Naturstar

Ár:   1400 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Lelőhely:   bioboltok, patikák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: viktórija, Módosítva: 2015. június 13.

Lelőhely:   bioboltok, patikák, online
Kategória:   Egyéb kozmetikumok

Tradicionális gyógynövény készítmény.

kiskacsa480

2021. június 15.

Általában hidegebb hónapokban szoktam használni ízületi gyulladásra a hátamon. Páromat kérem meg, hogy picit nyomkodjon át szárazon, majd gumikesztyűben átmaszíroz a balzsammal amég be nem szívja a hátam a gélt. Utána elég sokáig érezni a melegítő hatását és szépen fellazítja a letapadt izmokat, valamit csökkenti a fájdalmat.

Nálam csak akkor működik, ha előzőleg át van dolgozva pár percig a hátam. Ha simán rá kentünk és úgy maszírozott meg párom, úgy nem volt olyan intenzív a hatása. Masszázs után kicsit pihenek és csak miután elmúlt a hatása, akkor zuhanyozom le.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 15.

kocosfox

2020. szeptember 8.

NE KENJÉTEK ZUHANYZÁS UTÁN / FELKENÉS UTÁN CSAK ÓRÁKKAL KÉSŐBB ZUHANYOZZATOK!
(részletek lentebb kifejtve)

Zuhanyzás után kentem lapockára, vállra, nyakra..
Felkenés után kb. 15 percig olyan érzés volt, mintha egy harmadfokú napégésen lennék túl és utána csalánnal megcsapkodtak volna.. :D
Nekem azért elég nagy a fájdalom küszöböm, de ez nagyon súrolta a határaimat, iszonyúan fájt.
Utána amúgy kellemesen melegített és szerintem segített is, mert napok óta be volt állva a mindenem ezen a területen, fejfájásokkal tarkítva..
Lehet, hogy zuhanyzás nélkül, illetve más testrészen nem okoz ilyen élményeket, de mindenesetre ebben a formában alkalmazni senkinek nem ajánlom!
Ki fogom próbálni térdre, felkarra is, majd jövök update-elni.

UPDATE: Zuhanyzás nélkül felkarra vékonyan kenve kb. semmit nem éreztem a krémből, csak egy nagyon kicsi melegítést, így újrakentem. Utána egy kicsit csípett, de még így is század annyira, mint amikor zuhanyzás után a vállamra kentem.
4 órával később lezuhanyoztam, egy idő után elkezdett a meleg víz hatására csípni/melegíteni (bár nem volt vészes annyira, mint első alkalommal), úgyhogy biztos, hogy ezt rontottam el korábban!

Egyébként 5*, mert elmulasztotta a karfájdalmamat és a vállaimon/lapockámon is segített!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 8.

NE KENJÉTEK ZUHANYZÁS UTÁN / FELKENÉS UTÁN CSAK ÓRÁKKAL KÉSŐBB ZUHANYOZZATOK!
(részletek lentebb kifejtve)

Zuhanyzás után kentem lapockára, vállra, nyakra..
Ki fogom próbálni térdre, felkarra is, majd jövök update-elni.

Picilanyka

2020. június 21.

Derékfájásra vettem, hogy segítsen egy kicsit rajta. Itt olvastam hogy ha használni akarom, készüljek fel arra hogy csípni fog. Segített rajta, pár alkalom után már nem fájt a derekam. Bár a készítmény nem csíp inkább mar. Azoknak ajánlom akik bírják ha egy krém csíp ettek már csilit :D Nagyon érdekes ahogy azt érzed mintha a kezelt testrész lángokban állna de hozzáérsz és jégcsap az egész.
Mostanában a maradékot arra használom hogy a combomon lévő naracsbőrt kezeljem vele. 1 teljes órán át hagyom hogy beszívódjon aztán irány a zuhany és olajos tusfürdővel plusz szimpla tusfürdővel mosom le. (úgy 4-szer 5-ször mosom át) Fontos továbbá hogy langyos de inkább hidegebb vízzel öblítem mert meleg vízzel még jobban csíp. Érdekesség hogy nem mindenhol érzem hogy csípne a csili. Például az alsó lábszáramon egyáltalán nem csíp.

Már az első használat után látszott hogy a bőröm textúrája megváltozott. A combom puhábbnak hidratáltabbnak érződik és feszesebbnek látszik. Gondolom ez részben az olajos tusfürdő érdeme de az hogy ez a csilis lóbalzsam segíti a vérkeringést a kezelt területen sokban hozzájárul. Erősen száraz bőrűként talán most találkoztam először ilyen jelenséggel a saját testemen. Napokig érzem a hatását pedig csak hetente egyszer vetem magam alá ennek a procedúrának. Kíváncsian várom hosszútávú hatását a narancsbőrös részen. De már ez is megérte!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 21.

Sztellaaaaa

2018. július 2.

Nagyon szép összetevők, nagy mennyiség, kiváló ár-érték arány, sokféle gyógynövénykivonat, ebből adódóan mennyei az illata (legalábbis szerintem). Hatását tekintve sem okozott csalódást. Edzés közben éreztem csak igazán ahogyan csíp és melegít, ezzel üdítő/frissítő érzést kölcsönözve. LEGJOBB lóbalzsam, amit valaha használtam!! Szerintem egy jó darabig elég lesz :').

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 2.

Bettu

2018. március 15.

Bekentem vele anyukám nyakát. Konkrétan az én ujjam is szét égeti. Egyébként jó a hatása, nagyon nagy adag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 15.

Adora

2017. január 19.

Az illata kicsit erős, de nem rossz, meg lehet szokni. Kellemesen melegít, fürdés után érdekes módon még jobban. Izomgörcsre, húzódásokra nagyon jó, könnyen kenhető, gyorsan beszívódik. Ráadásul rengeteg, azt hiszem, sose fogy el, bőven megéri.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 19.

Kagome

2016. december 7.

Annó, mikor még mazsoretteztem kifordult a vállam, nagyon rondán nézett ki. Az én bőrömet eléggé csípte, de egy hét alatt rendbe hozta a vállamat. Sajnos a vállam kattog még mindig, de nyilván nem a krém hibája ez.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. december 7.

felicitas

2014. december 8.

Nagyon fáj a térdem torna közben, ezért vettem, hátha segít rajta. Pikk- pakk bemelegít, de nem éget eszeveszetten, csak utána fürdéskor. Szuper krém, jó sok hatóanyaggal. Nem vagyok egy extrém sportember, így nagy terhelésnél nem tudom, hogy teljesít, de nekem nagyon bevált. Az állaga nagyon szuper híg, testápolótejre hasonlít, ami téglaszínű.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. december 8.

tenyitomi

2014. június 24.

Ezt is inkább sportolás előtt, ill. nem megvárva a problémát min 2 naponta használom.Felkenve melegít de nem pokolfokozaton,hanem olyan elviselhetően,a bőr elég vörös lesz a bekenés helyen akár 1-2 órát is.Elég sok jó hatóanyaggal rakták tele,az 500ml-ért arányos az 1000 pénz.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. június 24.

Antioxidánsok: Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract
Gyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
Hidratálók: Propylene Glycol, Echinacea Purpurea (Purple Coneflower) Extract

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Paprikakivonat, mely keringésfokozó, anyagcserejavító és melegítő hatású, így gyakran találkozhatunk vele cellulitisz elleni krémekben. A paprika kivonat irritáló hatású, erős kipirosodást okozhat, így érzékeny bőrrel kerülendő.

közönséges kakukkfű levelének kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrvédő hatású összetevő. Lásd kakukkfű kivonat.

A rozmaring leveléből készült olaj. Lásd rozmaring.

Illóolaj, melyet a közönséges jegenyefenyő tobozából nyernek ki. Főként L-limonént tartalmaz.

A fekete ribiszke gyümölcsének a kivonata. GLA-t (gamma linolén-sav, többszörösen telítetlen zsírsav) tartalmaz, ami bőrápoló, antioxidáns, sejtszabályozó hatású. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint összehúzó, lágyító, bőrkondícionáló hatású összetevő és illatanyag. Az összetevő segíti az egészséges bőr növekedését, gyulladáscsökkentő hatású, arra vonatkozóan viszont nincs adat, hogy a GLA hatékony lenne a ráncok kezelésében.