Olay

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   drogériák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: profectuscat, Módosítva: 2014. június 13.

Lelőhely:   drogériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Olay Essentials Complete Care nappali hidratáló krém SPF 15 UV védelemmel érzékeny bőrre

A Complete Care hidratáló termékcsalád speciális UV szűrő rendszere – 15 faktoros fényvédelemmel, multivitamin és ásványi anyagok komplex összetételével - segít a nap káros UVA és UVB sugarai elleni védelemben.
Könnyen felszívódó formulája kiváló alapot ad a sminknek és emellett hozzájárul a bőr napi tápanyagszükségletének biztosításához. Olay hidratáló formulája E-, B3- vitaminokkal és B5- provitaminnal kényeztet.
Az érzékeny bőrű hölgyek számára készített „sensitive” krém ezen értékes összetevők mellett Aloe Verát tartalmaz, mely megnyugtatja a száraz, érzékeny bőrfelszínt.
Használata során egészségesebbnek, ragyogóbbnak tűnő arcbőr már akár 5 nap alatt.

duchess_g

2019. április 30.

Külföldi oldalakon nagyon hypeolják, ezért beszereztem. A Bioderma érzékeny bőrre való vonalát használom az arcom hidratálására és ez tökéletes alternatív megoldás azokra az áruk miatt. Kb. ugyanazt tudja, mint a Bioderma sensibiok, nem irritál, nincs illata, kellemesen, inkább vizesen, mint zsírosan hidratál, gyorsan beszívódik és jól lehet rá sminkelni, nem fényesít. A bőrnek talán picit jobb érzet a Bioderma, de ez is elég jó érzékeny bőrre. Nagyon nagy előnye a Biodermával szemben, hogy van benne 15-ös fényvédő!!! Jó kis ár-érték arány, de én inkább csak a nyak-dekoltázs területére használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 30.

Sisil

2018. március 19.

Nagyon kíváncsi voltam rá, mivel sokszor emlegették a külföldi bloggerek. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy nem néztem meg az összetevőket.. parabén parabén hátán. Pattanást nem okozott, allergiát sem, aránylag jól hidratál. De bizalmatlan vagyok továbbra is az INCI miatt...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 19.

Serenity87

2017. július 2.

Nagyon szerettem használni, de sajnos idén már nem találtam meg és váltanom kellett róla. Egy kicsit nehéz állagú, de nagyon kellemes érzetű volt utána a bőröm. Kellemesen hirdatált, nem volt zavaró illata és hamar felszívódott.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 2.

meridaa

2016. április 29.

Új arckrémet kellett vennem, mert az előző nem barátkozott meg az alapozómmal. Gyorsan erre esett a választásom, mivel azt írták a dobozán, hogy kiváló sminkalap + SPF 15 megerősített a döntésben. Száraz bőrre, smink alá megfelelt. Kicsit olajos, viszont mikor kenem az arcomra, olyan furcsa érzés...ilyen kis szemcsés-karcos, bár nem látok benne semmit. Ez csak engem zavar?! :D

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 29.

ritusss90

2015. november 15.

Jo kis krem. Egesznap hidratalt az arcborom, bar a nagy hidegben kivancsi vagyok eleg lesz e. Orulok h van benne fenyvedo, jo erzes :) konnyen felszivodik, szinte eltunik az arcodrol :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 15.

AyaDid

2015. szeptember 24.

Nehéz értékelnem ezt a krémet. Ha éjszakai hidratáló krémként lenne hirdetve, akkor 5*-öt kapna tőlem - annyi megjegyzéssel, hogy az a fajta kvázi illatmentesség még nekem is sok, pedig én aztán tényleg utálom a túlszagosított arckrémeket (magyarán szóval egy standard alap "krém-illata" azért lehetne). Mivel sajnos azonban nappali krémként hirdeti magát, le kell vonnom egy pontot, mert bár elég jól beszívódik, de mégis hagy egy kis olajos érzetet a bőrön. Amit kiemelnék vele kapcsolatban, hogy ez az első olyan arckrém, aminél tényleg az jut eszembe, hogy ezt érzékeny bőrűeknek találták ki... Az olajos állaga ellenére van valami "vizes hatása". Nem csípi a bőröm, nem érzek viszketést, vagy irritációt. Testápolóként is nagyon jót tett a napégés után kiszáradt, hámló bőrömnek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. szeptember 24.

Szimat

2015. szeptember 17.

Hatását tekintve csak jót tudok mondani róla.
Száraz, és hisztis bőröm van (ez már nem is érzékenység, én mondom...), ettől a krémtől még sosem volt baja, sőt: megnyugtatja, ha pirosodni, viszketni, hámlani kezdene.
Az összetevőivel azonban csak itt és most szembesültem: felületes olvasással semmi durvát nem szúrtam ki korábban, pedig éppenséggel lenne mit. Kár, pedig jó kis kence lehetne!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. szeptember 17.

Hatását tekintve csak jót tudok mondani róla.

MakeupPorn

2014. november 7.

Hát én nagyon szeretem,az állaga tökéletes az én kombinált bőrőmnek,nem lettem tőle kiütéses,reggel egy szép egységes bőrfelszín vár a tükör elött az éjszakai változatnak hála.Viszont gyorsan fogy!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 7.

rekag

2014. augusztus 28.

Elhasználtam, de nem igazán hagyott mély nyomot bennem. Bár nagyon könnyű, vizes hatású krém, de mindig maradt egy zsíros réteg a bőrömön, amit le kellett mosnom, így smink alá nem is használtam, csak akkor vettem elő amikor nem sminkeltem. A felét ezért inkább éjszakára használtam. Számomra abszolút felejthető krém, az összetevői pedig borzalmasak...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. augusztus 28.

beeszti90

2014. július 7.

Körülbelül egy hónapja használom rendszeresen ezt a krémet és nagyon szeretem. Az én bőröm kombinált, de egy pattanásom se lett tőle. A fényvédő miatt külön plussz pont! :) Általában reggel használom smineklés előtt, egyből beszívódik. Nagyon szeretem. A rozaceam nem javuét (ezt ugye nem is ígéri), de nem is rosszabbodott tőle, ezért én nagyon meg vagyok elégedve vele!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 7.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
Hidratálók: Glycerin, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Propylene Glycol, Dimethiconol
Vitaminok: Niacinamide, Tocopheryl Acetate, Panthenol

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol
Emolliensek: Dimethicone, Isopropyl Palmitate, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Panthenol, Dimethiconol, Caprylic / Capric Triglyceride, Arachidyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Palmitic Acid, Stearic Acid
Emulgeálószerek: Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, C12-13 Pareth-3, Laureth-7, Triethanolamine
Fényvédők: Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid
Szilikonok: Dimethicone, Dimethiconol
Tisztítószerek: Cetearyl Glucoside, Stearyl Alcohol, Myristic Acid, PEG-100 Stearate, C12-13 Pareth-3, Laureth-7, Triethanolamine
Illatanyagok: Isopropyl Palmitate, Benzyl Alcohol, Myristic Acid
Parabének: Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol, Imidazolidinyl Urea, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Propylparaben

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gél-és filmképző összetevő. Antisztatikus hatása van.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Myristic Acid ti I eu I i 3 0

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.