Naturissimo

Ár:   1578 Ft   Kategória:   Ajakápolók
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: franyoh, Módosítva: 2019. július 5.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Ajakápolók
Bőrprobléma:   Vízhiány

Bőrtápláló ajakápoló balzsam, amely bioaktív hatóanyagokat tartalmaz. A hyaluronsav tartalma és a ginseng kivonata a telt és bársonyos ajkak kialakulását segítik. A teafa illóolaja és az allantoin, B5-vitamin, jojoba és castor olaj a bőrregenerációt támogatja.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

3366

2019. október 17.

Borzalmas!
Két fajtát rendeltem belőle, az egyik befolyósodott vagy kicsapta a vizet, nem tudom, de használhatatlan volt; a másik pedig olyan kő kemény volt, hogy alig bírtam kinyomni.
Büdös és egyáltalán nem használ, ezt nem szükséges tovább ecsetelni úgy érzem. 🤢

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 17.

Borzalmas!

franyoh

2015. március 19.

Talán az első olyan ajakbalzsamom volt, melyet már úgy vettem, hogy "odafigyelek az összetevőkre". Nagy reményeket fűztem hozzá, alig vártam hogy kipróbálhassan. Nos mikor először használhattam, rögtön feltűnt, hogy iszonyat fehér lesz a szám tőle. Majd rájöttem, hogy ha kevesebbet teszek fel belőle, akkor nem olyan feltűnő. Ezzel még meg is békélnék, ha használt volna bármilyen formában is. Nem hogy hidratált, puhított, hanem inkább szárította ajkaimat. Illata erősen gyógynövényes, ami viszont nem zavart volna. El sem tudtam használni a hatástalansága miatt, azóta is kallódik valahol a polcomon.
Kiszerelése is érdekes, hiszen egy apró pontocska van rajta, melyen ki lehet nyomni a krémet. Nekem fura volt, de még azt is megszoktam volna.
Összességében sajnos nem tudtam/tudom szeretni, pedig örültem volna.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. március 19.

Összességében sajnos nem tudtam/tudom szeretni, pedig örültem volna.

Antioxidánsok: Tocopherol, Retinyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Xylitol, Niacinamide, Hyaluronic Acid
Kémiai hámlasztók: Gluconolactone, Gluconolactone
Vitaminok: Tocopherol, Niacinamide, Panthenol, Retinyl Palmitate

Közönséges cickafark:

Az Ilicsi honlapja szerint vizes kivonatát, illóolaját bakteriosztatikus, antiszeptikus, gyulladásgátló hatása miatt érzékeny, rozáceás, zsír- és vízhiányos bőr ápolására használják. Flavonoidjai révén vérkeringést serkentő, sejttevékenységet élénkítő hatása miatt is előnyös alkalmazása a kozmetikai készítményekben.

Paula Begoun szerint azonban a cickafark kivonat nem olyan előnyös, ahogy azt az Ilcsi gondolja: kevés valódi kutatás utal arra, hogy valóban előnyös a bőr számára, de néhány kémcsőben végzett tanulmány szerint (in vitro) valóban van gyulladás csökkentő hatása. Más kutatások szerint azonban a cickafarknak bőrirritáló és fényérzékenységet okozó tulajdonságai is vannak. Összességében Paula Begoun mint kerülendő összetevőt jellemzi a cickafark kivonatot.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.

Tökmagolaj. A tökmagolaj sok, a bőr számára hasznos összetevőt tartalmaz: zsírsavakat, antioxidánsokat és sejtkommunikáló anyagokat (pl. karotin, lutein, E-vitamin, linoleic sav). Ráadásul a tökmagolaj nem tartalmaz semmiféle irritáló illatösszetevőt, így  a bőr számára kiváló és természetes anyag.