtípus számára hasznos összetevő.

Kaviár kivonat. Állítólag a kaviár fő értéke a bőr számára, hogy a sejt szintű struktúrája nagyon hasonló az emberi bőrsejtek sturktúrájához. A kaviár hasonló arányban tartalmaz vizet, lipideket és nyomelemeket, mint az emberi bőr, így egy kaviáros arckezelés életet ad a bőrnek. A Futurederm viszont összességében azt állapítja meg, hogy nincsenek a kaviár hatását alátámasztó tudományos kutatások, és valójában csupán hidratáló és emollient összetevő, így ha más értékes összetevők nincsenek a kozmetikumban, a kaviárért önmagában nem érdemes megvenni egy krémet sem.

Az emberi szervezetben is előforduló, kéntartalmú aminosav. A kozmetikumokban elsősorban hidratáló hatása miatt használják. További információ a taurin élettani szerepéről: http://www.beres.hu/hu/tanacsado/taurin/ és álatlános információ az összetevőről: http://en.wikipedia.org/wiki/Taurine#Physiological_functions

fehérmályva, vagy más néven orvosi ziliz gyökeréből készült kivonat. Kozmetikumokban bőrkondícionálónak használják. A fehérmályva kivonata főként gélesedő szénhidrátokat, és flavonoidokat tartalmaz, ami miatt erős gyulladásgátló, bőrpuhító tulajdonságú lesz. Néha még hidratáló effektust is tulajdonítanak neki.

A réti legyezőfű kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint összehúzó, a bőr komfortérzetét növelő, szagokat, ízeket semlegesítő hatású összetevő. Paula Begoun nagyon jó összetevőnek tartja, mivel szalicilsav-származékainak köszönhetően kiváló gyulladásgátló hatással rendelkezik. Cseranyagai elősegítik az összehúzódást és a sebgyógyulást.